Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moguce da kod mene ECO i ne igra neku ulogu jer su gubici mali i klima radi u leru , bem li ga :)
A koju temp zadate na daljincu i koju imate u ECO modu ?
 
next ajd da netrazim u nazad,postavi proslogodisnju potrosnju po mesecima od prosle godine,ako ti je pri ruci
 
Nextova potrošnja je relevantna samo u smislu procentualne raspodele ukupne potrošnje po mesecima.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Moguce da kod mene ECO i ne igra neku ulogu jer su gubici mali i klima radi u leru , bem li ga :)
A koju temp zadate na daljincu i koju imate u ECO modu ?
LT ima dvostruki rotacioni kompresor, i voli da se zavrti, tako da EKO mod kod mene ima logike upotrebiti. Pogotovo iz razloga što je kod mene klima predimenzionirana, pa nema potrebe da se vrti preko 70% snage. Voleo bih kad bih mogao da je ograničim na 50%.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kako ste zadovoljni sa Mideom invertor?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

Neki su zadovoljni sa modelom Mission 12, a neki smo osedeli od Mission 18. Ja sam moje 18-te vratio i ugradio Fujitsu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
@nexteen
Ja dve LGC drzim na Eco, Low brzina, 21c, bude od 22.5c do 23c sad na ovim temperaturama napolju. 23c ume da napravi nocu kada je hladnije (duzim radom) pa ih smanjujem na 20c.
 
Kakvi su vam iskustva sa narucivanjem klima preko neta, jer je to ipak 70-80k pa i vise, ili je bolje sesti u auto i otici u prodavnicu i kupiti (mada nisam iz bg-a, a ni iz ns-a a ovako fujitsu nema u manjim mestima, imam oko 100km voznje do bg-a ili ns-a, ne znam dal je vredno iscimavanja a nemam ni auto)?
Do sad sam dosta stvari narucivao preko neta ali nikad sa tolikom cenom, do sada je sve bilo ok, vise mi je fazon da ne dodje nesto sto je bilo raspakovano ili stajalo u radnji kao izlozen primerak i slicno, jer hocu ako se placa hocu novo, ovo pitam jer drug je skoro porucio frizider iz tehnomanije koji je bio udubljen na vratima(kao da je bio neki udarac i imao je udubljenje) kad ga je raspakovao to je video, i isto nije bila mala cifra, morao je da cima zastitu potrosaca i tehnomaniju vise puta.
 
Iz sopstvenog iskustva u kupovini tri klima uređaja ukupne cene 210.000din, najsigurnija varijanta je da kupiš od poznate firme sa dobrom reputacijom, koja će ti te klime i ugraditi. Ako ispadne problem, oni se peglaju sa uvoznikom, a ti si zaštićen ko beli medved.
PS: pri tome ne mislim na velike prodajne centre već na specijalizovane firme za klimatizaciju.
Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Za laptopom sam i nemam ovde te podatke pa kad budem seo za stabilni postavicu ih .. Ja sam merodavan samo onima koji su istoj ili vrlo slicnoj situaciji kao i ja , mozda se moze uzeti u obzir procentualni skok po mesecima pa da imate neki uvid sta da ocekujete ali ni to ne mora da znaci . Prosle grejne sezone smo razmenjivali podatke nas trojica , @bokivr iz Vranja , lik iz Slovenije i moja malenkost . Taj lik iz Slovenije ima 15cm izolaciju , zivi u zgradi i grejao se sa Mitsubishi FH35VE , znaci TOP model Mitsubishia i imao je osetno vecu potrosnju od mene a vidite podatke koje imam u potpisu . Spoljna temperatura nam je bila tu negde tj nije bilo bog zna sta hladnije kod njega pa da kazemo da je to u pitanju ali eto , tako je kako je . Sta je specificno kod mene pa je bas toliko mala potrosnja ne znam , cak i dok sam se grejao na CG od toplane moja zgrada je imala osetno manju potrosnju od okolnih tacnije od svih koje poznajem . Tako da i nisam bas merodavan , evo ja vec nekoliko dana ne grejem i cak sta vise drzim prozore na kant dobar deo dana i evo ovog momenta je napolje 14.2c a unutra 22.9c . Zgrada nije izolovana i zraci toplotom to je sigurno a kako mi je klima uvucena u lodji a iza nje je moj termometar tj senzor , ja garant i tu ukradem nesto toplote jer termometar kaze da je na terasi oko 2c veca temp nego van zgrade i to veci deo zime , no cim udari malo jaci minus toga vise nema . Eto to je situacija kod mene i ja imam malu potrosnju , a mogu misliti koliko bi imao malu da se i riba ispod mene greje kako treba a ne sa jednom malom TA . Secam se kad je bila udata meni su plocice bukvalno bile mlake , cele zime sam mogao bps bez carapa da setam , sad ni izbliza nije tako a opet je mizerna potrosnja . Stanovi su zakon za grejanje :p


@sapra

Moj savet , ako trazis da ti posalju klimu ne preuzimj je dok ne proveris da li je fizicki ostecena pa makar morao malo da pocastis kurira sto ga zjbvas , iako mu je to posao . Najsigurnije bi bilo da zapalis sam po nju i to bi te kostalo 2500 din , no ti znas bolje od nas sta ti je ciniti .

Ovo sto ti je @jozza napisao je najbolja moguca opcija , no ne znam odakle si pa ako imas tu opciju iskoristi je ..
 
Struja - jednotarifno brojilo - kwh = 9.5 din = 0.077 eur

Oktobar - toplana 5686 din vs 594 din = 4.8e = 62.5kWh
Novembar - toplana 7704 din vs 1010 din = 8.2e = 106.3kwh
Decembar - toplana 9560 din vs 1800 din = 14.6e = 189.1kwh
Januar - toplana 11500 din vs 2620 din = 21e = 276kwh
Februar - toplana 7620 din vs 1387 din = 11.3e = 146kwh
Mart - toplana 5860 din vs 665 din = 5.4e = 70kwh
April - toplana 4300 din vs - nisam merio ali ajde nek je 250 din



850 kwh na meracu 22.03.2017 kraj sezone .. + April nek je 20-30kwh = oko 8350 din
 
Sapra ja sam tri klime fujitsu porucio online,dobio tri racuna za svaku posebno,overene garancije sa pecatom uvoznika tj viacom a.Ako te interesuje preko koga mogu ti poslati poruku.Ono sto savetujem kad donesu klime otvoris sve i pregledas i to je to
 
Sa cime najbolje popuniti rupu gde je prosla instalacija kroz zid.Posto fasada nije uradjena da ne ulazi hladan vazduh itd. Razmisljao sam o pur peni ili ako imate bolji predlog
 
Kolika je ta rupa?
 
Pur pena je problematična ako mora kasnije da se vadi crevo. Gips je verovatno najbolje rešenje
 
I ja sam popunio pur-penom, to mi je tad delovalo najlakše, posle sam shvatio koliko je ekspanzivna i jaka. Mislim da može da ošteti instalaciju prilikom širenja, nevezano za kasnije intervencije. Ne preporučujem.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
I ja sam papak to popunio sa purpenom , nije mi zjbla instalaciju ali nedaj boze da trebas to odcepiti posle :)
 
Ima nisko-ekspandirajuća pena. Ona klasična je mnogo agresivna u širenju, gnječi ko blesavi, ne bih ja cevi i crevo u istu rupu sa tom penom.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
A joj ljudi dobro vam nije zapusilo odvod. Gde vam pade na pamet obicna purpena? :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Zar nije bolja niskoekspandirajuca purpena nego gips? Gips je najgora opcija.
 
Nije. Pena se zalepi, gips se lako obije

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Skine se i kad ne treba, pa duva kroz rupu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pa spolja se pređe fasadnom bojom svakako. I iznutra glet pa puna disperzija.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno