Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@djalf

Ma odavno sam ja tamo a Dule nigde ne ucestvuje sem na Elite a i tamo ce biti dok mu ne pukne klapna , znas i sam kakvih sve ****** ima ..

@mtopic

Kad smo vec oko Duleta , ti imas srece da je jedan od najboljih servisa za Fujitsu bas i z NS-a pa ukoliko vec nemas neki provereno dobar servis s njima mozes sve to resiti od kupovine , ugradnje i servisa , pa i da vidis kako klime izgledaju pre kupovine .

A sto bas zelis da ih vidis uzivo , mislis da nije ista kao na slici ili YT ?


@milosbaltazar

Pa OK , zato imamo tebe i slicne da na prenesu iskustva , niko nije rekao da su sve kineske klime srnje vec da nemaju tu kulturu u radu , a Gree je svakako iznad svih njih pa se od njega ocekuje da radi najbolje od svih kineza . Opisi nam malo prostor , izolaciju , stan ili kuca , da znamo sta planiras grejati sa njom ..
 
Klima je postavljena u prostoriji koja ima oko 20m2 sa visinom plafona od 3m, a klima je na 2m visine. U toj prostoriji naspram klime nalaze se dvoje vrata koja su uvek otvorena i tu su sobe od 1mm2 i 15m2. Mislio sam kad uzmem jacu klimu da nemoram vise koristiti dve TA peci...

A zašto ne bi išao na dve manje klime? Jedna u sobi od 20kvm, a druga u onoj od 15kvm. Tako ćeš imati ravnomernije grejanje. Kakva je izolacija, jel to kuća ili stan? Koliko si kWh trošio na grejanje do sada sa tim pećima?
 
@milosbaltazar

Pa OK , zato imamo tebe i slicne da na prenesu iskustva , niko nije rekao da su sve kineske klime srnje vec da nemaju tu kulturu u radu , a Gree je svakako iznad svih njih pa se od njega ocekuje da radi najbolje od svih kineza . Opisi nam malo prostor , izolaciju , stan ili kuca , da znamo sta planiras grejati sa njom ..[/QUOTE]

Ovako: Gree Viola Profi 12 bi trebalo da greje dnevnu sobu i u pravcu duva gde su spavaca i dnevna soba, sve ukupno 36m2. U trpezariji je Daikin FTXS25 koji duva u pravcu hodnika i dnevne sobe ukupne kvadrature 20m2. Kuca nema izolaciju ali je odlicna gradnja 50cm pune cigle. Plafoni su spusteni knaufom na 2,4m gde ima 10cm stiropora, nov PVC. Videcemo kako ce sve to da bude kada udari dobra zima. Na prvu sve deluje OK...
 
@mtopic

Kad smo vec oko Duleta , ti imas srece da je jedan od najboljih servisa za Fujitsu bas i z NS-a pa ukoliko vec nemas neki provereno dobar servis s njima mozes sve to resiti od kupovine , ugradnje i servisa , pa i da vidis kako klime izgledaju pre kupovine .

A sto bas zelis da ih vidis uzivo , mislis da nije ista kao na slici ili YT ?

Moze onda podaci od famoznog "Duleta" (vazda ga spominjete a nikako da skontam jel to neka skracenaica za neki mod klime ili sta :)

Hocu da vidim estetski da li vredi dati 5000din vise za taj noviji LM model, a na youtubetu sve neki demo snimci i na vecini je pobrkano A i E pa ne mogu da pohvatam koja je general a koja stari fujitsu koji bih pre uzeo.
 
Vidi, ja sam išao na LMCE jer je šira (tj duža, zavisi kako se gleda), jer su sve tri zamenile Midea Mission 18, pa da to ne bude prevelika razlika u veličini, zbog rupa, cevi, creva, kanalica, itd. LMCA je jeftinija, ali bi u mojoj varijanti prepravke pojele razliku u ceni, a LMCE je lepša.
 
@mtopic

Ok bacicu ti njegove podarke na PM , no ako ti imas neke proverene servisere onda ti Dule nije potreban ..
A osnovna razlika izmedju LMCA i LMCE ti je u izgledu , same performanse su indenticne i mozda ima nesto sitno poboljsano sto mi ne vidimo ..
 
A zašto ne bi išao na dve manje klime? Jedna u sobi od 20kvm, a druga u onoj od 15kvm. Tako ćeš imati ravnomernije grejanje. Kakva je izolacija, jel to kuća ili stan? Koliko si kWh trošio na grejanje do sada sa tim pećima?
Šta će mu dve klime za tako mali prostor? Klimatski uslovi u Srbiji su takvi da u dobrom delu 'grejne sezone' nema potrebe ni za minimalnu snagu jednog uređaja.
 
Ja u prelaznom periodu grejem celu kucu, skoro 80m2 sa jednom 12-kom

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Moze onda podaci od famoznog "Duleta" (vazda ga spominjete a nikako da skontam jel to neka skracenaica za neki mod klime ili sta :)

Hocu da vidim estetski da li vredi dati 5000din vise za taj noviji LM model, a na youtubetu sve neki demo snimci i na vecini je pobrkano A i E pa ne mogu da pohvatam koja je general a koja stari fujitsu koji bih pre uzeo.
MDV elektronik je famozni Dule. Ako je reklama, nek moderatori obrišu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Vidiš da mu smeta duvanje, a hoće da stavi Nocriu u mali prostor. Manje je zlo staviti dve manje klime. Ja bih išao na dva Daikina 9-ke, @rovaccccc kaže da su jako tihe klime i lagano duvaju.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Moze Nocria da glumi malu klimu, moze da smanji izduv, moze da spusti snagu ali zlocin je stavljati je u mali prostor u kome ne moze ni da se razmase.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Iz nekog razloga ovde u temi je trend da se klime predimenzionišu, ko se u Srbiji greje na struju, potrošnja u januaru ove godine je i više nego dovoljan pokazatelj maksimalnih potreba za grejanjem. Ko je pratio potrošnju onih par dana kad je steglo ima i više nego precizan podatak. Kad stegne minus par dana nije smak sveta ni upaliti grejalicu, ne mora se trošiti 600-700e na dodatnu klimu zbog toga...
 
Ko ne moze da se pruzi taj ne moze ni da predimenzionise ;)
Jeste, ima mozda 10 kriticnih dana u godini kada nece izgurati neka klima ali ja npr. racunam da ce mu svaki dan biti takav, necu da ramisljam.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Problem sa klimama je što i kapacitet i efikasnost drastično opada sa smanjenjem temperature, a upravo tada je potreba za energijom najveća. Pri svemu tome periodi sa neuobičajno niskim temepraturama su retki i kratkotrajni. To je osnovni razlog za traženje odgovarajućeg "balansa". Što je veći prostor koji se greje to ovo više dobija smisla, pa treba što bolje proceniti potrebe za grejanjem, kao i troškove, što investicione, što kasnije eksploatacione.
Ne treba zanemariti ni pitanje komfora, trend je i da se "duvalice" ubacuju u pojedinačne spavaće sobe, a to nije komforno, a verovatno ni isplativo.
 
Poslednja izmena:
Evo sad sam dobio informaciju da se kod uvoznika ne moze naci vise Fujitsu ASYG 12 LMCA vec samo General ASHG 12LMCA , pa ko zeli da mu pise bas Fujitsu onda nek uzima LMCE model .. Cimnuo sam Duleta na fb da proverim da li ima LMCA za mtopic , kaze da vise ne nabavlja jer je ova situacija . I odem da proverim kod uvoznika i stvarno je tako :p
 
Poslednja izmena:
@rio
Staklarski git se lepo skida sa špahnom. Ali skidaj samo ako je ispuvao ako nije ne diraj. Umesto gita danas se koristi silokon. A silikon ne možeš naneti sam ako nemaš pištolj za silikon. Pozz....
 
Mi smo u maju uzeli jednu General LMCA, identična je kao Fujitsu, samo se natpis razlikuje.
 
@rio
Staklarski git se lepo skida sa špahnom. Ali skidaj samo ako je ispuvao ako nije ne diraj. Umesto gita danas se koristi silokon. A silikon ne možeš naneti sam ako nemaš pištolj za silikon. Pozz....
Hvala ti na savetu banacanin.

Sto se staklarskog gita tice, mislio sam na neku hemikaliju koja bi ga omeksala.

Probao sam posle skid boju u gelu, i jeste ga omeksalo, ali nedovoljno za skidanje iz prve. Izdrobi se polovina relativno lako, ali potrebno je znaci bar jos jedno nanosenje. Problem je i sto ne deluje za standardnih 10-15 minuta, nego joj treba mnogo vise. Mozda bi pomoglo da se nekako git osteti pre skid boje, ali ono cudo je cvrsto kao beton, i tesko ga je u ostetiti bez rizika po staklo, iako je pobeleo i vide se pukotine.

Ako neko ima slican problem i slicno (ne)iskustva za cisto mehanicko skidanje, eto, vredi probati skid boju, ako nije velika zurba.
 
SAJber

Evo malopre se lik na Elite javio i kaze da su mu u ACS-u umesto Nocrie predlozili Daikin FTXB50C , navodno Nocria im ima problem sa stampanom plocom !!!

A zamisli , umesto TOP modela Fujitsua oni mu predloze ulazni model Daikina , majstorski nema sta :)
 
Danas su dosli serviseri ACS i ustanovili problem sa MIDEA MSMACU-18HRFN1, koji imam. Pitao sam dali mogu da doplatim za 14 nocriju, serviseri ACS nepreporucuju nju jer imaju problema sa stampanom plocom. Toplo mi preporucuju kao zamenu DAIKIN ftxb50c, kakva su vasa misljenja da zamenim mideju za ovaj model i brend?
 
Taj Daikin nije za mali prostor.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Nemoj dva puta praviti istu grešku. Stavi manju klimu, 12-cu, ili dve 9-ke. Nisi rekao kakvu izolaciju imaš? Ili sam propustio taj deo?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ove nedelje mi dolaze ljudi da montiraju ASYG14LUCA/AOYG14LUC. Poslovni prostor je u pitanju, dve sobe + wc, total 25m2. Javljam utiske.
Pozdrav svima i hvala na 336 strana iskustava:)
 
Obrati paznju na instalaciju , da ne bude dao sam preko 90k za klimu a ona ne radi kako treba , pravilna instalacija je jako bitna .. S obzirom da si procitao toliko stranica onda bi trebalo i da znas sta spada u to .. Obavezno da nam javis utiske , bacis koju slikicu itd :)

Opisi malo lokal , izolaciju , stolariju , itd ..
 
Jozzo, dva spoljna zida imaju 8 sm i 10 sm izolaciju. Zid koji nije izolovan je pregradjen sa kupatilom ( jedna polovina spoljno zida ) a druga polovina zida je sa unutrasnje strane oblepljen stiroporom od 3 sm. Neznam zasto mislite da bi 18 ili 14 bila prejaka, kad postigne temperaturu od 21- 23 iskljucice se i kad spadne temperatura ukljucice se i lako postici zadatu temperaturu ( moje laicko razmisljanje )...
 
Izmedju spoljne i unutrasnje jedinice postvljene su cevi duzine 3,2 - 3,5m ako na to mislite. A udaljenos unutrasne klime id spoljasnje je nekih 0,9 - 1,1m..
 
Sto su manje klime, to su efikasnije, a i sa razlogom. Uvek je bolje vise manjih klima, em sto su efikasnije, em sto se mogu bolje pozicionirati, pa u celom prostoru bolje odrzavati iatu temperaturu.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
SAJber

Evo malopre se lik na Elite javio i kaze da su mu u ACS-u umesto Nocrie predlozili Daikin FTXB50C , navodno Nocria im ima problem sa stampanom plocom !!!

A zamisli , umesto TOP modela Fujitsua oni mu predloze ulazni model Daikina , majstorski nema sta :)
Vidim ja da cemo imati ozbiljan problem ako to ne rese. Ja necu pristati na slabiju klimu a oni sem nocrie za iste pare nemaju sta da ponude.

Ako se jos jedan korisnik javio sa crknutom Nocriom onda je cela serija problematicna. Neverovatno mi je da se to desava ali nije iskljuceno da su kinezi kiksnuli negde.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno