Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Znam ja sve to. Moji su se grejali na pelet, pa sad na klime. I više nego duplo jeftinije. Ne ulaze nikad u crvenu zonu, imaju dva brojila.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Koliko treba vremenski klimi da podigne temperaturu sa nekih 5-6c na 22/3? Recimo prostor oko 20kvm na ovakvom vremenu?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Zavisi od klime. Mi imamo Gree i FJ... po specifikaciji veoma slične snage, u praksi FJ digne temperaturu u 33 kvadrata duplo brže nego Gree u 17 kvadrata...

Takođe, zavisi i od izolacije i od statusa u stanja u kome se zidovi nalazi (hladni, topli).
 
Poslednja izmena:
Kod nas se energija rasipa u velikim kolicinama, vecina domacinstava po selima i manjim gradovima se jos uvijek grije sporetom na drva, a kuce nemaju nikakvu izolaciju.
Snaga sporeta je obicno od 6-12kW, vecina grije kuhinju/dnevnu do nekih 28°C, pa onda malo otvore hodnik gdje je 13°C, a u spavacim sobama po noci je oko 0, cak se neki hvale kako im se na vecim minusima uhvati inje po zidovima :)

Da bi klima zamjenila sporet, u pomenutim kucama, morala bi se nabaviti neka od 7-8kW na -15°C, a to kosta, bolje uraditi izolaciju, pa se grijati na sporet, ali otvoriti sva vrata :)
 
Poslednja izmena:
danas sam opet čistio Nokriju, nevjerovatna je količina prašine u kutijama i na rešetki ispod plafona, u 7 dana 2 puta radila automatsko čišćenje, nema mi druge nego radit 2 generalke za Nokriju, jedna u Maju a druga u Novembru zajedno sa LLCC.
 
danas sam opet čistio Nokriju, nevjerovatna je količina prašine u kutijama i na rešetki ispod plafona, u 7 dana 2 puta radila automatsko čišćenje, nema mi druge nego radit 2 generalke za Nokriju, jedna u Maju a druga u Novembru zajedno sa LLCC.

Na koliko ti je namesteno da radi ciscenje? 50 ili 100h?
Kako god da okrenes odradice bar 2x u 7 dana ;) Kod mene nema mnogo prasine pa sam stavio na 100h da radi. Do sada sam je samo 3h zatekao kada to radi ali realno, 8h sam na poslu i 8h spavam, ko zna koliko puta je to radila a da nisam video.
 
Na koliko ti je namesteno da radi ciscenje? 50 ili 100h?
Kako god da okrenes odradice bar 2x u 7 dana ;) Kod mene nema mnogo prasine pa sam stavio na 100h da radi. Do sada sam je samo 3h zatekao kada to radi ali realno, 8h sam na poslu i 8h spavam, ko zna koliko puta je to radila a da nisam video.

Nemam pojma na koliko je namještena, znam samo da je magnet za prašinu, još uvijek iz nje ne ćuhne kad je upalim ali definitivno idu dvije generalke godišnje.
 
Pise ti na daljinskom, na ledjima. Drzis + 3 sekunde, pa na + i - namestis na koliko ti odgovara i SET na kraju.
 
Ako nije problem da mi preporučite prodavca na PP za FJ ASYG12LUCA
Živim u Pirotu a ovde ih niko od lokalnih prodavaca ne prodaje.

Hvala :)
 
Ja sam iz Vrbasa i kupio sam u Cool-u,posalju brzom postom o svom trosku,platis kuriru i za par dana ti stigne fiskalni racun od njih.

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
zar nemate vi u srbiji ovlaštenog distrubutera za fujitsu?
 
Naravno da imamo, Viacom VS Beograd. Ali kod njih je izlistana cena za LU model 89k dok je na Coolshopu 78k, velika razlika.
Sto se tice ugradnje i garancije moze da ugradi bilo ko ovlascen za delatnost ugradnje (Frigomehanicar).
 
Poslednja izmena:
Zvao sam lokalne servisere što ugrađuju u Pirotu i rečeno i je da ne gubim pravo na garanciju ukoliko oni ugrade uređaj. U svakom slučaju nemam neki preveliki izbor ovde dole.
 
Naravno da imamo, Viacom VS Beograd. Ali kod njih je izlistana cena za LU model 89k dok je na Coolshopu 78k, velika razlika.
Sto se tice ugradnje i garancije moze da ugradi bilo ko ovlascen za delatnost ugradnje (Frigomehanicar).
Popust je i u ACS-u ali ne znam dali salju klimu. Proverite kome treba.

Tapatalk
 
Nece zena sigurno :D
Za sada ja. Redovno odrzavanje ce servis dok ne istekne garancija, posle cemo da vidimo. On off odrzavam ja, s nocriom necu da se zezam.
Evo ti kod mene na slici da vidis koliko malo prasine ima. Od sredine avgusta do sada je samo ovo nakupila. Jedan filter sam ocistio i vidis dole koliko ima a vidi se tu i koliko se nakupilo unutra.
af06e874f4279bfc425e02ecd81857cd.jpg


Tapatalk
 
Sta se bre raspalo? Pomeri se s mesta. Otvorio sam da vidis koliko se nakupilo, sve je kako treba ;)

Tapatalk
 
Saj ja Nocriu na 15 dana ugasim. Skinem filtere i plasticne mrrzice sa deterdzentom operem a te kutije usisam dobro. Upalim drugu klimu da brze osushim mrezice i vozim. Meni se inace toliko prasine nakupi za 2 nedelje.
 
Kod mene mala deca koja skacu il mlate jastucima i dizu prasinu.
 
Ne bas. Sve zavisi od sredine u kojoj radi. Kod mene je smesno koliko malo prasine ima i uglavnom sva prasina ostaje nisko tako da kroz klimu ne prolazi mnogo. Za nepunih 6 meseci rada ocekivao sam vise prasine kod sebe.

Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno