Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@jozza

Kako su podešene klime, Eco mode i fan?
 
Ja mislim 31 - 03 opcija , moras se malo poigrati sa opcijama da vidis sta ti odgovara . Ne zaboravi da moras klimu iskljuciti kompletno iz struje posle zadavanja komande , ne secam se koliko sekundi ali ti pise u manualu .
 
Evo ako nekog zanima moja dosadasnja zapazanja za VOX IVA1 12IE sto se tice grejanja. Mozda nije merodavno ali meni je u stanu i dalje jako toplo, suncana strana + dobra izolacija = 25stepeni
Ukljucim klimu i zadam joj 25 stepeni, uvek pri prvom paljenju zaleti na oko 900-1000w i onda krene da obara polako do 700 i na kraju na 500w, zatim ugasi i posle toga kada padne temperatura pali se na 500w... Do sada nisam video ni jednom da je radila ispod 500w a da je to bilo u kontinuitetu.

E sad nema hladnoh vazduha i tih diskusija kao sto je pominjano pre za Mideru ali mi se ne svidja sto se skroz ugasi ... do duse daljinac pokazuje cak i 27stepeni. Mora to jos da se testira kod mene je relativno toplo jos uvek pa je tesko izvuci pravi zakljucak o subjektivnom utisku :)
 
Ova moja sa Eco neće ispod 300W. Ali nisam uključivao ovih dana, samo kad je spoljna bila oko 10 stepeni.

Edit: bez Eco moda ide do 220W ipak
 
Poslednja izmena:
@donmarkon
Da li si taj Vox koristio za hladjenje ove godine? Da li modulira ista na hladjenju?
 
@Rio Nisam imao merac letos ... Tj tek sam ga kupio pre neki dan zbog grejanja da vidim koliko trosi. Ako ne bude padalo ispod 500w potrosnje to je malo smor, mada opet kazem daljinac mi pokazuje sobnu temperaturu 25 stepeni jos nije to to. Ako bude palila gasila ovako to mi se ne dopada bas, pogotovo sto je diskutabilno kakav ce osecaj biti u sobi srazmerno padu temperature napolju.
Takodje bi napomenuo da soba koju dogrevami planiram da probam da grejem je nekih 12-15 kvadrata, u pitanju je stan i pvc stolarija + suncana strana
 
Ova moja sa Eco neće ispod 300W. Ali nisam uključivao ovih dana, samo kad je spoljna bila oko 10 stepeni.

Edit: bez Eco moda ide do 220W ipak
EKO mod se trudi da uštedi struju. Verovatno klimi opada efikasnost ispod 300W, pa zato ne dozvoljava manju potrošnju. Inače, sad EKO mod i nema nekog smisla, jer ograničava maksimalnu potrošnju kompresora na 70%, tj na 1400W. Svakako, u periodu defrosta EKO mod ima smisla da se kompresor ne zaleće, pogotovo kod LMCE modela, gde je ugrađen mali kompresor, tj isti je za 7, 9 i 12 model.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
@donmarkon,
12-15kvm je mali prostor za 12-cu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
@jozza

Da preformulisem otvorim vrata onda ima 25kvadrata jel' ok tako :) ?
 
E to je već nešto :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Obrni okreni mislim da svi ovi kinezi su isti q :) barem sto se tice kulture rada
 
Nisi nam rekao kad Vox ode u stand-by da li podigne krilca? Koliko dugo duva dok ne uspori vent, nakon gašenja kompresora?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатокa
 
Poslednja izmena:
25 kvadrata je i dalje jako mali prostor. Poslednjih sedam dana kod mene klima(e) troši u proseku 350W, prosečna temperatura oko 7c. Za 7 dana potrošeno ukupno 57kwh. Drugu klimu smo palili samo par puta, bez neke posebne potrebe, samo podigne potrošnju struje na 600-700W kad su obe u radu. Ova glavna radi uglavnom sa 250-350W. Temperatura u kući je oko 21c.
 
Poslednja izmena:
Kada ode u standby prestane da duva u roku od 2 sekunde tj dok ispravi krilca ona vec i ne duva, proveravao sam vise puta.

@mitar1982 krastavac zivim u malom stanu 42kvm tako da to je sto je :D a pritom sav je na cik cak puno prostorija manje kvadrature... Drugi "problem" kod mene sto mi je jako toplo ovih dana u stanu od 23 do 25 stepeni ... tako da nemam ni potrebu za grejanjem, ovo sve probavam na vise temperature pa mi je jako vrucina :(
 
Sem sto ogranicava zaletanje kompresora tj ogranicava kompresor na nekih 70% ja ne vidim nikakvu svrhu ECO moda . ECO mod ne stedi , tacnije ako se dobro secam on je tako podesen da ti ako zadas recimo 24c , klima u ECO modu greje na manju od zadate i kao na taj nacin stedi sto po meni nije usteda jer si mogao i sam da smanjis temp , ako je tako a koliko se secam davno smo o tome raspravljali , ECO mod sem kad krenu defrosti po meni nema nikakvu svrhu jer to nije usteda . A setice se @jozza , @djalf , i mozda jos neko , @rovac je svojevremeno pisao sa je ECO mod nekako povezan i sa brzinom izduva , pa ako je mala brzina on i nema funkciju a ako je jaca tj bar na 3 brzini ima . Secm se kroz maglu ove njegove konstatacije i mozda se neko od vas seti sta je on hteo reci , nisam bas nesto obracao paznju jer ECO mod uopste i ne koristim . Cak i kad izadje iz deforsta ne secam se da je nekad otisla na vise od 1300w ..
 
Pozdrav za sve. Meni je majstor prilikom ugradnje klime udario zadnjim delom spoljne jedinice ( onim sacem) u drzac za jedinicu. I bukvalno pocepao sace na jednom mestu 2cm. One cevi nije ostetio, ima li to kakve veze u daljem radu?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Nema uticaja. Mada je majstor baš nežan. Da je probio cev iscureo bi gas.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pa vidi , nema neke veze u daljem radu tj nista strasno na prvi pogled , no ja bi mu vec tada rekao da lepo vrati tu spoljnu i donese novu a on nek je ugradi kome hoce . Ti si platio novu i neostecenu klimu i to sto sad trenutno nemas problema ne znaci da vremenom nesto nece pookazati zube .
 
Dobro je. Bas sam se iznervirao. Nova klima a ja picajzla. I kada videh da puce poludeo sam. Ja reko majstore puce. Kaze sta ima veze bitno da nije cev.
Kako ste zadovoljni sa Mideom invertor?

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Pa kako nema problema, sad covek nema sace 2cm, ja bi mu to odmah vratio a ako samo ugradjuje, platio bi stetu.
Sto se tice Economy moda, razlicito se ponasa na hladjenju i grejanju. Na hladjenju obara broj obrtaja turbine, nisam mnogo testirao ali ne svidja mi se kako radi a i nema smisla jer na hladjenju nikad se ne zalece do maksimuma.
Na grejanju sad koristim i koristio sam ranije, ogranicavanje kompresora na 70% ima smisla jer klima radi duze i redji su defrosti. Problem je kada tih 70% snage ili toplote nisu dovoljni i dolazi do teskog odrzavanja temperature pa i gubitka iste kada krene da radi defrost. U prici sa Duletom smo dosli do zakljucka da Economy ne ogranicava kompresor prilikom Defrosta jer u tom rezimu kompresor trosi valjda 600-700W max. Moje dve LGC su mogle do -5 pa i do -10c da odrzavaju 90m2 sa Economy ako nije prevelika vlaga pa nema cestih defrosta. Ali to je retkost pa sam obicno na -5c gasio Economy a nocu pomagao grejalicama ako je neophodno. Sad sa 4 klime bi trebalo lagano da moze sve u Economy i sve ce da bude otvoreno pa cu videti. Sad mi je zadatak da utvrdim kako je najbolje da ih podesim, nije sustina da jedna radi a druga bleji i obrnuto. To mi je zanimacija ove grejne sezone. I naravno iscekivanje famoznog baga kod LLCA.
 
Nije problem u defrostu i tad kompersor mozda i trosi tih 700W ili koliko vec , problem je kad krene posle defrosta , tad ume da se zaleti i preko 1200w kod mene , kod nekoga i vise . Ja nekako ne vidim sta bi dobio sa tim ECO modom , mozda ga probam ove zime pa vidim da li ima i kakve razlike ..
 
Koja je uloga tog saca. Ja sam potpuni lajk :)

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока
 
Isto kao kod laptopa, bolja razmena toplote izmedju cevi i vazduha. Sace je nakaceno na cevi kroz koje ide gas. Sto manje saca to manja razmena vazduha. Nije nesto kriticno, ali kako je on to nonsalatno rekao "bitno da nije cev", znaci da mu nije prvi put, a ni poslednji. Menjaj majstora i neka ti sredi to jer u slucaju nekog kvara uvoznik moze da ti ospori garanciju zbog tog ostecenja, razlog - nestrucna montaza.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno