»RSS Benchmark sajt

Strana 6 od 981 PrvaPrva ... 23456789101656106506 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 76 do 90 od ukupno 14702

Tema: Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Member Avatar korisnika Devil 2000
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        502
        Ja takodje dosta koristim "dry mode" koji isusuje vazduh jer mi kuca vuce vlagu ko sundjer, takodje ako se ima para za inverter bolji je osecaj jer ne nabijaju odjednom hladan vazduh nego kada dostignu zeljenu temperaturu onda lagano hlade odrzavajuci istu.

Ja na midea klimama imam dry mode i lepo rade.

Posto svakih pola sata pratim vlaznost u kuci , ako je preporuka da vlaznost bude oko40-50%, meni je 70% kada ne radi klima, kada klimu ukljucim onda hidrometar meri do 20% i onda se zakuca na xx% jer ne moze tako nisko da meri.

Da ne kazem da od viska vlage se stvara budj i lose utice na zdravlje.

Po meni su midea klime sasvim ok kvaliteta.
        Menjao Devil 2000 : 17.05.2016. u 20:13

Member Avatar korisnika djalf
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.014
        Midea klime jesu ok, ranije je bilo price da su im inverteri losi, ne znam da li se nesto promenilo od tada. A ti si sad super naveo primer kako obicna klima losije radi i taj Dry mod. Ako imas klasicnu Midea klimu, ti u Dry modu ne mozes da podesavas temperaturu zar ne? Kod mene moze pa tako ja zadam 23-24c i ona izvuce vlagu na komotnih 50% dok obicne klime spuste dosta nize kao i temperaturu pa bude neprijatno hladno.
        Za pitanje u vezi Galanz klime, ja sam imao lose iskustvo sa obicnom klimom, ne znam kakvi su im inverteri.
        Menjao djalf : 18.05.2016. u 01:25

Member Avatar korisnika havijer
        Na forumu od
        Aug 2005
        Poruka
        2.369
        Ja imam običnu mideu i imam dry mod i kada ga aktiviram i dalje mogu da menjam temperaturu. Mada ne znam kako radi u praksi nisam koristio još uvek.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Member Avatar korisnika smitrovic
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        694
        Uzeo danas Midea MSR-07HR

Valjda ce dobro da se pokaze da ladi sobu od 10 kvadrata. Da greje ne mora dva racunara zagreju sobu fino

Member Avatar korisnika Devil 2000
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        502
        Moze se bez problema podesiti temperatura prilikom dry moda na midea inverter klimama, tako ih i ja koristim, tako da ne menjaju temperaturu u sobi nego blago hlade i pritom izvlace vlagu, odlicna stvar.

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.014
        Super je sto i neki obicni modeli imaju to, ja ranije imao neki Galanz na poslu, nije mogao da menja temp u dry modu pa ohladi ko u frizideru, valjda i brdo struje pojede. Na inverterima valjda imaju svi sada, to je standard.

VIP member Avatar korisnika pTomic
        Na forumu od
        Jan 2002
        Poruka
        989
        Djalfe, koja je razlika izmedju LUCA, LMCA, LLCA modela, obzirom da razlika u ceni postoji ? Ja inače treba da kupujem klimu za donji sprat, i naravno 99% će biti Fujitsu. Obzirom da sam za gornji sprat uzeo Fujitsu, glupo mi da razdvajam jednu spoljnu (20K BTU) sa 2 unutrašnje (12K+9K) ali samo da hladi, koristi R407 gas. Nije bilo potrebe za grejanjem tog sprata, a nije se imalo ni para.
        Da se vratim na temu. Dole treba da se hladi prostor od ~52 kvm, uz eventualno dogrevanje. Za oko su mi zapale ni manje ni više nego 4 klime, koja je po vama bolja:
        http://www.acs-klime.rs/klima-uredaj...-12000btu.html
        http://www.acs-klime.rs/klima-uredaj...aoyg12llc.html

Hvala unapred.

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.014
        Razlika je naravno u kapacitetu i potrosnji, sto je skuplji model manje trosi a bolje greje. Videcu da ti nadjem poredjenje da bi tacno opisao razliku.

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        694

Razmisljam kako dodatno da obezbedim. 26 kila vezano za 4 srafa a nije na zidu nego na celicnim cetvrtastim cevima koje su ubacene u betonski zid.

Sent from my E6853 using Tapatalk

Member Avatar korisnika daxyco
        Na forumu od
        Jun 2009
        Poruka
        1.623
        Crkla mi klima da li neko može da pretpostavi šta je kvar? Dok je klima radila (ali je u poslednje vreme slabo hladila) samo je iskočio osigurač, i prilikom vraćanja osigurača odmah iskače. Kad se klima isključi iz struje, sve radi, znači kod nje je nešto u kratkom spoju. Jedan majstor mi je rekao da je mogući kvar da je crkao kompresor? Koliko može da košta popravka? Ako nije isplativa, šta uzeti? Potrebna je za hlađenje, 3-4 meseca godišnje se koristi, stan je na južnoj strani a izolacija ne postoji. Za grejanje se ne bi koristila, osim povremeno za dogrevanje noću kad isključe zajedničko, ili dok još ne krene grejanje. Inverter ili obična? Marka? Cena?

Puno pitanja, hvala unapred
        Da volim crno-bele, ponosno kažem svima!

Member Avatar korisnika mitar1982
        Na forumu od
        Mar 2004
        Poruka
        3.098
      12. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5-4460 + Noctua NH-U9B SE2
        • MoBo: Asus Z97-P
        • RAM: Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR3 1600Mhz CL9
        • VGA: MSI GeForce GTX 960 Gaming 2G
        • MON: Samsung S24D390HL
        • HDD: SSD Toshiba TR200 240GB + HDD WD Blue 4 GB + WD Green 2TB
        • OPT: Lite-On iHAS324
        • Case: Cooler Master Silencio 452 + Corsair CX600M
        • SND: Asus Xonar DX + Edifier R1600 TIII + Meizu HD50 + Philips SBC HP830 + Uiisii Hi-820
        • LAP: Acer Aspire E5-575G-55F8; Dell Precision M6800; Acer Aspire 5741G-434G50Mnkk
        • TV: Samsung UE46F6505
        • INET: DSL
        • Ostalo: Logitech K520 Rapoo MT750 Logitech C920 Mobilni: Oneplus 6T Klime: Panasonic NZ9SKE; NE12LKE
      13. Verovatno je motor kompresora (eventualno mada malo verovatno, nešto drugo) u kratkom spoju, ili je kompresor fizički blokiran, čim izbacuje automat. Za popravke ne znam, ali za klasične klime je moguće eventualno zameniti samo spoljnu jedinicu ako nađeš odgovarajuću (bitan je presek cevi i tip gasa). Tako je meni majstor svojevremeno sredio jednu klimu.
        “I should be sorry if I only entertained them, I wish to make them better.” – G.F. Handel

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        694
        Sramota me al moram da pitam :-) Upalim hladjenje, i klima hladi unutrasnja a kompresor se ne upali zajedno sa unutrasnjom jedinicom. Tek posle nekog vremena krene da radi. Da li je to ok?

Kad se upali grejanje rade i jedna i druga izma. Doduse cekam da kompresor prvo napravi vruc vazduh.

Testiram je a skroz sam zaboravio kako sve ide :-)

Sent from my E6853 using Tapatalk

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.014
        Citat Citiram korisnika: daxyco Pogledaj poruku
        Crkla mi klima da li neko može da pretpostavi šta je kvar? Dok je klima radila (ali je u poslednje vreme slabo hladila) samo je iskočio osigurač, i prilikom vraćanja osigurača odmah iskače. Kad se klima isključi iz struje, sve radi, znači kod nje je nešto u kratkom spoju. Jedan majstor mi je rekao da je mogući kvar da je crkao kompresor? Koliko može da košta popravka? Ako nije isplativa, šta uzeti? Potrebna je za hlađenje, 3-4 meseca godišnje se koristi, stan je na južnoj strani a izolacija ne postoji. Za grejanje se ne bi koristila, osim povremeno za dogrevanje noću kad isključe zajedničko, ili dok još ne krene grejanje. Inverter ili obična? Marka? Cena?

Puno pitanja, hvala unapred
        Skoro si sam sebi odgovorio, slabije hladjenje znaci da je negde iscureo gas i kada kompresor ostane bez gasa, sa kojim se inace i hladi, verovatno se duze vremena pregrevao i na kraj ispustio dusu. Opet, neka dodje neki proveren majstor i to pogleda, mani se tih koji ti pametuju preko telefona. Majstor dodje i utvrdi kvar inace nije majstor.

@smitrovic
        To je manje-vise normalno jer za hladjenje su potrebni manji pritisci gasa pa kompresor krece kasnije, pogotovo kod inverter modela. Ako ne hladi dobro neka majstor proveri kolicinu gasa da ne curi negde. Na grejanju kod invertera kompresor prvo radi pa tek onda krece unutrasnja da greje dok obicne krecu odmah.

Member
        Na forumu od
        Feb 2014
        Poruka
        58
        Koju mi klimu preporucujete obzirom da su cene slicne? Hladilo bi se na +40 i dogrevalo do -5C. Stan ima 40m2 podeljen u 2 slicna dela, a razdvaja ih otvoren prostor kao vrata sirine 60cm kuda bi cirkulisao vazduh. Najbitnije je da rashladi 20m2 u kojima je unurasnja jedinica, a preostalo sta zahvati, posto je odvojeno. Mislim da mi ni 18ca ne bi vise pomogla jer bi u prvom delu bilo ledeno da bi drugi bio hladan

Sta od branda?

Whirlpool AMD 011

ili

Midea MS12F-09HRN1-QC2 (F6)

Hvala

Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        694
        Pitanje za dry mode. Da li on vise trosi struju ili ne. Radi se o normalnoj klimi nije inverter.
        Realno svidja mi se sto vazduh nije vlazan a ne hladi mnogo sobu, pa mi je nekako prijatnije nego kad upalim cooling da radi.

Strana 6 od 981 PrvaPrva ... 23456789101656106506 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •