Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Realno je i da može da se upali kad treba.
 
Realno je i da može da se upali kad treba.
Pa može, ne zavrti kompresor odmah već pusti struju pa ga greje, i onda kreće polako. Taj grejač je neophodan za fix speed kad je napolju hladno.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Dobro, istina je da se teze led skuplja kad je lula skinuta. Lula je pod 90 stepeni i mala je rupa. Ostane mokra unutra i uhvati se led. Par ciklusa kvasenja i rupa se zapusi. Kada se lula skine rupa je dosta veca, ne zadrzava se voda na krivini lule...
Svestan sam toga savrseno toga. Naravno, nije 100% iskljuceno da ce se desiti a ja zelim da budem obezbedjen u slucaju takve situacije. Kao sto rekoh, par hiljada mi ne pravi razliku.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
U prvom mjesecu je slikana ova klima kod mene u Rijeci u jednom kafiću.
Klima je Electrolux i svaki dan sam ujutro navraćao na kavu i skoro uvijek je bila pa zaleđena da je kojim slučajem imala grijač nebi došla u ovakvu situaciju.
Bila je potpuno okovana ledom od tacne do vrha izmjenjivača.

Kod mene nije klima uopće ledila ni problema sa odvodom iz vanjske a temperature su skoro iste možda 1-2c razlike.
Ja sam isto uzeo grijač za Tošibu Daiseikai ali ga nisam stigao ugraditi o ovo je dobro da ti ujedno sve odrade pa da na miru spavaš bez razmišljanja hoće li zalediti vanjska ili neće.

Neznam koja je cijena grijača kod vas ali svakako je dobro postaviti preventivno pa makar nikad ne zatrebao.

 
U prvom mjesecu je slikana ova klima kod mene u Rijeci u jednom kafiću.
Klima je Electrolux i svaki dan sam ujutro navraćao na kavu i skoro uvijek je bila pa zaleđena da je kojim slučajem imala grijač nebi došla u ovakvu situaciju.
Bila je potpuno okovana ledom od tacne do vrha izmjenjivača.

Kod mene nije klima uopće ledila ni problema sa odvodom iz vanjske a temperature su skoro iste možda 1-2c razlike.
Ja sam isto uzeo grijač za Tošibu Daiseikai ali ga nisam stigao ugraditi o ovo je dobro da ti ujedno sve odrade pa da na miru spavaš bez razmišljanja hoće li zalediti vanjska ili neće.

Neznam koja je cijena grijača kod vas ali svakako je dobro postaviti preventivno pa makar nikad ne zatrebao.


Ja bi se kladio da ova klima sa slike nema ispravnu kolicinu gasa u sebi.
Gornja trecina uopste ne ledi ne mrzne,donja trecina ne greje dobro u defrostu pa se talozi led,samo sredina radi nesto.

Treba to napunit tacno sa vagom i to bi proradilo.Nije rijeka sibir .
 
Kai15

Opasna teka nema sta , zna sta valja :)

Za do 50m2 , nema potrebe za jacm od 12-ke , ali je jako bitno da bude dodbro usmerena tj ka onome sta zeli ohladiti . Samo neka gleda da joj se to ugradi kako treba tj po struci ;

1. Minimalna duzina instalacije za Fujitsu je 3m - preporuka proizvodjaca
2. svaka cev zasebno izolovana da se cevi ne dodiruju
3. vakumiranje sistema - OBAVEZNO
4. antivibracione gume na spoljnu jedinicu , moze a ne mora s obzirom da joj to nece biti primarno grejanje , no nisu skupe pa bi bila preporuka da ih stavi
 
Ja bi se kladio da ova klima sa slike nema ispravnu kolicinu gasa u sebi.
Gornja trecina uopste ne ledi ne mrzne,donja trecina ne greje dobro u defrostu pa se talozi led,samo sredina radi nesto.

Treba to napunit tacno sa vagom i to bi proradilo.Nije rijeka sibir .
Verovatno to, ili ne radi defrost dovoljno dugo, iz nekog razloga. Grejač topi led samo u tacni, a izmenjivaču ne bi ništa mogao da pomogne.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Koliko se sjećam tada je bilo -4c ali svako jutro je bilo pa isto i ja bih rekao da joj fali freona jer unutarnja tada nije ni grijala.
Kod mene je ove godine bilo -8c najhladniji dan i nemam problema zato mi je bilo čudno sa ovom klimom pa sam ju zato i slikao.

Čitam ovdje da krilca na hlađenju uvijek stoje da puše pri stropu, odnosno da neće raditi u donjoj poziciji evo kod mene već 4 sata radi na najnižoj poziciji kao pri grijanju i nema nikakvih problema krilca se ne dižu neko je rekao da tako radi Fujitsu evo Hitachi tako ne radi klima hladi kao u poziciji za grejanje.

 
Poslednja izmena:
Ja bi se kladio da ova klima sa slike nema ispravnu kolicinu gasa u sebi.
Gornja trecina uopste ne ledi ne mrzne,donja trecina ne greje dobro u defrostu pa se talozi led,samo sredina radi nesto.

Treba to napunit tacno sa vagom i to bi proradilo.Nije rijeka sibir .
Kao da gledam moj Panasonic. Isti je bio prosle zime. Cim upalis klimu na izmenjuvacu se pojavljuje inje, vremenom kako radi defrost topi to i sliva se na dole. Gore bude ok, dole se pravi sve deblji sloj. Na kraju se desi da led bude toliko debeo da ne moze ni da se otopi. Otopi se na samom izmenjivacu a 3mm dalje stoji 3cm debeo zid od leda koji ne da da struji vazduh. Tacna isto bude krcata ledom.
To se desavalo samo onih 2-3 pred Novu godinu kada je bila magla i velika vlaga a temp izmedju 2 i 5 stepeni.
Nema veze s freonom, takvi su uslovi bili. Pricali smo i u temi u tome, spominjali grejace, sta, kako... Zato sam se i setio jutros grejaca. Stavicu ga za ne daj Boze.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Da podsetim da je prosle zime bilo par talasa kada su svima ledile klime zbog ogromne vlaznosti, posle talasa su sve svima odjednom odledile bez obzira sto se temperatura nije znacajnije menjala.

Ako je klima konstantno zaledjena (a inverter je) onda to je verovatno problem sa nedostatkom gasa jer nema snage da uradi defrost.
 
Jedna korisna informacija za sve: uz Gree Lomo klimu (inverter) u kutiju idu komplet instalacije, tako da nemate dodatni trosak, osim naravno ugradnje ovlastenog servisa. 5.500 din, Novi Sad. Pozdrav,
 
Ako je kuća treba, na 8℃ ili 10℃, da ne smrznu cevi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Midea mision ima tu funkciju da kada se negreje duze i temperatura u kuci padne ispod 8° automatski se ukljucuje grejanje

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Midea mision ima tu funkciju da kada se negreje duze i temperatura u kuci padne ispod 8° automatski se ukljucuje grejanje

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
Svi bolji modeli Midea, Vivax, Gree to imaju. Isto tako i japanske klime. Nisam samo siguran da li ulazni modeli japanaca to imaju. Može li neko sa onim ružnim Fujitsu daljinskom koji se dobija uz LLC modele da potvrdi da li ima 10℃ HEAT opcija?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Jedna korisna informacija za sve: uz Gree Lomo klimu (inverter) u kutiju idu komplet instalacije, tako da nemate dodatni trosak, osim naravno ugradnje ovlastenog servisa. 5.500 din, Novi Sad. Pozdrav,
Mislim da većina instalatera ne naplaćuje do 3m instalaciju. Ali lep potez Gree-a

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Jedna korisna informacija za sve: uz Gree Lomo klimu (inverter) u kutiju idu komplet instalacije, tako da nemate dodatni trosak, osim naravno ugradnje ovlastenog servisa. 5.500 din, Novi Sad. Pozdrav,

A zato neki monteri po defaultu preporučuju Gree lomo i kunu se u njega. Naplate 70e a koriste instalacije.
 
Poštovane kolege,

Trenutno posedujem klimu Fujitsu Nocria od 18.000 BTU-a. Treba mi nešto veće, bolje, jače... Koristim je za primarno grejanje stana od 96 m2. Na velikim minusima se često ledi i potrebno je da dodamo još jedno grejno telo. Ispoštovana je minimalna dužina instalacije od 3m sa odvojeno izolovanim cevima.
Razmišljao sam da kupim isti model samo od 24.000 BTU-a, ali se drugar (koji se inače bavi ugradnjom klima) kune u GREE Amber od 24.000 BTU-a i kaže da je bolja od Nocrie. Koliko sam uspeo da pohvatam sa GREE sajta, koristi tehniku toplotne pumpe kao i Nocria, ali sa novim tehnološkim rešenjima.

Interesuje me vaše mišljenje.
Hvala unapred na odgovorima!
 
Poslednja izmena:
Ja sam trazio neke testove ili ista van sajta proizvodjaca za Gree klime i nigde nista ne nadjoh, pa za sada imamo samo ono sto pise na sajtu, a ne pise mnogo.
Gree i Daikin zajedno razvijaju invertere, tako da ne moze biti losa, samo je pitanje da li je nesto ustekano u odnosu na Daikin.

Proizvodjac kaze da U Crown i Amber greju i do -30, sto je ekstremno dobro, kao i da U Crown ima 1Hz inverter, pa u nekim jako povoljnim uslovima, trosi smao 15W struje.

Takodje, ko god da ti je preporucio da za stan od 96m2 uzmes jednu klimu, nije ti bas dobar drugar :D Uzmi neke 2 12ice ili 3 9ke u toj klasi i rasporedi ih bolje od te jedne.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Da, hvala na odgovoru, te podatke već i ja znam da su se udružili. E sad ono što mi je takođe drugar rekao je da Amber 24-ka klima ima skoro 3 puta veću spoljašnju jedinicu od moje Nocrie 18-ice. Takođe me zanima koliko je tačan podatak prvenstveno o kapacitetu grejanja jer za hlađenje mi i Nocria vrši odličan posao.

Pogledajte prilog 234549
 
Haha, 3 puta vecu nema sigurno, ali je logicno da 24 ima vecu od 18.
Ali i po tim tvojim podacima, kasno je da su 2 9ke jace od jedne 24ke, te jos mogucnost duplo boljeg rasporeda duvanja...ne bih ni pogledao jednu veliku i bucnu klimu.

Takodje, tvoja 18 nocria je jaca od te 24 Amber, jer daje 9700W na grejanju.
24 Nocria daje 11000W, a jos je i tisa od Ambera.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
A zašto ne dodaš još jednu manju i tihu klimu? Neka je i 12-ca, svaka će završiti posao u sadejstvu sa tom 18-com koju imaš.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Malo je riskantno za 100 hiljada, ali ako veruješ drugaru onda je uzmi.
Pretpostavljam da će on da je ugrađuje i odžava?
Pričam o 12-ci, pošto ti jača sigurno ne treba.
 
Ne treba u Amber 12, može i nešto od 500-600eur

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ma kakvo crno menjanje nocrie. Samo dodaj jednu manju klimu i zavrsio si posao. Manje klime su i efikasnije a i bolje ces pokriti prostor s dve klime. Ja nikada ne bih ni u najludjim snovima krenuo da 96 kvadrata grejem jednom klimom. Imam tipa 65 i to cu grejati nocriom ali uz idealan raspored. Za 96 bih isao na 3 manje klime u startu. Al ajde posto imas krmacu, dodaj jos jednu manju. Nema bolje opcije ;)

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Haha, 3 puta vecu nema sigurno, ali je logicno da 24 ima vecu od 18.
Ali i po tim tvojim podacima, kasno je da su 2 9ke jace od jedne 24ke, te jos mogucnost duplo boljeg rasporeda duvanja...ne bih ni pogledao jednu veliku i bucnu klimu.

Takodje, tvoja 18 nocria je jaca od te 24 Amber, jer daje 9700W na grejanju.
24 Nocria daje 11000W, a jos je i tisa od Ambera.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.

Na mojoj Nocria unutrašnjoj jedinici piše 6,70KW za Heating Capacity, po tome je slabija za 3KW od tvoje informacije. Za 24 Nocriu sam pronašao podatak da je 8,5KW, opet slabije od Amberovih 9500W (ukoliko je ova informacija tačna), ako ja nekim slučajem (pošto se i ne razumem puno u klime) ne mešam babe i žabe.

Pogledajte prilog 234550

Ugradnja i održavanje me ne košta ništa, nije poenta u tome, ne preporučuje je on da bi zaradio na meni, nego stvarno misli da je ta klima top, što ja i dalje ne mogu da poverujem...

Inače, takođe imam potrebu za boljom klimom u drugom objektu, gde se trenutno nalaze 2 midea klime od 12.000 BTU-a inverterke.

Zamisao je sledeća:
- Da se pazari GREE Amber 24-ka i da se postavi na mesto Nocrie u stanu (ukoliko je stvarno bolja od Nocrie 24ke, ukoliko nije, pazariću Nocriu 24ku)
- Nocria 18 da ide na mesto jedne Midea 12-ice u drugom objektu
- Potom će ta Midea 12-ica inverter da se montira u stan kao dodatna klima i potpomagati ovu prvu kad bude potrebno...
 
Poslednja izmena:
Definitivno lose pise, jer to nije kapacitet toplote, evo sa fujitsu sajta, iz njihove brosure:
5d734bd28b5dfb9317a419e7b4f57e26.jpg


Poemta Nocrie je da je overklokovana za grejanje, pa na 14ici za hladjenje dobijas 14k btu, a 20k btu za grejanje.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Ima li Fujitsu bolju klimu (bolji model) od Nocrie? Ili neka druga marka?
 
Poslednja izmena:
Gde ćeš jače od Nocria 24. Pa ne greješ hangar. Za stan ti treba bolji raspored toplote.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno