Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne razumem sta je to "jace"?
Instalacija je potpuno ista...

Ova gree lomo meni trenutno izgleda kao bestbuy, nista slicno nema za te novce.
Cena je jaca. Cena. To pricam i objasnio sam zbog cega. Hvala sto moram da ti crtam to. Ne znam jel problem u mom poznavanju jezika ili sta? :)

Tapatalk
 
Romstal i Doming su ista firma, naziv je drugaciji u zavisnosti od drzave u kojoj posluju. Sasija spoljasnje jedinice te klime izgleda kao da je iz Midea fabrike, bas i ne verujem da je Mitsubishi kompresor unutra, ali ko zna?
 
Jel koristi neko odvlaživače u stanu(prave sa freonom, ne mislim na tablete), kakva su iskustva?

Ima neki Gree kod nas za 20k,razmišljam da uzmem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Koristim odvlaživač (sa freonom) par godina i super je stvar, ali nije za prostorije u kojima se boravi, jer je previše bučan. Koji god sam model gledao, buka je slična. Zato je sad u podrumu. :)
U svakom slučaju, klima odrađuje isto super posao, izvlači više vlage, a dosta je tiša i ima funkciju hlađenja/grejanja, naravno ako je moguća ugradnja.
 
Koji koristiš?

Jeste klima dobra ali ne radi odvlaživanje kad je najpotrebnije, a to je zimi.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Iz nekog razloga klima midea ne pamti polozaj krila? Da li je to kvar ili sam pogrešno montirao krilo? Nakon čišćenja klime vratio sam krilo u položaj kako bi trebalo da bude, ali prilikom pokretanja položaj krilca ne postavlja se u položaj koji sam predhodno memorisao? U rebusu sam

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam video da neki modeli kod Midee pamte polozaj krilca ali samo na inverterima. Da li si siguran da tvoja klima podrzava to?
 
Mislim da kad uključim klimu krilca se ne vraćaju u položaj koji sam zadao. Svaki put kada uključim klimu moram iznova da podešavam položaj, kontao sam da se krilca nameste u položaj koji sam predhodno podesio.

Poslato uz pomoć Tapatoka
 
Poslednja izmena:
Ne razumem sta je to "jace"?
Instalacija je potpuno ista...

Ova gree lomo meni trenutno izgleda kao bestbuy, nista slicno nema za te novce.
Za te nema, a ja uzimam uskoro jednu Gtee Viola, mislim da je to najbolji odnos ulozeno/dobijeno, ali je oko 60e skuplja od Lomo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Za te nema, a ja uzimam uskoro jednu Gtee Viola, mislim da je to najbolji odnos ulozeno/dobijeno, ali je oko 60e skuplja od Lomo.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Gledao sam i ja tu, ali koliko sam skapirao skoro da nema nikakve razlike a samo je skuplja. Jako su slicne, sad za detalje ne znam, ovo je onako lajicki koliko sam ja uspeo procackati :)
 
Zar nije glupo davati tolike pare za Gree Violu ako vec imate za te pare japanca ( Fujitsu , Daikin ) , jedino ako vam je bas tolik bitan wifi , a to je retko . A ako se dobro secam neko ko ima Violu je prokomentarisao da taj wifi ne radi bas najbolje , ili gresim .
 
Iskreno, meni se wifi svidja kao opcija. Vecina koja nije probala nece ni pozeleti wifi kao opciju a po meni je i totalno pogresno da postojanje wifi opcije na klimi bude prioritet pri kupovini klime. Wifi svakako jeste plus. Obozavam u ovom periodu da upalim klimu kad krenem kuci s posla i da stignem u rashladjen prostor. Meni je to plus kao vrata. Realno, mogu stici kuci i upaliti klimu ali onda se nocria zaleti na 1500w, hladi kao mazga i polako se smiruje vremenom ali sto bih to sebi radio ako za jako male pare mogu kupiti onaj WiFi IR controler. Iskreno, leti mi mnogo znaci. Zimi ne jer ne pipam klimu ali leti je vrhunska stvar.
Vise bi mi znacilo to nego sto mi klima opciju da sama cisti filtere. Bez sale.

Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
U pravilno pravljenim objektima sa dobrim materijalima vlaga nije nikad problem, nema je.

E baš si mi pomogao sa ovim komentarom, evo idem da srušim zgradu od 5 spratova I napravim novu "pravilno pravljenu“.

Da li je još neko koristio odvlaživače vazduha?
Model koji ja gledam košta 20000 I navodno izvlači do 16l vode dnevno, 350w.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Zbog lošeg rasporeda sprata u kući gde živim, morao bih kupiti dve klime za dve sobe od po 16m2 i 20 m2.

Šta mislite o Vox IVA1-07IE?

Cena im je ok i mislim da 7000BTU više nego dovoljno za sobe navedene iznad. Sa druge strane velik mi je problem što je Vox jako štur sa tehničkim opisom. Da li se zna koji su opsezi temperatura za grejanje i hlađenje vox inverter klima? Tj. Koja je minimalna spoljna temperatura za grejanje i maksimalna za hlađenje?

Sent from my ASUS_Z010D using Tapatalk
 
Ne sećam se Penčo to me i nervira *mjau**mjau**mjau* znam da je stara otprilike 10 god i da je Midea ...

moja on/off midea od starta ne pamti polozaj, a indijanac kupljen pre nje pamti.
Midea ima verovatno oko 4-5 godina staza, indijanac nekoliko godina vise, pretpostavljam 10-ak ukupno.
 
Zar nije glupo davati tolike pare za Gree Violu ako vec imate za te pare japanca ( Fujitsu , Daikin ) , jedino ako vam je bas tolik bitan wifi , a to je retko . A ako se dobro secam neko ko ima Violu je prokomentarisao da taj wifi ne radi bas najbolje , ili gresim .

Druze, ja nisam nasao Fujitsu za 50k?
A nije bitan wifi, meni je bitnija potrosnja nego da li je wifi. Ali wifi znaci za pracenje odrzavanja temp. Naravno nemam pojma iskreno kako ce funkcionisati wifi. Cim budem sve to iscackao obavesticu vas da znate :)
 
mLaki

Tako je to kad se kupuje klima 3 klase , podatke je skoro pa nemoguce naci , a i ta garancija od 5g , neki lik mi je juce napisao da je zvao 3 prodavnice i svi kazu da je uslovljena servisom a to znaci da svaka klima ima 5g garancije jer svi to nude .
Ono sto mi je na prvu upalo u oko je da unutrasnja jedinica ima 51db sa 550m3 , kvalitetna klima ima max 42db , velika je to razlika . Dobro razmisli o toj kupovini :)
 
mLaki

Tako je to kad se kupuje klima 3 klase , podatke je skoro pa nemoguce naci , a i ta garancija od 5g , neki lik mi je juce napisao da je zvao 3 prodavnice i svi kazu da je uslovljena servisom a to znaci da svaka klima ima 5g garancije jer svi to nude .
Ono sto mi je na prvu upalo u oko je da unutrasnja jedinica ima 51db sa 550m3 , kvalitetna klima ima max 42db , velika je to razlika . Dobro razmisli o toj kupovini :)

Tačno je a taj lik sam ja. Dakle na sajtu vox piše bezuslovna a meni su 2 čoveka u dva maloprodajna objekta 2 različite kompanije rekla da je to 2+3, dakle klasika sa vaćaroškim godišnjim servisima.
Pouzdan izvor mi je rekao da ne uzimam te off brendove jer im garancija od 15g ne znači mnogo ako je eksploatacija praćena problemima.
 
ne moze ni da se zanemari da covek mora da stavlja dve klime u prostor od 36m2. Te klime su oko 30.000, a najjeftinije sto se ovde (donekle) predlaze je Midea Mission koja je preko 50% skuplja. Ne znam koja ce racunica to da ponisti, kada vec imamo clana koji ima dva komada, ali 12.000 BTU

@mLaki, mickk ima te Vox, verovatno ista serija, samo 12.000 BTU. Citaj njegove postove, kacio je i snimke buke.
Ukratko, ono sto sam ja zapamtio, zadovoljan je ucinkom (grejanje), na buku se ne zali, jedino je modulacija na minimumu pipava, mada ne i potpuno uzasna (mislim oko 450W da je i na hladjenju i na grejanju, ali prelistaj postove i proveri)

Ipak, ono sto je apsolutno sigurno je da nije najbolja ideja kupovati obe odjednom, osim ako postoji neki bas jak razlog.
Zasto prosto ne bi kupio jednu za manje bitnu sobu, i onda odlucivao na osnovu sopstvenog iskustva.
To vazi i ako se odlucis za neku drugu klimu, ne samo ovu.
 
Koji inverter do 60.000 da ima wifi?
Da li je Gree Viola dobar izbor ili ima nesto pametnije za te novce?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Zar nije glupo davati tolike pare za Gree Violu ako vec imate za te pare japanca ( Fujitsu , Daikin ) , jedino ako vam je bas tolik bitan wifi , a to je retko . A ako se dobro secam neko ko ima Violu je prokomentarisao da taj wifi ne radi bas najbolje , ili gresim .
Wifi je samo plus, nije on presudan.
Ali evo ja opet tražim 12 Inverter koji Japanac ima za 400€?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno