Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mozes misliti posto bi bio jedan takav servis :p

Majstori verovatno razmisljaju ovako , hvala bogu pa je preskupa te ogromna vecina nema pare za to , inace njbsmo :D
 
A da pozoves nekoga da dodje u Becej da ti to ugradi? Bolje i da platis malo vise ali mirno da spavas nego da ti ugradi ko zna k i ko zna kako pa da nemas garanciju. My 2 cents

Tapatalk from Poco loco

Imam neke kombinacije. :) Jos bih Vas pitao vredi li uloziti u ASYG14LUCA/AOYG14LUCA? Skuplja je od LUCA12 za nekih 60 eur.
 
Kako je čudna ta 14tica, jača 30% od 12tice do 0c, al kad krene u minus, isto greju...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Imajte na umu da je to ista klima samo sto 14-ka ima jaci izduv i verovato je to razlog zasto je jaca tj skine vise toplote ali to u praksi skoro nista ne znaci jer kome je izduv na max . Moje misljenje je da ako te ne ugreje 12-ka nece ni 14-ka ..
 
Kako je čudna ta 14tica, jača 30% od 12tice do 0c, al kad krene u minus, isto greju...

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
Zato sto je to apsolutno ista klima. ACS ih je prodavao na akciji za iste pare.
To pomeni su takve klime besmislene. Kada ti ne treba jedna moze da radi jace jer je nastelovana drugacije a realno kad udari minus i kad ti treba onda rade isto jer je ista klima.

Tapatalk from Poco loco
 
Zato sto je to apsolutno ista klima. ACS ih je prodavao na akciji za iste pare.
To pomeni su takve klime besmislene. Kada ti ne treba jedna moze da radi jace jer je nastelovana drugacije a realno kad udari minus i kad ti treba onda rade isto jer je ista klima.

Tapatalk from Poco loco

Ok, znaci definitivno pada jedna LUCA12. Puno hvala svima na pomoci. :)
 
I kod mene pocela grejna sezona (obicno oko 10.oktobra krece), jutros bilo 5c, moglo mozda i bez grejanja ali gledam da se ne izgubi energija iz zidova. Sinoc radila jedna LGC, sad ukljucio i jednu LLCA (decija soba) da bi bilo ravnomerno grejanje. Opis objekta u potpisu.
Kako je kod vas?
 
'ladno al' standard ybg. :D Ja čekam kraj septembra da vidim stanje, napravim pregled potrošnje za poslednjih godinu dana, i okvirno poređenje sa istim periodom bez klima.
 
Narode pitanje.... Ko je ugrađivao defrost grejače da li može da mi pojasni proceduru.

Serviser mi se najavio da dolazi i rekao da mora da skine spoljnu jedinicu, da je odnese u servis, ugradi grejač i da je vrati pa potom radi redovan servis klime.

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
U principu ne mora da skida, zavisi gde ti je montirana spoljna jedinica, i kako će da reši napajanje i uključivanje grejnog kabla.
 
Naravno da ne mora to da radi. Grejac se ugradjuje za 15 minuta i najvise vremena se izgubi na skidanju maske. Kabl se poveze na napajanje, izlepi po tacni aluminijumskom trakom i to je to. Stvarno jako brzo ide.
Grejac moze da ti stavi na minusni termostat ali ja nisam hteo. Necu da mi pali grejac svaki put kad radi defrost na temperaturi ispod one koja se podesi ako nema potrebe. Ja sam stavio obican prekidac. Insistirao sam da mi nestavi termostat nego samo danmi ostavi kabl dok ne napravim kuciste za prekidac.

Tapatalk from Poco loco
 
U principu ne mora da skida, zavisi gde ti je montirana spoljna jedinica, i kako će da reši napajanje i uključivanje grejnog kabla.
Koliko kapiram postoji izvedeno napajanje unutar jedinice a automatski se ukljucuje defrost.... valjda

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Imaju jeftini grejači, troše 20w po metru, autimatski se pali kad zamrzne bilo koji deo kabla

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jako jednostavna tehnologija , ima da se kupi u Srbiji na više mesta i zaista je jeftin

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
I dalje pitam, kako kabl zna da je smrznut?
Ocigledno je da nismo imali istu definiciju smrznutog u glavi kad smo pisali. Kabl ne reaguje na led nego na temperaturu, to je lako, za to znam. Skapirao sam te da reaguje na led pa me zanimalo kako su to resili.
 
Najbolje je kabl vezati na relej, a relej da okida signal sa 4-krakog, tj kad obrne ciklus radi defrosta

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Tako nešto se i meni čini. Najveća opasnost od zaleđivanja je odmah nakon defrosta, tako da deluje najsmislenije upariti defrost i uključivanje grejnog kabla.
 
Pa dobro, to jeste svakako ako spoljna jedinica nije na oku. Ja sam stavio na on off prekidac jer vidim klimu, na terasi mi je pa ukljucim samo ako zaledi. Jos nisam palio.

Tapatalk from Poco loco
 
Mislim i da je obican prekidac sasvim dovoljan, nije bas da se klime lede cele zime.
 
Ima li neko Gree Amber 12ku, dvoumim se izmedju Fujitsu ASYG 12LU i Gree Amber, treba mi klima da proguram ovu zimu, trenutno zivim u kuci na spratu i hocu da ugrejem dnevnu koja je spojena sa kuhinjom, ukupno ima 32 m2, nema nikakva izolacija, kuca je od cigle i nema PVC.
Prostorija je pravougaonog oblika i nema zid izmedju kuhinje i dnevne, sve je jedna prostorija.
Pod je parket, u stanu ispod se lozi smederevac i preko dana je temperatura preko 25C ako ne i vise, pa kontam da ce bar malo smlaciti moj pod..

U prolece se selim u drugu kucu koja vec ima izolaciju i tamo planiram da zivim, pa zbog toga ne zelim da ulazem novac u ovu kucu gde sam trenutno, vec samo da proguram nekako ovu zimu, do 100k din je budzet za kupovinu klime, molim za neke predloge.
 
Tebi ce sva toplota da pobegne napolje a racun za struju ce ti biti veliki. Iskreno, kupi par metara drva i preguraj zimu. Na prolece ces lako kad predjes u novi objekat. Besmisleno je ulagati pare u to gde neces vise ziveti, da posle skidas klimu, ugradjujes ponovo... Kosta sve to.

Tapatalk from Poco loco
 
Da, za ugrađivanje i buduće prebacivanje će ti uzeti sigurno 150 EUR. Platićeš klimu 800 EUR, platićeš i struju 500 EUR. Vrlo je nezgodno. Ako pare nisu problem, ja bih lično radije birao Fujitsu. Još uvek nemam poverenja u Gree (što ne znači da je on loš).


Mislim i da je obican prekidac sasvim dovoljan, nije bas da se klime lede cele zime.
Naravno, ali je ovo sa kačenjem na signal sa klime neko automatizovano rešenje za one koji neće da se opterećuju razmišljanjem o tome. Vidim imaju danas i senzori za led, ali ne znam da li ih ubacuju u skuplje modele...
 
Poslednja izmena:
Pa pali se uz defrost, i radi još deset minuta posle da sva voda oteče bez zadrzavanja, ne radi konstantno na niskim temperaturama. Računam da je ovo neko optimalno rešenje za one koji već žele da imaju grejač tacne u umerenoj klimi.
 
Znaci lepo sam razumeo. Sta je tu ekonomicno?
Ekonomicnije je od onoga da kabl radi non stop, to je vise varijanta za oluke. Za klime je najbolje da se veze da radi kada i defrost, bas tako. Ali to je daleeeeeko od ekonomicnog. Ako klima radi defrost na sat vremena racunaj da ce grejac raditi bar 15 minuta. To je 500w dnevno. Naravno pod uslovom da je temp manja od 3 stepena. U tvojim krajevima mozda to ima malo vise smisla, kod nas ne jer nema toliko vlage i klime manje mrznu. Za proslu celu zimu nijednom nisam upalio grejac jer nije bilo potrebe.
Ja apsolutno ne zelim da mi grejac radi kad nema potrebe za tim. Cim se pali bez potrebe znaci da nije ekonomicno a tim resenjem bi se palio bez potrebe u 99% vremena jer imamo 3 dana u godini gde se led nahvata.

Tapatalk from Poco loco
 
Poslednja izmena:
Defrosta će biti sve više i biće dosta dana sa temperaturama oko 0 sa visokom vlažnošću

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno