Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Klima odmrzava spoljnu jedinicu, radi defrost. Normalno je, nemaš razlog za brigu.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Znači ne valja ni Mitsubishi kojim se greje pola Skandinavije. Da nije loša ugradnja u pitanju!? :d
 
Ahaha, ma jok. Ovo je komentar na legendu koja se par puta reinkarnirala na Elitemadzone (kafa, anon, itd...). Lik je kukao na FH kako jako slabo duva na AUTO, pa mora da stavi FAN na manual na (valjda) 3 crtice kako bi ga ogrejala klima od preko soma evra. Mislim da i dalje prati forume pod ko-zna-kojim imenom. Ali ne peca se više. [emoji1787]

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Meni je midea, kada stavim na auto bude hladno. Na trecoj brzini greje dobro nekada i spuatim na drugu brzinu. Grejem lokal. I svako jutro kada dodjem temperatura je manja od zadate za 2-3 stepena. Za sat zagreje na 24. Al hladno. Evo jutros ostavio je na 21c u trecoj brzini. U radnji kma 19 i radi defrost ko da sam napolju :)

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Pa tako je kod većine. Na auto neće da duvaju jako, i ako je veći prostor poželjno je da se digne jednu crticu.
 
LT greje 5x6m po dužini, na AUTO, eko mod uključen

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Panasonic forsira duvanje, posebno kad je hladno. Lepo zagreje ceo prostor. Dnevna soba i kuhnija idu u G, dužina 9,5 m, širina 7,2 m.
 
Poslednja izmena:
To auto na nekim znaci ekonomican mod gde najmanje troši a tada i najmanje greje.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
LT isto. Danju šalta 1-2, noću ume da opali na 3. brzinu kad je baš hladno.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam zadovoljan kada stavim 25c tada je toplo i drzi temeraturu 24-25c. Al preko noci spustim da ne greje bas puno i tada mi nw odrzava. Moram oatavljati nocu da probam na vecoj temeraturi

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ja sam zadovoljan kada stavim 25c tada je toplo i drzi temeraturu 24-25c. Al preko noci spustim da ne greje bas puno i tada mi nw odrzava. Moram oatavljati nocu da probam na vecoj temeraturi

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Dodaj izolaciju!

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ako slabije duva, manji je COP, pa nema ništa od uštede.

Baš tako, samo što oni COP na određenim temperaturama računaju sa maksimalnim izduvom, a SCOP takođe kroz svega par merenja i interpolacijom. Auto mod mogu da naprave kako hoće bez potrebe da se menja specifikacija uređaja.
 
Ma nije mi se samo jedan lik zalio da mu FH35VE ne moze odrzavati zadatu sa AUTO fan postavkom , cak ni anon to nije poricao , prosto se mora staviti na 3 brzinu da bi se odrzavala zadata . To mu je boljka koju smo odavno konttovali po forumima a jednoj TOP klimi tako nesto ne prilici.

Da ne bude zabune , sve ostalo je OK ali taj deo ..
 
Ja sam zadovoljan kada stavim 25c tada je toplo i drzi temeraturu 24-25c. Al preko noci spustim da ne greje bas puno i tada mi nw odrzava. Moram oatavljati nocu da probam na vecoj temeraturi

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Prostor odaje previše toplote
Što reče jozza pojačaj izolaciju ili pojačaj grejanje kako bi nadoknadio gubitak.
Ti uveče uradiš suprotno smanjis grejanje i sačeka te hladan prostor.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pvc stolrija. Na 3 zida stiropor 10cm na jedan zid nema izolacije jer delim lokal sa drugom radnjom koja ne radi. Ona jeste hladna ne greje se. Al nije apoljni zid. Na tavanu staklena i preko tervol. Moram pojacavati onda temperaturu.
Doduse izmedju plafona i zida. Ima jedno 10cm koje nije izolovano. Jer je sa spoljne stranje šiše u toj visini pa nije to odradjeno. Da nebi rasturli. Sad dal tih cm znaci kolko ne znam

Kako vam ovo izgleda: SCOP (Tbiv: -7°C): 4,0; A+?


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ali ipak uvece smanjis temperaturu, tako si rekao?

dok preko dana ima ljudi u lokalu i oni greju ima i sunca napolju, a uvece kad svi izadju tom prostoru zapravo treba vise energije jer nema ni sunca ni ljudi da odrzava potrebnu temperaturu, a jos mu ti smanjis temperaturu.

Po nekom mom iskustvu manje energije je potrebno za odrzavanje temperature nego da se postigne ta ista temperatura kada padne, plus na sve to nocu je gubitak toplote objekta uvek veci jer je napolju hladnije kada sunce zadje.

Znaci moras ostaviti bar setovanu istu temperaturu, a i tada ce klima morati da povuce vise iz uticnice jer nema ljudi u prostoru koji takodje zrace toplotu.

Na klimama se bas lepo moze videti bukvalno u vatima koliko prostor zraci energije.
 
Poslednja izmena:
Pvc stolrija. Na 3 zida stiropor 10cm na jedan zid nema izolacije jer delim lokal sa drugom radnjom koja ne radi. Ona jeste hladna ne greje se. Al nije apoljni zid. Na tavanu staklena i preko tervol. Moram pojacavati onda temperaturu.
Doduse izmedju plafona i zida. Ima jedno 10cm koje nije izolovano. Jer je sa spoljne stranje šiše u toj visini pa nije to odradjeno. Da nebi rasturli. Sad dal tih cm znaci kolko ne znam

Kako vam ovo izgleda: SCOP (Tbiv: -7°C): 4,0; A+?


Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Koja beše površina i koliko vuče klima u održavanju? Koja beše Midea? Ja bih pojačao na plafonu izolaciju. Pod je izolovan?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
MIDEA MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW ovo je moja klima. Nemam ja puno do 20m2. A za pod ne znam. Ja sam preko laminata, stavio jos jedan laminat. Tako da znam za to. Neverujem da je bilo sta sem betona dole. Ostavljacu na 24nocu. Nemam merac za kw moram to kupiti.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ostavi temperaturu koju hoces da odrzavas, ni manje ni vise, ona ce da vuce koliko treba to da odrzi.

Evo ja sam bio sad do mojeg stana koji se greje klimom...klima ugasena "da bi se stedelo" temperatura pala na 8 stepeni, do veceras ce jos da padne.
Ja ne znam kojom logikom ljudi misle da udju u toplo ako je klima ugasena, i unutra nema nikog...tu nema nikakve ustede jer ce trebati minimum 24 sata da klima nadohnadi gubitke.

To vise nema nikakve veze ni sa izolacijom vec samo sa gluposcu.
 
Poslednja izmena:
Hoces da kazes da sam glup? Hahahah pa aj ostavljacu na 24. Ja nikada ne gasim klimu. Nego me nervira ako je ostavim na 21 sto nine 21 nego 18 :) i onda nije lako 6c da postigne.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
 
Ako imas nizu tarifu kao ja u lokalu onda nema smisla smanjivati jer tad je struja 4 puta jeftinija. Ako nemas smanji na 22c na primer ali nikako ispod. Kad dodjes ujutru na 24c i teraj. Kad su veci minusi ostavi na 24 i nocu.
I kod mene rade defrost cesto, vlaga 100%, 0-1c, najgori uslovi za rad klime i TP.
 
Nisam mislio na tebe...
Nije bitan broj na daljinskom već temperatura koju želiš da te sačeka.
U ostalom isprogramiraj je da ujutru pre nego što dodjes podigne temperaturu.

Ali najbolje da održava istu, najmanje energije je potrebno.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Hoces da kazes da sam glup? Hahahah pa aj ostavljacu na 24. Ja nikada ne gasim klimu. Nego me nervira ako je ostavim na 21 sto nine 21 nego 18 :) i onda nije lako 6c da postigne.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока
Možda je manji kapacitet klime u odnosu na prostor koji greje

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Jedino se niko na Toshibe ne zali (jer TO ŠIBA lo ludo), zasto je to tako... ?:D
 
Žale se ljudi na Mirai, tandrče plastika na spoljašnjoj, a kompresor pišti ko mlazni avion. Ovo nije nenormalno, i ne utiče na rad klime, ali moralo se negde uštedeti da bi se tržištu ponudio uređaj niže cenovne klase. Zato Suzumi i Daiseikai rade za sve pare.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Koji servis je za preporuku za ugradnju grejaca spoljnje jedinice?
BG i okolina.
 
Na koliko vam radi odmrzavanje na Violi i Amberu?
 
MIDEA MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW ovo je moja klima. Nemam ja puno do 20m2. A za pod ne znam. Ja sam preko laminata, stavio jos jedan laminat. Tako da znam za to. Neverujem da je bilo sta sem betona dole. Ostavljacu na 24nocu. Nemam merac za kw moram to kupiti.

Послато са SM-G960F уз помоћ Тапатока

Da malo pomognem.Imam istu klimu ( Midea mission 12 ) sa kojojm grejem jednak prostor od dvadesetak kvadrata i mislim da cak imas i bolju izolaciju od mene makar u plafonskom delu, ali meni isti model klime radi odlicno i perfektno greje taj prostor evo vec drugu zimu.Klimu ne gasim uopste osim jednom mesecno radi ev.pranja filtera ako je potrebno a uglavnom nije, a kako volimo da nam u tom prostoru ne bude hladnije od najmanje 24 stepena, klima je uvek podesena na 26 stepeni u automataskom modu i nikada ni najmanji problem cak i na vrlo niskim temepraturama.Da bi temperatura u prostoru bila jednaka sa zadatom, pokusaj da iskoristis opciju "prati me" na daljinskom i imaces istu i setovanu i ambijentalnu temperatutru naravno, ukoliko je klima u automatskom modu i ako se ista ne iskljucije.Iskljucivanjem klime opcija "prati me" se automatski iskljucije i ponovnim ukljucivanjem klime mora se ponovo rucno aktivirati.Ovaj model jeste odlicna klima koja vrlo pouzdano, savrseno i bez greske radi svoj posao na grejanju za vrlo pristojan novac.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno