Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Izolacija je ok, zidovi su debeli ~60cm, pvc stolarija. Ja bih isao na 3 klime jer iako imam tehnicki jednu spavacu sobu, obe sobe se podjednako koriste pa prskticno u obe ima nekoga, manje vise stalno.
A treca klima bi bila u trpezariji zbog hodnika i eventualno kupatila.
Ne znam da li bi jedna klima mogla da zagreje trpezariju, hodnik i delimicno levu sobu do trpezarije.
Ako mislite da dve bolje klime mogu to da zavrse, nije problem. Ja pitam posto nisam imao neko detaljnije uskustvo na ovu temu, vidjao sam po lokalima i kod nas u firmi kako greju ali to je sve jednoprostorno.
Nisam gadljiv ni na sta, u temi je dosta vas pohvalilo violu profi, vidim da, bar na papiru, moze da greje do -20 pa sam mislio da nekako njih 3 rasporedim. Ili dve fujitsu posto gledam da se, ako je moguce, uklopim u neki budzet do 200k din.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Jeste bolje vise klima, zato ja imam 4 klime u 90m2, bolji je komfor. Problem je sto nema malih sedmica da vrede nesto a kostaju skoro ko 12-tica. Ako bas planiras u spavacu razmisli o Daikinu 09, on fino modulira pa je najbolji izbor za manji prostor. Poslao sam ti PM, Fujitsu 12LLCE za 400e je no brainer, za te pare. Samo treba proveriti o cemu se radi i da li je to validno sve, garancija itd.
 
Uskoro se bliži kraj radova mesec/dva u potkrovlju i trebaće mi predlog koja klima za grejanje i hlađenje. Površina je oko 80m2, glavna klima dolazi na mesto br1 a br2 će morati da sačeka, za prvo vreme će verovatno u spavacoj biti TA 2.5kw pošto jedna klima nema šanse da ugreje sve. Zidovi su svi spoljni pošto je kuća u pitanju i greje se samo ispod mene, PVC je nov stakla su 4 godišnja doba punjena argonom, zidovi su Ytong 25cm+(8cm stiropora ali na prolece) a na plafonu je 25cm vune. Budžet je max 1000e ako baš mora ali bih vise voleo ako moze nešto ispod pošto treba napuniti stan namestajem a para naravno nema dovoljno. Pošto je krov na "jednu vodu" i visina plafona se penje sa 1.8 na 3.5m to dodatno povećava m3 za grejanje osim u spavaćoj gde je ravan plafon na 2.7m. Napajanja klima sam ostavio na pozicijama koja ste mi vi ovde predložili kao naj optimalnija
a1102b08465b92bf94f9e7d486b724db.jpg


Sent from my MI MIX 3
 
Ytong je dobar izolator sam po sebi sto je plus za ovu sezonu. Ja bi predlozio Gree Amber 12 ili Fujitsu 12 LT, sve ispod toga nece zavrsiti posao, velika je kvadratura. Posle dodas jednu LLCE ili Viola na poziciji dva i reseno.
 
Na poziciji 2 može i Daikin ftxb35c, kažu da nežno greje, ne zaleće se ko Fujitsu, pa nije nezgodan za manje sobe

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ovo je prostor kao stvoren za Mitsubishi Kaiteki ili neki Panasonic Nordic.
 
To jeste ali taj Daikin ima i manje snage a on ima 80m2... Treba voditi racuna da klime odrade sve, da mu ne treba TA posle.
Kažem za sobu od 14kvm, u nju nema smisla stavljati Fujitsu 12-cu, mislim da bi se često palila i gasila. Možda i ne bi, ali ne mogu da garantujem. Isto tako je ona najmanja sobica premala za bilo koju klimu

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Da, sad sam pogledao raspored bolje, nezgodan raspored, ta mala soba od 7 i kupatilo ne znam koliko ce ugrejati iz dnevne mada za kupatilo neka grejalica i ugrejes za tusiranje i to je to. Ako je spavaca zatvorena onda nema smisla staviti jaku klimu tu.
 
Poslednja izmena:
@djalf Plašio sam se takvog odgovora odnosno nema kusura od 1k [emoji2] ali ako mora tako ok
Sam sam u stanu pa će se i grejati samo db sa kuhinjom i kupatilom a ostatak po potrebi za sada a što se Ytonga tiče izolator je extra, moji već žive par godina u toj kući bez fasade

Sent from my MI MIX 3
 
Grejem, naravno. Mislio sam da će biti snega pre par dana, ali ipak ode par stepeni preko nule.

Zvao sam danas mileta za redovan servis, zbog garancije.
 
jozza

Daikin ftxb35c, kažu da nežno greje

Mozda nezno greje ali sam isto tako sreo nekolicinu njih koji su mi se zalili na preciznost senzora unutrasnje tj velika razlika izmedju zadate i ostvarene , ja je vise nikome ne preoporucujem, da mi neko ne bi majku posle.

Evo bas od pre neki dan

Pogledajte prilog 275743

U pravu si , svaka klima je jaka za 14m2 , ja bih tu pre isao na najjeftiniju mogucu opciju, mozda neki Bergen 12 za 43k ..
 
Poslednja izmena:
U vezi tog Daikina mogao bi i neko stručniji da se oglasi. Ja sam čuo, ali podvlačim, čuo, ne i video da mu je senzor uj uglavljen na "pogrešnom" mestu i da zbog toga ne očitava dobro (prema nekim informacijama nalazi se na ploči i nije izvučen). Nema popravke, jednostavno takvi su svi proizvedeni primerci. Da ne budem samo ja kilav sa Vivaxom :)
 
Ljudi dajte sada samo predloge za klimu na mestu br1 svakako se neće kupovati ove godine klima br2. Jesu Amber i LT jedine opcije za mene ili ima mozda jos neki model da moze da zadovolji potrebe

Sent from my MI MIX 3
 
Mitsubishi Kirigamine FH35
 
Ovde je ona koliko sam video oko 1100e što bi ako ima svrhe i mogao nekako da izguram, da li je i toliko bolja od Amber i LT?
@nexteen daj i ti neki predlog ako moze ali za poziciju br1

Sent from my MI MIX 3
 
Ima li iko info koja je razlika između Bergen Pine i Pine Profi? Sem grejača?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Mitsubishi FH35VE nije nista jaci po specifikacijama od Fujitsu 12LU a osetno je skuplji , zatim da bi odrzavala zadatu temp ona mora izduvavati na minimum 3 brzini , ovo je potvrdjeno od vise korisnika a ne samo od @anona .. Znaci FH35VE ne moze odrzavati zadatu ako stavite ventilator na AUTO mod , za klimu tog cenovnog ranga ovo je stvarno veliki propust , inace klima je stvarno kvalitetna i u to nema sumnje.

Jeste li razmisljali o Fujitsu ASYG18LFCA - 115k , kvalitetna i jaka klima , malo slabija od nekadasnje Nocria 14 , jaca od 12LT , ne znam za Amber jer nemam nikakve podatke , no svakako klima za razmatranje, jaka i dobra kultura rada + japanac, sta vise od toga. Ovo bi bio moj predlog za poziciju br 1 a da nije Amber , svakako bi ti trebala posle jos jedna klima za tu spavacu ali prvo probaj da vidis sta dobijas s ovom jednom pa onda proceni sta dalje.

Nisam pratio temu neko vreme pa ne mogu da kazem kakvo je ponasanje Amber , ima li ona kulturu rada kakva se ocekuje od jedne klime ili ima samo jacinu i to joj je jedini adut. Ako ima kulturu rada mozda bi je jos i uzeo u razmatranje ali ako nema , e onda je po meni Fujitsu jedini izbor.

Naravno da bih voleo da su cene ostalih japanaca primernije i da za iste pare mozemo razmatrati Toshibu ili nekog Daikina , do tada to je to , nemamo puno izbora.
 
Prostor je dobro izolovan, nema potrebe za 18-com tu.
 
Prostor je dobro izolovan, nema potrebe za 18-com tu.
Sad nije, biće na proleće. Mada ako LFCA u eko modu ume da radi nisko u modulaciji, ne treba biti gadljiv samo zato što je 18-ca. @nexteen šta kažu korisnici iste?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Prostor je super izolovan, Amber ume i da duva, taman ce da dobaci tamo ka spavacoj. Iskreno, spavaca je mala i ja tu ne bih stavljao klimu uopste. Tu ce svaka klima biti prejaka. TA pec je overkill em zauzima mesta.
Ja bih tu stavio jednu dobru klimu i u spavacoj neki manji norveski, mermoterm ili nesto slicno. Samo da zauzima sto manje prostora.

Tapatalk from Poco loco
 
@jozza Em je glomazna, em jako duva, em je bučna i u Quiet režimu. A kuća već ima 25 cm izolacije na plafonu, ytong, dobru stolariju, plus se greje dole, pa nema nikakve gubitke na podu. Da ima tu kod vas da se kupi ova moja 9-ka preporučio bih je bez razmišljanja, grejala bi to sa pola gasa. :)
 
Koliko sam shvatio, nema bivalentnog grejanja, pa mora biti malo predimenzionisana, a sa sdruge strane to je 80kvm. Jedino ne znam kako se ponaša LFCA u grejanju stana. Ako "na leru" duva jako onda nije za stan

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Pozdrav svima.Pre par meseci sam pitao za savet vezano za klimu.Dvoumio sam se izmedju Fujitsu LT i Gree Amber,i pre par dana montirana Amber.Greje oko 40 m²(dnevna,kuhinja i hodnik)Pitanju je kuca sa dobrom izolacijom i novim prozorima.Pre nje je na tom mestu bila Gree Cozy(koja je igracka za Amber)Prvi utisak da je klima mnogo mocna, i da ima snage da ovo greje bez problema.Ne moze da spusti ispod 500w mada je meni to nebitno_Ovih dana kakda je bilo ujutru oko 3-4 stepena trosila je oko 650w.Spoljna jedinica je necujna..To su prvi utisci za sada..
 
Ako ima neko da je pregurao zimu sa Amber ili LT koliko bi mogla da bude neka srednja potrošnja KW, znam da je svaki objekat priča za sebe ali sta bih mogao ja da očekujem?

Sent from my MI MIX 3
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno