Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Montirali u subotu Bergen. Malo ružnija od Gree lomo, tj boje na displeju, kada se isključi displej ok je. Što se buke i načina rada tiče, za sada deluje identična kao Lomo.
 
Javljaj utiske i razlike u radu, ako ih ima. Bergen beše jeftiniji od Gree?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
10 hiljada, ali ne dolazi set za montažu, mada me je majstor savetovao da je to prednost pošto on ugrađuje deblje cevi.
 
Pa Majstorovo je uvek najbolje [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
U ovom slucaju jeste bolje jer su cevi koje se dobijaju uz klimu slabije (tanje)...
 
Jel neko podesio cenu u ovom broadlink meracu? Ima samo u dolarima kolko vidim, pa ako neko zna kolko da stavim [emoji16]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Pa stavi kolika je cena u dinarima kakve veze ima naziv valute

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I to sto kazes [emoji16]

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
LT pirka toplo, potrošnja 370-400W. U kući 24°C

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Meni trenutno upaljene sve tri klime(llc9,leca7,midea mission 12),potrosnja po klimi je llc 320,midea 300 a leca se pali gasi i prosek je negde oko 250w(imam na svakoj klimi merac),namestene na 24,e sad pitanje ako neko zna da li onaj prosto pm merac moze da pokaze koliko je skupe a koliko jeftine potroseno?,ja sam nesto pokusavao da namestim jer ima kao tarife i cena pa preko cene da dodjem koliko je to kilovata ali nesto i ne meri to bas.
 
Ne možeš ga namestiti da ti odvojeno pokazuje potrošnju više i niže tarife, ali možeš podesiti cene za obe tarife i vreme kad koja tarifa počinje, pa će ti pokazivati ukupnu potrošnju u dinarima.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Meni trenutno upaljene sve tri klime(llc9,leca7,midea mission 12),potrosnja po klimi je llc 320,midea 300 a leca se pali gasi i prosek je negde oko 250w(imam na svakoj klimi merac),namestene na 24,e sad pitanje ako neko zna da li onaj prosto pm merac moze da pokaze koliko je skupe a koliko jeftine potroseno?,ja sam nesto pokusavao da namestim jer ima kao tarife i cena pa preko cene da dodjem koliko je to kilovata ali nesto i ne meri to bas.
Ja imam taj Prosto i on je odličan da ti pokaže trenutnu potrošnju a ako staviš na dvotarifni umesto jednotarifnog brojila onda za cenu staviš 1 euro, jedino tako možeš da znaš koliko si potrošio skupe a koliko jeftine struje.
Ako staviš realnu cenu tarife onda ti on pokazuje izračunatu cenu za tu tarifu. Ovako staviš 1 Euro skuplju i 1 Euro jeftinu tarifu i to ti je broj potrošenoh Eura odnosno ti znaš da su to u stvari kilovati.
Ako neko zna bolju varijantu nek me ispravi.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Tako sam i stavio,da je cena 1 dolara ja mislim i vreme da tarifa pocinje jedna u 7 ujutru druga u 23 casa,i kad menjam tamo potrosnji pise mi lepo npr 8kw i kad dodje na tarifu jedan ono stoji broj 1 tako i na tarifi 2,ne znam zasto nece da pokaze vise,mali off na temi ali ako neko moze da pomogne kako i sta pa admin moze brisati.
 
U Beogradu je period jeftine tarife 00-08h. Zar nije tako u celoj Srbiji? Sem ako vojcođani nisu osetili potrebu da unormale ovaj period? Realno, bilo bi super kada bi i u toku dana bio period jeftine tarife, tipa 14-16h ili ako nekako.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Meni Midea od jutros bas lepo trosi
1186f50fd300d779a2f549f5d22db1a5.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
U Beogradu je period jeftine tarife 00-08h. Zar nije tako u celoj Srbiji? Sem ako vojcođani nisu osetili potrebu da unormale ovaj period? Realno, bilo bi super kada bi i u toku dana bio period jeftine tarife, tipa 14-16h ili ako nekako.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
U Vojvodini jeftina tarifa samo noću od 22:00 do 06:00. Nekad je bilo jeftina noću od 22:00-07:00 popodne od 14-16 i od petka 22:00 do 06:00 Ponedeljak. Ali to vreme je davno prošlo, negde devedesetih.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
U NSu je niža tarifa od 23-07 po zimskom računanju vremena, a od 00-08 po letnjem.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
To je daleko bolje i normalnije od Beograda, ali nece kod nas hohstapleri da stave od 22h.
 
Neko zatisje na temi, kako vam rade klime? Danas dnevna bila 1c, sutra ce biti jos hladnije, petak i dnevna u minusu. Sta kaze Amber?

Kod mene se upravo završilo 7 dana hladnog talasa, klime su potrošile ~100 kWh više u odnosu na procenu pre zahlađenja. Na grafikonu se prikazuje ukupna potrošnja domaćinstva (distribucija meri svakih sat vremena), vidi se lepo razlika između dnevne i noćne potrošnje, kad osim klima u principu nema nekih drugih većih potrošača, rade još frižider, zamrzivač, i po koje svetlo. Novemar i pored toga prilično topao, biće manja potrošnja od prošlogodišnje.

Pogledajte prilog 261349

Pogledajte prilog 261350
 
Meni će AP25 u novembru potrošiti 100kWh, za LT ne znam, cijenim oko 300kWh.

Primjetio sam da modulacija na AP25 zavisi od zadate temperature, noću je držim na 19°C, modulira od 230W do 270W, po noći potroši oko 0.8kWh, na -1°C spoljne.
Krevet mi se nalazi ispod klime, AP je prilično tih, ali ipak se čuje, meni ne smeta, nekom bi vjerovatno smetalo. Ne znam da li postoji bešumna klima.
 
Svaka, pa i najtiša pravi buku prilikom defrosta, meni stoji na otprilike 7-8 metara od spavaće sobe pa mogu da čujem i kad pojača ventilator, a i kad čagrlja u defrostu. Ali za novac za koji greje, i kompletan ugođaj mogu da zažmurim (ogluvim) na sve te mane. :)
 
Poslednja izmena:
Luca 6-7kw dnevno, u saradnji sa llc koja ide 6kw dnevno.
Lu 40km llc 23km

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Juce sve 4 klime na 22c, u proseku 300W po klimi, bilo je vrlo malo defrosta, spoljna 0-1c ceo dan, sneg padao, vlaga velika. Unutra 22.5 do 23c, spavaca koja je bez klime oko 22c. Mnogo znaci sto sam dodao dve 09LLCA, ove LGC sad uzivaju dok su pre u ovim uslovima morale dobro da zapnu, mozda ne na maksimum ali su defrosti bili mnogo cesci.
Ono sto sam primetio je da LGC cesce radi defrost od LLCA, dal je to zbog razlike u izmenjivacu spoljne (dvoredni vs jednoredni) ili zbog uslova tojest kvadrature koje greju, ne znam. Sva vrata su otvorena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno