Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas je poveća razlika, pa zato pitam. A za 35kvm je i 12LU dovoljna

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Da podelim iskustvo o Vivaxu. Kupio sa inverterom, montirali i - mrtva spoljna jedinica skroz. Dolazili delovi, matične ploče nove, sve promenili i opet mrtva, davala eror E1.
Servis konstatovao da je došla neispravna i da je nepopravljiva. Ovo je nešto što u životu nisam doživeo, da kupim novu stvar i da je mrtva. Nakon 51 dana od datuma kupovine (čekao sam je 16 dana da dođe) emmezeta mi je vratila pare. Ostao sam kratak za plaćenu montažu.

I ne znam da li je bilo reči o specifikacijama, OEM i OED ugovorima ali to što je nešto pravljen gde i nešto drugo ne znači ništa. Midea i Gree i bilo koji proizvođač može da stavi smeće a može i kvalitetne delove unutra. Vidim da je krenula horska preporuka za gree klime po radnjama i okolo a ja video Fairy i izgleda kao da je 50evra.

Ovo je bruka i sramota za Vivax. Dva čoveka su mi rekla da za 22 godine rada sa klimama ovo nikad nisu videli.
 
Da podelim iskustvo o Vivaxu. Kupio sa inverterom, montirali i - mrtva spoljna jedinica skroz. Dolazili delovi, matične ploče nove, sve promenili i opet mrtva, davala eror E1.
Servis konstatovao da je došla neispravna i da je nepopravljiva. Ovo je nešto što u životu nisam doživeo, da kupim novu stvar i da je mrtva. Nakon 51 dana od datuma kupovine (čekao sam je 16 dana da dođe) emmezeta mi je vratila pare. Ostao sam kratak za plaćenu montažu.

I ne znam da li je bilo reči o specifikacijama, OEM i OED ugovorima ali to što je nešto pravljen gde i nešto drugo ne znači ništa. Midea i Gree i bilo koji proizvođač može da stavi smeće a može i kvalitetne delove unutra. Vidim da je krenula horska preporuka za gree klime po radnjama i okolo a ja video Fairy i izgleda kao da je 50evra.

Ovo je bruka i sramota za Vivax. Dva čoveka su mi rekla da za 22 godine rada sa klimama ovo nikad nisu videli.

Eto vidis, a meni pricali kao Vivax ti je dobar nista mu ne fali vamo tamo. Mada sa tehnikom nikad se ne zna kod mene covek kupio 55incha samsung 145k 2komada pre 3godine i jedan mu crko nakon mesec dana a drugi sljaka. Mada *mjau**mjau**mjau*a kad nemas para onda cackas i gledas sve zivo trazis dlaku u jajetu...
Da sam imao da izdvojim jos kinte bez razmisljanja bi neki jaci model al *mjau**mjau**mjau*a...
Mnogo mi to para za klimu sta znam pre dam 1000e za GPU :D
Al to sam mozda samo ja :D
Svakako cu napisati review o klimici cim dodje pa cu vas sve obavestavati kako sljaka kolioo trosi i sve to. Da vidimo da li se isplati to sto sam uzeo :)
 
Ni moj cale nije to video sa svojih 25 godina rada sa klimama.
Bas nas je taj Vivax bio posebno iznenadio nekvarenjem, ali eto, sve se menja izgleda :)

Meni Midea Mission radi ok, ali drugaru on/off radi ocajno, takodje prosle godine uzeo.
12lc mi rade ok vec godinama, 1 LU mi otisla posle 8 meseci, drugoj dajem jos 2 meseca :D
LG inverteri sabijaju vec godinama, a neinverter Toshiba radi cirke 20 godina, Vivax neinverter 9ke takodje sabijaju preko 10 godina sigurno.
Opet, realno iskustvo imam samo sa LU i Vivaxima, jer sam samo njih licno intenzivnije koristio.
 
Da....skinuo sam 2 tadirana posle 15 godina reko' da promenim jer su počele da posustaju (ostale na po jednoj brzini, jedna malo kapljala na unutrašnjoj jedinici).
Fujitsu neki matori kod ženinih radi 17 godina, niko nikad nije pipnuo tu klimu.
Kod mojih roditelja mitsubishi heavy industries radi 10 godina samo cepa na mnogo zeznutoj lokaciji...

Ovo danas kad vidim kako izgledaju, tanka plastika, sve se uvija, bulja...
 
Kod nas je poveća razlika, pa zato pitam. A za 35kvm je i 12LU dovoljna

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Malo ispod 100e, ne znam koja je razlika u Sr.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel može neko da mi preporuči od ove konfekcije da je ok nešto? Standardna klima, neću inverter.
Vox, Gorenje, Tesla, Whirlpool? Mideu i Gree su van analitike.
 
lep daljinski, svima se sviđa


2vtz5o0.jpg


2cwrejd.jpg


5cey6o.jpg
 
lep daljinski, svima se sviđa


2vtz5o0.jpg


2cwrejd.jpg


5cey6o.jpg

Moj kum ima on off mideu platio 31k, kolega cepa vivax on off platio 33k i obojca se hvale da im do jaja hladi. Kolega kaze da se greje zimi na Vivax samo je ne iskljucuje 24/07 celu zimu i greje mu bez problema.
Sta znam Bosch mi se svideo inverter mada svi kazu da je to Vivax ustvari. A Vivax je jeftiniji.
 
Broz

Kao nesto najjeftinije sto bih ti ja preporucio je http://www.coolshop.rs/bergen-klima-uredjaj-premium-white-gwh12nb-k3nna .. Ovo ti je prepakovani Gree Bee Premium White , imas ga cak i u ponudi uvoznika Gree , samo je veca cena od ove i to za 20e otprilike . Specifikacije su skroz OK , a od ovih Vox , Mox ,Dzox , imam utisak da ti je sve isti qrc sta uzmes :)

Xepoj87

Te podatke koje ti imas o Gree nista ne znace , pa ni taj SCOP jer bi morao znati da je sasvim normalno da jaca klima ima manji SCOP , sem ako nije bas neka opasna klima ali u istom cenovnom rangu nece biti . Da bi sad izveli neke analize mi bi morali da imamo podatke sta Gree kao proizvodjac i njihove klime nude , svi podaci za dlaku bolji od Vox , Mox itd , samo osnovni podaci . I ovo nije rasprava , samo navodim svoje misljenje , kao i to da nema nezadovoljnog ama nijedog korisnika Fujitsua pa ni sa ulaznim modelima . Imali su problem kod LLCA modela to svi znamo , *mjau**mjau**mjau* , no sve je resivo u garantnom roku , daleko je i FUjitsu od bilo kakvog savrsenstva , pa i ja mu nadjem manu ocas posla :)

I da , taj grejac tacne on pali automatski pretpostavljam , ako je tako to znaci da cim odes u odredjeni minus grejac radi , u vecini slucaja grejac ne treba klimama i to samo povecava racun , ne kazem , nije loe imati ga ali ne da radi kako on hoce vec kako ja hocu . To sto pise da radi do -20c a Fujitsu -15c nista ne znaci , pretprosle sezone ulazni modeli Fujitsua sa sve Nocriom su radili na -28c u okolini Sarajeva i to savrseno . Ma gomilu je toga za nego protiv , iako i ja zameram Fujitsu neke stvari i daleko da je on najbolji , samo ima najbolji odnos cena = kvalitet ..

A ovo sa LU je retkost , no to ne bi smelo da se desava tako brzo kao kod tebe , no ocigledno da LU moze mati taj problem , nisi prvi tj postoji jos jedan lik koji je imao problem sa zupcanikom ali je to resio zamenom u garantnom roku , Cak je i Dule rekao da ce nabaviti 3 kom da ima za svoje musterije , zasvaki slucaj jerje dosta LU ugradio pa ako zatreba da ima , iako nije imao problema do sad .

Ne sumnjam ja toliko u Gree koliko ti mislis , samo mislim da je Fujitsu bolji i to je to .
 
Hvala. Ne čuh za Bergen nikad. Takva klima ima na 11om aprilu u delu gde roditelji gledaju decu dok plivaju, dobro hladi a tamo je jezivo :)

Jel pod Dzox svrstavaš i whirlpool i gorenje? Whirlpool me privlači jer ta ista ima po evropi da se kupi. Ovih drugih klima nigde nema van granica Srb (izuzev gorenja, kažem whirlpoola i gree fairy koji je ružan za medalju)
 
Bergen je gree klima samo prepakovana.To je brend firme.Ovaj bergen inverter mi deluje zanimljivo i na papiru bolji od viole
 
Ja u zivotu ne bih uzeo klimu koja ima grejace koji se automatski pale sami. Zamisli samo svaki defrost da ta klima pali grejace od 150W (naprimer) i da rade 7-8 minuta. Kolika je realna efikasnost te klime ako ti grejaci trose struju bzvz. To uzeti kao argument je neozbiljno.
Ja sam ugradio grejac na Nocriu prosle zime i nisam ga bas nijednom upalio. Toliko o grejacu. Realno, bacene pare ali hajde, nisam hteo da razmisljam.
Iskreno, ja daleko vise verujem japancu nego kinezu. Ok je Daikin, nema nikakve sumnje ali verovati slepu u svaku cifru koja pise za Gree je isto tako neozbiljno. Ok, razumem da je ljudima bitan i dizajn klime, ipak ce visiti sledecih 10-15 godina tu na zidu. Ali ako je cena presudan faktor radije cu uzeti 100% proveren proizvod nego nego klimu lepog dizajna, naravno, pricam o grejanju jer ce svaka da hladi.

Sto se kvarova tice... Apsolutno svaka elektronika dolazi za odredjenim procentom mrtvih uredjaja. Jaci brendovi imaju bolji kvalitet, jacu kontrolu i eksploatacija istih vremenom manje utice na habanje ali felera uvek ima.
Vivax stigao mrtav, LU zeza s poklopcem... Desava se.
Meni kad je Nocria stala posle 15 dana pomislio sam da sam nevidjeni maler. U servisu se redom cudili prosle godine kad su culi. Na kraju je ispalo da je samo iskocio glavni osigurac iz lezista jer ga neko izgleda nije gurnuo do kraja. Desava se. Ali i pored toga nisam pomislio da je klima krs vec samo da sam ja taj maler kome je zapao feler. Garancija zato postoji ;)

Tapatalk
 
Da, njihov brend, vidi se i po PDF fajlovima, identicni su :)
Izgleda kao da je to overklokovani Gree, sa malo jadnijim dizajnom, po nizoj ceni.

Da mi je znati cemu im sluzi taj brend :)

Sajber, naravno da je argument, kao i ostale stvari. Sve su to cinjenice i plusevi nekog proizvoda, kao sto je i drugog cinjenica i plus to sto ga proizvodi Fujitsu.
Sustina je da za Fujitsu, osim cinjenice da je Fujitsu, nema nekog argumenta, osim vase pretpostavke da je bolja i da Gree ne moze da radi na minusu i pored toga sto mu je fabricka radna temperatura 5c niza.

Grejac trosi struju u defrostu, a takodje ti i klima tada trosi daleko vise, pa nije nemoguc scenario da grejac zapravo ustedi struju smanjivanjem potrebne struje da se odmrzne.
Dodatno, ta razlika u struji tokom defrosta je svakako smesna, cak i da se na sve samo doda ta potrosnja grejaca.
Ako je to 150W po satu, to na jedan defrost od 3 minuta u sat vremena, izadje koliko, 5W po satu vise, kao jedna LED sijalica?
Mene je par puta nerviralo koliko dugo LU radi defrost, posto cesto luftiram i dolazio sam u situacije da bude dosta hladno, rado bih dao i 500W tih par minuta, da se to vreme prepolovi.

Elem, Gree je jedini proizvodjac sa 1Hz inverterom, gde moze da spusta potrosnju i do 15W i da i dalje radi.
Jedini, osim Ururu Sarare koja kosta kao auto, koji nudi opciju ventilacije.

Za sada, nema nikakvog razloga da se Gree stavlja u klasu sa Mideom i jos losijim Kinezima, samo zato sto dolaze iz iste zemlje.
To je kao govoriti da su Mercedes i Opel isti, jer su Nemci.
 
Poslednja izmena:
Pa koliko sam ja skapirao to su modeli od prosle godine samo rebrindirani mada ovaj model kao sto je bergen inverter nije imao pod brendom gree.Inace ko ima problem sa wifi-jem nek skine staru aplikaciju;).Mene u sustini navise brine buka i kod viole i kod bergena.Imam hansol na poslu i na nekoj srednjoj brzini se ne cuje tj duplo jace se cuje komp nego klima.Ali nemam bas 100k za klimu:d
 
Zar nije glupo davati tolike pare za Gree Violu ako vec imate za te pare japanca ( Fujitsu , Daikin ) , jedino ako vam je bas tolik bitan wifi , a to je retko . A ako se dobro secam neko ko ima Violu je prokomentarisao da taj wifi ne radi bas najbolje , ili gresim .

Ja sam govorio o krš wi-fi za Gree Lomo, nego ajde red je da se ponovo javim na ovu temu. Od pre par updatea, radi dosta bolje, tj. nijednom nisam izgubio vezu sa klimom, iako je po nekad i dalje sporo da povuče trenutno stanje uređaja, ali radi.
 
Svakakve komentare sebi dozvoljavate...
Ispada da je bolje da nešto nemate nego da imate, u ostalom ni ne znate na koji način radi grejač na toj klimi.
A PCB klime sasvim sigurno ne pali grejač samo na osnovu spoljnje temperature.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma ne sumnjam ja da je Gree vredna kupovine , samo mi je misljenje da je ovo isgurnija varijanta jer su iskustva korisnika ta koja me opredeljuju . Ako vec kupujete Gree onda je dobro da to ipak Viola , pa eto i Midea Mission 12 radi posao , znaci nije to lose i za preporuku je ukoliko covek trazi na rate , svaki din mu bitan , ma svako ima svoju matematiku :)
 
Grejač tacne radi konstantno ispod +5°C. Ako je 150W eto sreće ;)

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Odakle ti to? Što bi radio na 5 stepeni?
Naravno da svako ima svoju matematiku.
Ne budite konja koga niste jahali.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa ako ne ide preko PCB-a onda ide preko termostata ako zna na koliko se ukljucuje grejac , to rusi onaj SCOP uveliko a nigde se ne navodi kao podatak . To onda znaci da radi konstantno ispod neke temp , kad dodje zima ova koji imaju merac potrosnje bi to mogli da nam provere , da vidimo kako to funkcionise , mislim da je neko cak i pisao o tome i bas je bio neprijatno iznenadjen , samo nisam siguran da je bio bas Gree , bem li ga . Ali brate klima na odrzavanju trosi oko 300-400w i ukljuci ti se grejac koji vuce 150w :p
 
Nisi dobro razumeo moj komentar.
Sasvim sigurno taj grejač uključuje centralna jedinica klime na osnovu spoljnjih parametra a ne običan termostat kako svako može da nabudzi.

Otkud znate da nema senzor vlaznosti, temperature, vazduanog pritiska a možda i ugradjen kalendar mesečevih mena i plime i oseke [emoji41]...to je danas toliko prosto i jeftino implementirati (kao i taj glupi wi-fi) da apsolutno nema razloga da to nema svaki model.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
kao i to da nema nezadovoljnog ama nijedog korisnika Fujitsua pa ni sa ulaznim modelima .

Samo ovde se javilo barem 5 ljudi sa problemima i nezadovoljstvom FJ klimam.

Evo ja sam npr. pisao o idijotski iritantnom zvuku zaletanja kompresora na LMCE.
 
Zato što je mali kompresor i vrti se ko Yamaha R6

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa koje su to danas klime 350-400e, koje su oko 600e, a koje su to klime do (oko) 900e a da su sve "top", da rade odlicno, da su kvalitetne, da imaju dobre funkcije, da im sve sto imaju u uredjaju radi +5g, da klima moze bez problema 10g da radi ispravno, servis dobar i pouzdan (delovi dostupni i nakon vise godina)?
Mene bi licno zanimalo cuti vas koji se zaista razumete u klime, da radite sa klimama (prodajete i ugradjujete), da su vam klime posao osim sto ih koristite...
Ne bi bilo lose da se svakih 6 meseci ili barem jednom godisnje, negde pred pocetak sezone kad se zna sta ce biti na trzistu ili sta vec ima, da se okaci na pocetak teme lista dobrih, kvalitetnih, proverenih uredjaja koje bi ZNALCI preporucili za nabavku u nekoliko cenovnih rangova.
 
Koliko znaci za spoljnu jedinicu ako je u nekakvom natkrivenom prostoru i da li vredi praviti tako nesto za nju ili mozda neku nadstresnicu?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Znači za grejanje da je ne zatrpava sneg ili ledena kiša sa zadnje strane, inače zaledi izmenjivač pa mora često u defrost. Ali to su ektremni uslovi. Znači bitno je da nije na mestu gde sneg inače zatrpava kad pada.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
bakara

To cemo znati jedino ako neko ima merac potrosnje , Violu i volje da to istestira preko zime , znacemo kad i kako ukljucuje grejac , zasad su sve to nagadjanja .

jorgovan

U kom smislu nezadovoljstvom , mozda sam nesto propustio jer jedno vreme nisam bio aktivan ?

A zaletanja kompresora ces cuti posle svakog defrosta ili ako nisi dobro dimenzionisao klimu za svoje potrebe pa se forsira i ulazi u vece obrtaje . Ovo prvo jos i nekako covek sazvace ali ako si se zjbo u dimenzionisanju onda *mjau**mjau**mjau* , na sta si od ta dva mislio ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno