Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Fujitsu ugrađuje još i Matsushita i Sanyo kompresore.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Danas pazario Gree Cozy GWH12MA K3DNE2L. Namena samo hladjenje, nisam imao kesa za bolje...
 
Imam jos jedno pitanje vezano za klimu. Bio mi je majstor juce i preporucio mi je da uzme 18icu a ne 12icu Fujitsu. Stan je nekih 40m2, 45m2. U sustini meni treba najvise inverter ono sto sam rekao da bi zimi mogao da dogrejem malo stan pored centralnog grenjanja. E sad on mi je rekao 12ica moze da ti ugreje stan al u fazonu radiceti na max non sto i bice pod opterecenjem, dok 18ica ce radiit upola snage. Ono sto mene interesuje sta biste mi vi preporucili? Ipak nije mala razlika nekih 50k din. Mada ja sve mislim da bi mi 12ica zavrsila posao.

Inac emodele sto mi je preporucio 12ica 12LMCE, a 18ica 18LFCA.
 
Poslednja izmena:
Uzmi 12 LU i nemoj da brigaš, LM možda jeste malo za taj prostor, ali ako samo dogrevaš i ona je dovoljna

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Pa fazon je sto ima centralno grejanje al ono nije nesto, a kad budem imao bebu moracu zimi da dogrevam stan, ne vredi samo sa centralnim. Inace video sam da ima i 14ica ona je nesto izmedju.
Za ovu seriju LUCA mi je rekao da su dobre klime isto, al imaju problem sa zupcanicima da im odu na plastici sto podizu panel, jer kod njih nema krilaca ako kod ovih vec se podize ceo panel. Zato mi je preporucio vise ove druge dve.
 
Ja to za krilca prvi put čujem, a mnogo nas na forumu ima LU,mislim da te taj majstor masti, možda da ti proda šta ima, a garancija ti je 5 godina na Fujitsu kod bilo kog ozbiljnijeg prodavca i miran si, LU 14 ima nešto malo jači izduv na niskim temperaturama i nisu me ubedili da je uzmem
Inače sam platio LU 12 skoro 90k i tada je bila bestbuy
Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
I još jedan ps,
Ako ne održavaš klimu, posebno ako je dosta koristiš, svašta će da crkne na njoj pa i za krilca, imam kućne prijatelje koji su isto uzeli inverter i nisu je pogledali godinu dana a non-stop bila upaljena, onda su zvali prodavnicu da ostvare garanciju jer klima ne radi kako treba i ispostavilo se da moraju očistiti filter, a filter se čisti na 20dana ako je non-stop koristiš jer jednostavno mnogo prašine uvuče
 
Poslednja izmena:
To za krilca je glupost. Imam LT i 5 godina se skoro pa ne gasi. Nikakav problem. Za stan nikako 18, ne treba ti ni izdaleka. Prejako duva za moj ukus, a ako je "uštrojiš" opet imaš 12 :p

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
@stolex
Za bebu, vise puta ponavljano ovde, konsultuj pedijatra u vezi temperature. Iznenadices se.
Nikako 18, uzmi 12LU po ovoj dobroj ceni i nabavi jednu grejalicu za ispomoc. Kad prodje jedna grejna sezona videces da li fali snage pa ako treba dodaj jos jednu devetku i resio si. Uvek je bolje dve manje klime od jedne velike.
 
Za stan od 45kvm jedna klima je dosta. Ako je iole dobro izolovano, i ako komšije greju.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa fazon je sto ima centralno grejanje al ono nije nesto, a kad budem imao bebu moracu zimi da dogrevam stan, ne vredi samo sa centralnim. Inace video sam da ima i 14ica ona je nesto izmedju.
Za ovu seriju LUCA mi je rekao da su dobre klime isto, al imaju problem sa zupcanicima da im odu na plastici sto podizu panel, jer kod njih nema krilaca ako kod ovih vec se podize ceo panel. Zato mi je preporucio vise ove druge dve.

Ako imaš centralno grejanje, a treba ti dogrevanje... osim ako nije neka baš baš čoljava konfiguracija, 9ka bi ti završila posao... ajd uzmi i 12icu... i neku bolju (LU ima babaroga cenu već neko vreme i bestbuy je).

I mi imamo bebu i složiću se sa drugima, bebi ne treba prevelika temperatura, više je problem poda kad se krene sa puzanjem i igranjem na podu ako se ispod ne greje, a tebi u zgradi ni to nije problem osim ako si na prizemlju.
 
@jozza @jorgovan
Najgore je sto sam ja u potkrovlju zadnji sprat, cosak. Tako da nemam bas neku zastitu od drugih stanova da sam ususkan ili tako nesto. Krov kad se ugreje leti u stanu je kao u sauni, tako i zimi kad se ohladi ledara.

@Duk
Nije rekao za krilca vec taj panel sto se dize ceo kod LU serije kao zna da zariba posle nekog vremena i trebaju zubci se menjaju. U sustini i on mi je nju prpeorucio nego fazon samo zbog toga kao mozda da uzmem LM seriju.

Nista onda videcu sa njim da mi da i ponudu za LUC seriju. Inace sto se tice garanicje isto daje dve godine standardno i ako se godisnje servisira na 5 godina se produzuje. Onda cu da vidim da batalim 18icu. On u fazonu da rastereti kao 12ica bi ti stalno grejala punom snagom za tvoj stan, ugrejala bi al bi ono radila kao na maks dok 18ica upola. Mada meni je 18ica bas preskupa. Ja sam vise bio u fazonu ako moram vecu onda barem 14icu, ne bi preko toga isao zbog kesa, 1000€ mi je stvarno mnogo za jednu klimu.
 
Imam jos jedno pitanje vezano za klimu. Bio mi je majstor juce i preporucio mi je da uzme 18icu a ne 12icu Fujitsu. Stan je nekih 40m2, 45m2. U sustini meni treba najvise inverter ono sto sam rekao da bi zimi mogao da dogrejem malo stan pored centralnog grenjanja. E sad on mi je rekao 12ica moze da ti ugreje stan al u fazonu radiceti na max non sto i bice pod opterecenjem, dok 18ica ce radiit upola snage. Ono sto mene interesuje sta biste mi vi preporucili? Ipak nije mala razlika nekih 50k din. Mada ja sve mislim da bi mi 12ica zavrsila posao.

Inac emodele sto mi je preporucio 12ica 12LMCE, a 18ica 18LFCA.
Kao sto su ti i ostali rekli, da dodam i ja. Za dogrevanje 12LU ti je odlican izbor, nemas potrebu za jacom. Jeste da je prosla zima bila blaza ali ja sam mogao i sa LU da se ugrejem u 60m² a ne sa nocriom. Bila bi knap. 18-ica ima dosta jaci izduv, moze ti biti i neprijatna u manjem prostoru. 12 je vise nego dovoljna, nema potrebe da dajes vise para.
Razmisli o tome da promenis majstora, taj ti prica bajke. On ti je slaba karika u prici.

Tapatalk
 
Ako hoćeš tu LU14, što da ne, ne znam kolika je razlika u ceni ali znam da je mala, a LM je samo 7k jeftinija od lu12 a razlika je velika u snazi.Videćeš kako Japanac pravi krilca, rade kao iz SF filma, nema da brigaš [emoji6]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Bas sam pricao o tome sa Duletom sad kad je bio na servisu , iako nije imao problema s tim on je rekao da ce uzeti 3 zupcanika preventivno , bas za ne daj boze .. Cak sta vise razmislja da uzme jednu 12LU da ima za delove s obzirom da ih je dosta ugradio pa da ima delova pri ruci . Ovakav pristup bi trebali da imaju svi servisi tj da razmisljaju unapred a ne da se oslanjaju na Viacom a svi znamo kakav je uvoznik .

Licno ne vidim toliku zabrinutost oko tog zupcanika jer se do sad javio samo jedan lik sa tim problemom , a kad malo razmislis ko jos pali i gasi klimu svako malo . Klima se upali na pocetku grejne sezone i gasi na kraju , i kad se ciste filteri , mozda se malo vise pali i gasi leti ali kao sto rekoh nije to toliko problematicno .

Nemoj bacati pare na 14LU , skoro nista ne dobijas s njom , ako te 12LU ne ugreje nece ni ta 14-ka .. Samo gledaj da ti se ugradi kako treba i valja :

1. minimalna duzina instalacije 3m , preporuka Fujitsua https://www.fujitsu-general.com/global/support/faq/split/0220.html
2. svaka cev da je zasebno izolovana tj da se ne dodiruju
3. vakumiranje sistema pre pustanja u rad , ovo pod obavezno a gomila njih ce to pokusati da ti zabasuri i ubedi te da ne treba - moze ti skratiti vek uredjaja
4. antivibracione gume na spoljnu jedinicu , nije skupo a smanjuje prenosenje vibracija na zid .
 
Moze neko da PM duletov neki kontakt treba mi za 2 daikina. Hvala.
 
Taj lik što je imao frku sa zupcima za panel na LU je sam zeznuo stvar jer je rasklapao i čistio klimu pa onda "neće da radi". U prevodu slomio nestručnim rukovanjem.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Zar nije bio nestanak struje u pitanju?
 
Sta god da je bio problem slucaj je izolovan, daleko od toga da je problem u dizajnu klime.

Tapatalk
 
Kupili smo pre malo vise od nedelju dana u tehnomaniji klima uredjaj, gorenje KAS 35, isporuceno prosle subote. Isporuceno je od strane Gebruder Vajs kurirske sluzbe. Nismo je ni otpakovali, jer nam je receno da ni slucajno ne ugradjujemo na svoju ruku nego da cekamo ovlasceni servis jer cemo izgubiti garanciju ako se nesto osteti. Serviseri su bili jutros, jer radimo do 7 uvece i ne mozemo radnim danom, i rekli su da spoljna jedinica ne odgovara tj da nam je isporucena KAS 21 uz KAS 35. Kazu da nisu iznenadjeni jer ljudima stizu klime koje su sa ciglom i vec ugradjivane.

Zvakli smo Tehnomanija call centar, i rekli su da moramo da prijavimo 24h od isporuke problem i da je problem sto smo potpisali da smo preuzeli. Medjutim, nije to televizor ili konzola da se odmah otpakuje i koristi i kada kupis u tehnomaniji sigurno neces da teras kurira da ceka dok otvoris i ne izvrisis detaljnu inspekciju. Stvarno nisam ocekivao problem, mada serviseri nisu bili mnogo iznenadjeni... Da, kutija mi je delovala nesot manje, ali nisam bas neki ekspert za klime...

KAS 21 unutrasnja jedinica nije ni otpakovana i dali smo serijski broj da vide da ne odgovara, ali je stvarno jako lose sto uopste pokusaju da svale odgovornost na nas. Serviseri su rekli da sedmica jednostavno nije kompatibilna i da ne moze ni da se normalno ugradi tako da sam sada ostao bez klime od 30.000 u najgorem slucaju a u najboljem moram da se nedeljama i mesecima drndam sa reklamacijom. Pritom, serijski broj KAS 21 je ocigledno u njihovom sistemu i naveden je u tiketu, ja ne bih mogao da ga imam da pokusavam da napravim tu sad neku prevaru.
 
Poslednja izmena:
Zar nemaš 14 dana da vratiš proizvod bez ikakvog obrazloženja zašto ga vraćaš?
 
To važi za ispravne uređaje. Ne možeš da vratiš klimu 7-icu, ako ti na fakturi i otpremnici stoji da si primio 12-icu.
 
Zato ne treba kupovati klime po radnjama koje prodaju tostere, fenove, automobilske gume, klime...
Klimu uzimati iskljucivo u radnjama koje samo klimama i te stvari se nece desavati.

Tapatalk
 
Kakve su to radnje specijalizovanje samo za klime?

I kakve veze ima to sa pogresno poslatom spoljnjom jedinicom?
 
Kakve su to radnje specijalizovanje samo za klime?

I kakve veze ima to sa pogresno poslatom spoljnjom jedinicom?
Sajber je 100% upravu, kupiti klimu u takvim radnjama je ogromna greška

Oni se u klime razumeju isto kao da automobil kupiš u pekari

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Kupili smo pre malo vise od nedelju dana u tehnomaniji klima uredjaj, gorenje KAS 35, isporuceno prosle subote. Isporuceno je od strane Gebruder Vajs kurirske sluzbe. Nismo je ni otpakovali, jer nam je receno da ni slucajno ne ugradjujemo na svoju ruku nego da cekamo ovlasceni servis jer cemo izgubiti garanciju ako se nesto osteti. Serviseri su bili jutros, jer radimo do 7 uvece i ne mozemo radnim danom, i rekli su da spoljna jedinica ne odgovara tj da nam je isporucena KAS 21 uz KAS 35. Kazu da nisu iznenadjeni jer ljudima stizu klime koje su sa ciglom i vec ugradjivane.

Zvakli smo Tehnomanija call centar, i rekli su da moramo da prijavimo 24h od isporuke problem i da je problem sto smo potpisali da smo preuzeli. Medjutim, nije to televizor ili konzola da se odmah otpakuje i koristi i kada kupis u tehnomaniji sigurno neces da teras kurira da ceka dok otvoris i ne izvrisis detaljnu inspekciju. Stvarno nisam ocekivao problem, mada serviseri nisu bili mnogo iznenadjeni... Da, kutija mi je delovala nesot manje, ali nisam bas neki ekspert za klime...

KAS 21 unutrasnja jedinica nije ni otpakovana i dali smo serijski broj da vide da ne odgovara, ali je stvarno jako lose sto uopste pokusaju da svale odgovornost na nas. Serviseri su rekli da sedmica jednostavno nije kompatibilna i da ne moze ni da se normalno ugradi tako da sam sada ostao bez klime od 30.000 u najgorem slucaju a u najboljem moram da se nedeljama i mesecima drndam sa reklamacijom. Pritom, serijski broj KAS 21 je ocigledno u njihovom sistemu i naveden je u tiketu, ja ne bih mogao da ga imam da pokusavam da napravim tu sad neku prevaru.

Sve apsolutno možeš da vratiš, ja sam sa njima imao problem opko veš mašine i isto su mi lupetali oko njihovih pravila.Kad sam pomenuo sve moguće inspekcije koje ću im natovariti na vrat bukvalno su u istom danu došli i zamenili komplet mašinu. Sa druge strane kupio sam klimu preko njih i sve je bilo u redu...nikakvih problema nije bilo.

Tako da je moj savet...pozovi kol centar i objasni svoja prava kao kupca.Oni koriste metod ako prođe...prođe, kad vide da ne padaš na te fore odrade sve kako treba.
 
Ali ja nisam dobio sedmicu, samo jedan deo od sedmice. Eno ga zapakovan, nije ni otvoren.

Dodje mi sve da sve vratim zajedno i da trazim povracaj novca, mada je spoljna jedinica vec otpakovana, hteli su majstori da provere da li je ostecena (odmah su ocekivali problem).

Tehnomanija nije spominjala 14 dana nego 24h. Ali zar ja ne mogu da vratim sta god sam dobio. Sta zakon briga da li mi se ne svidja boja, ili nije isporuceno to sto je napisano. Imam barkod inserijski broj na sedmici, koji je zaveden u magacinu Gebruder Vajsa i koji nikako nije mogao da bude u mom posedu da nije neko od njih napravio gresku (a ne zanima me ko, neka rese izmedju sebe).

Bilo bi najjednostavnije da to rese tako sto ce prosto isporuciti 35 dvanaesticu. Meni je uzasno nezgodno jer samo subotom mogu da primam stvari sto znaci da je najranija montaza moguca tek za dve nedelje, u sledecu subotu.

Ako bude zavlacenja, odmah zovem inspekcije, drustva za zastitu, uradicu sve sto je u mojoj moci.


Послато са Moto Z2 Play уз помоћ Тапатока
 
Mozda misli na servise, koji ugradjuju klime koje prodaju..
 
Ni ja nikad nisam video radnju specializovanu samo za klime! Toga možda ima u BG i nigde dalje...

U principu svi split sistemu su manje više isti što se tiče tehnologije tako da tu nema ništa specijalno i nije potrebna neka radnja...ako hoćeš nešto specijalno recimo vrv sisteme, toplotne pumpe i slično..onda je uputno i da se angažuje neko stručno lice ili da se kontaktira uvoznik...
 
Mozda misli na servise, koji ugradjuju klime koje prodaju..

Verovatno da je tako...
Ali ja recimo nemam poverenja da kupim od nekog tamo majstora, posto tehniku obicno kupujem direktno od uvoznika.
Majstoru placam samo njegov rad, ne zanima me da placam i njegov rabat na uredjaj.

To sto s edesila neka glupa greska u magacinu je vise izuzetak nego pravilo, mada stoji da prodavci slabo poznaju robu koju prodaju, tako da kupac mora da zna tacno sta zeli da kupi.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno