Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nisu još zamenili, rekli su da hoće. :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ok je to moraju da ti daju reklamacioni papir kada dodju obavezno i odgovore u roku od 8 dana.Rok da rese reklamaciju je 30 dana ,u prvih 6 meseci od kupovine mozes traziti novac nazad ,popravku ili zamenu i to u slucaju da se slozis sa tim
 
A sto vi ovde pljujete toliko kineze, japanci ovo, japanci ono, fujicu ovo, fujicu ono, a fujicu cistokrvni kinez, nema dela iz japana,

Cuo sam i da gree nije uopste los brend, midea se probija, imam sa galanc jako dobra iskustva, serviser koji ce mi skine klimu mi predlozio da mi stavi grejac u spoljnu jedinicu, kaze radi do -25 xD
 
Poslednja izmena:
Jesi li ozbiljan ili se zezaš? Samo nek ti "stavi", pa nam javi kako je prošlo.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Duk

Vidi ovako , ja nisam neko ko je zatucan i nece da prihvati mogucnost da kinez napravi dobru klimu , samo je ta mogucnost toliko mala da sam za ovih 5g sreo samo jedan model a za koji se potvrdilo da je dobra klima , u pitanju je Gree Hansol 12 .. Pored nje bi mozda Gree Amber bio dobra kupovina ali kako je niko nema jos ne znamo da li je to tacno , iako je po specifikacijama extra . Sto se tice Midea , evo ja sam medju prvima hteo da joj dam sansu da se pokaze , predlagao je ljudima i eto , sad se ispostavilo da je 18-ka ****** ali je 12-ka zasad OK . Koliko je 12-ka OK to cemo znati kako udari jaci minus i ako @cimo bude zadovoljan onda je ona i za neku preporuku ali samo ukoliko neko nema para da uzme Fujitsu , Daikin tj nekog japanca u rangu do 60k . Ja znam da bi ti voleo da je tako lako uporediti Gree , Mideu ili nekog drugog kineza s Fujitsu jer boze moj i on je kinez , nazalost to ne ide bas tako . Mozda jeste kineska radna snaga ali je kontrola japanska i nece Fujitsu dozvoliti da se bilo sta proizvede pod njihovim imenom a da bude neki skart . Pa eto uzmi za primer i Iphone , vodeci proizvodjac mobilnih telefona a proizvodi se i kini , pa jel krs , pa ne nije vec je jedan od najboljih na svetu . Nisu ni japanci savrseni ali to je sve mizerno u odnosu na ono sto se moze videti kod kineza a eto ja i njima nadjem zamerku a mogu li misliti da sam se ja zjbo i da sam uzeo Mideu i da tako radi kako radi. Da imam 12-ku i da je problem samo taj hladni izduv pa mozda bi joj oprostio ako je sve ostalo ok ali ovoj 18-ki bi se majke .
 
A sto vi ovde pljujete toliko kineze, japanci ovo, japanci ono, fujicu ovo, fujicu ono, a fujicu cistokrvni kinez, nema dela iz japana,

Cuo sam i da gree nije uopste los brend, midea se probija, imam sa galanc jako dobra iskustva, serviser koji ce mi skine klimu mi predlozio da mi stavi grejac u spoljnu jedinicu, kaze radi do -25 xD
Hahahaha Odlicno znanje imas. Fujitsu poredis s kinezom a ovamo te "majstor" prevesla da ces da se grejes ako ti ugradi grejac :d
Bolje ces se ogrejati da ti majstor taj grejac od 150W baci na pod unutra ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Hahahaha Odlicno znanje imas. Fujitsu poredis s kinezom a ovamo te "majstor" prevesla da ces da se grejes ako ti ugradi grejac :d
Bolje ces se ogrejati da ti majstor taj grejac od 150W baci na pod unutra ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Ljudi se snalaze, ovo je Serbia xD
Mada moras priznati da je dobra ideja da se prevesla inverter tehnologija sa 100-200w i 20e rada,
Nama pametovanja, nema difrost, samo roka xD
 
Poslednja izmena:
Duk

Nemoj da te neko laze da ces sa ugradjenim grejacem dobiti inverter klimu jer neces . Ti ces samo dobiti klimu koja ce trositi konstantno tih 100-200w , zavisno od snage grejaca a koji ce ti grejati malo ulje u kompresoru zarad lakseg pokretanja na vecim minusima i da bi ti drzala odmrznuti tacnu spoljne jedinice tj da se ne bi hvatao led za izmenjivac spoljne jedinice . To nema nikake veze sa inverter klimom a niti sa time da ce ti dobiti ista vise toplote sa tim grejacem , vec samo manju sansu da ti rikne kompresor ukoliko je budes palio i gasio ispod -5c , i da da je led ne zastopa . Eto , sad znas sta radi grejac koji on zeli da i postavi . Pa evo i ja sam postavio grejac u spoljnu jedinicu , a kako je moja klima inverter sta je ona postala sa postavljanjem grejaca , pa nista , samo ce lakse da otice voda nakon defrosta i to je to :)

Da li ce neka klima raditi deforst ili nece ne odlucuje grejac vec uslovi u kojima klima radi i koliko se opterecuje , a ako je je obicna klima defrost je takmerski odradjen sto je jos gore , znaci deforst ti ne gine koju god klimu imao , pa i da stavis 10 grejaca :)
 
Ljudi se snalaze, ovo je Serbia xD
Mada moras priznati da je dobra ideja da se prevesla inverter tehnologija sa 100-200w i 20e rada,
Nama pametovanja, nema difrost, samo roka xD

krastavac, možeš da preveslaš i tako što ćeš u podrumu postaviti teretanu i prikačiti nekoliko sobnih bicikala na generator, pa da ti klinke iz kraja u uskim trenerkama svojim butinama zagrevaju kompresor i odleđuju izmenjivač.
 
Poslednja izmena:
Ovo za teretanu je ideja :)
@Jozza
LMCE dabome, a ne da pricamo kineski kao na drugom forumu :D
Salu na stranu, ove sezone preveslajte sa peletom a na prolece kad postavis izolaciju, reseno grejanje.
 
Ljudi se snalaze, ovo je Serbia xD
Mada moras priznati da je dobra ideja da se prevesla inverter tehnologija sa 100-200w i 20e rada,
Nama pametovanja, nema difrost, samo roka xD
Sjajna je ideja da tebe majstor prevesla. Posto si dosao tako pun euforije ne bih da ti rusim sneska ali to samo majstor pokusava da ti otme pare ;)
Potrudi se da procitas sta je inverter i cemu sluzi. Procitaj i cemu sluzi taj grejac i veruj mi 100% kad ti kazem da ces promeniti majstora ;)
Bezi bre od tog prevaranta. Sve sto ces dobiti je da ces grejati napolju sa 150W potrosnjom, nece ona nista bolje raditi. Zato sam ti rekao da je bolje da ti baci taj grejac na pod jer ces bar krejati kucu a ne napolju.
Kao sto Next kaze, klima je podesena ds radi defrost svakih sat vremena (na mojoj prethodnoj je bilo na tolimo) tako da apsolutno nista nisi uradio ;)
 
Poslednja izmena:
Na -25℃ ta tvoja klima sa sve grejačem će samo da se dere i drnda, duvaće kao asmatična baba, i grejati koliko i sijalica. Ona "kvočka"
 
e dobro se ismejah, narucio sam llcc, ali mi ovaj majstor sto mi skida i nosi klimu stvarno to predlozio xD
Dao mi je 60e za ovaj galanc, ali stvarno je vrh klima radila, zao mi da je dam al nemam gde
 
Ali - 25. :D Potrosnja se meri u kwh, ne u kw.
 
Duk

Ima da ljubis auspuh 12LLCC-u :)

I da javis kakvi su utisci kad udari zima ..
 
Moj LT radi na -20℃ bez grejača :p

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Obavezno, javljam i do koliko stepeni spolja moze da greje obe etaze xD
Sa koliko ćeš klima grijati te dve etaže. tj. koliko sveukupno ima kvadrata na te dvije etaže koje planiraš grijati.
Ja grijem već 20-tak dana dvije klime rade non stop bez gašenja oko 55 m2 jedna Hitachi 3.5 kW druga Toshiba Suzumi Plus 2.5 kW za tih 20 dana je potrošeno za obije klime oko 65 kWh.

35m2
I da...27kwh

Hvala za odgovor čisto sam pitao samo za usporedbu koja je kvadratura u pitanju za tu potrošnju.
 
Ja grijem već 20-tak dana dvije klime rade non stop bez gašenja oko 55 m2 jedna Hitachi 3.5 kW druga Toshiba Suzumi Plus 2.5 kW za tih 20 dana je potrošeno za obije klime oko 65 kWh.

Klime ti troše u proseku 135W, ako nemaš neki poseban razlog da rade obe, jednu slobodno isključi. Bez potrebe troše više struje, i pale-gase kompresore.
 
Poslednja izmena:
Sa koliko ćeš klima grijati te dve etaže. tj. koliko sveukupno ima kvadrata na te dvije etaže koje planiraš grijati.
Ja grijem već 20-tak dana dvije klime rade non stop bez gašenja oko 55 m2 jedna Hitachi 3.5 kW druga Toshiba Suzumi Plus 2.5 kW za tih 20 dana je potrošeno za obije klime oko 65 kWh.



Hvala za odgovor čisto sam pitao samo za usporedbu koja je kvadratura u pitanju za tu potrošnju.



Pa ja sam narucio jednu llcc, a ako se jaaako protegnem, kupicu za sprat 9ku llcc, ovih dana nisam imao potrebe da palim grejanje jer je 26 stepeni u stanu i po malo provetravam, stan je suncan ceo dan prizemlje, sprat posebno, malo zahladi nocu ali toliko da se prijatnije spava.Medjutim oseca se da cim zahladi malo vise, imacu problem da zagrejem gore jer su svi zidovi prakticno spoljni a izolacija plafona 10cm kamene vune.
 
Stavio nocriu da greje na 20c u stanu je oko 22/24c i ne cujem kompresor.
Svima je prijatno toplo. Greje svih 60 tak m2.
Pitanje za sve: na koju temp Vi grejete stanove?
 
Ja volim 22℃, ženi ni 24 nije dosta.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
I ja sam prekljuce upalio klimu , doduse oko ponoci je gasimo a palimo ujutru kad ustanemo jer jos nema potrebe da radi nonstop , temp 23c ..
 
Pitanje za sve: na koju temp Vi grejete stanove?

Ja grijem dnevni boravak na 23c a spavaću na 21c.

Klime ti troše u proseku 135W, ako nemaš neki poseban razlog da rade obe, jednu slobodno isključi. Bez potrebe troše više struje, i pale-gase kompresore.

U dnevnom boravku je Hitachi 35-tica i ona je postavljena na 23c i klima puše prema hodniku tako je postavljena a u spavaćoj sobi je Toshiba Suzumi 10-tka postavljena na 21c i isto puše prema hodniku što dođe topline od ove dvije klime u hodnik grije drugu spavaću sobu i kupatilo.
U drugoj sobi je temperatura oko 20c gdje nema klime a tako i kupatilo ako bi jednu klimu zagasio recimo u spavaćoj zidovi se podhlade te je manja temperatura u hodniku i kupatilu a i unuka je uvijek preko vikenda pa mora biti toplo.
Sva vrata su otvorena ja i moja stara smo sami, noćne temperature su oko 12-13c (zna biti i niže) preko dana je oko 18-20c tako da se htjelo nehtjleo mora se grijati.

Kad čitam da neko još negrije ili tek upali grijanje povremeno meni nije baš jasno kako, kad su noći hladne i zidove se pdhlade kod mene je tako kako je.
Žena jutros obje klime smanjila na minimalno da se nepale i radila generalku u stanu sve bilo otvoreno i temperatura u sobi gdje se nalazi klima pala je na 18.9c dok nije ponovno pokrenuta u dnevnom je mali gubitak jer imam izolaciju iznutra a i na sunčanoj je strani pa i sunce popodne ima dok spavaća tek malo ujutro ima sunca na takvoj je poziciji da je ta prostorija najhladnja u stanu.

Ispod mene se negrije poslovni prostor koji je zatvoren prije 30 godina a iznad mene prazan stan i imam 3 vanjska zida kuća je rađena 70-tih godina bez izolacije zidova i poda tada se izolacija nije ni radila.

Dok sam u kući odradio dobru izolaciju i dobro je ušutkao i tamo je Daiseikai 10-tka a stan je sasvim druga priča.
 
Vidim da si je podesio na 24℃. Koliko bude u hodniku, a koliko u sobi, tj šta je već ispred nje?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno