Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jutros konacno test za 12LT, vani -9°C, na eco modu daje 3.9kW uz COP 3, potrosnja je bila 1.3kW, znaci mogla je jos malo povuci, taman da izbaci 4kW, brzo je dostigla zadatu temp., pa se smanjila.
Nisam ocekivao COP 3 na -9, jeste da je niska vlaznost i rijetko ide u defrost, ali opet mi previse dobri rezultati :)
Kako god mjerio, ona na ECO modu moze izbaciti bar 4kW, nebitno da li je vani -10 ili +10, naravno uz razlicit COP.
 
Gde je to bilo -9c? Sa Eco modom imas 70% snage pa od specifikacija izracunas koliko je to. Kako da ne ocekujes od top modela klime? Sto je veci minus suvlji je i vazduh pa ce manje imati i defrosta a manje leda znaci bolji protok vazduha kroz spoljni izmenjivac sto znaci i bolji COP. Za klimu je najgore od -3c do 3c jer je tada obicno i vlaga velika.
 
@
Dobar minus je bio jutros u BiH, Banjaluka i okolina od -8 do -12, tako da su se mogle testirati klime, vidjecemo kako ce biti na -20.
 
LT testiran na -19℃, isto radi kao na -10℃ :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Neznam kako je kod vas ali ja kada skinem filtere posle 15 dana na Leca totalno cisti,veoma malo prasine samo sa gornje strane,na Luca vec ima nesto vise prasine jer je u dnevnoj ali nista preterano
 
Kod mojih debeli vuneni tepih. Pa se nakon 30 dana stvori tepih i u klimi. U spavaćoj laminat, tamo je skoro pa čist filter.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Izracuna se, ima formula na forumu, nije 100% tacno, ali moze posluziti. Potreban je precizniji termometar i mjerac potrosnje, da bi se izracunao COP.

Nisi ti nista mogao da izracunas sa tom formulom, samo su lupio neku cifru koja nema veze sa zivotom.

Sa ovim komentarima samo dezinformises clanove foruma.
 
Poslednja izmena:
Hvala Bogu pa je udario minus. Poceli su da me opasno nerviraju oni defrosti, idu mi na zivce one promene zvuka. Plus trosim mnogo manje struje ovako, sigurno 200W manje.

Edit: ljudi moji desilo se cudo. Zvanicno :d Keva juce prica, kako je kod mene bas lepo i toplo i jedva ceka da vidi racun od struje. Cale danima dolazi i gleda nocriu u cudu, merka je. Malopre ga pitam jel hoce da se greje inverterom a on vidim mozga po glavi racuna gde na iskopa pare, pa kao mozda, ne znam, zavisi... Kazem, da ugradimo... Ej, ne pitam te jel hoces da je ugradjujes nego jel hoces da je koristis?
Kupicu im LU. Njihov stan je jos bolje usustan od mog, LU ce da pojede 35m2 ;)
 
Poslednja izmena:
Hvala Bogu pa je udario minus. Poceli su da me opasno nerviraju oni defrosti, idu mi na zivce one promene zvuka. Plus trosim mnogo manje struje ovako, sigurno 200W manje.

Edit: ljudi moji desilo se cudo. Zvanicno :d Keva juce prica, kako je kod mene bas lepo i toplo i jedva ceka da vidi racun od struje. Cale danima dolazi i gleda nocriu u cudu, merka je. Malopre ga pitam jel hoce da se greje inverterom a on vidim mozga po glavi racuna gde na iskopa pare, pa kao mozda, ne znam, zavisi... Kazem, da ugradimo... Ej, ne pitam te jel hoces da je ugradjujes nego jel hoces da je koristis?
Kupicu im LU. Njihov stan je jos bolje usustan od mog, LU ce da pojede 35m2 ;)

Šta sam ja problema imao i burazer dok staroj nismo u glavu utuvili da se grije na klimu, što su stariji to se više protive svakom napretku :smash:
 
Sajber, cime se sad greju ?
 
Mene nervira buka vazduha na 2. stepenu duvanja na LU, a nema sanse na 1. da se greje.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Sajber, cime se sad greju ?
TA pec. To je sto se njih tice vrhunac tehnologije :d
Sta vam pricam i sami znate koliko su matori skeptici i nepoverljivi kad su nove stvari u pitanju pogotovu za grejanje. Sutra cu da pitam kevu dali hoce da joj kupim klimu ili TV, pogodite sta ce da kaze :d
Posebna je prica sto moram da im odrzim predavanje o tome kako klima radi i da ne treba da je gase. Nepopravljivi su :)
I kad bude stigao racun njima ce to uvek izgledati skupo iz nekog razloga iako ce se daleko lepse ogrejati. Cim to radi po skupoj struji ne moze da valja :d


Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ali to drčanje metalnih ventilatora nam ušlo u dnk [emoji1], to ne smeta

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Nisi ti nista mogao da izracunas sa tom formulom, samo su lupio neku cifru koja nema veze sa zivotom.

Sa ovim komentarima samo dezinformises clanove foruma.

Uvazavam svacije misljenje, mozda imate nekakvo drugacije iskustvo sa slicnom klimom.
Naveo sam da proracun nije 100% tacan, ali sam misljenja da je priblizno tacan, ne iznosim nikad informacije koje ne mogu provjeriti, sto ne znaci da ne mogu pogrijesiti.

12LT sam uporedio sa dvije el. grijalice, duvalice, od ukupno 3kW, definitivno, klima osjetno bolje grije. Druga stvar, ova 4kW koja sam dobio uz pomoc famozne formule, se gotovo idealno poklapa za proracunom toplotnih gubitaka stana i same prostorije gdje je klima, a sve se to poklapa sa potrosnjom peleta, snagom radijatora po sobama...

Mozda sam u zabludi, ali sam sa klimom prezadovoljan, sve je ispalo onako kako sam planirao.
 
Poslednja izmena:
Danas bio u ACS-u.. kazu da uvoznik za Fujitsu ima pomalo bezobrazan nacin poslovanja ali i da oni uspevaju da rese eventualne probleme.
Takodje su mi rekli da je Daikin fxtb35 bolji izbor od Fuyitsu LLCA.

E sad.. mojima sam pokazao snimak Fuyitsu 12 LUCA. I oni sad hoce nju.
Ajd sad budi pametan.. sta dobijam osim eleganci dizajna u odnosu ns Daikin za tih dodatnih 20 000 din vise?

Inace, LUCA je zbog crnog petka snizen sa 90 na 78K.. otprilike, ova tura i verovatno nikada vise.
 
Više snage za početak od Daikina.
 
Daikin RXB35C / FTXB35C - ulazni model

Pdesignh kW 2,80
SCOP 4,06
Klasa A+
Sezonska potrosnja 966 kw
Modulacija ( 1.3 - 4.8 ) kw
na -7c daje 2,48ke uz COP 2,22
na -15c daje 1,99kw uz COP 2,12
na +7c daje 3,50kw uz COP 3,71

-------------------------------------
Fujitsu ASYG 12LU - izmedju standard i TOP modela , znaci za klasu i po iznad .. Ostalo sam uporedi ..

Pdesignh kW 3,90
SCOP 4,00
Klasa A+
Sezonska potrosnja 1363
Modulacija ( 0.9 - 5.6 ) kw
na -7c daje 3,45kw sa COP 2,64
na -15c daje 3,13kw sa COP 2,43
na +7 daje 4,00 kw sa COP 4,30
----------------------------------
 
Hmm.. otici ce jos dodatnih 20 crvenih.. eba ga, mojoj zeni se svidZa eleganci LU izgled u odnosu na zdepastog Daikina.
Njoj je bitno da je lepo i da je toplo

Izgled i dizajn klime je totalno nebitan, važno je kako grije i hladi i kolika je potrošnja struje i naravno pouzdanost.
 
Fujitsu ima dva krilca, Daikin samo jedno. Kod grejanja ne mora da znači puno, ali kod hlađenja se valjda bolje usmerava vazduh kad postoji i to donje krilce.
 
Samo taj najjeftiniji nema dva krilca

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Hmm.. otici ce jos dodatnih 20 crvenih.. eba ga, mojoj zeni se svidZa eleganci LU izgled u odnosu na zdepastog Daikina.
Njoj je bitno da je lepo i da je toplo
Ne znam da li i Daikin ima ali meni je nedeljni timer na LU modelu od velike pomoći i baš bi mi smetalo da imam klimu bez toga.

Za dečiju sobu sam planirao neki slabiji model ali ću još jednom razmislim samo zbog ovog tajmera.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Ne znam da li i Daikin ima ali meni je nedeljni timer na LU modelu od velike pomoći i baš bi mi smetalo da imam klimu bez toga.

Za dečiju sobu sam planirao neki slabiji model ali ću još jednom razmislim samo zbog ovog tajmera.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Rijetko koji početni model ima nedeljni tajmer većinom su to 00-24 sata.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno