Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kaze mi otac da je primetio da mu ove godine klima ne greje tako dobro kao prosle. Po njegovom kaze da hladnije duva. Cudnom mi je to malo, jer ne izbacuje nikakvu gresku. Da li neko mozda ima ideju sta bi moglo da pravi problem?
 
Kaze mi otac da je primetio da mu ove godine klima ne greje tako dobro kao prosle. Po njegovom kaze da hladnije duva. Cudnom mi je to malo, jer ne izbacuje nikakvu gresku. Da li neko mozda ima ideju sta bi moglo da pravi problem?
Uključen eko mod, manja zadata temp na daljincu, prljavi filteri, placebo...

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
I meni deluje da je puno ali opet 40m2 nije malo. Stiropor na tavanu zatvori lepkom i mrezicom jer tu imas gubitke na sastavu.
Kod mene 4 klime na 0c ne prelaze minimalnu modulaciju od 300W, 1200W za 90m2, 5cm fasada i tavan ali gore zatvoren lepkom. Podeseno na 22c, unutra 22.5 do 23C.

A ja svoje klime držim na 27 :D
 
Uključen eko mod, manja zadata temp na daljincu, prljavi filteri, placebo...

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Vidiš za eco mi nije palo na pamet. Što se tiče filtera i ja sam pomislio, ali kaže čisto je. Pošto nije merio temperaturu izduva i ja sam pomislio da možda umišlja [emoji3526].

Gesendet von meinem Moto Z (2) mit Tapatalk
 
Pa koliko je unutra kad drzis na 27C? Nama je ovako super, danas kad je toplije ove vece LGC 12 na 21c a manje LLCA 09 na 20c. Sutra ce ici i na manje jer sutra javili do 10-12C.
Za Amber, ako imas drugu klimu koristi i nju, dva izmenjivaca ti daju vise energije nego jedan i tako smanjujes potrosnju. Jer izmenjivac je u stvari najbitniji za stednju jer se koristi veca povrsina i vise vazduha iz koga se izvlaci energija. Ovako ti Amber silujes da mora vise da gura pritisak u izmenjivac i on trosi vise.
Ja sam sa 4 klime to primetio, bas je velika razlika i u komforu i u potrosnji. Decembar je izasao 6000din za grejanje. Pre sam kombinovao klime i centralno i to je kostalo mnogo vise.
 
Poslednja izmena:
Sad sam iz dosade merio temperaturu izduva,na spoljnih -2 temperatura izduva je 50°

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
Mojih 6 komada Toshiba potrosili 560 kWh za decembar odnosno racun je 5500 din sa svim dodacima na zasebnom brojilu.
Najveca dnevna potrosnja ranijih godina pri vise dana najvecih mrazeva nije prelazila 30-35 kWh dnevno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
7 C, toplo, sivo, mokro i dosadno. Počelo da mi nedostaje lopatanje... :d
387a762395ac4fefaf76bc9fb04396c0.jpg
 
Poslednja izmena:
Mitre, to vreme utice na psihu...

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka
 
Mitre, to vreme utice na psihu...

Utiče, naravno. Ja se trudim da vreme ispunim zanimacijama i obavezama, da imam što manje vremena za melanholiju. Ne uklope se svi podjednako dobro.
 
3 klime 12btu grejanje 80kvadrata drzim na 21-23 rade nonstop evo vec 3 i po meseca i racu za struju je uvecan za 6000din.
 
Mali oftopic u odnosu na grejanje...
Planiram nabavku druge klime za stan.
Tri vezane sobe, sve tri gledaju na ulicu, stara drvena stolarija.

U prvu sam stavio GREE Violu i usmerena je suprotno od druge sobe. Tako je moralo zbog rasporeda, efekat hladjenja u srednjoj sobi je mozda 3%, da ne kazem da ga i nema. Dakle ne oseti se.
Planiram drugu klimu (12-ica) da stavim u trecu (spavacu) sobu tako da "gleda" ka vratima srednje sobe.

Kao sto je slucaj sa prvom klimom, pretezno planiram da je koristim za hladjenje i dogrevanje (jednog dana i grejanje).

Istripovao sam se da uzmem neku klimu koja ima opciju usmeravanja krilaca levo-desno (preko daljinskog).
Pri tom bih izbegao GREE Amber.

Znacilo bi jos da ima neki "ultra blagi/tihi" mod posto lepsa polovina nece da klima hladi kad ona legne da spava :/
Citao sam da ima varijanta sleep-moda da klima uspori, a onda posle nekog vremena se sama iskljuci (a ne moras da joj podesavas iskljucivanje).
Za pocetak sam nabasao na ovaj Mitsubishi model: SRK/SRC-35ZS-W
109.900 din. Daju garanciju 3 godine, odnosno 5 uz servisiranje. Ima SLEEP funkciju i QUIET funkciju, stagod to bilo...

Da li ima smisla? Ima li nesto bolje u slicnom rangu? Ima li neka preporuka za "nocnu klimu"? (hbg. razumete problem)

Planiram da dam do 100.000, ali niposto preko 120.000.
Unapred hvala na komentarima i savetima.
 
Poslednja izmena:
Daikin klime su tihe mislim da bi tebi ova odgovarala DAIKIN FTXP35L/RXP35L COMFORA.Ima QUIET i SLEEP mod.Kada je uključen quiet mod klima radi vrlo tiho međutim smanjuje se kapacitet hlađenja ili grejanja.
 
@Gvozden

SLEEP i QUIET rezim rada ne treba mesati, nemaju mnogo dodirnih tacaka... i da, cisto da se notira, ne postoji klima ciji se QUIET mod nece cuti, pogotovo u mirnoj, tihoj noci, kada svi okolni zvuci zamru. Malo, ali (nekome mozda ipak) dovoljno.
 
Pa ako nemaju dodirnih tačaka , majku mu staru, napiši koja je razlika za nas koji se ne razumemo ali bi voleli da pročitamo.

Imam ja taj neki sleep mod na Vox on/off klimi i kada to uključim ne hladi ič, samo vrti turbinu ekstra tiho i to je to. Moguće je da i hladi ali toliko slabašno da se ni ne oseća.
 
Sleep mode se svodi na to da klima na neki odredjeni period tipa pola sata ili sat podigne temperaturu za stepen i nastavi da radi tako sve dok se kompletno ne ugasi. Poenta je da se ne ugasi odmah i da prokuvas nego te lagano privikava na to.

Tapatalk from Poco loco
 
@gfx
E ako si nam rekao, mi koji se grejemo 10 godina klimama sad progledasmo :D
Ne znam koju ti koristis ali Fujitsu je necujan na Quiet brzini i moze da greje i hladi, naravno manje efikasno nego na Low brzini. Ja spavam na Low brzini ispod nje i nikad mi ne smeta. Vise mi smeta buka spolja.
 
BTW jes' da je sezona grejanja i da se o grejanju pise, samo da razjasnim da nekoga ne zbunim, u prethodnom postu taj Vox i SLEEP mod sam koristio letos za hladjenje :D Da ne bude posle Vox klima u slipu jedva da hladi pri grejanju :d
 
@gfx
E ako si nam rekao, mi koji se grejemo 10 godina klimama sad progledasmo :D
Ne znam na koga se ovo NAM i MI odnosi, ali ako si primetio u mom postu, ja sam se "obratio" clanu @Gvozden (prvo lice jednine) i njegovoj dilemi po pitanju ta dva rezima rada, pa shodno tome zaista ne vidim neki smisao ovakvog obracanja.

Ja spavam na Low brzini ispod nje i nikad mi ne smeta. Vise mi smeta buka spolja.
Kao sto ja (zaista) verujem da postoje mesta u kojima spoljna buka vise smeta od rada klime bilo u LOW ili QUIET modu, veruj i ti da postoje mesta gde su noci mirne, i tihe, u kojima se cuje klima i u QUIET modu.

Kao sto rekoh u prethodnom postu, MALO, ali (nekome mozda ipak) dovoljno. To sto meni, ili tebi nesto ne smeta, ne znaci da nekom drugom... i mislim da je red prokomentarisati to i na taj nacin.
 
Poslednja izmena:
Na Fujitsu LU i Gree Viola se najslabije brzine ne mogu cuti. Mogu ako stavis uvo na pola metra od krilaca. Na metar vec nista.

Opet, te brzine su upotrebljive samo za hladjenje, za grejanje nema sanse da odrzava temperaturu u prostoriji, prosto je preslabo. Osim ako neko nendrzi klimu iznad krevetaa, pa duva direktno u njega, sto bi naravno bilo sacuvaj me Boze :)
Ali je i druga brzina jako tiha, i ako se to vec cuje.

Amber, i ako ima 2 quiet brzine i ukupno 7 brzina, bucniji je od obe na tim najslabijim brzinama, ali opet, njegova najmanja je upotrebljiva za grejanje nocu, a i ta klima je namenjena za veci prostor.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kod mene LLCE preko dana je uvek na auto brzini.Primetio sam da brzina izduva padne i ispod low brzine kada je podešeno na auto.Što meni odgovara.Uveče ostavim na quiet.
 
Mali oftopic u odnosu na grejanje...
Planiram nabavku druge klime za stan.
Tri vezane sobe, sve tri gledaju na ulicu, stara drvena stolarija.

U prvu ...

Znacilo bi jos da ima neki "ultra blagi/tihi" mod posto lepsa polovina nece da klima hladi kad ona legne da spava :/
Citao sam da ima varijanta sleep-moda da klima uspori, a onda posle nekog vremena se sama iskljuci (a ne moras da joj podesavas iskljucivanje).
Za pocetak sam nabasao na ovaj Mitsubishi model: SRK/SRC-35ZS-W
109.900 din. Daju garanciju 3 godine, odnosno 5 uz servisiranje. Ima SLEEP funkciju i QUIET funkciju, stagod to bilo...


Da li ima smisla? Ima li nesto bolje u slicnom rangu? Ima li neka preporuka za "nocnu klimu"? (hbg. razumete problem)

Planiram da dam do 100.000, ali niposto preko 120.000.
Unapred hvala na komentarima i savetima.


[OFFTOPIC] Drugi hardver ali isti (stari) problem: https://forum.benchmark.rs/showthre...-tastatura-sa-pozadinskim-osvetljenjem-i-mish. Tema sadrži zlata vrijedne savjete. :D [/OFFTOPIC]


Da ne bude totalni offtopic, dok nisam zamijenio drvene prozore sa PVC-om buka koju generiše spoljna jedinice kod komšije sa sprat ispod je bila skoro nepodnošljiva. I sad se "osjeti" ali prigušeno.
 
kbojan, imam isti problem sa spoljnjom jedinicom od komsija ispod... :(
planiram da im ponudim kad budem ugradjivao klimu, da moj majstor odradi servis, ako ne budu hteli, ponudicu ja da platim.
Nekim jutrima kao da se budim u radionici, a ne u spavacoj sobi....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno