Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A možda je vreme da se stavi tačka na temu Muse, trajno ili dok ne stigne održivo rešenje problema.
 
midea 12d6 izuva kako radi,nista slabija od muse ili lomo,ima grejac kao muse i sigurno to vraca malo toplote po hladnom vremenu ispod 0,odnosno manje pada kapacitet i redje ide u defrost
 
Za Hisense Energy Pro sam na FB stranici video da ljudi komentarisu i da oni koji se "razumeju" tj oni koji prate potrošnju klime kažu da loše modulira, slučaj nešto kao Muse.
Ne znam da li i dalje stoje ti komentari ili su ih obrisali... Inace sam hteo da je uzmem ali je pala u drugi plan samo zbog toga što ne znam sta da očekujem. Od savršene klime na papiru do totalnog promašaja u realnom radu, granica je mala
Bilo bi korektno da napravite screenshot takvih komentara ukoliko ih je bilo i objavite ovde, ali sam skoro siguran ih nije bilo uopšte, jer sam ispratio sve objave na FB u vezi Hisense klima uređaja, kao i komentare ispod istih, kojih nije bilo preterano mnogo. Verovatno bi pročitao bar jedan, pošto se navodi da ih je bilo više od jednog. Uvek može da se tvrdi da su obrisani, to je tačno. Baš supratnih komentara ima, koga interesuje može da ih pročita.



Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
 
Pa nije Muse neprecizna, nego ne modulira nisko.
To je svakako problem za prelazni period, a siguran sam da ce spustati nize na niskim temperaturama jer ja mislim da je to do loseg algoritna kada temperatura ne pada, pratite vi koji imate pa javite


Ako tako gledamo, ja kada Fujitsu LU stavim na 24c, ona greje na 27-28, a 2 Viole drze u stepen.
I tacnost zavisi od vise stvari.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Kod gree uredjaja, bez aktivirane opcije "i feel", klima postavljena na 25c (što se vidi i na displeju) zapravo, greje prostor na 22c, jer je fabrički ofset (kod muse) +3c
Zbog termosifonskog efekta, temp. vazduha pri podu i gore pri plafonu unutrašnje jedinice(čiju temp. očitava senzor) se bitno razlikuju.
Ako se u tom trenutku aktivira i feel opcija daljincem, na već zadatih 25(ustvari- 22, zbog već spomenutog razloga), klima dobije "nalog" da sa 22 c(koje sad kontroiše temp. senzor daljinca), greje na 28 c
Zapravo, korisnik je klimi dao zadatak da sa malopredjašnjih 22 c, digne, približno, temp. na 28 c, naravno da će klima "podivljati" raditi sa 1000w, takvom velikom isporučenom snagom brzo će zagrejati vazduh u prostoriji i isključiti se.
Medjutim, pri tako kratkom radu, klima nema šanse da temp. zidova digne na tako visoku temperaturu(njihova temp. je glavna "varijabla" za odredjivanje modulacije) , vazduh se u prostoriji brzo ponovo pothladi od značajno "hladnijih" zidova ( situacija je za senzore klime slična onoj u sred zime u jako loše izolovanom objektu)
Dakle redosled podešavanja offseta je sledeći:
Obavezno najpre uključiti "i feel" funkciju na daljincu, pa tek onda upisati poznatu šifru za offset "0", podesiti željenu temperaturu na npr., 23 i sve radi kako treba.Na ovaj način klima neće "vijati" "prikriveno" zadatu temp. 27 ili 28 c.

P.S.
Ovaj post nije upućen direktno tebi , ali je sadržaj tvog, delovao kao dobar uvod za dodatno objašnjenje
 
Poslednja izmena:
Treba uz to reci kako je ta klima podesena, koliko odaljena od plafona, kakva je izolacija, da li je na spoljasnjem zidu, u kolikoj kvadraturi itd...

Meni jedan Amber greje dosta nize i pali kasnije, ali je to zato sto je nabijen previse u plafon, nije moglo drugacije...

I feel opciju nisam stavio ni na jednoj od 9 ili 10 klima na kojima imam to.


Proleter, problem je sto mi na hladjenju Fujitsu dobro odrzava temp, ne bih voleo da smanjim, pa da moram da stavim 30c da bi bilo 26 i da ne moze da bude vise.

Ovako drzim klimu na 20-23 i bude mi ok, jer mi je ok da bude 23-26c u sobi max, zavisi kako kada.


Btw, montirali smo i poslednju Amber kod sestre, pa sledi snimak modulacije uskoro.


80bd19d17715ebc5e438e0cea336a117.jpg
9697c0667f98c820de2e84e1360d65ef.jpg
654bf05ed8998c3776314182086e087c.jpg
0f6405c252e68ba98d4f8da4927a5c69.jpg
7599f4403533b3b56c44957dc1a13680.jpg
 
Poslednja izmena:
Treba uz to reci kako je ta klima podesena, koliko odaljena od plafona, kakva je izolacija, da li je na spoljasnjem zidu, u kolikoj kvadraturi itd...

Meni jedan Amber greje dosta nize i pali kasnije, ali je to zato sto je nabijen previse u plafon, nije moglo drugacije...

I feel opciju nisam stavio ni na jednoj od 9 ili 10 klima na kojima imam to.


Proleter, problem je sto mi na hladjenju Fujitsu dobro odrzava temp, ne bih voleo da smanjim, pa da moram da stavim 30c da bi bilo 26 i da ne moze da bude vise.

Ovako drzim klimu na 20-23 i bude mi ok, jer mi je ok da bude 23-26c u sobi max, zavisi kako kada.


Btw, montirana i poslednja Amber kod sestre, pa sledi snimak modulacije uskoro.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Ili te ja nisam razumeo dobro ili nisi pogledao manual.off set je podeljen na grejanje i hlađenje podešavanje na primer grejanja nema nikakve veze sa off set podešavanjem hlađenja.Tako je i na ulaznom modelu LLCE.Na Luca modelu je možda još finije podešavanje.
 
Aha, nisam znao da je odvojeno, onda se mozda i iscimam, mada je to generalno nebitna stvar, vazno da ona odrzava dobro.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ma jok, prede to :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
ŠTAAAAA... nisu stavili gumene podloške da ne drnda valjska!?
Nisu stavili ni kod mene, nema nikakvih vibracija kod Ambera, spolja se cuje samo protok vazduha od ventilatora.

@Xepoj87

Jel ste stavljali lulicu na neki or Ambera (koliko sam razumeo, imas vise komada)?
 
Poslednja izmena:
Na prva 3 je stavio majstor koji ne radi dugo klime i nema pojma, pa sam skinuo kada sam video da su poledile :)
Dodatno, nije zapusio druge 2 rupe car...sva sreca sto je duduk :D

A na ovoj nije stavljeno naravno, niti su zapusene druge 2 rupe.
Ako stavljas, moras da sprovedes kabl za grejanje u lulu.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ugasis skroz aplikaciju i upalis kad si na regularnoj mrezi.. sacekas malo da ti aplikacija ocita listu uredjaja i radice.. treba biti malo strpljiv.. meni nekad ocita uredjaje za 5 sec.. a nekad za 30-40
 
Moze li mi neko detaljnije pojasniti kako da podesim offset na muse klimi ? znam da je vec vise puta bilo pisano na ovoj temi, ali nikako da uspem da ga podesim .

Unapred hvala
 
Opiši redosled, proceduru u tvojim neuspelim pokušajima, pa čemo znati gde grešiš
 
isključim napajanje klime, uključim daljinski, uključim napajanje klime

Pritisnem na daljinskom "+-+-+-"

stavim na daljinskom 20c, sačekam 5 sekundi i onda pritisnem " +-+-+- "


??? [emoji846]


Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka
 
U Mađarskoj Hisense Energy Pro ima nižu cenu u odnosu na Gree Amber Royal 10%

Gree Amber Royal 307.100 Ft ~ 97.500 Rsd
Hisense Energy Pro 278.950 Ft ~ 88.500 Rsd

U Srbiji Hisense Energy Pro ima nižu cenu u odnosu na Gree Amber Premium 43%

Gree Amber Premium ~ 104.990 Rsd
Hisense Energy Pro ~ 59.990 Rsd

Samo po ceni Hisense Energy Pro u Srbiji može da se poredi sa Gree Muse, po karakteristikama i tehnologiji koju poseduje ovaj klima uređaj se poredi sa Gree Amber.

Ovako povoljna cena za Hisense Energy Pro na srpskom tržištu, jedan od Premium modela proizvođača Hisense , moguća je samo zbog toga što je Hisense vlasnik kompanije Gorenje, a Gorenje Beograd je uvoznik za Hisense proizvode na srpskom tržištu i na tržištu za koje Gorenje tradicionalno smatra kao "domaće" formirana je veoma atraktivna cena, da bi se krajnjim kupcima omogućilo da kupe klima uređaj ovog renomiranog proizvođača, koji poseduje zaista vrhunske karakteristike, po veoma pristupačnoj ceni.

Hisense Energy Pro je najnoviji model kompanije Hisense, koji se u prodaji na globalnim tržištima nalazi od ove godine, tako da realno za sada niko iz ličnog iskustva ne može da nam da povratnu informaciju kako se ovaj model ponaša u piku zimske sezone.

Na srpskom tržištu Energy Pro je jedan od najprodavanijih Inverter klima uređaja ove godine, tako da je realno da će i na forumu uskoro biti korisnika koji će podeliti svoja lična iskustva o radu ovog modela klima uređaja.

Svako ko ima prilike uživo da vidi model Hisense Energy Pro, već na prvi pogled postane svestan, potencijalno o kakvom se uređuju radi.

Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
Gde ima Hisense Energy pro po ovoj ceni?
I koja je razlika između pro i expert?
Sad vidim da ima i pro silentium.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
isključim napajanje klime, uključim daljinski, uključim napajanje klime

Pritisnem na daljinskom "+-+-+-"

stavim na daljinskom 20c, sačekam 5 sekundi i onda pritisnem " +-+-+- "


??? [emoji846]


Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka

Ako ti je bio isključen daljinski, pretpostavljam-izvadjene baterije, najpre vrati baterije u daljinski, pa tek onda sledi predvidjena procedura za podešavanje offseta
 
Gde ima Hisense Energy pro po ovoj ceni?
I koja je razlika između pro i expert?
Sad vidim da ima i pro silentium.

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
Hisense Energy Pro 12K ima preporučenu Mpc na srpskom tržištu 59.990rsd od strane uvoznika i može se kupiti u svim bolje snabdevenim maloprodajama tehničke robe ili u profesionalnom kanalu kod servisera i instalatera za klimatizaciju.

Hisense ispod svog loga ima natpis Inverter Expert, zato što su prva kompanija u Kini koja je proizvela i lansirala na tržište 1997. godine inverter klima uređaje i od tada se obavezala 20 godina na promociju i razvoj inverter tehnologije. Oduvek su bili na čelu industrije inverterskih i profesionalnih klima uređaja u Kini.

Expert Classic A je i naziv Non Inverter modela ovog proizvođača na srpskom tržištu.

Silentium Pro je po karakteristikama isti model kao Energy Pro, a poseduje i Smart Eye, a čemu služi ova funkcija u praksi, može da se vidi na video materijalu u nastavku...

https://youtu.be/WtAaKXxbXyA



Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
 
isključim napajanje klime, uključim daljinski, uključim napajanje klime

Pritisnem na daljinskom "+-+-+-"

stavim na daljinskom 20c, sačekam 5 sekundi i onda pritisnem " +-+-+- "


??? [emoji846]


Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka
klima mora da bude setovana u režimu grejanja....ja probah juče po ovom uputstvu i uspeh.....ispiše 0 na unutrašnjoj jedinici.....samo mi žao što napolju nije bilo hladno da probam modulaciju[emoji2]

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
evo sad sam opet probao i opet ne mogu da uspem da podesim . Sigurno nešto radim pogrešno

Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka
 
Pre svega:
1. uključi i feel opciju na daljincu

2. zadaj temp. 20 daljincem

3. ne isključuj klimu daljincem, nema potrebe

4. isključi klimu sa napajanja ("isčupaj" utikač klime iz utičnice)

5. posle 10-sekundi uključi klimu na napajanje ("ubodi" utikač klime u utičnicu)

6. 5-10 sekundi nakon uključenja klime ukucaj šifru

:)
 
Poslednja izmena:
U Mađarskoj Hisense Energy Pro ima nižu cenu u odnosu na Gree Amber Royal 10%

Gree Amber Royal 307.100 Ft ~ 97.500 Rsd
Hisense Energy Pro 278.950 Ft ~ 88.500 Rsd

U Srbiji Hisense Energy Pro ima nižu cenu u odnosu na Gree Amber Premium 43%

Gree Amber Premium ~ 104.990 Rsd
Hisense Energy Pro ~ 59.990 Rsd

Samo po ceni Hisense Energy Pro u Srbiji može da se poredi sa Gree Muse, po karakteristikama i tehnologiji koju poseduje ovaj klima uređaj se poredi sa Gree Amber.

Ovako povoljna cena za Hisense Energy Pro na srpskom tržištu, jedan od Premium modela proizvođača Hisense , moguća je samo zbog toga što je Hisense vlasnik kompanije Gorenje, a Gorenje Beograd je uvoznik za Hisense proizvode na srpskom tržištu i na tržištu za koje Gorenje tradicionalno smatra kao "domaće" formirana je veoma atraktivna cena, da bi se krajnjim kupcima omogućilo da kupe klima uređaj ovog renomiranog proizvođača, koji poseduje zaista vrhunske karakteristike, po veoma pristupačnoj ceni.

Hisense Energy Pro je najnoviji model kompanije Hisense, koji se u prodaji na globalnim tržištima nalazi od ove godine, tako da realno za sada niko iz ličnog iskustva ne može da nam da povratnu informaciju kako se ovaj model ponaša u piku zimske sezone.

Na srpskom tržištu Energy Pro je jedan od najprodavanijih Inverter klima uređaja ove godine, tako da je realno da će i na forumu uskoro biti korisnika koji će podeliti svoja lična iskustva o radu ovog modela klima uređaja.

Svako ko ima prilike uživo da vidi model Hisense Energy Pro, već na prvi pogled postane svestan, potencijalno o kakvom se uređuju radi.

Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka

Energy Pro i jeste u klasi Muse klime.
Po kojim to "tehnologijama" je ista kao Amber?
I koje si ti slicne karakteristike nasao tim dvema klimama?
Osim sto su oba uredjaja u pitanju klima uredjaji, ne vidim nikakvu slicnost Energy Pro i Amber Premiuma.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kako su došli ovi malo topliji dani tako mi je i klima počela dosta češće da se pali i gasi. Ono što sam primetio, pogotovo noću dok se spava, jesu vibracije koje se prilikom pokretanja, odnosno promene brzine kompresora, prenose kroz zidove na određenim frekvencijama. Nisu to sad neke bogzna kolko glasne vibracije ali se osete posebno kada je tišina.

Kada u tom trenutku izađem napolje i oslušnem spoljnu jedinicu, ništa osim strujanja vazduha i jedva primetnog zujanja se ne čuje dok se s druge strane u kući osećaju te vibracije. Interesantno je recimo da se vibracije uopšte ne osećaju tik ispod klime već na 2m od nje i ne osete se podjednako u svim delovima prostorije.

Instalacija je duga 3 i po metra i stavljene su antivibracione gume.

Je l' postoji možda još nešto što bi moglo da se uradi? Ima li možda razlike u kvalitetu antivibracionih guma?

I da, kuća je sazidana od giter blokova.
 
Energy Pro i jeste u klasi Muse klime.
Po kojim to "tehnologijama" je ista kao Amber?
I koje si ti slicne karakteristike nasao tim dvema klimama?
Osim sto su oba uredjaja u pitanju klima uredjaji, ne vidim nikakvu slicnost Energy Pro i Amber Premiuma.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Kod klima uređaja diferencijaciju između modela istih proizvođača prvo određuje energetski razred samog uređaja, koji zavisi od puno faktora koji se koriste u određenim modelima, a najviše od tehnologije koja je implementirana u iste.

Hisense Energy Pro i Gree Amber Premium, oba modela su u najvišem energetskom razredu A+++ u oba režima, sa koeficijentima SEER 8.5 i SCOP 5.1. To je trenutno najviši energetski razred u klimatizaciji i kod svakog proizvođača modeli u ovom energetskom razredu, ukoliko ih imaju u ponudi, spadaju u Premium segment u najvišem cenovnom rangu.

Gree Muse je u energetskom razredu A++/A+ sa koeficijentima SEER 7.0 i SCOP 4.0. Ovaj energetski razred je karakterističan za najveći broj Inverter klima uređaja.

Što se tiče ostalog, oba proizvođača su u ova dva modela ugradili najbolje što imaju, pa im je zato i cena slična na ostalim tržištima.

Što se tiče Energy Pro modela klima uređaj poseduje:

TMS Comfort control system

Inteligentna kontrola temperature, vlage i protoka vazduha koja izračunava parametare okruženja u zatvorenom prostoru koji najviše odgovaraju korisnicima. Na osnovu 6 parametara: temperature, vlažnosti, brzine izduvavanja vazduha, toplotnog zračenja, količine odeće i aktivnosti korisnika, Hisense klima uređaj inteligentno kontroliše temperaturu, vlažnost i brzinu izduvavanja vazduha.

A+++/A+++, A+++
Najviša sezonska efikasnost
SEER 8.5 SCOP 5.1
WiFi kontrola
HiSmart aplikacija na srpskom
Glasovna kontrola
AI mode, veštačka inteligencija
TMS Confort Control System
Automatska kontrola temperature
Automatska kontrola vlažnosti vazduha
Automatska kontrola jačine rada ventilatora
Automatska vertikalna i horizontalna krilca
Fast cooling
Tihi rad 18dB
4 prilagođena noćna programa
"I Feel" senzor na daljinskom upravljaču
Nova generacija filtera vazduha
Ionizator
Samočišćenje unutrašnje i spoljašnje jedinice procesom zamrzavanja i odmrzavanja.
Hidrofilni premaz na isparivaču
360° Full DC Inverter
7 nivoa zaštite spoljašnje jedinice
Grejač kućišta spoljašnje jedinice
Održavanje temperature na 8°C
Hlađenje na niskim spoljnim temperaturama
Dvoredni kondezator/izmenjivač toplote
GMCC Toshiba kompresor
7 godina garancije na kompresor
Gas R32

Zbog gore navedenog sam napisao da ovaj uređaj ne treba da poredimo sa Gree Muse. Ne kažem da je isti kao Gree Ambar, ali nije isti ni kao Gree Muse.



Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
 
Kompresor prenosi vibraciju na nosac a on na srafove i oni na zid, zato se i cuje dalje. To je neizbezno kod grejanja klimom, zato je najbolje da se spoljna montira na pod na nekim betonskim blokovima ili da se ozida da bude vislje zbog snega i tada nema tih vibracija. Na fasadi se uvek cuje, zavisi od klime i zida koliko jako.
 
Vidjao sam spoljne jedinice koje su montirane tako što bakarne cevi skoro direktno iz zida idu na priključke S.J. Na taj način, SJ je ukrućena, poduprta bakarnim cevima od zida, jer su one na neki način učvršćene u prolazu kroz zid. Uzalud antivibracione gume u takvoj situaciji jer SJ ne može da potroši energiju vibracija na konzolnim delovima nosača

Najbolji primer sprečavanja prenosa vibracija je na Xerojevoj slici, onoj na kojoj momak stoji na merdevinama. Dugački horizontalni nosači "gutaju" vibracije "gore-dole", a petlja iza SJ ima i veliko opružno, elastično svojstvo u smeru SJ-zid pa SJ slobodno vibrira u smeru ka zidu.
p.s.

Dakle, čak i ako imate dovoljnu, minimalno preporučenu dužinu instalacije od npr. 3 metra unutar prostorije, slobodno se, bez ustezanja, "otvorite" za još metar bakra i napravite jednu "petlju" iza SJ. može da pomogne više od "antivibracionih" guma.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno