Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
lexpower

Imas PM ...

MareBGD

Ako ti klima hladi i greje kako treba zasto bi radio proveru freona , sem toga sve mozes sam odraditi ako si iole spretan s rukama, Axel Sgrasso ostavis par min da deluje na izmenjivac i delove i dobro isperes , moze i ona bastenska prskalica od 2.5 lit .. Samo pogledaj par uputstva na YT i dobro zastiti elektroniku od vlage .

Ja sam gledao kako to ovde rade, skida se cela klima, i onda se detaljno cisti i pere, sta izadje je strasno...neka nek neko to odradi posteno, hvala na PM kolegi Kurajberu :) 30e ako bude ja cu da pevam to je sasvim u redu, toliko ovde kosta da ti neko dodje i bukvalno magicnom krpom opere iznutra i usisa (a moras da ih zoves svaka 3 meseca...) :)

Hvala svakako na dobronamernom predlogu, al lenj sam i nespretan (necu reci da mi je srednja skola elekrotehnicar za rashladne uredjaje lol)
 
Ne mora da se skida kompletna unutrasnja jedinica ali se mora sve rasturiti do izmenjivaca ..

Ma ok , ako nisi siguran u sebe onda bolje plati pa da ne razmisljas , ako je 30e i ako je stvarno rasture i operu , sa sve spoljnom , onda to i nije skupo a pogotovo ne posle toliko godina rada :)
 
Ja sam gledao kako to ovde rade, skida se cela klima, i onda se detaljno cisti i pere, sta izadje je strasno...neka nek neko to odradi posteno, hvala na PM kolegi Kurajberu :) 30e ako bude ja cu da pevam to je sasvim u redu, toliko ovde kosta da ti neko dodje i bukvalno magicnom krpom opere iznutra i usisa (a moras da ih zoves svaka 3 meseca...) :)

Hvala svakako na dobronamernom predlogu, al lenj sam i nespretan (necu reci da mi je srednja skola elekrotehnicar za rashladne uredjaje lol)
Bice i manje od 30e. Zamenice ti lik i izolaciju koja je sigurno propala posle 15 godina. Nemam sad slike, kacio sam prosle godine kako izgleda rasturena klima kad on radi, samo izmenjivac visi na zidu [emoji14]

@Next Kad mu vec sve radi proverice mu i freon, nema razloga da to ne uradi.
Mene su iz servisa uveravali da nema potrebe jer stara Housel klima uredno hladi ali sam hteo da ih podavim. Rekao sam im da izaci nece dok to ne urade jer klima ne hladi ni blizu kao ranije. Godinu dana pre toga su mi isto izfusarili jer nisam bio kuci kad su dosli i bas sam se naostrio na njih. Realno, tu klimu odrzavam ja, ja sve radim. Nocriu ce raditi ACS jer je u garanciji a za bilo kakav kvar imam postenog servisera, onog o kojem smo pricali prosle godine. Jeste, covek nema firmu i ne moze da radi nove klime ali je posteniji i jeftiniji od 99% drugih za servis i odrzavanje. Jos se niko nije pozalio na njega.

Tapatalk
 
Pa ko dfix klima nije problem raditi proveru freona , mislio sam da ako je vest u rukama sve moze odraditi za max 800 din ( Axel + prskalica ) . Kod invertera nije preporucljivo proveravati freon kod svakog servisa , dok radi kako treba ne dira se , bar tako kaze onaj cije se ime ne spominje :D
 
Poslednja izmena:
Pa ko dfix klima nije problem raditi proveru freona , mislio sam da ako je vest u rukama sve moze odraditi za max 800 din ( Axel + prskalica ) . Kod invertera nije preporucljivo proveravati freon kod svakog servisa , dok radi kako treba ne dira se , bar tako kaze onaj cije se ime ne spominje :D

Niko ne prica o proveri freona na inverteru nego na obicnoj klimi staroj 15 godina. Nije to nikakva nauka srediti klimu ali malo ko zna sta uopste treba da se uradi a ne jos kako da rasture klimu u delice bezbedno i sastave je kasnije. Meni nije problem, velikoj vecini jeste. Ja se naprimer nikada ne bih usudio da nocriu rasturam a da nisam prvi put video sta i kako. Znam da ni to nije nauka ali ne bih da polomim nesto slucajno.
 
Ma sta ima da rastura celu klimu, gubi pola dana (ako to nikad nije radio) prebire po gadluku od 15 godina, sigurno i cevi treba da umotava, da se ispodmazuje...Odradi majstor i zdravo, na tebi je da mu pokazes kupatilo i skuvas mu kafu/sok.
 
Pa valjda će biti prisutan kada majstor bude radio.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ima li iko iskustva sa Gree Viola 12 inverterom? Posedujem Gree Cozy i zadovoljan sam sa njom ali mi treba još jedna klima za grejanje, pa mi je ova zapala za oko, a i u mom cenovnog je rangu. [emoji2]

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Imas na strani 142 lika koji ima tu klimu pa ga PM, javi sta kaze.
 
Interesuje me koje su po vama klime 12ice dobre? Znaci zvao sam par majstora po preporuci i svako ima neku svoju pricu koju hvali. Neko hvali Daikin neko Gree neko Fujitsu a neko Mitsubishi. Sad vise nisam pametan. U sustini trebala bi mi dobra 12ica inverter da mogu zimi da dogrevam malo prostorije. Kakva su vasa iskustva sa klimama i sta bi mozda vasa neka topla preporuka bila? Najbitnije mi je da je kvalitetena i da moze da izdrzi nekoliko godina rada bez problema. Zadnja klima mi je radila skoro 20godina. :)
 
Vecina ti je preporucila japanca i to je ok izbor, neces pogresiti. Na tebi je samo da odredis koliko para zelis dati.

Tapatalk
 
Sve si mu rekao Kurajberu :)

Kojeg god japacca da uzmes za hladjenje i dogrevanje ne mozes pogresiti ..

Evo ja malopre ispratio Duleta sa servisa , rasturena unutrasnja , oprana , podmazana , dezinfikovana , spreman za leto .. Skinuli smo onu resetku ispred turbine koju ima LU , a kako cujem od Duleta ima je svaki Fujitsu , drze je dva srafa . Sad mogu lakse odrzavati taj deo do turbine , neverovatno je kako se posle nekih mesec ili dva dana u rezimu grejanja pocne osetiti prasina , usisam izmenivac i obrizem deo do turbine koliko mogu ali sad je i to reseno .
 
Ako je to na spoljnoj jedinici meni je problem sto je malo pristup njoj nezgodan kod meen u stanu. Na kosom krovu je i to na vrhu tako da ne verujem da cu moci sam da je cistim. :S: I jel sve to generalno inverter klime imaju problem da se oseti prasina kada greje ili?

Znaci bukvalno da idem na eci pec pec? :d Pa jel ima neki model da se mozda pokazao bolje ili neka serija da je od nekog proizvodjaca da je bolja od neke druge od ovih japanaca? Mislio sam da dam tu negde oko 70000, 75000din za inverter. Najbitnije mi je zimi da mogu da je plaim na minusu za dogrevanje. Jer centralno grejanje je krs, a kad budem imao jednog dana dete trebacu definitivno da dogrevam.
 
1. Spoljna jedinica ne mora svake godine da se pere , zavisno od toga gde ko zivi i koliko se prlja po tome se i vodi , defrosti poprilicno ociste spoljnu jedinicu ..

2. Kod mene se oseti prasina jer kod nas u Vojvodini je ima za izvoz , znaci ovo je moj slucaj ..

Ako ti treba za dogrevanje onda uzmi ili Fujitsu ASYG 12LLCE ili Daikina FTXB35C , ovo je najjeftinije a radice ti posao , naravno zavisi koliko m2 , izolovanost itd , no za te pare nemas boljih . Fujitsu ti je jaci na -15c ali ako je samo za dogrevanje onda ti je svejedno . Ako bi davao 75k e onda dodaj jos 3k i za 78k uzmi Fujitsu 12LU jer je to bestbuy do nekih skoro 110k .
 
Za dogrevanje sve skuplje od polovne TA peći je bacanje para. Sem ako mu ne treba za hlađenje, ili ako nema prostora

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
@nexteen
Hvala, videcu za ove modele sto si mi preporucio. Nije mi problem ni da dodam 3k din vise. Jer svakako hocu da uzmem neku bas dobru imverter i da zavrsim posao na nekoliko godina da ne razmisljam puno.

@jozza
Treba i da me hladi, a ne samo da dogreva zimi. :D Jer ova stara ide na bacanje, odsluzila je svoje.
 
Društvo, ima li ko iskustva sa Panasonic inverterom, model cs-pe12rke. Drugar mi nudi povoljno i zamenio bih postojeći Galantz koji radi već dosta dugo.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Za dogrevanje sve skuplje od polovne TA peći je bacanje para. Sem ako mu ne treba za hlađenje, ili ako nema prostora

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Za dogrevanje da se baci kvadrat prostora? Meni je ovo bacanje para (btw imam 2 TA peći... i prostor koji zauzimaju smatram itekako bačenim).
 
Ne znam za taj model konkretno, ali ja imam dva Panasonic invertera, Nordic modele doduše, i prezadovoljan sam kako rade. Navedeni deluje sasvim ok po specifikaciji.
 
hvala, verovatno će biti taj panasonic

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Procitao sam dosta stranica ove teme ali postavio bih pitanje u vezi klime koja bi se koristila samo za hladjenje.
Imam novu neugardjenu galanz 12 koja mi stoji godinama u ostavi, ova klima srce struju tako da cu je prodati i uzeti inverter.. Ove godine prelazim u stan i moram ugraditi klimu,
u dnevnoj od 30m2 bude nekih 30c a meni je to nepodnosljivo.
Uzeo bih neki inverter i pozeljno bi bilo da bude sto manji potrosac jer ce po mojoj proceni klima dosta raditi, ako sam dobro shvatio
to su klime sa niskom modulacijom.
Svaki savet dobrodosao, ne bih mogao izdvojiti vise od oko 500 eura....
 
Panasonic ima dobre invertere, ne treba sumnjati u njih. Jos ako ti je to jako povoljno onda nema sta da razmisljas.

Tapatalk
 
Rešio sam da uzmem Panasonic, biće valjda ok.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
 
Pa ako se ne varam, Fujitsu koristi Panasonic kompresore, u mojim 12LU bi trebala biti Panasonic srca.

Mozda sam i pobrkao, pa je mozda Toshiba unutra?

Cak i bez toga, Panasonic klime su dobar izbor.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da , Fujitsu u odredjenim modelima ima Panasonic kompresore : 07-09LEC , 07-09-12LMCA , 07 i 09 LU ... Fujitsu za svoje klime koristi kompresore od GMCC , Paqnasonic ,Toshiba , Assy ..

Ukoliko se pravilno ugradi ne bi trebalo da bude iznenadjenja ..
 
Pa da, znam da mi je drugar pricao za Panasonic i Toshiba kompresore, nisam zapamtio gde sta ide, nije me tada zanimalo :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno