Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
12LU je ok izbor ali se plasim da ce biti hladnije u daljim delovima gde nema klime. Meni je 09 LLCA u 12m2 i radi kada je dnevna ispod 5-6c spolja. To sto se pali i gasi mi ne smeta jer se ne cuje. Ali zato kada je bilo -15c ona radi non stop u Quiet ili Low brzini i stalno je osecaj kao centralno da radi. Kombinacija sa norverskim je dobra ali dok radi potrosnja je veca.
 
Sve to bi ih kostalo jer mora biti zvanicni podatak a kako 90% ljudi nema pojma sta je dobra klima , a i ne interesuje ih , onda ih potpuno razumem , ovaca za sisanje je uvek bilo i bice i sto bi se oni izlagali trosku za podatak koji vecinu ne dotice ..

Pa OK , to sam naveo kao jedno od resenja , kedna kvalitetnija i jaca klima + norveski ili dve klime pa ko sta vise voli :)
 
Poslednja izmena:
Stvarno je glupo što niko nije odvoio 1 sat vremena i 12 dolara za ljudski test grejanja na - 7 ili - 5c za nekog kineza

Послато са MI 5 уз помоћ Тапатока
Odvojio na par dana. I na kraju vratio kineze i uzeo Fujitsu. Midea Mission 18 je radila skoro kao kalorifer, modulacija obogaljena, iz utičnice je vukla 800+ W, nikako manje. Pa stalno pali-gasi.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Prvo sam mislio da uzmem Gree Violu, pa Lomo, pa neku jeftinu VOX inverter, pa Mideu F8, pa Mideu Mission... da bih na kraju odustao od svih tih "kineza". Sta mislite o Daikin FTXB35/RXB35C inverter klimi?
Potrebno je iskljucivo za hladjenje u toku letnjih meseci za stan od 31 m2.
 
Prvo sam mislio da uzmem Gree Violu, pa Lomo, pa neku jeftinu VOX inverter, pa Mideu F8, pa Mideu Mission... da bih na kraju odustao od svih tih "kineza". Sta mislite o Daikin FTXB35/RXB35C inverter klimi?
Potrebno je iskljucivo za hladjenje u toku letnjih meseci za stan od 31 m2.

Imam Lomo u maloj sobi od 17 kvadrata i zimus i sad na ovih 30 stepeni mi je izduv prejak kako god ga namestio. Zaista ne preporučujem.
 
Za hlađenje može bilo koja, na grejanju se "poznaju junaci". Kojeg god japanca da uzmeš nećeš pogrešiti. Uzmi najpovoljniju ponudu.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja posle zime koriscenja invertera sad kapiram koliko je niska modulacija uzasno bitna stavka. Obzirom da je Nocria u preko 60m² i onih 300W na grejanju je ponekad bilo mnogo. U manjim prostorima kapiram da je to suludo u 30% grejne sezone. Na hladjenju danas 200W za ceo stan i divota kakav je komfor. Nisam siguran koliki je minimum za hladjenje ali na ovoliki prostor to nije problem, danas je nisam osetio.

Tapatalk
 
Kakvo hladjenje bem ti sunce , nisu jos tolike spoljne temp da bi se ukljucivala klima ..
 
Ja još ni jednu nisam palio za hlađenje.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Hahahaha Jesu jesu :d
Ja vrucinu ne podnosim, leti bez klime ne mogu da zivim. Par veceri sam vec palio klimu kad dodjem kuci, danas ceo dan dok sam bio kuci. Meni je sezona krenula. Samo sam s grejanja prebacio na hladjenje obzirom da prolece nismo ni imali, iz zime direktno u leto.
 
On hoce 2 klime u tih 40 kvm 12ca ce duvati ka hodniku takodje i u malu spavacu hoce klimu i duvace ka vratima tj hodniku takodje ,e sad samo izabrati najbolju za tu malu sobu ,next imas pp
 
Koji je to model ftxb 25 da li je ima neko sa foruma da vidimo koliko je trosila na grejanju
 
Poslednja izmena:
Da, to je devetka. Za malu prostoriju stvarno gledaj nesto sa sto nizom modulacijom, mnogo znaci.
 
Na elitmadzone forumu Rovaccccc ima Daikin klimu. Pored Nokrije :)

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Par pitanja ako nije problem ?!

Trazi se inverter 12-ica, budzet 500-600e, manje vise...stan se odlicno greje sa centralnim grejanjem, tako da je prioritet hladjenje i povremeno eventualno grejanje, ako bas zatreba u periodima dok toplane ne puste centralno a ako je bas hladno.
Bratu stize bebac, pa mora i na to da se misli :)

Skica stana je u attachment-u...idealna pozicija po meni je 1, zato sto bi se onda lepo hladile/grejale obe prostorije u kojima se provodi najvise vremena, ali na tom zidu se nalazi gipsana greda ispod koje bi mogla unutrasnja jedinica ali ne moze da se napravi pad za ono crevo za koje je potreban pad, da bi se dovelo do zida sa pozicijom 2, na koji bi mogla da ide spoljasnja jedinica. 'Ajde neko iskusniji da da predlog/ideju...Problem je sto je stan kompletno sredjen tako da nema stemovanja zidova i sl. Klima nije postavljena u samom startu pa se sad snalazimo...
Za odvojeni spavaci deo(desno na slici) znamo da ne mozemo da racunamo na neki efekat bez jos jedne klime, ali to cemo resavati drugi put.

Drugo, sta radite sa inverter klimama ako po ceo dan niste kod kuce? Da li ih i onda treba ostaviti da rade lagano ili ih treba iskljucivati? Mozda neki tajmer postoji kao resenje?!

I trece, dajte na pp, predlog servisa/radnje gde da kupimo klimu a da ujedno mogu i da nam kako treba odrade ugradnju i sve ostalo...Beograd je u pitanju.

Hvala unapred.
 
Ftxb 25 ili 09 lmca sta mislite svidja mi se ako daikin ima opciju da konstantno duva
 
Nece ni Daikin stalno da duva ako je postignuta temp, morace da se ugasi. Mislim da ljudi malo preteruju sa tim duvanjem i razlikom izmedju Dakin-a i Fujitsu-a. 09LMCA ima vise snage od Daikina.
 
Nece ni Daikin stalno da duva ako je postignuta temp, morace da se ugasi. Mislim da ljudi malo preteruju sa tim duvanjem i razlikom izmedju Dakin-a i Fujitsu-a. 09LMCA ima vise snage od Daikina.
Fujitsu 09 je 100e skuplja klima koliko vidim (od Daikina 35).

Edit: Ipak i taj fujitsu 09 ima za 50k, sto je jeftinije od daikina. Dosta su sarenolike cene.
 
Poslednja izmena:
Ftxb35c je bolja kupovina od 09lmca

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nakon zavrsene zime(sa malo zakasnjenja) :) situacija je sledeca. Fujitsu LUCA 12 ugradjena 22.11.2017 i do kraja grejanja negde do kraja marta/pocetak aprila kada su krenule vrucine ukupno je potrosila za dnevnu sobu sto je grejala 780kw, obzirom da i u drugu sobu planiram iako je manja da uzmem ili 9 ili 12 LUCA(ako bude 9-ka na akciji bice i vise nego dovoljna jer je soba manja) i time resim grejanje komplet stana od 42m2. I dalje ne mogu da poverujem da je klima tako malo potrosila a da je tako toplo bilo u stanu sve vreme(zajedno sa drugom klimom bice i izolacija min 10cm obzirom da je sada bez) te svima za preporuku koji se premisljaju mogu da preporucim grejanje na inverter i da se itekako isplati cak i u odnosu na TA peci na koje sam se grejao vec 3 zime neuporedivo veci konfor i toplina(TA peci su bile od 6 i 3.5kw). Hvala jos jednom svima na preporukama od prosle godine :) Sad je na red doslo hladjenje pa cemo je ispratiti kako ce da se nosi sa letom ;)
 
Bogme, ta Fujitsu 12 LUCA lepo kosta (750e).
Da li ima veze po vama ako je klima (bilo unutrasnja, a narocito spoljna jedinica) teza i da li to znaci da je bolja / kvalitetnija? Recimo spoljna jed. te fujitsu luca 12 je oko 34kg, daikin 30kg, dok za mideje ide 25-29kg (za 12ice).
 
12LU je u Srbiji 78.000 iliti negde oko 660e vec duze vreme i nema bolje klime za te pare ni priblizno.
Tezina jedinice ne pokazuje snagu. LU ima dupli izmenjivac u obe jedinice i jaku turbinu.
 
Midea 12 je kao japanac 9-ka, tako da ne treba da te bune te cifre. Uglavnom što veće to bolje.
Bogme, ta Fujitsu 12 LUCA lepo kosta (750e).
Da li ima veze po vama ako je klima (bilo unutrasnja, a narocito spoljna jedinica) teza i da li to znaci da je bolja / kvalitetnija? Recimo spoljna jed. te fujitsu luca 12 je oko 34kg, daikin 30kg, dok za mideje ide 25-29kg (za 12ice).

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Treba mi preporuka moze i na PM za servis koji moze kvalitetno u BG da odradi kompletno ciscenje klime: dakle, skidanje kompletne unutrasnje jedinice i hemijsko tretiranje, ciscenje spoljne jedinice, freon znaci bez zezanja. Klima je FUNAI kupljena brat bratu pre 15 i vise godina i mislim da nikad osim filtera nije ciscena, isto tako nikad nije ni stucnula jer si tad placao klimu kao polovan auto ali su pravljene da traju :)

Koliko da ocekujem cenu za takav servis i znate li iz iskustva ume li to kod nas kvalitetno da se odradi?
 
Posle 15 god treba full ciscenje, podmazivanje, provera freona, zamena izolacije na cevima. Mare, imas PM ;)
Moze ispod 30e, ne mora servis da radi, samo da odradi posteno ;l
 
Je l' moze i meni na PM preporuka servisa za ugradnju?
Vezano za ono sto sam pisao nekoliko postova iznad, pala je odluka na FTXB35C ili 12LLCE, samo mi treba neko ko ce kako treba ugradnju da odradi.
Hvala.
 
lexpower

Imas PM ...

MareBGD

Ako ti klima hladi i greje kako treba zasto bi radio proveru freona , sem toga sve mozes sam odraditi ako si iole spretan s rukama, Axel Sgrasso ostavis par min da deluje na izmenjivac i delove i dobro isperes , moze i ona bastenska prskalica od 2.5 lit .. Samo pogledaj par uputstva na YT i dobro zastiti elektroniku od vlage .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno