Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pre neki dan sam video da su klime potrošile 10.000 kWh, za nekih dve godine i dva meseca. Prezadovoljan sam i potrošnjom i učinkom, uskoro ću moći sa izvučem presek za 2019. :)
 
Poslednja izmena:
Ako vam inverter radi noću, u sobi u kojoj spavate, zar vas ne probudi povremeni defrost i zar vam ne smetaju zvukovi koji dolazi iz vanjske i unutrašnje jedinice
 
Ljudi spavaju i pored tramvajskih sina pa se valjda vremenom naviknu [emoji16]
Ja iskljucujem klime oko 22-23h do ujutru u 7 osim mozda kad su temperature oko -10
Zbog dobre izolacije i debelih zidova pad temperature je neznatan.
Leti posto nema nista od spavanja sa otvorenim prozorima u spavacoj sobi klima radi celu noc na quiet i skoro je besumna (Toshiba Daiseikai)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Postovanje svima,
interesuje me kupovina inverter klime konkretno se dvoumim izmedju
- LG S12EQ NSJ/UA3
- Midea MT-12N8D6 12.000BTU inverter White

ako neko koristi ove modele volio bih da podijeli iskustva , koji je bolji izbor?
 
Ako vam inverter radi noću, u sobi u kojoj spavate, zar vas ne probudi povremeni defrost i zar vam ne smetaju zvukovi koji dolazi iz vanjske i unutrašnje jedinice
Ja izbegavam bilo sta sto pravi zvukove u spavacoj sobi i zato nisam stavljao klimu tu ali navikne se covek na sve. Ja u dnevnoj ne konstatujem klimu vise.

Tapatalk from Poco loco
 
Postovanje svima,
interesuje me kupovina inverter klime konkretno se dvoumim izmedju
- LG S12EQ NSJ/UA3
- Midea MT-12N8D6 12.000BTU inverter White

ako neko koristi ove modele volio bih da podijeli iskustva , koji je bolji izbor?

Ja bih izabrao LG.
 
Da ima kuvanja i susenja vesa, a takodje ima i venecijanera na prozorima,
I ja sam pomislio da je do njih mozda pa se sad pitam da li bi zavese bile bolje od venecijanera po pitanju kondezovanja?

Samo da javim da je izgleda najvise do venecijanera na prozorima
razlika je drasticna kada su podignuti i spusteni.
 
Kod mene je non stop na auto fan setovana na 23-24 tokom dana,a nocu je spustam na 21...radi perfektno bez mane...sama se pojacava,smanjuje po potrebi. Veoma sam zadovoljan. Prava masina za moj prostor.To sto ne primetis razliku u duvanju ,luca je ,mislim jedina klima koja i na fanovima sama regulise po potrebi jacinu duvanja.

Prejaka ti je amber... mislim...pitaj heroja87 ,posalji mu poruku ,on ce te najbolje posavetovati...

Pre neki dan sam video da su klime potrošile 10.000 kWh, za nekih dve godine i dva meseca. Prezadovoljan sam i potrošnjom i učinkom, uskoro ću moći sa izvučem presek za 2019. :)

Mitre. Da li pomaze ovaj oklop oko vanjske?
 
Poslednja izmena od urednika:
Retko, par puta kad je bio ozbiljan kijamet nije je zavejavao sneg, inače je kuća prilično ušuškana i klime nisu na direktnom udaru vetra. Ko ima situaciju da mu klimu često zavejava sneg preporuka za ovako nešto.
 
Evo da javim za potrosnju struje. Doslo mi je nekih 2500-2800din vise za ovaj mesec. Mislio sam da ce manje ali to je sto je... za grejanje je uvek bilo da placam 5300 tako da mi je i ovo prihvatljivo iako sam mislio da ce manje. Klima j3 radila eto da kazem u grubo 22h od 24. Retko kad bih je gasio. U pitanju je Vivax 12ch35aeri R32 klima. Stavljena je na 26 da greje a ventilator na automatsko duvanje. 26 stavljam da bi mi ugrejalo kuhinju i spavacu tako da u svim prostorijama bude 24stepena. Da li je to ok potrosnja ili ipak prevelika jer mi je ovo prvi put da koristim klimu.
 
Poslednja izmena:
To ti niko ne može reći. Sve zavisi od toplotnih gubitaka prostora koji greješ. Kao korisnik Vivax klime, nisam bas zadovoljan odnosom uloženo dobijeno. Bitno je da li si ti zadovoljan ili ne. Isprati ovu sezonu pa vidi do kada će ti se isplatiti investicija.
 
Ako se lepo ogreje treba da bide zadovoljan i investicija je ok ali problem je sto je ova zima sve samo ne zima. Kad udari -15 onda krece plakanje, tek tada znate ustvari sta ste kupili.

Tapatalk from Poco loco
 
Potrosnja za novembar 157 kWh
To je 1905,00 dinara na zasebnon brojilu i tv taksom i svim ostalim glupostima.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sada kada nocu nisu veliki minusi i oko nule, sta je bolje? Lokal je dobro izolovan i u njemu nema nikoga od 19h do 10 ujutru. Da radi klima celu noc bez prestanka, tako sada ostavljam samo spustim na 21c ili da ugasim pa da stavim na tajmer neku vecu temperaturu u toku noci da se ukljuci?

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Samo smanji temperaturu

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ovo mi je sedma zima u ovoj konfiguraciji (grejanje samo klimama 6 kom) i ovoliko sam trosio u oktobru a deluje mi da ni decembar nece napraviti ozbiljniji racun.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Decembar ove godine je kao u jesen. Nikad topliji decembar. Kako je krenulo ogrejacu se ove zime za 70 eura :)
 
Ja sam konačno našao termometar koji se uklapa uz klimu. :)

Zimska dosada, kad već ne moram da ložim i nosam drva. A nema ni snega za lopatanje trenutno...
1eff8c17946b72e53d04122d48b5cc1d.jpg
e60ec45377e061ca794741b58b099f1b.jpg
 
Ajde postavi link za taj termometar.
Vidim da meri i spoljnu temperaturu.
Koliki mu je domet?

Sent from my Nokia N95 using Tapatalk
 
NOK 156.02 36%OFF | Digoo DG-TH8380 Touch Indoor Outdoor Weather Station + 100m Forecast Sensor Thermometer Hygrometer Meter Calendar 3CH Backlight
https://a.aliexpress.com/5Q0bpxzO
 
8380, nema USB, sano baterije. Spoljni senzor držim na severnoj strani, na nekoliko metara od termometra. Tek sam ga kupio, videću za bateriju, prošli je dosta trošio, morao sam prilično često da menjam baterije, i prikazivao unutrašnju temperaturu skoro 1 °C niže nego što treba, zato sam ga i zamenio.
 
Bolje kada te sprave rade na alkalne baterije, jer punjive kraće traju pa ih morate češće puniti ovo staviš i zaboraviš.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Ako se lepo ogreje treba da bide zadovoljan i investicija je ok ali problem je sto je ova zima sve samo ne zima. Kad udari -15 onda krece plakanje, tek tada znate ustvari sta ste kupili.

Tapatalk from Poco loco
Neki će da plaču, a neki ćemo da se smeškamo [emoji6]

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
8380, nema USB, sano baterije. Spoljni senzor držim na severnoj strani, na nekoliko metara od termometra. Tek sam ga kupio, videću za bateriju, prošli je dosta trošio, morao sam prilično često da menjam baterije, i prikazivao unutrašnju temperaturu skoro 1 °C niže nego što treba, zato sam ga i zamenio.

Drzis napolju spoljni senzor (negde na suvom ali napolju, zato i pitam za baterije)?
Jel samo spoljnji senzor trosio puno baterije?
Koliko baterije trosi unutrasnja jedinica?
Ne bi uzimao sa usb napajanjem ako unutrasnja jedinica moze barem 6m da radi valjano sa 3xAAA baterije...
Da li i kako radi unutrasnja jedinica ako se ne koristi spoljnja jedinica?

Ima li neki dobar kombo termometar sa temperaturom, vlaznoscu vazduha, barometrom (pozeljno), satom (veliki brojevi izuzetno pozeljni) a da ima samo unutrasnju jedinicu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno