»RSS Benchmark sajt

Strana 4 od 983 PrvaPrva 123456781454104504 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 46 do 60 od ukupno 14740

Tema: Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Member Avatar korisnika djalf
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.027
        Citat Citiram korisnika: Bosla Pogledaj poruku
        Sta mislite o OVOM Midea modelu ? Cena mi deluje ok A++ Klasa i R410A gas ? Ugradnja jos kosta 7k ?
        Moze i neki savet za alternativu slobodno. Klima bi prevashodno sluzila za hladjenje (Grejanje zimi nije problem) , tako da nisam ni siguran da li da idem na model sa inverterom ? U ovom cenovnom opsegu ili nesto jeftinije (pozeljno jeftinije), moze neka eventualna preporuka ? 18btu sam izabrao u slucaju mogucnosti da sa otvorenim vratima hladim i drugu prostoriju povremenu , mada i 12ca bi odradila posao za radni prostor koji treba da se ohladi (~45 kvadrata)?
        Ako vec imas novca, zasto Midea pored Daikin-a pa i Fujitsu-a? Preporucio bi ti Fujitsu ASYG12LMCA, 73000 dinara je i sigurno bolji izbor od ove sto si naveo. 18-ticu ti ne bi preporucivao jer je dosta jaka, ja sam je imao, doduse klasican on/off model ali je to prejako za hladjenje 45m2. 12-tica je sasvim dovoljna za hladjenje.

@Srkilus
        Nocria je stariji model i vise se ne proizvodi, ali na zalost ne postoji za sada zamenski model koliko ja znam. Nocria je inace cudo od klime po recima onih koji je imaju. Za tvoj slucaj ces morati ipak da uzmes dve, neces moci jednom da ugrejes oba prostora, pogotovo sto je u pitanju 70m2. 18-tice nemoj da gledas, to je za vece prostore koji nisu pregradjeni zidovima. Moras da mi odgovoris da li je i kako odvojen taj donji deo od 40m2 od onog od 30m2? Jer ako nije, kao sto i sam znas topao vazduh je laksi i sam ide gore, tako da ako nije predvojeno moraces mnogo vise da grejes da bi dole imao na primer 22c, dok ce gore biti bar 24c ako ne i vise.
        Ako je odvojeno, moj predlog ti je za donji deo od 40m2 da uzmes Fujitsu ASYG12LUCA - 89000din, a za gornji deo Fujitsu ASYG12LMCA - 73000din. Sa ovakvom postavkom nemas zime 100%. Izaci ce skuplje od jedne Nocrie ali ce sigurno raditi posao.

Newcomers
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        20
        Sprat od 40m2 je odvojen od potkrovlja koji je 30m2, betonskom pločom a ta dva prostora su povezana rupom kroz koje idu stepenice.
        Inače, potkrovlje je dobro izolovano i praktično će samo služiti za spavanje dok je dole dnevna i dečija soba i naravno kuhinja.
        S obzirom da je sve novo i dobro izolovano a plafon je relativno nizak, stekao sam utisak da bi nocria 14 odradila posao za celu kuću sa eventualnim dogrejavanjem potkrovlja sa nekom grejalicom, ukoliko bude previše hladno.
        Naravno, možda i gresim ali ovo je prvobitna zamisao za ovu kuću a procitao sam velike pohvale za nocriu i za njen ogroman potencijal kada je grejanje u pitanju.

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.027
        Pa ne znam koliko ce toplote da ti prolazi kroz taj otvor za stepenice, to je problem. Dolazis do problema da dole moras da ugrejes mnogo vise da bi gore bilo toplo, ili ce ti gore biti mozda biti previse toplo dok dole ne bude dovoljno, jer topao vazduh sam ide gore. Mozda da uzmes Nocriu i vidis kako ce proci jedna sezona. Nadji tehnicku dokumentaciju i vidi koliko kW toplote izbacuje taj model. Obicno kada se racuna, potrebno je 100W toplote po m2 ok izolovanog prostora. Znaci tebi treba 7kW toplote da moze da zagreje taj prostor. Fujitsu Nocria AWYZ14LBC ima maksimalni kapacitet 9.1, nominalni je 6kW. Ona je sigurno dovoljna, mozda ispod -10 malo dodas neku grejalicu gore i to je to. Ako posle sezone vidis da ne pije vodu, dodas posle gore jednu manju LM ili cak LEC model i to je to.
        Edit: evo dijagrama kapaciteta:
        http://postimg.org/image/b0o3s9qj1/

Tu mozes videti da ti COP pada ispod -10 na 6.54kW snage ako je unutrasnja zadata 22c. Sto znaci da ce ispod -10 raditi non stop u full rezimu da bi odrzao na 22c unutrasnje. Zavisi gde si, veci minusi bar kod mene nisu problem. Prednost kada imas dve da ce raditi rasterecenije i da nece raditi defrost u isto vreme, pa je manji osecaj zime kada ne greje.
        Menjao djalf : 04.04.2016. u 19:09

Newcomers
        Na forumu od
        May 2005
        Poruka
        20
        Hvala na iscrpnim informacijama djalf

U svakom slučaju javiću na ovom forumu rezultate kada budem kupio nocriu pa možda nekome pomogne.

Member Avatar korisnika Serbian91
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        1.875
      6. Moja mašina
        • INET: Kablovska
      7. Da li vredi kupiti ovaj model za prostor od oko 40 kvadrata? http://www.winwin.rs/bela-tehnika/kl...u-1190594.html

Ako ne vredi, sta drugo preporucujete (do nekih 40 000 pozeljno)?

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.027
        Nisi napomenuo da li ti treba za hladjenje samo ili i za grejanje? Za hladjenje 12-tica je skoro uvek dovoljna za 40m2. Ovaj model koji si naveo je energetska klasa C i ne bih to uzimao u razmatranje, uzmi nesto iz razreda A, sigurno ima da se nadje do 40k, evo model od 36k:
        https://www.tehnomanija.rs/klime/mid...2f-12hrn1.html
        Ima manju potrosnju od ove sto si naveo.

Member Avatar korisnika meca dobric
        Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        256
      10. Moja mašina
        • CPU: E8500 + Mugen 2b
        • MoBo: GA-P35-DS3L
        • RAM: 8GB DDR2
        • VGA: GTX460 SE
        • MON: LG 42K450
        • HDD: WDC WD6400AAKS-00A7B0
        • Case: CM 690/CFT-650-14C
        • INET: DSL
      11. Kako merite potrosnju klima? Trenutnu i kumulativnu, mesecnu naprimer.

Member Avatar korisnika Serbian91
        Na forumu od
        Jan 2009
        Poruka
        1.875
      13. Moja mašina
      14. Citat Citiram korisnika: djalf Pogledaj poruku
        Nisi napomenuo da li ti treba za hladjenje samo ili i za grejanje? Za hladjenje 12-tica je skoro uvek dovoljna za 40m2. Ovaj model koji si naveo je energetska klasa C i ne bih to uzimao u razmatranje, uzmi nesto iz razreda A, sigurno ima da se nadje do 40k, evo model od 36k:
        https://www.tehnomanija.rs/klime/mid...2f-12hrn1.html
        Ima manju potrosnju od ove sto si naveo.
        Samo za hladjenje mi treba.

Member Avatar korisnika Kissme1
        Na forumu od
        Sep 2010
        Poruka
        1.635
      16. Moja mašina
        • CPU: G3900 Intel Celeron
        • MoBo: ASRock H110 Pro BTC+
        • RAM: 2X 4GB DDR4 2133 Micron
        • VGA: 13 x SAPPHIRE PULSE Radeon™ RX 580 8GD5
        • MON: Dell S2340M IPS
        • HDD: Samsung evo 850
        • OPT: -
        • Case: Aluminijumska konstrukcija
        • SND: -
        • LAP: g505s
        • TV: Samsung 46F5000
        • Ostalo: 3 Dzukca "newfoundland dog"
      17. Treba mi predlog za klimu treba da hladim sprat (oko 45 kvadrata) klimu sam kontao da fiksiram u hodnik i iz hodnika ima 3 malE sobice, sve je blizu jedno drugoga. Uglavnom se u odredjenim delovima dana hladi samo neka prostorija ne sve tri tako da ono nikada ne bi hladila sve ili retko kada. E sad neki predlog sta kupiti. Ovaj put idem na redovnu klimu do sada sam koristio one pigvine i gluposti sada hocu da izbusim zid i da stavim redovnu klimu. Klima samo da hladi nema potreba da greje ( pogotovo ako se to zadovoljstvo dodatno placa $$$). Uglavnom kazite mi sta da gledam koliko kesha otprilike.
        Nemoj ništa silom uzmi veći čekić

Member Avatar korisnika Devil 2000
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        502
        Citat Citiram korisnika: meca dobric Pogledaj poruku
        Kako merite potrosnju klima? Trenutnu i kumulativnu, mesecnu naprimer.
        Imas onaj merac struje koji se ubode u klasicnu 220v uticnicu pa u njega ubodes klimu,
        Kosta oko 1000din, pokazuje trenutnu potrosnju, kumulativnu potrosnju, racuna cak i dinare.

Ja sam tako merio sve svoje klime, od racuna za struju oduzmes pretplatu i ostatak podelis sa ukupnim brojem kw na racunu.
        Dobijeni broj je prosecna cena po kw (7din/kw ako kuvas i peres nocu kad je jeftina struja, dok oko 8din/kw ako si normalan potrosac).
        Ovaj broj onda pomnozis sa mesecnim citanjem na meracu struje za klimu i to ti je to.

Generalno, 12 ica klima na 25m2 izolovanih u proseku trosi:
        na +5c oko 0,7kw/h, puta 720sati/mesecu, puta 8din/kw = 4000din/mesecno
        na 0c oko 0,9kw/h, puta 720sati/mesecu, puta 8din/kw = 5200din/mesecno
        na -5c oko 1,1kw/h, puta 720sati/mesecu, puta 8din/kw = 6300din/mesecno
        na -10c (prosek sto znaci da recimo preko dana ide na -5 dok nocu na -15c) oko 1,25kw/h, puta 720sati/mesecu, puta 8din/kw = 7200din/mesecno
        ispod -10c ce ti isto trositi jer ce raditi stalno, kada tome dodas i odmrzavanje na svakih sat po 7min (gde blago hladi umesto da greje).

Ovde kod nas u NS je u proseku zimska temperatura oko +5c.
        Moje merenje je dosad pokazalo da su tri meseca u godini na +5c, novembar,decembar,mart, dok su dva na -5c januar, februar.
        Sto onda izadje oko 23000/zimskom periodu sto je oko 4500din/mesec.
        Menjao Devil 2000 : 07.04.2016. u 01:41

Member
        Na forumu od
        Oct 2015
        Poruka
        319
      20. Moja mašina
        • CPU: Intel i7-2630QM @ 2.9GHz
        • MoBo: Asus G74SX
        • RAM: Samsung 8GB DDR3 1333 MHz
        • VGA: nVidia GeForce GTX 560M 3GB GDDR5 VRAM
        • MON: 17.3" LED-backlit Full HD 1920x1080
        • HDD: Intel 320 160GB SSD / Seagate SSHD 750GB
        • OPT: Blu-Ray DVD Combo
        • SND: Integruša
        • LAP: Asus G74SX
      21. Da li neko može da mi preporuči, putem PP, dobar servis na lokaciji Novog Sada za kompletno čišćenje i dopunu klime?
        Imam klimu koja 5 godina nije čišćena, a prošle sezone je primetno slabije hladila.

Ja se izvinjavam ako sam promašio temu ili ako je pitanje protiv pravila foruma.
        Menjao Lauda : 07.04.2016. u 01:54

Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        256
      23. Moja mašina
      24. 2 Devil 2000: koji model tacno? Nasao sam neke modele i pise da su 3.6 KW, a neke klime idu preko 4 KW.

Drugo, molim vas za preporuke za klime za grejanje i hladjenje nepovezane 2 prostorije u istoj kuci nabijaci, razdvojene zidom debljine, sa stiroporom, 55cm:
        veca: 4.7m x 6m x 2.8m (~30 m^2 i ~80 m^3, da zaokruzim zbog rupa za prozore i vrata)
        manja: 4.7m x 3.16m x 2.85m (~15m^2 i ~45m^3, zaokruzeno).

Protekle zime sam grejao manju s jednim uljanim radijatorom max 5KW, a vecu po potrebi sa uljanim radijatorom i 1 do 2 kalorifera 2KW. Ne mislim da se grejem samo na klime, po potrebi mogu ukljiciti i ovo sto trenutno imam da pripomogne. Ako bi klima u vecoj sobi mogla i da malo rashladi/dogreje kuhinju od 11m^2, visine 2.85m, ~30m^3, bilo bi odlicno. Lokacija Novi Sad.

Prioriteti: tisina, pouzdan rad tokom sto vise godina, ako mogu da se kontrolisu istim daljinskim jos bolje.
        Kontrola preko telefona ili interneta uopste nije potrebna.

Sta je jos must have kod klima? Nice to have?

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.027
        Kod klima je najbitnije da ima dovoljan kapacitet za prostor. Sve ostalo je sminka i manje vise nicemu ne sluzi.
        Da li imas izolaciju na objektu? Ako imas onda za 30m2 uzmi Fujitsu ASYG12LMCA a za manju od 15m2 + tu kuhinju od 11m2 mozes da uzmes ASYG09LECA model, ili mozda ASYG12LLCC.
        Menjao djalf : 08.04.2016. u 12:52

Na forumu od
        Feb 2003
        Poruka
        256
      27. Moja mašina
      28. Citat Citiram korisnika: djalf Pogledaj poruku
        Kod klima je najbitnije da ima dovoljan kapacitet za prostor. Sve ostalo je sminka i manje vise nicemu ne sluzi.
        Da li imas izolaciju na objektu? Ako imas onda za 30m2 uzmi Fujitsu ASYG12LMCA a za manju od 15m2 + tu kuhinju od 11m2 mozes da uzmes ASYG09LECA model, ili mozda ASYG12LLCC.
        Hvala za predloge.
        Stiropor 2 ili 3 cm s unutrasnje strane, PVC vrata i prozori, nazalost samo dvostruko staklo. Samo da dodatno objasnim, 30 m^2 soba + kuhinja 11 m^2 su povezane, a 15 m^2 soba nije direktno povezana, nego tek kroz hodnik.

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        5.027
        Ok, imas izolaciju, to smo resili. Nisam razumeo raspored, ti onda imas 41m2 veci deo, tu bi vec morao da uzmes ASYG12LUCA a za manji deo od 15m2 + hodnik, ASYG09LECA.

Strana 4 od 983 PrvaPrva 123456781454104504 ... PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •