Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka cev treba da bude zasebno izolovana , i na to obrati paznju ..
 
@SAJ]ber Kurajber ajd videcu na dandjem broj na netu pa cu da ih iscimam...
 
Antivibracioni srafovi, to sigurno nemaju, napomeni da ponesu. Ja sam ovog sto ugradjivao LLCA jedva na nabedio da stavimo, kaze ne treba, ne cuju se one. Ma mani me, to je blizu decije sobe, tu se spava, stavi ti pa ako ne valja cu zamenim. I to sam ja nabavio od drugara, dakle ne kosta ga nista i opet muka neka. Mnogo smo cudan narod.
Kao sto rece Next, da ponovimo gradivo
1. Zasebno izolovane cevi lepo do kraja do ventila
2. Minimalna duzina 3 metra
3. OBAVEZNO vakumiranje
Obrati paznju kad donesu smotane bakarne cevi da imaju crvene cepove da nije ulazio vazduh i vlaga u njih 100 godina.
Obrati paznju da ne stave male nosace spoljne da ne bude nabijena na zid.
 
sad citam specifikaciju sa ACS saj za FUJITSU ASYG12LLCC/AOYG12LLC i pise da je zemlja porekla Kina....kanda su se malo zaebali
 
Meni su rekli da mi anti-vibracioni šrafovi ne trebaju za LT. Ja reko da ponesu, žena "nadgledala" ugradnju dok sam bio na poslu, kad sam došao kući već bilo gotovo. Bez onih gumenih nosača... Kako je LT tih, nisam imao potrebe a ni volje da ih cimam da ponovo dolaze. Inače, oni su mi napomenuli da mora da se smotaju cevi iza spoljašnje, kako bi bilo oko 3m instalacije, jer su unutrašnja i spoljašnja "leđa na leđa"

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nisu se malo zaebali , proizvode se u kini ali je kontrola japanska , ne brini ti za to , rade tamo jer je radna snaga jeftinija .
 
Svaka cev treba da bude zasebno izolovana , i na to obrati paznju ..

Ovlasceni servis midee iz bgd-a (drugacije se gubi garancija na klime uzete u vecim centrima) jedva prihvatio da vakumira ali su odbili da zasebno izoluju cevi, kazu samo za klime koje se koriste za grejanje...
 
Ja bi takvom instalateru tresnuo vakuum pumpu u glavu. Za tvoje pare odbija da uradi kako treba!

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Jednostavno mu na kraju ne platis ako nije uradio sve kako pise u uputstvu, a onda ga prijavis uvozniku, dodatno i da je bio bezobrazan, da je rekao da za te ****** klime to ne treba i slicno...takve treba izbaciti iz posla.

Opet, sve je do uputstva, evo u Midea uputstvu pise da se uradi vakumiranje, a za cevi stoji ova slika.
2f81aaa4132ce2554b7a4ccbb5f406f1.jpg


Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
evo nadjoh da kod njih ima nacin finansiranja kakav meni odgovara,sutra cu da ih pozovem i nadam se da nece biti valjda problema sa papirologijom jer sam ja iz Subotice...
@next,djalf a i ostali,smatrate da bi FUJITSU ASYG12LLCC/AOYG12LLC mogala da zadovolji moje prohteve?
 
12LLCC je jača od Missio 12-ce.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
E , a stvarno ovo je pis ovde , ne mogu da verujem kako ljudi sami sebi uskacu u usta . Odem ti ja na pocetak ove teme , onako bezveze , kad vidim nas @Devil , hvali se kako se greje na klime , i kako ima Mideu i Daikina , a sami procitajte sta je pisao , strasno , juce prica jedno , danas drugo , pa sta reci :smash:

Pogledajte prilog 234439



Sta kazes , sve su klime iste i imaju iste delove , ne valja kupovati Fujitsu jer je japanska klima skupa , kao i delovi , a i ko kaze da se jeftinije tj po tebi takozvane obicne klime vise kvare :wall:

Aj nek me neko prosvetli jel Daikin japanski bend ili kineski , stao mi mozak ..


Tako je, tu pricu su meni prodavali sef prodaje i zvanicni serviser kada sam kupovao daikina, pa sam ja ovde prepricavao misleci da je to istina.

Posle sam video da se ne moze produziti garancija vise od 3 godine (koju sam mogao na midea da produzim do 5god bez problema, a od iste firme sam kupio i jednu i drugu),
niti da tu ima ikakve razlike osim sto je daikin predimenzionisan isto kao i fujitsu za naziv pod kojim se prodaje.
(spoljna jedinica daikin 18-ice je bukvalno duplo veca od midea 12-ice sto znaci veci ventilator sa manje obrtaja i buke, ali zato je i tolika cena).

Onda si ti dosao sa svojim fujitsu pricama o kvalitetu i video sam da su to sve to samo marketing i nista drugo.
Ali neka, zato cemo sada da placamo servis zbog kvaliteta.

Nego neko je na prethodnim stranama napisao da fujitsu daje produzenu garanciju do 10godina, jel to istina ili opet neka dezinformacija.
Ako je tako to meni igra jako vaznu ulogu posto krajem sledece godine kupujem 10-tak invertera za podstanare i ne zelim uopste da mislim o njihovom odrzavanju.
Meni trebaju modeli do 20m2, ako takva garancija vazi samo na najskupljim modelima onda mi to nije interesantno.
 
Poslednja izmena:
Ima 5cm izolacije,plafoni su spustene gips ploce a iznad trska i tavanica,stolarija je pvc..
Ako je jaca od mision onda ne mogu bas "mnogo" da se zeznem :) jer mi je svakako sledeca moguca opcija bas ta mision midea

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Djalf neznam koliko si upucen u staru gradnju ovde u bačkoj al zidovi su mi negde oko 80 cm debljine a tavanica sa trskom,veruj mi da ti netreba staklena vuna

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Daikin za EU trziste se proizvodi u Ceskoj ?
 
Tako je, tu pricu su meni prodavali sef prodaje i zvanicni serviser kada sam kupovao daikina, pa sam ja ovde prepricavao misleci da je to istina.

Posle sam video da se ne moze produziti garancija vise od 3 godine (koju sam mogao na midea bez problema, a od iste firme sam kupio i jednu i drugu),
niti da tu ima ikakve razlike osim sto je daikin predimenzionisan isto kao i fujitsu za naziv pod kojim se prodaje.
(spoljna jedinica daikin 18-ice je bukvalno duplo veca od midea 12-ice sto znaci veci ventilator sa manje obrtaja i buke, ali zato je i tolika cena).

Onda si ti dosao sa svojim fujitsu pricama o kvalitetu i video sam da su to sve to samo marketing i nista drugo.
Ali neka, zato cemo sada da placamo servis zbog kvaliteta.

Nego neko je na prethodnim stranama napisao da fujitsu daje produzenu garanciju do 10godina, jel to istina ili opet neka dezinformacija.
Ako je tako to meni igra jako vaznu ulogu posto krajem sledece godine kupujem 10-tak invertera za podstanare i ne zelim uopste da mislim o njihovom odrzavanju.
Meni trebaju modeli do 20m2, ako takva garancija vazi samo na najskupljim modelima onda mi to nije interesantno.

To je bilo vezano za priču o kvalitetu uređaja.
Daikin daje do 12 godina na mini split sisteme, a Fujitsu počinje sa 2 ali ide na 10-12 ako ti ugradi sertifikovani servis ili neko iz Elite Contractor programa.
Fujitsu pristup možda govori i o tome koliko može da bude bitan sam proces instalacije za dugotrajnost uređaja.
Balkan kasni decenijama, tako da ne verujem da ćeš naći išta slično kod nas.

Pogledajte prilog 234447

Pogledajte prilog 234448
 
S'tim da sam ja to sve renovirao i stavio stiropor 5 cm,jedino me zeza pozicija klime...muku mucim sa tim pozicijama,ni prvu mision nisam mogao montirati na idealnu poziciju ali ce zavrsiti posao,a ova dolazi isto na nezgodno mesto al sta ces,resio sam da uletim u pricu sa inverterom jer nam se pre mesec dana prosirila porodica za jos jednog clana pa ne bih bas da supruga zimi izlazi i lozi kotao,ovako zelim da im obezbedim konfor u grejanju kada ja nisam kod kuce



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
E nek je sa srecom! Pazi, mi smo u lokalu isto imali problem, sa jedne strane je zid a do njega odmah zgrada pa je dosta zavuceno. Posto sam mislio da tu nema adekvatnog protoka vazduha za spoljnu, stavili smo na stranu gde je izlog, spustili dva metalna profila sa plafona i tu montirali unutrasnju. Na taj nacin mozes da je stavis bilo gde pa i u cose, samo da joj se ostavi dovoljno prostora odozgore i sa strane, iza nije bitno jer i ovako ide na zid. Ovo sve jer nisam hteo da busim izlog koji je aluminijum.
 
Fabricka tj od garancija od strane uvoznika je za , Fujitsu 2g , Mitsubishi Electric 2g , Mitsubishi Heavy 3g , Daikin 3g , Toshiba 2g , sve preko toga daju servisi i sa njima dogovaras za do 5g , nisam cuo da neko daje vise .

Da daikin se pravi u Ceskoj i to svi modeli za ovo trziste ..
 
Evo rasporeda,postavljao sam i ranije negde...
a838e8fc62d69d0046619cc4b6c181fc.jpg


Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Bice to OK . samo skrenes krilca na levo i to je to .. Koliko vidim dosta je sirok taj prolaz izmedju kuhinje i dnevne ..
 
Aj pitaj leba ti. Hocu i na housela da stavim i da spremim 4 komada za buduceg vlasnika ovog panasonic-a, trebace mu :d
 
Ja malo googlo, ima par prodavnica i neki lik iz indjije ih prodaje.
 
Skuplji modeli Daikina su iz Japana. Emura(bez konkurencije) znam da sigurno dolazi iz Japana, a samo jeftiniji modeli iz Ceske i Kine.
Gree U Crown je 2 klase iznad bilo cega sto Midea ima da ponudi, te je on jedini kome bih dao sansu pored Japanaca u visokoj klasi. Midea se uzima ako zelis da ustedis pare i ako nemas potrebe za boljom klimom.
Nista od ovoga ne znaci da ce se jedna pokvariti za 3, a druga za 15 godina, ali je verovatnoca na strani Japanaca, a i komfor je neuporediv.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno