Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Neefikasna. Ako daje 3800W a troši 1500W, jeftinije ti je da puniš TA peć po noćnoj tarifi. Od ovoga je i Midea Mission bolja.

Hvala na brzom odgovoru. TA nemam, nazalost. A kada smo vec kod Fujitsu, da li je ova mozda dobar izbor? FUJITSU ASY09USCCW/AOY09USCC
Kazu i da moze na -10 da greje.
 
Mislim da ta nije inverter. Ako si kratak sa kintom, Midea Mission 9-ka. Ispod toga ne bih išao na grejanje sa klimom.
 
Poslednja izmena:
ja u potrazi za fujitsu ali niko ne daje na rate tipa 12-24,oni sto daju na rate nemaju fujitsu u ponudi...nije mi frka da placam ratu ali mi trenutno malo problem da blebnem 70 hiljada
 
Hvala na brzom odgovoru. TA nemam, nazalost. A kada smo vec kod Fujitsu, da li je ova mozda dobar izbor? FUJITSU ASY09USCCW/AOY09USCC
Kazu i da moze na -10 da greje.

Imam ja tu klimu i potvrdjujem da greje bez problema na -10, e sad koliki joj je cop na toj temperaturi to je pitanje?
 
Imam ja tu klimu i potvrdjujem da greje bez problema na -10, e sad koliki joj je cop na toj temperaturi to je pitanje?

Hvala na potvrdi. Korisno mi je to sto ima i super tih rad, jer bih je stavljao da nocu lagano hladi, tj. da odrzava neku pristojnu temperaturu kad su vani bas tropske.
 
Imas bas blesav raspored prostorija , bar za grejanje sa klimama .. Sto se tice FUJITSU ASY09USCCW/AOY09USCC , ta klima nije deklarisana do -10c vec do -5c , druga je stvar sto moze da radi i na nizim temp , ali se onda postavlja pitanje oko efikasnosti . Gledao sam ja tu klimu , kvalitetna je ona , tu nema sumnje , ali mi se ne svidja sto je eneregetski razred E na hladjenju , C na grejanju .. Evo da ti kazem sta bih ja uradio da sam na tvom mestu , uzeo bih Midea Mission 12-ku za 51k din, postavio je u dnevnu sobu koja je inace i najveca , usmerio da duva ka tom hodniku tj montirao je naspram tih vrata od hodnika . Primarno bih grejao taj deo sa klimom , i koliko god moze da pokrije , a kotao bih palio samo po potrebi , a tad bih zavrnuo radijatore u dnevnoj , hodniku , a ostavio u spavacoj i eventualno u kuhinji , znaci kotao bi radio minimalno . Radijatori zavrnuti u dnevnoj , ovo je obavezno , jer klima ima pametnu elektroniku , cim oseti da nesto drugo greje ona smanjuje kapacitet . Ovako bi uveliko smanjio racune za struju .. I da , da li je moguce da na tavan iznas tebe postavis mineralnu vunu , izolujes to malo , imaces mnogo manje gubitke , recimo sa min 5 a preporucljivo 10cm mineralne vune .. Tako bih ja uradio , a ti vidi sta ces :)
 
Hvala na detaljnom odgovoru. Nazalost, zbog rasporeda elemenata unutra nemoguce je postaviti klimu tako, iako to sto predlazes deluje stvarno najracionalnije. Razmislicu svakako o mineralnoj vuni, jos nisam siguran moze li to. Sto se klima tice, tek sam sad video taj energetski razred, deluje ipak dosta nisko. Moracu da pogledam neke a+ varijante. Da li postoji nacin da izracunam koliko bi mi jedna klima potrosila u zavisnosti od energetskog razreda?
 
Ne postoji , svaki objekt je prica za sebe , moze samo odokativno .. Polozis najlon na tavan , pa na njega polozi vunu i to je to , osetices veliku razliku , sto u potrosnji , to ce osecaj biti prijatniji tj temp stabilnija i duze ce ti drzati toplo i ako smanjis ili ugasis grejanje .. Razmisli ti dobro o ovome sto sam ti ja rekao , mozda da bude i malo duza instalacija klime da bi je usmerio da duva ka tom hodniku , ali bi to bio pun pogodak . A onda jednog dana , kad vidis koje su prednosti klime , mislim da ces uzeti jos jednu za deciju i skroz bataliti kotao :)

Ali vuna bato , to je prioritet , ako je moguce ..
 
Ne opterecuj se sa malom bebom i nekom visom temperaturom, 22-23 stepena tokom dana i 24 kada se kupa je sasvim dovoljno, ovo ti kazem kao otac dve bebe od mesec dana i godinu i po
 
Može i u Gigatronu da se nabavi Fujitsu. Lično sam proverio. Možeš i na 24 rate da je kupiš.
 
Ne postoji , svaki objekt je prica za sebe , moze samo odokativno .. Polozis najlon na tavan , pa na njega polozi vunu i to je to , osetices veliku razliku , sto u potrosnji , to ce osecaj biti prijatniji tj temp stabilnija i duze ce ti drzati toplo i ako smanjis ili ugasis grejanje .. Razmisli ti dobro o ovome sto sam ti ja rekao , mozda da bude i malo duza instalacija klime da bi je usmerio da duva ka tom hodniku , ali bi to bio pun pogodak . A onda jednog dana , kad vidis koje su prednosti klime , mislim da ces uzeti jos jednu za deciju i skroz bataliti kotao :)

Ali vuna bato , to je prioritet , ako je moguce ..

Razmislicu onda o tome, ako bih sve to mogao da izvedem, bilo bi idealno. Predstoji mi malo vise prostornog planiranja :)
Inace, sta bi rekao za ovu klimu za obicno hladjenje: http://www.klime.rs/klima-uredjaji-9000-btu/gorenje-klima-uredjaj-kas-26
 
A bre bate gde nadje Gorenje za klimu za 31.000, za te pare imas za uzeti Gree ili Mideu , a za manje imas uzeti Vox koji takodje ne proizvodi klime , kao i Gorenje , vec lepe nalepnice ali bar daje 5g bezuslovne garancije , bar tako neko rece tj da su mu tako rekli .

Vox VSA7-09BE - 26990 din
Gree GWH09NB K3NNE - 27990 din
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima,

treba mi savet na ponudu koju sam dobio. Rec je o novogradnji, energetski odlicno uradjen objekat, sendvic zid, debljina spoljasnjeg zida 45cm. Centralno grejanje.
Za stan od 60kvm mi je ponudjena GREE HANSOL 12000BTU za 110.000din sa ugradnjom. Trosoban stan u prizemlju. Spoljasnja jedinica u dvorisnom delu zgrade, unutrasnja u dnevnoj sobi, oko 4m udaljene. Unutrasnja stoji u sredisnjem delu dnevne sobe (20kvm) tako da duva u hodnik i da dobaci do spavace sobe koja je 12kvm. Iza nje je jos jedna soba slicne kvadrature. da li ova klima moze da zadovolji ovaj prostor i rashladi prvenstveno dnevnu i spavacu, sekundarno i tu trecu.

Sa druge strane za stan u potkrovlju, sa izolacijom betonska ploca iznad, ista gradnja, 2 balkonca i dva proozora...otvoren prostor oko 60kvm ponudjena mi je GREE HANSOL 18000BTU ili AMBER za nekih 125.000din.
Ovde je prostor potpuno otvoren a ide 18ca a dole za pregradjen stan 12ca.
GREE su mi preporucili prijatelji koji se bave klimatizacijom ali velikih objekata tako da sam isao najnormalnije u firme i oni su na licu mesta davali ponude. Ove GREE imaju neke funkcije koje su kao napredne, osmisljava ih Daikin a oni proizvode ili kako vec. Koliko sam sklapirao Gree i daikin su sad u nekoj popularno receno koaliciji... Daikin razmislja a Gree pravi...

Citam i vidim da nema nekih lepoih komentara za Gree klime ali isto tako vidim da se radi o entry level modelima.
kako izgledaju ovi najjaci modeli i sta mu dosdje ta 1hz tehnologija, Wifi, A++.... Ako ima bilo ko...neka me spreci da potrosim pare a mogao sam za isto da dobijem bolje tj kvalitetnije tj ...ne znam ni sam..
 
@wolfbgd:
Za hlađenje u 60kvm nikako 18-cu. Svaka 18-ca duva jako, i to nije baš prijatno u blizini nje. Ako je samo hlađenje, nemaš potrebe za Hansol (top model). Ja bih tu uzeo upola jeftinije varijante. Ukoliko je ona betonska ploča u drugom prostoru izolovana, kao i zidovi, tih 60kvm će da ohladi i 12-ca. Ja sam svojih 60kvm hladio sa 9-kom Galantz, dok nisam zbog grejanja stavio 12-cu Fujitsu LTCA. Ako je onaj prvi prostor isto dobro izolovan, a raspored prostorija loš, tu staviš dve 7-ce u krajnje dve prostorije i ima da se sve ohladi. Čak i Midea inverter je dosta za hlađenje. Mission model 9-ka je 360eur, a 12-ca je 420eur. A ako bi i da se greješ, u zavisnosti od projektovane snage potrebne za grejanje možemo ti preporučiti konkretnije modele. Ovako napamet u onih 60kvm Nocria 14, a za one 3 prostorije dve 9-ke LECA.
 
wolfbgd

Ja sam svojevremeno mislio da uzmem Gree Hansol 12 , stvarno je delovalo kao dobra kupovina , spoljna jedinica 40kg , isto kao LT , pa i opcije su dobre , medjutim kod Gree je dovoljno jedno slovo u imenu i da ta klima ne bude ista , da bude drugi kompresor itd . Bavili smo se mi svojevremeno tematikom Gree Hansol , i nakon dobrog razmatranja ipak sam se odlucio za Fujitsu ASYG 12LU model . Razlog je taj sto je LU imala isto ako ne i za dlaku vise snage u isti ili bolji COP , i LU je LU , nema slovo tamo , slovo vamo , znas sta dobijas . Moje misljenje je da zaobidjes Gree za grejanje , jer su im klime preskupe i nude mnogo manje od Fujitsua , sem u Makedoniji gre je Fujitsu skup ko suvo zlato , naravno pricam za grejanje . A onda , koliko ja vidim ti spominjes hladjenje , za sta ustvari tebi treba klima , grejanje ili hladjenje , ako je za hladjenje onda ne znam odakle ti uopste ideja da dajes tolike pare za jednu klimu , a ako je za grejanje onda mnogo toga zavisi od rasporeda prostorija , racunam da imas dobru izolaciju .

Daj ti nama baci skicu tog stana od 60m2 , da vidimo raspored prostorija , i da se vidi moze li to jedna klima ohladiti ili urejati , sta vec hoces . I to centralno , jel to gradsko ili ti imas nesto svoje ..
Gree i Daikin jesu usli u saradnju i rade neke stvari zajedno , prvenstveno te jeftine i ulazne modele Daikina , kazu da je to bio nacin da Daikin cenovno udje u bitku sa ostalim japancima jer su im TOP klime preskupe za obicne smrtnike , tacnije neisplative . Znaci ne radi Gree sta im Daikin kaze vec imaju samo u nekom delu proizvodnje saradnju ..
 
ja u potrazi za fujitsu ali niko ne daje na rate tipa 12-24,oni sto daju na rate nemaju fujitsu u ponudi...nije mi frka da placam ratu ali mi trenutno malo problem da blebnem 70 hiljada

Inelektronik i ekupi daju na po 12 rata isto, pa vidi šta ima tamo... Ima još radnji, ali ne mogu sad napamet da se setim.
 
Hvala ljudi...

kakva crna stelt kancelarija za brze odgovore...cudo ste.
Pa zgrada je prikljucena na gradske toplane, centralno grejanje. Ceo zivot se tako grejem osim par podstanarskih godina na TA pa iz iskustva znam da mozda 20tak dana...max 30 treba da se dogreje prostor. Inace je grejanje sa radijatora sasvim dovoljno. Iskreno, nisam se nikad petljao u ovu tematiku nego sam citao da su inverter klime tehnologija koja osim sto bolje radi i manje trosi i tisa je od klasicnih pa sam odlucio da uzmem njih. E sad..receno mi je i da je glupo uzimati entry modele. Zbog busenja zidova i estetike sam hteo da stavim po jednu klimu pa otuda ova 18ca i 12ca.
Citao sam celu temu i gledao razne modele.

Rezime: primarno hladjenje. Da bude tiho, kvalitetan uredjaj i da bude energetski efikasno. Da ako zafali moze da ogreje tj prigreje. Da ima dobru servisnu pokrivenost i da majstori znaju da ugrade.
I naravno, nije da mi cena nije bitna, ne rastu pare na grani nego sam mislio da ugradnjom dobrog uredjaja pregrmim deceniju sto se tice razmisljanja o klimama. Btw...kupujem 5 ili 6 jedinica i gledam da ushparam svaki evro cent.

Hvala u svakom slucaju ...svaka pomoc je dobro dosla. Nisam ni znao da na benchmarku ima tema o klimama :)
 
Opet nisi dao skicu tog stana koji je podeljen u vise prostorija , bitno je da vidimo raspored kako to izgleda , da bi znali moze li to lepo jedna klima pokriti . U tvojoj situaciji bi trebalo da moze ali ako je los raspored za jednu kimu onda je bolje uzeti dve manje . Kako god , bezvezno je davati velike pare za hladjenje i dogrevanje , to moze svaka klima , samo je pitanje jacine koju uzimas . Znaci tebi ce klima raditi jedno 2-3 meseca leti i max 30 dana zimi , a ti das 1000e za jednu klimu , ludilo .. I kazi nam , ta ploca iznad tog gornjeg stana je neizolovana ?

Znaci skica , da ne bude da smo te zjbli :)
 
Iskren da budem , ako mislis , a ja mislim da bi mogao da pokrijes tih 60m2 sa jednom klimom , s obzirom da imas lep raspored , samo mi je kuhinja kriticna tj zavucena . Po meni imas dve opcije , ako zelis klimu druge klase a ipak dobru , uzeo bih MIDEA MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW MISSION ( oko 51.000 din ), a ako zelis prvu klasu onda bi to bio Fujitsu ASYG 12 LM model ( oko 68.000 ) , a za onih gornjih 60m2 , ukoliko je otvoren prostor , i imas lep protok vazduha a zelis jednu klimu , uzeo bih MIDEA MSMBCU-18HRFN1-QRD0GW MISSION ( oko 80.000 din ) , ili Fujitsu ASYG 12LU ( oko 89.000 ) .. Gledao sam da su po snazi tu negde tj LM je malo jaci od Mission modela , a LU 12 i ta Mission 18-ka su takodje tu negde . Mislim da je sve preko ovoga bacanje para jer ti je hladjenje prioritetet .. Sad sve zavisi sta hoces , samo da nadjes dobar i kvalitetan servis koji ce ti to odraditi kako treba , a na obe klime uz redovan jednogodisnji servis mozes imati 5g garancije . Ja bih to tako , ajde da cujemo jos nekoga , mozda ima bolju ideju :)
 
U stvari privuklo me je to sto ima raznih filtera, i drugih dodatnih funkcija koje su mi delovale korisno. Koliko su klime efikasne za odvlazivanje, jonizaciju, filtriranje bakterija?
 
Za odvlaživanje veoma efikasne, a za ostalo nabavi jonizator, to na klimama je teški marketing.
 
Za odvlaživanje veoma efikasne, a za ostalo nabavi jonizator, to na klimama je teški marketing.

Aha, jasno. Onda, koliko shvatam, najvazniji je proizvodjac plus energetska klasa, a sve ostalo moze i bez.
Cuo sam isto tako da je bolje uzeti od onih koji imaju i svoj servis, pre nego od ovih velikih lanaca. Da li je neko imao iskustva sa cool, klimax, acs shop...vidim ima i neki delta frigo?
 
Midea mision,malo sam se igrao :)
Neznam koliko je relevantno sada meriti temperaturu na izduvu kod grejanja,a merac je pokazao ovo

5d6207168995b3426a8f715f4588f32f.jpg


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Totalno je nebitno to sto si merio jer ne znas ni s koliko snage je radila klima.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno