Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dry mod trosi minimalno struje, on samo minimalno hladi, taman toliko da bi izazvao kondenzaciju vode na hladnjaku pa se ona izbacuje napolje kroz crevo.
 
Poslednja izmena:
Ima li neko savet/iskustvo povodom problema...

Galanz klima, stara nekih 6 godina, redovno servisirana (prvih godina od ovlašćenog, kasnije od drugog servisa). Prošle godine, negde baš u ovo vreme otišao kondenzator, pa zamenjen. Nakon toga, kratko radila uredno, a onda se javio sledeći problem - iako se klima prilikom paljenja uredno startuje i kompresor zavrti, iz unutrašnje jedinice izlazi "topao" vazduh (kao da radu u ventilator modu). Kada se preko daljinskog "provrte" modovi (dry, grejanje... pa hladjenje) sve počne uredno da funkcioniše. Međutim, nekad je potrebno izmenjati modove i po 5-6-10 puta, da bi klima proradila u režimu hlađenja. Šta je uzrok ovoj pojavi?
 
Ocigledno je neki kvar u elektronici, a servis u najavi.
Jel ima auto mod?
 
Treba uskoro da se selim u novi stan (Stepa). Pošto je raspored prostorija takav da će svaka soba (dnevna + 2 spavaće) morati odvojeno sa se hlade razmišljao sam da postavljam one multi split sisteme sa jednom spoljnom i više unutrašnjih jedinica. Najviše iz razloga što baš nemam mesta za 3 spoljne jedinice. U parama imnema neke uštede. Čak su i nešto skuplja rešenja od odvojenih sistema. Pretpostavljam da se prave samo u nekom boljem kvalitetu, pa zbog toga.

Mogla bi kombinacija 1na3 ali bi onda jedan od creva bio bar 5 metara dugačak. Najranije je da odvojim dnevnu na poseban sistem, a dve spavaće sobe na taj multi.

Ima li neko iskustva sa tim multi klimama?
 
Ja sam gledao takve sisteme, pa sam na kraju zakljucio da je jeftinije kada imas odvojene sisteme i mnogo prakticnije.
 
Drugari preporučite mi neku tihu klimu za spavaću sobu. Da ne kopam od modela do modela.
Konačno sam napravio mesta da i to zadovoljstvo ubacim.
 
Da citiram sebe:
Crkla mi klima :( da li neko može da pretpostavi šta je kvar? Dok je klima radila (ali je u poslednje vreme slabo hladila) samo je iskočio osigurač, i prilikom vraćanja osigurača odmah iskače. Kad se klima isključi iz struje, sve radi, znači kod nje je nešto u kratkom spoju. Jedan majstor mi je rekao da je mogući kvar da je crkao kompresor? Koliko može da košta popravka? Ako nije isplativa, šta uzeti? Potrebna je za hlađenje, 3-4 meseca godišnje se koristi, stan je na južnoj strani a izolacija ne postoji. Za grejanje se ne bi koristila, osim povremeno za dogrevanje noću kad isključe zajedničko, ili dok još ne krene grejanje. Inverter ili obična? Marka? Cena?

Puno pitanja, hvala unapred :)

Konačno je danas bio majstor, utvrđeno da je crkao kompresor, ventilator i ploča nagorela, rezultat, ne islati se popravljati. Uzrok nepoznat :). Po njegovim rečima, Daikin i Panasonic su Rolls Royce, sve ostalo je manje više isto, čak je i Fujitsu po njegovim rečima neuporedivo lošiji nego pre par godina. Takođe, preporučio mi je ugradnju "obične" split klime, bez invertora. Pošto će se koristiti samo za hlađenje i vrlo malo dogrevanje dok ne krene centralno grejanje, možda ima i smisla.

Kaže Midea je skroz ok, pa mi treba nekakva preporuka. 12-ica svakako, ima li neke razlike među modelima? Gde kupiti?
 
Malo se nalupetao taj majstor :)
 
Ne sporim :) , može neki predlog?
 
Moze li predlog za Inverter klimu za stan od 40 kvadrata. Klima bi bila u somi gde se nalazi dvokrilna terasa.. Ceo stan je gleda ka suncanoj strani, velicina prostorije je nekih 15kvm. Neka sto jeftinija varijanta, znaci ne treba nista hiper da bude, ali da bude bolje od klasicne. Primarno bi se koristila za hladjenje prostorije u kojoj se nalazi, eventualno tokom jakih letnjih vrucina da se otvore vrata pa da malo rashladi ostatak stana. Cena jako igra ulogu tako da eto svaki savet je dobrodosao :)
 
Meni bi isto trebala klima neka, znaci neki low segment, best buy. Ako moze neka preporuka? Soba je 15 kvadrata + otvara bi se vrata da se rashladi ostalih 30 kvadrata.
 
U stanu posedujem Fujitsu General AOH12RSGC klimu, ali ne mogu da utvrdim da li je inverterska klima u pitanju ili ne? Google naravno ne pomaze :\
 
U sličnoj smo situaciju samo što bih ja daljinsko upravljanje tj preko interneta :)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Inverter nije samo za "dogrevanje", vec mu je prvobitna namena da stedi struju ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hajde neki model sa cenim


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni bi isto trebala klima neka, znaci neki low segment, best buy. Ako moze neka preporuka? Soba je 15 kvadrata + otvara bi se vrata da se rashladi ostalih 30 kvadrata.
Kazu majsotri da je Gree najbolja od tih jeftinih. Ortak je isto uzeo, deluje ok, sad posle 3,5 godina kakva ce biti bem li ga.
 
Koliko vidim inverter najjeftina je Vivax ima li neko iskustva sa njom ?
 
Ček ček, te inverter one mogu i da greju? Meni to baš i nije od nekog značaja, ali ako ima i to nešto jeftino daj ubacite u jednačinu [emoji1]

Sent from my m2 note
 
Svaka klima moze i da greje, ove inverter koliko znam trose manje struje.
 
A one su onda skuplje, pošto manje troše, jel?

Sent from my m2 note
 
Bolje iskoristenje energije, posle par godina to dodje na isto, pogotovo ako se non stop koristi, i leto i zima.
 
Ček ček, te inverter one mogu i da greju? Meni to baš i nije od nekog značaja, ali ako ima i to nešto jeftino daj ubacite u jednačinu [emoji1]

Sent from my m2 note
Osnovna razlika je što kompresor obične klime može da radi na 100% ili da bude ugašen. Inverter omogućava da kompresor može da smanji nivo rada u zavisnosti od postignute temperature. To bi trebalo da obezbedi tiši rad i manju potrošnju.

Ukratko, zamisli kola u kojima postoji prekidač za gas sa položajem pun gas i isključeno umesto uobičajene papučice.
 
Ja sam se preporodio otkad se grejem primarno na inverter.
 
Okej, jasno. Sad dajte predloge za mene i donmarkona treba nam isto :d
 
Ja sam baš ovih dana u procesu izbora klime za novi stan. Pošto sam ugradio podno grejanje, a stan je mali i okrenut na jug tako da sunce direktno obasjava stan samo prepodne, klima neće biti previše vremena u funkciji. Pitao sam više ljudi koji se bave klimatizacijom za preporuku i svi su mi rekli da je odnos cena/kvalitet/performanse/dodatne funkcije najbolji kod GREE klima. Meni su konkretno za moje potrebe preporučili sledeći model: GREE GWH12NB-K3NNA.
 
To je samo unutrashnja jedinica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno