Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
gledao sam vec neke modele fujitsu invertera i dosao sam do neke cifre od oko cca. 270 k. za ove tri sto planiram
sto se tice ugradnje to nije problem, komsija je monter i serviser klima uredjaja i nece naplatiti nista.

Kakav stav! Za 3 klime 270K din a komšiji što će 5 sati da se nateže i diže klime od 40kg, njemu ništa, on ne mora da jede i hrani porodicu, njegovo vreme vredi 0 dinara... :trust:
 
Kakav stav! Za 3 klime 270K din a komšiji što će 5 sati da se nateže i diže klime od 40kg, njemu ništa, on ne mora da jede i hrani porodicu, njegovo vreme vredi 0 dinara... :trust:

Prijatelju moj, nije sve u parama vec u komsijskim i prijateljskim odnosima! Prvi Komsija je meni blizi od brata a i ja njemu. Nije mi samo komsija vec i prijatelj i kod nas ima samo medjusobne pomoci bez naknada ili slicno. Ne sudi i komentarisi ako ti nisu poznate sve cinjenice!
 
Druže, novac svima treba, da se ne lažemo (jedino možda onima što "rade" u skupštini ne treba al takvi ni ne znaju da postave klimu), a ja bi pre svega dao bratu / prijatelju / dobrom komšiji jer znam da mu treba nego nekom "majstoru" koji će to da otalja što brže je moguće.
A sad nazad na temu, obišao sam lokalne radnje, nigde nemaju merač potrošnje struje koji sam hteo da nakačim na klimu tako da nažalost nećemo imati informacije za Gree klimu barem kad su vrući dani u pitanju. Gledao sam i online, nigde ga nemaju na stanju trenutno...
 
A sad nazad na temu, obišao sam lokalne radnje, nigde nemaju merač potrošnje struje koji sam hteo da nakačim na klimu tako da nažalost nećemo imati informacije za Gree klimu barem kad su vrući dani u pitanju. Gledao sam i online, nigde ga nemaju na stanju trenutno...

Imas ih na kp-u raznih, cene su slicni mozda negde malo skuplje.
 
Ma OK je to ako su stvarno dobri prijatelji , ti meni i ja tebi , nije to problem , problem je taj da ako kupis Fujitsu klime a ugradi ti ih komsija , da li ces imati overenu garanciju koju ce priznati uvoznik tj Viacom , to je najveci problem .
 
Druže, novac svima treba, da se ne lažemo (jedino možda onima što "rade" u skupštini ne treba al takvi ni ne znaju da postave klimu), a ja bi pre svega dao bratu / prijatelju / dobrom komšiji jer znam da mu treba nego nekom "majstoru" koji će to da otalja što brže je moguće.
A sad nazad na temu, obišao sam lokalne radnje, nigde nemaju merač potrošnje struje koji sam hteo da nakačim na klimu tako da nažalost nećemo imati informacije za Gree klimu barem kad su vrući dani u pitanju. Gledao sam i online, nigde ga nemaju na stanju trenutno...
Naruci lepo sa Alija, sta se smaras s ovim nasima.
Evo ti ga na akciji, ja sam platio 13.13$: https://www.aliexpress.com/item/1pc...ncy-Power-Factor-LCD-Display/32472304035.html
Za ove pare ga nemas nigde a stize brzo.
Stigao mi je merac za 12 dana, danas sam ga podigao posto sam bio na putu. Nocria mi odrzava 26c sa 286W.

Ma OK je to ako su stvarno dobri prijatelji , ti meni i ja tebi , nije to problem , problem je taj da ako kupis Fujitsu klime a ugradi ti ih komsija , da li ces imati overenu garanciju koju ce priznati uvoznik tj Viacom , to je najveci problem .

Da, ovo je ustvari i jedini problem. Kako ce oni to da prebijaju to je njihov odnos. Ja kad sam s nekim stvarno dobar jednostavno necu dinar da mu uzmem tacno da sekire padaju na glavu. Nedostatak garancije najverovatnije nece biti problem znajuci Fujitsu ali neko voli da bude miran. Ustedece covek oko 30K na ugradnju, nije ni malo.
 
Imas ovde malo povoljnije:
https://www.aliexpress.com/item/New...r-Automatic-Kwh-Power-Switch/32805758031.html
11.56$ sto je oko 10.2e posto je dolar sada dosta slabiji
ili
https://www.aliexpress.com/item/EU-...th-power-factor-high-quality/32780203083.html
Slicna cena ali ima baterije pa pamti podatke u slucaju nestanka struje. Ja imam jedan klasican, videcu da uzmem jos 3 da merim ove sezone preciznije.

Edit:
imas i ovaj 8.81$
http://www.ebay.com/itm/TS-860-EU-M...y-Monitor-Meter-Power-Socket-B8-/162371924999
 
Poslednja izmena:
Jeste malo povoljnije. Kad sam ja narucivao ono gore je bilo najpovoljnije pa sam samo kopirao link :p
Moram da se poigram, da vidim kako pamti po danima potrosnju i kako da podesim cenu struje...
 
Cekam da stigne tu Subotici u jednoj radnji onaj sto ima nexteen "prosto",rekli su pocetkom septembra...ako bude viska mogu vam proslediti broj od radnje pa porucite

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam naručio ovaj bez barijere. Jeftinije nego kod nas u radnjama plus ne moram da gubim vreme i tražim gde uopšte i ima. Ovako mi dođe na kuću, gospodCki

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
A sad nazad na temu, obišao sam lokalne radnje, nigde nemaju merač potrošnje struje koji sam hteo da nakačim na klimu tako da nažalost nećemo imati informacije za Gree klimu barem kad su vrući dani u pitanju. Gledao sam i online, nigde ga nemaju na stanju trenutno...

Ja sam porucio ovde => http://www.nonstopshop.rs/i-348091/prosto-pm001-merac-potrosnje-elektricne-energije stiglo mi za 3-4 dana na kucnu adresu i placanjem pouzecem evo skoro godinu dana i dalje sve kako treba da kucnem u drvo xD

Ufff tek sad videh stanje ''Rasprodato'' :< Moja greska :(
 
Poslednja izmena:
Akumulirali zidovi toplotu

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Kada se cisti klima, tj kada se na unutrasnjoj jedinici skinu one dve mrezice i operu, da li se sme prskati asepsolom samo mrezica ili se sme prskati i onaj aluminijumski deo sa rebrima koji se nalazi ispod mrezice?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Ma OK je to ako su stvarno dobri prijatelji , ti meni i ja tebi , nije to problem , problem je taj da ako kupis Fujitsu klime a ugradi ti ih komsija , da li ces imati overenu garanciju koju ce priznati uvoznik tj Viacom , to je najveci problem .

Sto se tice garancije i to sam sa njima rascistio, nece praviti problem jer je komsija/prijatelj koji ce montirati uredjaje monter i serviser klima u cool-sh.. i znaju se.
 
Najbolje bi bilo da nakon prskanja izmenjivaca sa Asepsolom ukljucis klimu da hladi na najnizu temp i to najmanje sat vremena , da se kondenzom ispere izmenjivac .
 
To isto moze pumpiom da spere bez problema, gde ce danas da hladi gajbu, morace posle grejanje da pali :d

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Pa OK , moze i tako , samo neka pazi gde i ta prska da ne poprska i elektroniku , da slucajno ne bude , e krastavac :)
 
To se nekako podrazumeva ali nije lose podsetiti ljude. U krajnjem slucaju uvek je resenje ne paliti klimu dok se ne osusi, produvati fenom...

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Djalf,
Kupio bih Fujicu klimu sa inverterom, prvenstveno za grejanje (soba 20m2 i dug hodnik 7,5m2 koji se lomi u desno ka kuhinji od 9m2). Da li bi za taj prostor bila dovoljna jedna klima i ako jeste koju bi mi preporučio?
Zanima me i šta misliš da li bi uz tu klimu, mali norveški radijator od 600w u kupatilu, bojler i uobičajenu potrošnju za jedno domaćinstvo kao i solidnu izolaciju prostora bilo moguće ne prelaziti u crvenu zonu?
 
Neces biti ni blizu crvene. LU ti zavrsava posao 99%.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Prota, brine me taj hodnik, ako mozes uradi skicu stana. Kad kazes dugacak, koliko je to?
U crveno neces da ulazis ni sa dve klime, provereno jer i ja nisam sa 90m2 dve klime i tri grejalice.
@toda81
Ne savetujem Asepsol jer je lepljiv i nije predvidjen za to ali sam ja prskao ranije i radi posao ali kupi nesto bas za tu namenu, MABOSAN pakovanje od 500ml ti je 300din, imas na KP ili Ekocid 5, on je oko 650din litar. Prskas izmenjivac slobodno, ostavis 10-15min i posle na hladjenje da kondezatom ispere izmenjivac a otvoris prozore i da niko ne bude unutra.
Evo kako izgleda i sastav:
 
Poslednja izmena:
Prota, brine me taj hodnik, ako mozes uradi skicu stana. Kad kazes dugacak, koliko je to?
U crveno neces da ulazis ni sa dve klime, provereno jer i ja nisam sa 90m2 dve klime i tri grejalice.
@toda81
Ne savetujem Asepsol jer je lepljiv i nije predvidjen za to ali sam ja prskao ranije i radi posao ali kupi nesto bas za tu namenu, MABOSAN pakovanje od 500ml ti je 300din, imas na KP ili Ekocid 5, on je oko 650din litar. Prskas izmenjivac slobodno, ostavis 10-15min i posle na hladjenje da kondezatom ispere izmenjivac a otvoris prozore i da niko ne bude unutra.
Evo kako izgleda i sastav:

Hvala na savetu. Onda cu kupiti neko od sredstava koje si mi predlozio. Znaci taj izmenjivac je u stvari taj aluminijumski deo?

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
Da, oni listici od aluminijuma su izmenjivac, medju njima ide cev kroz koji kruzi gas. Tu nema elektronike, elektronika je desno u kucistu i izdvojena je od izmenjivaca. Malo naprskas i to je to.
 
Hvala jos jednom na objasnjenju. Pozdrav!

Послато са SM-N920C уз помоћ Тапатока
 
kako je krenulo još malo pa ćemo morati propaliti klime :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno