Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I meni sada.
pogrešio sam kada sam napisao LECA, LUCA je 09.
http://www.fujitsuklime.com/fujitsu-klima-uredjaj-zidni-inverter-asyg09luca-aoyg09luca

Ali sada ne bih davao tolike pare iskreno. Skapirao sam da je ne koristimo uopšte za grejanje (zima pre nego što smo je kupili bila je užasna, sa lošim grejanjem i 10tak dana sa -22 u toku zimske sezone), pošto nam je sada centralno grejanje odlično.
Pošto bi je koristili samo za hladjenje, ne bi davao mnogo para.

Šta znam...ja sam moju platio oko 36k(ne sećam se tačno) + 10k ugradnja.Meni je sasvim dobro pokrila 45kvm u mom stanu a kod majke je savršeno legla na njenu kvadraturu,mada ne znači da Japanac ne bi bolje odradio posao ali za klimu od 12BTU do 40k je zaista ok.Ja još imam posla oko sređivanja stana jer imam duplex pa moram još jednu da uzmem.A tebi bi preporučio prvo ako možeš da malo središ izolaciju pa onda klima...
Sad ako nađeš Japanca po toj ceni...neku 9-ku,možda bi bila bolja od Vox-a ali čisto sumnjam da će se naći za taj keš.
 
Poslednja izmena:
Jok distributer, MIDEA navodi lažne parametre

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Za duplekse vredi razmotriti Mitsubishi sa funkcijom vertikalnog deljenja vazduha.

https://youtu.be/5dQYyb5zzYc

Gledao sam to ali nije primenjivo kod mene jer je drugačiji raspored.Gore će ići ovaj Vox i mislim da će tamo da legne kao bebina guza na nošu.Dole planiram nekog Japanca...sad znam da može da se greje sasvim dobro klimama pa ću tražiti neku sa što manjom potrošnjom.
 
Ja se baš zagrejao za daikina ftxb, video sam na Fujitsu videu da se kod njega ventilator spoljne smanjuje brzinu okretanja kad smanjuje brzinu kompresora, jel to radi i ovaj Daikin? Sad me zanima jel neko kupio klimu sa ugradnjom od ACS-a? Kakva su iskustva?
 
Rovaccccc ima dva Daikina, i kaže da su izuzetno tihi. Za razliku od Fujitsu klima, Daikin 12-ca je za mrvu slabija, ali zato ide ispod 200W u minimumu. Za male ili odlično izolovane prostore odličan izbor. Kako su 7, 9 i 12 skoro po istoj ceni, možda je najpametnije kupiti 12-cu, ftx35c.
Ja sam kupio Fujitsu 12LT u ACS-u. Montaža skroz korektna, oni su insistirali na 3m instalacije kad nisam ni znao da to tako treba.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja se baš zagrejao za daikina ftxb, video sam na Fujitsu videu da se kod njega ventilator spoljne smanjuje brzinu okretanja kad smanjuje brzinu kompresora, jel to radi i ovaj Daikin? Sad me zanima jel neko kupio klimu sa ugradnjom od ACS-a? Kakva su iskustva?
Sa ACS moraš strogo da pratiš šta i kako rade i da opominješ

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Rovaccccc ima dva Daikina, i kaže da su izuzetno tihi. Za razliku od Fujitsu klima, Daikin 12-ca je za mrvu slabija, ali zato ide ispod 200W u minimumu. Za male ili odlično izolovane prostore odličan izbor. Kako su 7, 9 i 12 skoro po istoj ceni, možda je najpametnije kupiti 12-cu, ftx35c.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Jozo imaš piće od mene :)
 
Ako su male potrebe za KW onda je taj Daikin sasvim OK , ako nisi siguran u to onda idi na Fujitsu , Daikin je do -7c malo slabiji od Fujitsua a na -15c je 50% slabiji ..
 
Jel neko izmerio 12LLCC @-15℃? Da li zaista daje u kontinuitetu tih 3kW, i na kojoj frekvenciji kompresora? To što može, ne znači da treba cediti kompresor.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Džaba kvalitet kad Mirai 10-ka ima spoljašnju od 22kg

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
@next
Hvala na pomoći, meni klima treba baš do nekih -5 a najdalje -7, nakon te temperature nastupa TA peć i punjenje u jeftinoj tarifi. Zračenje TA peći tokom dana i dolazak topolote kroz vrata iz sobe preko puta koja se greje sasvim sigurno garantuju grejanje, ako zafali nek malo pomogne klima i gotova stvar.
A jel neko zna koliko traju klime sa inverterom, nije fora da se kupi klima da traje 5 godina i ćao. Pitam iz razloga jer jedan moj poznanik ima dali Vox ili Vivaks inverter od pre 6 godina a sad ne radi jer se pokvario i majstori ga malo ošurili pa čovek oterao sve u jaukovac. Kupio norveški radijator i greje se. Znači nakon 5 godina nema delova za elektroniku....
Smatram da japanci nemaju tih problema?
 
Poslednja izmena:
Ovu klimu Toshiba Mirai je montirao poznati servis i trgovina u Rijeci HR, pa se onda pitajte zašto klima ne radi kako bi trebala a mogu vjerovati da ju je odmah na desnom vanjskom zidu do unutarnje montirao i vanjsku jedinicu.

Ovdje je lijevo imao dosta mjesta da ju pomakne ali ako bi ju micao lijevo onda bi desno morao malo staviti i kanalicu, ovako mu je lakše.
Da napomenem da dotični servis za montažu uzima 165€ za montažu.

zoxor ja imam Daiseikai 8 10-tku jeste skupa ali vrijedi svakog eura.

 
@banacanin
Kupiš nov model i sve OK. Dobra klima će da traje bar 10god. Pod uslovom da se ne forsira.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ovu klimu Toshiba Mirai je montirao poznati servis i trgovina u Rijeci HR, pa se onda pitajte zašto klima ne radi kako bi trebala a mogu vjerovati da ju je odmah na desnom vanjskom zidu do unutarnje montirao i vanjsku jedinicu.

Ovdje je lijevo imao dosta mjesta da ju pomakne ali ako bi ju micao lijevo onda bi desno morao malo staviti i kanalicu, ovako mu je lakše.
Da napomenem da dotični servis za montažu uzima 165€ za montažu.

zoxor ja imam Daiseikai 8 10-tku jeste skupa ali vrijedi svakog eura.

Senzor za temperaturu je baš u tom ćošku. To i ne može da radi dobro.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Džaba kvalitet kad Mirai 10-ka ima spoljašnju od 22kg

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Da ima vecu bio bi suzumi.
Ne kupuju svi u celom svetu klime samo da se greju to vidim da se uveliko zaboravlja.
@BatmanBG
Naravno da vredi svaku paru [emoji16]
Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znajući koliko košta godišnje prskanje prskalicom po izmenjivaču, zanima me koliko košta ovakvo pranje unutrašnje i spoljne jedinice?

Evo ti odgovora, barem kod mene je tako!

Poštovani,

čišćenje klima uređaja radimo na način kao sa videa, ukoliko je isparivač bas zaprljan i potrebno ga je čistiti, tada skinemo klimu, rastavimo, očistimo kao na videu i namontiramo nazad. Samo unutarnju jedinicu. Ako isparivac nije toliko zaprljan onda se uradi samo dezinfekcija dok je klima na zidu.

Dakle, isto čistimo, ali pri tom unutarnju jedinicu skinemo sa zida.

Čiščenje je 50KM (za gotovinu). Ukoliko se odlučite mozete nam se javiti na ovaj email.
 
Džaba kvalitet kad Mirai 10-ka ima spoljašnju od 22kg

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Toliko je negdje teška vanjska jedinica i od Fujitsu 09LLCC (Fujitsu možda malo teža) ja mislim da je Fujitsu na većim minusima poprilično jači nisam gledao specifikacije ali pretpostavljam da je tako.

Kao što zoxor reče to su modeli za dogrijavanje nisu za primarno grijanje kao i svaki slabi poćetni model jedino kad bi se u svaku spavaću sobu stavljala po jedna klima te bi se tako rasteretile takve snage onda je to druga priča.

Mirai u HR po cijenama je bio najpovoljniji od Japanaca jer su bile akcije ali sada ih je sve manje po onim cijenama koje su se prodavale.
 
Poslednja izmena:
@next
Hvala na pomoći, meni klima treba baš do nekih -5 a najdalje -7, nakon te temperature nastupa TA peć i punjenje u jeftinoj tarifi. Zračenje TA peći tokom dana i dolazak topolote kroz vrata iz sobe preko puta koja se greje sasvim sigurno garantuju grejanje, ako zafali nek malo pomogne klima i gotova stvar.
A jel neko zna koliko traju klime sa inverterom, nije fora da se kupi klima da traje 5 godina i ćao. Pitam iz razloga jer jedan moj poznanik ima dali Vox ili Vivaks inverter od pre 6 godina a sad ne radi jer se pokvario i majstori ga malo ošurili pa čovek oterao sve u jaukovac. Kupio norveški radijator i greje se. Znači nakon 5 godina nema delova za elektroniku....
Smatram da japanci nemaju tih problema?

Imam neku VOX sa Hitachi VANJSKOM/kompresor služila me 10 godina prije nego sam uzeo invertere, i dan danas radi ko singerica, prebacio je u vikendicu.
 
Poslednja izmena:
Evo preporuka, bolja nego LUC12, cijena sitnica što bi reko Sir Oliver bingovom bratu :D 800€

Snaga grijanja

4.0 kW
Snaga hlađenja

3.5 kW
Energetski razred

A++
SEER

7.80
SCOP

4.60
Proizvođač

Mitsubishi Heavy Industries

LUC12

Specifikacija:
Način rada Hlađenje Grijanje
Kapacitet kW 3,5 (0,9~4,0) 4,0 (0,9~5,6)
Ulazna snaga kW 0,905 0,950
SEER – Energetska klasa – Hlađenje W/W 7,05-A++ –
SCOP – Energetska klasa – Grijanje W/W – 4,00-A+
 
Poslednja izmena:
E pa momci srećna nova, žurka dobra, ventilacija i klimarizacija na nivou [emoji23]
98c7d3c425ea5e11e8f333aab0dc877e.jpg


Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Dok ženske tancaju, muškarci ćaskaju (možda o klimama).
Samo veselo..:guitar:
 
Ja ću da tancujem malo kasnije ;)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Mitsubishi heavy Industries nije pravi Mitsubishi. Pravi Mitsubishi je Mitsubishi Electric, sve bi to možda bilo ok da nije jedne sitnice. Naime gledajući po netu glime, naišao sam na ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=rUiK9ihRJNw
Meni je najzanimljiviji u vremenu 6.40 gde pokazuje kako se mrda zašrafljen ventilator na spoljnoj jedinici. Ne razumem ruski ali to kad sam video ja sam utripovao da je to bofl klima. Ako grešim nek me neko ispravi.
 
Mitsubishi heavy Industries nije pravi Mitsubishi. Pravi Mitsubishi je Mitsubishi Electric, sve bi to možda bilo ok da nije jedne sitnice. Naime gledajući po netu glime, naišao sam na ovaj video: https://www.youtube.com/watch?v=rUiK9ihRJNw
Meni je najzanimljiviji u vremenu 6.40 gde pokazuje kako se mrda zašrafljen ventilator na spoljnoj jedinici. Ne razumem ruski ali to kad sam video ja sam utripovao da je to bofl klima. Ako grešim nek me neko ispravi.

Mitsubishi heavy Industries http://www.mhi-mth.co.jp/en/products/detail/sek-zgx_series.html to je pravi japanac samo što se proizvodi u evropi.

Što je u neku ruku i dobro trebao bi biti jeftiniji.
 
Poslednja izmena:
Sa ACS moraš strogo da pratiš šta i kako rade i da opominješ

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Meni su momci iz ACS-a pre 20-ak dana montirali LUC 12.. sve uradjeno po pravilu.
Vakumiran uredjaj, instalacija 3,5m. Nije im bilo tesko da probuse betonsku gredu od 35cm kako bi estetski unutrasnja jedinica bila na nivou.
Ja sam zadovoljan njihovim radom.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno