Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako sam radis, a nisi do sad to radio, onda nemoj samo gips, pomesaj sa peskom i udri. Ako zatreba nekad da dodjes do instalacije lako se obija i vadi itd...
Odosmo malo u off [emoji849]

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
 
Imam ja kuci pa javljam koje sredstvo se maze da se ponovo ne javlja. Coskovi su inace najhladniji uvek, i gore i dole. I sa izolacijom je isto.
Jesi li stigao da pogledaš koje sredstvo si koristio? I da li je posle njega potrebno mazati poludisperzijom? Zidovi su mi beli.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Ja sam prvo oprao vlaznom magičnom krpom. Pa kad se osušilo namazao Algicid. Pa nakon godinu dana krečio punom disperzijom u koju sam stavio malo Jubocid-a (po uputstvu). Do krečenja nije bilo ni malo buđi, ali kako je bilo vreme da se kreči dodao sam u malo boje baš te ćoškove da pređem. Inače taj deo u dužini od 2m uz plafon je problematičan jer je spolja terasica, pa ima hladan most. I u boju za plafon od kupatila sam dodao Jubocid, jer deca umeju da naprave parno kupatilo, lije voda niz zidove kad se zaigraju

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Danas su mi majstori namontirali klimu, Gorenje neka, medjutim kada duva iz unutrasnje jedinice kao da ne duva ravnomerno non stop, u jednoj sekundi se cuje 2-3 puta znatno smanjivanje i povecanje vazduha. Cudan problem jako, imam jos jednu Gorenje staru 5 godina koja radi skroz lepo, ravnomerno ubacivanje vazduha, i hladi bolje nego ova nova cini mi se.. Znaci u jednoj polovini sekunde duva jace u drugoj skoro i da ne duva i tako non stop,pravi velike oscilacije u jako kratkom vremenskom intervalu u brzini ventilatora, inace brzina ventilatora nije podesena na auto.. Da li je neko imao slicna iskustva ?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da pojasnim jos malo bolje, zamislite da ste na otvorenom i da duva jaka kosava i cujete ono strujanje vetra u usima, e sad ova klima ima isti takav zvuk, osecaj da je broj decibela kao na spoljnoj zbog toga

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Slican zvuk opisanom ventilatori daju kad im je usis opstruiran necim (prljav filter, zatvorena klapna, papir, folija itd) ali nemam ideju sta bi to moglo da bude na novom splitu.
Neki modeli klima su imali automatski mod gde je ventilator fluktirao tj menjao broj obrtaja u kratkim intervalima.
 
Takodje sam stavio jednu ruku na levu stranu klime a drugu na drugu stranu, i osetim u istom momentu da na levoj strani duva a na desnoj ne duva pa se zameni i bude obrnuto, a trebalo bi da duva ravnomernom istom brzinom i iz svih mesta

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Gde se nalaze te folije?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nekad proizvođač stavlja sa unutrašnje strane prednje maske, radi zaštite u transportu
 
moze biti, bas sam narucio jednu budzet klimu za drugara pa sam prisustvovao ugradnji ali to su prvo izvadili, ne verujem da bi imali takav propust, ali pogledaj! Probaj da stavis na auto mod, i setaj brzine venta od najmanjeg ka najvecem, ako se stalno cuje a nema nikakve zastite unutra od transporta zovi ih da dodju da vide, mada opet kazem cudi me, jer i posle ugradnje majstori obicno ostanu 10-15 min, sacekaju da se malo rashladi prostorija da se uvere u ispravnost..
 
Jel imao neko iskustva sa uredjajima koji glume cloud daljinski? Znaci postavi se negde na zid i pristupa mu se preko interneta, a on sa klimom komunicira preko IR. Zanima me da li on dobija povratne podatke i funkcionise kao originalni daljinski?


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Imam ja Xiaomi-jev IR daljinski. Ne znam na kakvu povratnu informaciju mislis.

Tapatalk from Poco loco
 
Verovatno misli na temperaturu u prostoriji.

Ni originalni daljinski nema povratnu informaciju

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jesi li stigao da pogledaš koje sredstvo si koristio? I da li je posle njega potrebno mazati poludisperzijom? Zidovi su mi beli.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Pošto još nisi to rešio, s ovim sam na više lokacija rešavao problem buđi i sprečavao ponovno pojavljivanje iste.

Pogledajte prilog 271200

Prvo se poprska, pa se nakon toga (1-2 min) dobro očisti krpom (koju posle baciš), pa sam ponovo poprskao i nakon 4-6 sati u dva navrata premazivao sa malim valjkom (iz one druge kutije).

Ovo je grčki proizvod, kupljen kod nas pre nekoliko godina ali savršeno rešava problem.
 
Poslednja izmena:
Jel postoje neka pravila oko toga kolika je minimalna "visinska razlika" između unutrašnje i spoljne jedinice klima uređaja?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Jel postoje neka pravila oko toga kolika je minimalna "visinska razlika" između unutrašnje i spoljne jedinice klima uređaja?

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Pravila nema.
Maksimalna visinska razlika zavisi od uredjaja moze da bude od 5m do 50m.
Za svaki uredjaj postoji podatak o maksimalnoj duzini cevovoda i maksimalnoj visinskoj razlici.
 
Verovatno misli na temperaturu u prostoriji.

Ni originalni daljinski nema povratnu informaciju

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Mislim da mogu da vidim jel klima upaljena i na koliko je stepeni kao na redovnom daljinskom. Doduse na mom ima i za temperaturu prostorije senzor ali to je manje vazno.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Pravila nema.
Maksimalna visinska razlika zavisi od uredjaja moze da bude od 5m do 50m.
Za svaki uredjaj postoji podatak o maksimalnoj duzini cevovoda i maksimalnoj visinskoj razlici.
Predstoji mi montaža klime, a sećam se da su bratu majstori tako kad su montirali krenuli da pričaju kako "mora veći pad ka spoljnoj jedinici" a posle smo skapirali da im je tamo bilo lakše za montažu...
Pa rekoh da pitam...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Mislim da mogu da vidim jel klima upaljena i na koliko je stepeni kao na redovnom daljinskom. Doduse na mom ima i za temperaturu prostorije senzor ali to je manje vazno.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
Ne mozes d avidis dal je upaljena ali mozes da vidis na koju temperaturu si je upalio.
Znaci kao da imas taj kucni daljinski kod sebe ali ne mozes da vidis sta si stvarno uradio sa klimom jer je ona na drugom mestu.
 
Možda su sproveli kondez crevo u tacnu spoljne

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Da pitam za montažu klime Beko.

Jel oni imaju još tih ovlašćenih servisera?
Ovaj jedan Kik elektro koji sam dobio, se ne javljaju na telefon [emoji15]

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
I napisati im tamo po 100-ti put, ne trosi klima vec objekat. Zive u neizolovanim zgradama sa losom stolarijom i hlade se Teslom od 22k sa akcije u Maxiju. Ovaj se prevrce u grobu ko mu sve eksploatise ime.
 
Ајд да питам, пошто размишљам да узмем климу. Шта фали клими од 200 € за собу од 15км2, која ће служити искључиво за хлађење? Евентуално грејање у мају кад не ради централно а буде хладно као ове године.
Немам намеру да купујем климе од 50к са сликама Микија и Шиље[emoji3]. Али стварно ме занима, не могу да читам 15 хиљада постова. Трба ми клима за моју собу од 15ак км2 а да буде што повољнија. Видео сам неке Николе.


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno