Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18 C nije normalno, a pogotovo ako si u sorcu i majici. Govorim o realnih 18 C merenih van domašaja direktnog strujanja vazduha. Meni je nameštena na 25 do 26 C i prijatno je u sobi.
No, bez obzira na način merenja, opet ostaje subjektivni osećaj i nezadovoljstvo. Sa klimom nešto nije u redu. E sad proveri da ona nema ifeel funkciju pa da tu nije problem.
 
Nisam do sada imao osecaj da mi je i jedna jedina klima bila nedovoljna, ovo je stvarno prvi put, a imamo barem 7-8 klima u kuci/stanovima koji su jedva pola cene ove.

Problem je da ako sada ne moze 18C da postigne za sat vremena ili manje, sta ce biti na 45C stvarno?
Mozda je nesto oko vlage problem, ali ovo je stvarno prva klima da mi nije dovoljna.

Evo, sam sam ocistio onu matoru Fujitsu da joj pomogne, otvorio prozor pola sata da se izduva miris od te matore, i u roku od 20 minuta ispod 18*C bez bez problema (nakon pola sata otvorene terase).
A i sama ta stara je prijatnija i sama, ali ne mogu na duze da je koristim, ne moze da se ocisti dobro..
 
Ma definitivno ne hladi kako treba bez obzira na njegova ocekivanja. Za tu kvadraturu mora nize da ide temp. Treba izmeriti temp na izduvu obavezno. Ili izolacije nema ili klima ne hladi kako treba.
Ako meni s 250W danas klima odrzava 24c u 50% vecoj prostoriji i njemu s punom snagom mora da rasladi ispod 20. Pogotovu ako je klima danima upaljena.
Alfa, zovi ti njih i smaraj ih.

Tapatalk from Poco loco
 
^to i kazem.

Kasno sada da se smaram sa njima, vec sam zakazao sa ACSom instalaciju.
A ovi ako nisu dobro uradili, njihova greska. Kazem, vise sam im (stanovi + kancelarije) ostavljao samo na servise klima godisnje nego ova klima sto kosta kamoli koliko na tome zarade.
Nisu je hteli nazad i tu se zavrsila prica.
 
Poslednja izmena:
Čekaj bre ti s zezas kada kažeš da hoćeš da hladis klimom prostor na 18 stepeni???

Pa i zimi bi ti bilo hladno na 18 stepeni a ne leti :)

Šta radiš u tom prostoru, drzis voće?

Nešto si ti tu permutovao cifre....

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
18 jeste ledarap, ali razumem Alfu, ceo dan vodim borbu u kući da rashladim malo. Meni je 21c optimum ovde.
 
Ma 18C ne mora da bude ceo dan nikako, ali mora sada da rashladi na 18C, inace na 45C ce na 31C da "rashladi".

Sitne su to razlike, 21, 20.5... taman dovoljno da bude prijatno. Ali ova ne moze da probije to malo sama.



Manimo se price da li je neka temperatura normalna. Nije to procesor ili SSD pa da znate kako je drugima, ostavimo subjektivne stvari. Kada je 40C ja ionako ne smem napolje, izgoreo bi i sa SPF50.
 
Poslednja izmena:
Prvo treba razumeti da 0.5 stepeni nije u opšte mala razlika a ne 2-3,4 stepena to su ogromne razlike i u temperaturi i u uloženoj energiji da se ta razlika napravi.

I nema tu veze subjektivni osećaj jer da imaš 18 stepeni u januaru zvao bi toplanu da prijavis neispravno grejanje.

Takodje nikakve veze nema da li je napolju 45 i 35 ili 25 ili -15 u prostoriji bi trebalo da bude ista temperatura to je poenta klimatizacije.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa da... ali ako je napolju 45C mnogo veca energija je potrebna da bi se postiglo 21C i odrzavalo 21C, nego na 33C napolju. Toliko se secam secam fizike, da ta razlika u energiji nije uopste mala, priblizna, slicna, niti cak u bliskim rangovima.

Again, don't presume kako se drugi ljudi osecaju na kojoj temperaturi.
 
Imate li savet za klimu inverter 12icu do 55.000 ?:)) Neko kaze Bosch, neki kazu da je Gree bolja, a ja nemam nekog iskustva u svemu tome. Mozda ni jedna ni druga? :D
 
Poslednja izmena:
Bosch svakako ne. Za te pare midea mission, ima neki daikin, fujitsu llc, ima i gree lomo. Viola je malo skuplja. Bergen isto ima u tom cenovnom rangu. E sad zavisi za sta ti treba i sta bi konkretno zeleo. Znam samo da ne zelis Bosch.

Tapatalk from Poco loco
 
Uzeo sam Gree Violu, danas ugradjena. Za ovih par sati lepo je rashladila, necujna na prvom nivou duvanja, na trecem se cuje, ali nista glasnije od ventilatora kompjutera. Detaljniji utisak mogu da dam posle bar nedelju dana koriscenja. Platio sam je 55k, + ugradnja.
 
Moze li preporuka za klimu 12cu. Potrebna je za hladjenje i grejanje sobe od oko 25m2 (+ ponekad mozda jos 10ak kvadrata). Kupuje se u HR.
Za sada imam jednu preporuku za Mitsubishi MSZ-DM35VA ali mi nije objasnjeno zasto bas ona.
Interesantni su mi i sledeci modeli:

Fujitsu ASYG12LLCE
Fujitsu ASYG12KPCA
Toshiba Seiya RAS-B13J2KVG-E
Daikin SENSIRA FTXF35A

Fujitsu modeli su jeftiniji od ostalih za oko 100e.
U obzir dolaze i neki drugi modeli ako smatrate da su bolja kupovina od ovih sto su navedene gore (ako su u slicnom cenovnom rangu).
 
Izbor je lak. Jedino koju 12cu Fuji.

Pogledaj 12luca, valjda ona bese dosta jaca. A kod nas je videh ispod 65000 koji put vec.
 
Poslednja izmena:
Moze li preporuka za klimu 12cu. Potrebna je za hladjenje i grejanje sobe od oko 25m2 (+ ponekad mozda jos 10ak kvadrata). Kupuje se u HR.
Za sada imam jednu preporuku za Mitsubishi MSZ-DM35VA ali mi nije objasnjeno zasto bas ona.
Interesantni su mi i sledeci modeli:

Fujitsu ASYG12LLCE
Fujitsu ASYG12KPCA
Toshiba Seiya RAS-B13J2KVG-E
Daikin SENSIRA FTXF35A

Fujitsu modeli su jeftiniji od ostalih za oko 100e.
U obzir dolaze i neki drugi modeli ako smatrate da su bolja kupovina od ovih sto su navedene gore (ako su u slicnom cenovnom rangu).
Oba Fujitsu-a su najjeftiniji modeli, s tim što je stari model LLCE jači od novog

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Izbor je lak. Jedino koju 12cu Fuji.

Pogledaj 12luca, valjda ona bese dosta jaca. A kod nas je videh ispod 65000 koji put vec.
Da je bar tako. Posto ja imam LU, to sam prvo i gledao. Medjutim u HR je 12LU malo ispod 1000e, odnosno 350e skuplja od ovih koje sam naveo.

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Zato i kazem, proverio cak, nije bila greska.
Da mi nije trebao multisplit, uzeo bi i da je open box.

Ali to je retkost stvarno da upadne :(
 
Da je bar tako. Posto ja imam LU, to sam prvo i gledao. Medjutim u HR je 12LU malo ispod 1000e, odnosno 350e skuplja od ovih koje sam naveo.

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
U HR najbolja kupovina je uvek bio Mitsubiši ili Tošiba.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Koji Mitsubishi imaj dobru podrsku (servis i delove rezervne) kod nas, Mitsubishi Electric ili Mitsubishi Heavy Industries?
Ako oba imaju dobru podrsku koji ima bolju?
Koji su savremeniji od ta dva proizvodjaca, koji su laksi za odrzavanje, ciscenje i servis?
Koji je od njih dva bolje izabrati?
Koji ima tise unutrasnje i spoljne jedinice?
 
Koji onda model predlažete?
Ne razumem se mnogo u klime, a po onome što sam vidio po specifikacijama , čini mi se da su one dve fujitsu jače od ove toshibe i mitsu.



Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Koji Mitsubishi imaj dobru podrsku (servis i delove rezervne) kod nas, Mitsubishi Electric ili Mitsubishi Heavy Industries?
Ako oba imaju dobru podrsku koji ima bolju?
Koji su savremeniji od ta dva proizvodjaca, koji su laksi za odrzavanje, ciscenje i servis?
Koji je od njih dva bolje izabrati?
Koji ima tise unutrasnje i spoljne jedinice?
Obe varijante su kvalitetne i skupe

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Obe varijante su kvalitetne i skupe

Meni se mota po glavi da uzmem ovu Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35 ZS-S https://klimauredjaji.com/klime/mit...eavy-industries-klima-inverter-srksrc-35-zs-s
"Mana" joj je sto nije tvin rotorska (a meni ipak treba samo za dogrevanje kad nije sezona grejanja i za hladjenje tokom svih toplih a narocito vrucih dana), prednost joj je sto se horizontalna krilca usmeravanja vazduha mogu na daljinskom podesavati u zeljeni polozaj...
Jos kad bi bila tiha nocu i da lepo podesava duvanje pri zeljenoj temperaturi...
 
Jeste noviji uređaj, ali bih za ove pare pre uzeo Fujitsu LT, sa dvostrukim rotacionim kompresorom i spoljašnjom od 40kg. Ovih dana hladi 60kvm sa smešnom potrošnjom. Spušta se do 185W u održavanju
Mada ja držim na 25-26-27, kako kad, ne pravim veliku razliku jer deca stalno idu napolje.

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ljudi, je l' svi naplacuju ugradnju klima uredjaja 75 evra? :) Ima li jeftinije?(ipak se stavlja u prizemlju) Bas za odvodno crevo za kondenzat da uzima 10 evra(plus na ovih 75) po duznom metru smatram da je potpuni bezobrazluk. Pa da mu je crevo hiljadu puta armirano! :D
 
To je baš mala potrošnja.
Kod mene 14LU troši oko 600-700w, u kući je 26c, ali je prostor oko 90m2 sa visokim plafonom i velikom staklenom površinom (ceo zid) .

Nego, ima li neko preporuku za određeni model 12ke koji da uzmem u HR?

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
Jeste noviji uređaj, ali bih za ove pare pre uzeo Fujitsu LT, sa dvostrukim rotacionim kompresorom i spoljašnjom od 40kg. Ovih dana hladi 60kvm sa smešnom potrošnjom. Spušta se do 185W u održavanju
Ditto. Preskupa je ova MC 12ca naspram proverenih.
Mada ja držim na 25-26-27, kako kad, ne pravim veliku razliku jer deca stalno idu napolje.
Iskreno meni bi potrosnja bila oko Idle-a da drzim 25-27C... stan se nije ugrejao na 28C kada 4 dana nije radila klima krajem jula. (i da, ona MC HJ35VA nije mogla da spusti ispod 21C)
 
Ljudi, je l' svi naplacuju ugradnju klima uredjaja 75 evra? :) Ima li jeftinije?(ipak se stavlja u prizemlju) Bas za odvodno crevo za kondenzat da uzima 10 evra(plus na ovih 75) po duznom metru smatram da je potpuni bezobrazluk. Pa da mu je crevo hiljadu puta armirano! :D
To je to. Ne uzima se 10e zbog plasticnog odvodnog creva vec zbog bakarnih cevi. Imas dundjere sto ugradjuju za 50e. Stave ti metar cevi, upropaste sve i vise ti se nikada ne javljaju na telefon. Vecina nema 3 blage ili racunaju da ti nemas 3 blage pa ti ugrade klimu kao nogama.

Tapatalk from Poco loco
 
To je baš mala potrošnja.
Kod mene 14LU troši oko 600-700w, u kući je 26c, ali je prostor oko 90m2 sa visokim plafonom i velikom staklenom površinom (ceo zid) .

Nego, ima li neko preporuku za određeni model 12ke koji da uzmem u HR?

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
Od gore nabrojanih Daikin deluje najbolji. Iako su razlike male, Daikin ima najmasivniju unutrašnju i spoljašnju jedinicu, najveću snagu, najtiši je i dovoljno je štedljiv. Ova Tošiba ako je kao Mirai, gledaj da je izbegneš, Tošiba (iako je TOP proizvođač i ima odlične Daiseikai i Suzumi+) se nije proslavila sa najjeftinijim modelom. Ako si blizu granice sa BiH vidi cene za Daikin, u Bosni je najpovoljniji baš Daikin.
PS: ova preporuka je iz specifikacija, nemam iskustva sa tim Daikinom

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Panasonic na laganom hlađenju, nije da je toplo napolju, ali je velika vlaga.
0ff415329779e0dd3385150c42ab38e1.jpg



08712a696ff4c202b0e3d092efdaf30e.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno