Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vidim da se rasplamsala polemika o grejacima sa vrlo korisnim informacijama pa big da pitam, da li smatrate da su grejaci potrebni na llce?


Sent from my Redmi K20 using Tapatalk
 
Ako ti klimu ne zatrpava sneg, i ako joj ne vadiš dušu na grejanju prevelikog prostora, onda ne treba. Pričam za Beograd

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Znaci nema svrhe grejni kabal i na kompresor vec samo po tacni
Ne da nema svrhe nego nije pozeljno.
Grejac tacne treba da radi kad radi kompresor (zavisno od spoljnih uslova itd...) dok grejac kompresora treba da radi dok kompresor ne radi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Na elektricnoj shemi Viole je predstavljen grejac za otapanje ali ne vidim da ima i grejac kompresora.
Za amber ne znam videcu kad nabavim shemu. Ako ga ima tim bolje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk[/QUOT
https://ibb.co/KFsc24H
prema ovoj slici sa SJ viole, trebalo bi da ima i grejač kompresora, ali je očigledno da se napaja nezavisno od grejača tacne
Jeste tako to je plus za violu sa moje strane.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poz ekipa. Nekoliko postova u nazad neko je pitao utiske o Bergenu.. Pa evo ja sam ove godine uzeo 2 komada bergen pine profi po dobroj ceni pa mogu neke osnovne utiske da vam prenesem...
Izabrao sam pine profi zbog nekoliko razloga.. Cena , grejac tacne , 5 god garancija, integrisan wi fi modul i preporuka drugara koji prodaje te klime...Uzeo sam i onaj mali watt metar pa posmatram koliko klima trosi.. u avgustu na onih 38 stepeni za prostoriju od 25 kvadrati upalimo klimu popodne oko 2-3 kad bas upekne zvezda, potrosnja krene od nekih 550w pa kroz narednih pola sata-sat sidje na 170w i tu odrzava, cak se na momente i ugasi odnosno ostane samo ventilator da izduvava i cirkulise... Kad otvorim vrata od sobe stavim na drugu-trecu brzinu i usmerim krilca da duva kroz vrata na taj nacin bez problema hladi i drugi deo kuce tojes oko 50ak kvadrata sve zajedno i tada modulira na nekih 450-550w. Sto se tice grejanja za moju sobu po ovoj blagoj zimi modulira na nekih 360w dok ne postigne temp i onda se ugasi skroz sama jer nemoze da modulira nize a i nema potrebe. E sad videcemo kako ce biti kad zima malo jace udari..
Kuca je do pola izolovana stiropor 8 cm i pvc stolarija.. Ideja je da se grejem na klime dok zima ne udari jace odnosno dokle god klime mogu da odrade posao.. nadam se bar do nove godine a onda cu da kresnem centralno grejanje i kameni ugalj kad prigusti.. I onda posle krajem marta ista prica.. gasim centralno palim klime. Ocekujem da na ovaj nacin ustedim na krejanju , pogotovo ako bude blaga zima kao prosle god.
 
Ne da nema svrhe nego nije pozeljno.
Grejac tacne treba da radi kad radi kompresor (zavisno od spoljnih uslova itd...) dok grejac kompresora treba da radi dok kompresor ne radi.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Grejač tacne treba da radi dok radi defrost. To je najefikasnije i najlogičnije rešenje. A ne da greje non-stop čim je temperatura ispod 5°C. Nažalost, proizvodači kućnih klima uređaja se sa tom problematikom ič ne zanimaju. Bolje duplo jači grejač da radi 20 puta manje vremena.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ne svidja mi se sto zatvara krilca kad postigne temperaturu viola
Koliko precizno održava temperaturu? Zatvori ili podigne krilca? Duva li na kontropnoj brzini kao Fujitsu kad postigne temp ili stoji?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ideja je da se grejem na klime dok zima ne udari jace odnosno dokle god klime mogu da odrade posao.. nadam se bar do nove godine a onda cu da kresnem centralno grejanje i kameni ugalj kad prigusti.. I onda posle krajem marta ista prica.. gasim centralno palim klime. Ocekujem da na ovaj nacin ustedim na krejanju , pogotovo ako bude blaga zima kao prosle god.

U stvari treba ti CG samo kad budu veći minusi, daleko od toga da 3 meseca nećeš moći da koristiš klime.
 
Neznam nemam merac tamo, kupice, neznam jel normalno da zatvori skroz krilca
 
Grejač tacne treba da radi dok radi defrost. To je najefikasnije i najlogičnije rešenje. A ne da greje non-stop čim je temperatura ispod 5°C. Nažalost, proizvodači kućnih klima uređaja se sa tom problematikom ič ne zanimaju. Bolje duplo jači grejač da radi 20 puta manje vremena.
Ja sam juče proverio kod mene, temperatura oko 0 C nije radio grejač. Moraću da vidim kako je na većim minusima, i eventualno kad je ulovim u defrostu.

Temperaturu sada odrzavam, a krilca zatvori skroz kao da se ugasila
Pa ako ne greje normalno je, većina ne radi tako već duva lagano, pa se ljudi žale kako duva prohladno. Ne može se svetu ugoditi...
 
Poslednja izmena:
Grejač tacne treba da radi dok radi defrost. To je najefikasnije i najlogičnije rešenje. A ne da greje non-stop čim je temperatura ispod 5°C. Nažalost, proizvodači kućnih klima uređaja se sa tom problematikom ič ne zanimaju. Bolje duplo jači grejač da radi 20 puta manje vremena.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Meni licno se mnogo vise svidja da ja imam punu kontrolu nad grejacima posto ih imam 6 komada njihov nepotreban rad bi mi se opasno odrazio na racunu za struju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Neznam nemam merac tamo, kupice, neznam jel normalno da zatvori skroz krilca
Uglavnom (sigurno ima izuzetaka) trebalo bi da digne krilca u gornji polozaj (kao za hladjenje) i da radi lagani sampling sa nekom extra low brzinom ventilatora.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sem ako ne radi sa ekstra low brzinom dok su krilca zatvorena? Mada zvuči čudno [emoji16]

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Meni licno se mnogo vise svidja da ja imam punu kontrolu nad grejacima posto ih imam 6 komada njihov nepotreban rad bi mi se opasno odrazio na racunu za struju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
To si u pravu, kod nas u Beogradu i široj okolini grejači nisu potrebni, sem ako sneg ne pravi igranku po spoljnoj jedinici, ili ako je uređaj poddimenzioniran, pa se forsira i ledi ko blesav

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Uglavnom (sigurno ima izuzetaka) trebalo bi da digne krilca u gornji polozaj (kao za hladjenje) i da radi lagani sampling sa nekom extra low brzinom ventilatora.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Bas ovako i radi, a onda prestane bilo sta da vrti, dok krilca ne zatvara.



Kacio sam ovde snimak odrzavanja temperature na Violi, odrzava u stepen, temperatura jako malo varira, do 1c, dok Fujitsu Luca pregreva za 3-4 stepena i dosta varira.

Ne mogu da nadjem za Violu, izgleda da nisam kacio na YY, nego na gdrive ranije, ali neka i ostali kazu iskustva.
A evo opet za 12lu:

https://youtu.be/XM8t6ZMz860



Jozza, nije ceo BG isti.
Od 20ak klima, na najgorem polozaju nam je Viola u vikendici u Krnjaci.

Kuca iz perioda prvog svetskog rata, na sred dvorista od 25 ari ma cosku ulice, siba vetar kao besan, a dodatno je tamo uvek veca vlaga i barem 2c niza temperatura.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Onda ova viola ima problem ako skroz zatvara krilca kad zagreje, ili je neko podešavanje ali ne verujem, meni Luca 12 odrzava u stepen kucu 60kvm
 
Meni LT i one 3 LMCE kod roditelja isto održavaju u stepen, dok ke Mission 18 varirao sa temp pa sam ih zbog toga i one njihove "modulacije" 900W-1500W i vratio. LMCE postavljene na iste pozicije, sve tri na UNUTRAŠNJIM zidovima. Na ovome sam insistirao jer na spoljasnjim zidovima (jos uvek) nema izolacije, samo tavanska ploča ima 10cm vune.
@Xepoj87 gde ti je instalirana LU a gde Viola? Mora da postoji razlog što ti je senzor na LU toliko inertan. Šta se dešava kad je staviš u EKO mod? Probaj pa javi. Meni LT greje u EKO modu od druge godine upotrebe, ne zaleće se jer realno nema potrebe.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Onda ova viola ima problem ako skroz zatvara krilca kad zagreje, ili je neko podešavanje ali ne verujem, meni Luca 12 odrzava u stepen kucu 60kvm
Pitaj na Elitu Zorana Obradoviće, nabavio je dve Viole par dana pre teve, pa nek ti javi kako kod njega rade. To bi trebalo da su iste klime kod tebe i njega

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Sve klime su mi na unutrasnjim zidovima.

Da ne bi bilo da pricam neke magije napamet, to jest zbog tadasnjeg prozivanja da lazem, snimio sam.

A naci cu i isti snimak Viole, mislim da je negde na kompu, ista udaljenost otprilike.

Dodatno, jedino grejanje gde sam zaista video svuda temperaturu istu u stepen, jeste podno.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Moja Viola ne zatvara krilca nikad

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Apdejtovali joj Miui Kinezi.
 
Sto znaci da si ti pipkao pa se namestio i sad ne zatvara skroz...?
 
:)
0113390c1d17c2451b8c3903fa252afb.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno