Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako se tamo ide retko i greje "po potrebi", klima nije rešenje. Zidovi će biti hladni, pa je potrebno mnogo vremena da se prostorija ugreje. Za takve varijante su radijatori zakon, sa predimenzionisanim izvorim toplote. Tj bilo šta što zrači toplotu, sobna pelet peć, itd

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Ne ne, živi se tu stalno, zapravo baba mi tu živi sama, a otac ide kod nje svakodnevno, pa nekad i prespava tu. Zato bi se dve prostorije grejale konstantno, a ostale sobe spavaće bi se grejale po potrebi grejalicama ili TA pećima.


Sent from my SM-A600FN using Tapatalk
 
Koja je razlika izmedju llce i lmce kod Fujitsu? Razlika u ceni je 10.000din pa me interesuje da li postoje neke razlike? Da li moze na njih da se dokupi neki wifi pa da se kontrolise preko telefona?

LMCE je, koliko sam istraživao, jača sa više opcija. Ima bežičnih kontrolera za nabaviti, ali šta i kako će već javiti neko ko ima iskustva i zna oko toga.

Videh da su se pojavile i KPCA i LMCA klime, ali na sajtu prodavca pod klimama za stan i kuću ta dva modela ne spadaju.
 
Koliko m grejnog kabla ide po tacni iz jedne firme poznate mi kazu 6m, mislim da je to mnogo ili nije, ja sam mislio 2 ili 3 m
 
Nisu, oni prodaju kablove. Kupac bira količinu. ;)
 
Nije tacno oni su rekli za 2 klime 12 m, i to najaca fima za klime da ne pominjem
 
1m 50W ili 1,5m 75W max 2m 100W
Nema potrebe za vise.

Koliko vati je taj od 6m ?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa samo taj grejaći kabel će trošiti kao i sama klima.

1.5 m maksimalno nema potrebe za duže kabele 50w po dužnom metru.
 
Ma znam ja da im je cilj da prodaju sto duzi ali gde da smota 6 metara kabla? Tacno da ih podavis.

Tapatalk from Poco loco
 
Reci ti nama koji se NE RAZUMEMJU u klime koja je to ss firma.
"Mislim" dok je "SS" dosta govori o njoj... :d

Mozda su mislili da ces od inverter klime praviti "super inverter" za juzni pol pa obmotavati i oko izmenjivaca... ne vidim drugi realan razlog za 6m...
 
Poslednja izmena:
Verovatno su mislili da ce od on/off praviti inverter pa da je obmota celu. Jel skoro bio neki tekst sa slikama ili pak oglas neko postavio? Moguce da su ljudi culi pa se raspituju za tu majstoriju i onda ovi odgovaraju po automatizmu :)
A zaposlenima u radnjama za klime bi trebalo barem dati da procitaju malo ovu temu pa da budu upuceni za ono sto nude tj prodaju. Usao u Enet radnju pre neki dan, pitas nesto gledaju te bledo. Ponavljaju stvari sa uputstva koje mozemo i sami videti na netu. Al aj da ne bude sve tako crno, barem su mi dali kontakt servisera pa da njega pitam detaljnije sta me interesuje :)

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Samo ako hoćeš da se pregreva. Kad je hladno kompresor radi sa većom snagom i greje se i više nego dovoljno.
d367b0a296867ce1a25a25d0f59049b9.jpg
 
Poslednja izmena:
Tih 6m ima svrhe samo ako sea
spušta kabl kroz lulu i crevo, a da je pritom crevo 4.5m-5m pa da odvod ne smrzne. Sve ostalo je glupos'

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Kompresori ako se greju greju se dok ne rade.
Kompresori se greju u vecim jacim i skupljim uredjajima u residential uredjajima se uglavnom ne greju donekle zato sto su to mali kompresori a donekle zato sto su to jeftini kucni uredjaji.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Svi Gree inverteri, osim pocetnog Lomo modela, imaju grejac kompresora.
Da li pomaze, nemam pojma.
 
Na elektricnoj shemi Viole je predstavljen grejac za otapanje ali ne vidim da ima i grejac kompresora.
Za amber ne znam videcu kad nabavim shemu. Ako ga ima tim bolje.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Galanz Kudo ima grejač kompresora i isparivača. S obzirom da se radi o on off klimi, mnogo pomaže u radu, pa zbog toga ona solidno greje do -10.
 
Problem sa naknadnom ugradnjom je što bi trebalo praviti i odvojenu upravljačku logiku za grejač tacne, i za grejač kompresora.

Grejač kompresora ne bi trebalo da pravi nikakvu razliku u radu, samo lakši start na niskim temperaturama. Kao što je zoxor napisao, radi kad je klima isključena.
 
Poslednja izmena:
Ma grejač kompresora je kad pusti struju kroz namotaje kompresora pa se disipira nekih 5-15W, i tako se kompresor greje, pa i ulje u njemu. Nema tu grejnog kabla, tj ne bi trebalo da ga bude jer je @130Hz kontraproduktivno. Ako su stavili grejni kabl oko kompreaora onda su baš šalabajzeri. Pričam za ove naše kućne klime

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Neki Nordic modeli imaju i dodatni grejač.
 
To ako treba dodatna snaga, inače bi kompresor krenuo da se vrti. Za naše podneblje nepotrebna rabota.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
To ako treba dodatna snaga, inače bi kompresor krenuo da se vrti. Za naše podneblje nepotrebna rabota.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
Nazalost servisna uputstva kod vecine proizvodjaca su smesna i ne opisuju logiku rada tako da iz njih ne moze da se zakljuci da li imaju grejanje kompresora indukcijom.
Toshiba grejanje kompresora ima kod RAV modela kod RAS modela ga ne spominje.
TP Estia i VRF imaju grejace okacene oko kompresora.
Inace grejanje kompresora nema veze sa nikakvim olaksanim startom vec sa sprecavanjem apsorbcije freona u ulju koje je jako izrazeno na niskim temperaturama i pri startu kompresora moze da dodje do naglog oslobadjanja freona iz ulja sto dovodi do penusanja ulja i samim tim i loseg podmazivanja.
Kod nekih ogromnih rashladnih masina ulje se greje cak do 65°C da bi se ta pojava izbegla.


Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
65°C nije ništa za estarsku sintetiku

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Na Fujitsu LM sam video da ispod neke temperature troši malo više na stand by, recimo ispod -5°C 10-ak W više, taman za tu indukciju na kompresoru. Mislim da sam video i na LG P12RK, ali zaboravih kad i koliko W.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno