Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, stvarno taj ulazni model daikin-a po specifikacijama buke ( i ostalog ) nije los. Hvala.
Ima li mozda ko sa tim modelom a da ima direktna iskustva.
 
U Daikin ne veruju oni koji ga ne znaju, ko ga zna i u njega veruje opet ne uzima ove "ulazne" modele vec gleda nesto bolje...
 
Koliko sam citao daikin 35c 12btu je tih i zadovoljice tvoje potrebe

Taj Daikin ume da bude prilicno problematican vec pri prvim iole ozbiljnijim iskusenjima. Pisao covek o tome...

Kako vam rade klime ovih zadnjih 2 dana kad je ova maglustina nonstop? Pitam za Beograd. Meni na Daikin ftxb35c ide defrost bas cesto. Svakih pola sata, sat najviše. I defrost traje 8-10 min. Posle toga pokušava da nadoknadi izgubljeno. Ali recimo na podešenih 24 stepena održava na recimo 22.5. Imam digitalni thermostat od el. Kotla koji je precizan. Brzina je automatska. Nešto mi ovo često, da ne kažem da je dosadno.
 
Ljudi, ne javlja se onaj lik sa klimom u podrumu. Da se nešto nije desilo?
Nemoj se brinuti, nije se nista desilo. Klima radi Odlicno, u podrumu 10 stepeni ( pre ovih ledenih dana bilo je 12 stepeni), jos uvek se ceka prvi defrost, a ubrzo stize I drugi Hisense
cb9bd05a274bce41f16b96c4a22334c5.jpg


Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Ne daju mu pingvini da udje da proveri klime :D
 
Nisu pingvini problem, polarni medvedi su opasni, njih se mora cuvati... :D
 
Evo i ja da napišem nešto o Kmta posle ovih par dana minusa mada mislim da neću reći ništa posebno novo i spektakularno.

Uglavnom, klima je bolje radila na -7 nego što je radila kad je bilo 0 stepeni. Na -7 defrost je išao na nekih 4 sata i to vrlo često samo kontrolni. Isto tako je i SJ tiše radila nego kada je napolju oko 0. Sa održavanjem temperature (24 stepena) u 25m2 nije bilo nikakvih problema i imao sam utisak da je to lagano održavala.

Trenutna potrošnja na -7 se kretala negde oko 600-700w, duvala je poprilično vruć vazduh i nisam zapazio da se spuštala nešto mnogo ispod toga na toj temperaturi, kao npr.sada na +7 kada duva sa 200-300w.

To je to otprilike. Sve u svemu ja sam zadovoljan.
 
Ima li KMTA grejac tacne/kompresora?

Tih 600-700W je povelika potrosnja za tu kvadraturu. Ocigledno i "prostor" uzima danak. Ako te zanima, vrlo je lako sracunati kolika ti je potrosnja klime na sat po m2, pa iz toga ugrubo izvuci i toplotne gubitke prostora, sto svakako nije beznacajan podatak.

Takodje, vrlo bitan podatak za sve one koji "padaju u nesvest" (ne mislim na tebe) na tih "200W u odrzavanju" je kolika je tada tmp izduva. Bez toga, taj podatak je prilicno marginalan.

Ipak, sustina svega je u licnom zadovoljstvu, i iskreno mi je drago sto vidim da si zadovoljan uredjajem koji imas.
 
Nema grejače.

Jeste malo povelika, mada to je bilo baš kada je bilo -7. Dnevna recimo za taj dan je bila malo više od 13kw, pa mu to dođe oko 550w u proseku po satu, što i nije toliko loše.

Imam izolaciju 5cm i pvc ali s druge strane imam i neizolovan pod, tri spoljna zida a i kuća se ne greje osim u toj sobi gde je klima. Verovatno sve to utiče...

Postavljao sam klip o temperaturi izduva na 100 i nešto vati kod mene ali merio sam sa beskontaktnim termometrom pa ne znam koliko je to sve merodavno. Uglavnom, kad god sam merio, neki raspon je bio od 31 do 33 stepena, kako kad.

Vodila se jedno vreme rasprava ovde o tome da li je dobro da klima ide toliko nisko ili nije i mišljenja su bila dosta podeljena.

Sve u svemu, ja lično stvarno nikada nisam osetio bilo kakvo strujanje hladnoće u sobi kada klima radi tako nisko, osim kada stanem tik ispred klime (s tim što je meni klima u ćošku sobe i duva u ormar preko puta a ne u ljude) ali opet s druge strane javljali su se ljudi koji su osećali hladno strujanje vazduha kada klima radi nisko tako da eto. Verovatno mnogo zavisi od subjektinog osećaja, pozicije klime, oblika prostorije, itd.
 
Hvala za sav dodatni info. Taj beskontaktno (IC) termometar nije merodavan za to, ako te ikada bude zanimalo kolika je zaista tmp na izduvu pri tako niskoj potrosnji postoje i vrlo jeftina, a za tu svrhu prilicno pouzdana, resenja (mali kineski termometar sa sondom, cca 300 din), mada, iskreno... kao ocigledno zadovoljnom korisniku, i ne treba ti to. Ono najbitnije je vec tu.
 
Nema veze što sam zadovoljan, volim ja da se informišem i da čačkam šta i kako funkcioniše i pre i posle kupovine. Imam gomilu uređaja za merenje svega i svačega u kući... Nabaviću i tu sondu vremenom verovatno. :)
 
Pozdrav svima :)
Hausel klima koja nas perfektno sluzi vec... pa od doba "minimaksa" do dan danas je polako dosla na zamenu.. radi ona i dalje odlicno, ali je unutrasnja jedinica toliko pozutela, daljinski se raspao pre neki dan.. i da ne duzim, resio sam da je zamenim.

U pitanju je stan od 50 kvadrata, sa centralnim grejanjem i odlicnom izolacijom.
Klimu koristimo uglavnom za hladjenje. U onom prelazom periodu dok ne krene grejanje, zena upali navece na pola sata da dogreje jer je smrzljiva, i takodje dogrevamo po malo kada se klinac kupa tokom zimskog perioda.
Znaci ne treba nam ozbiljno grejanje, jer generalno bude toplo zimi.

Dvoumim se izmedju sledecih modela:

Midea Breezeles inverter 12btu / GREE Muse Profi 12btu / GREE G-TECH Profi Inverter 12btu

Verujem da je bilo koja i vise nego dovoljne za nase potrebe, ali eto opet volim da cujem iskustva pre nego sto se odlucim :)
 
Poslednja izmena:
Kupi koju god hoćeš. Za tvoju namenu sve će raditi posao, pa čak i Muse na koju je bilo nekih pritužbi.
A ako je tišina prioritet, onda Gtech ili Midea.
 
Gree Muse se loše pokazala vrlo nezadovoljni korisnici.Pošto ti klima treba za dogrevanje ja bi ti preporučio nešto provereno a to je Fujitsu LMCE12.Ima normalnu modulaciju lepo radi i u prelaznom periodu a i kad zahladi.Naravno izbor je na tebi uvek možeš da kupiš neku od ovih klima koje si poželeo pa da nam opišeš kako rade kasnije u toku upotrebe.
 
U tom slucaju bih Muse izbacio iz izbora..

Bice jedna od druge dve navedene. Ukoliko
Koliko sam bacio pogled, korisnici su manje vise zadovoljni sa njima..
 
Kolege sa meracima, koliko orijentaciono inverter 12-ka vuce iz uticnice tokom defrosta?
 
Kod mene od cca 600 do 1000 W.
 
Gree Muse se loše pokazala vrlo nezadovoljni korisnici.Pošto ti klima treba za dogrevanje ja bi ti preporučio nešto provereno a to je Fujitsu LMCE12.Ima normalnu modulaciju lepo radi i u prelaznom periodu a i kad zahladi.Naravno izbor je na tebi uvek možeš da kupiš neku od ovih klima koje si poželeo pa da nam opišeš kako rade kasnije u toku upotrebe.

Meni muse jako dobro radi i skroz sam zadovoljan,
Kapiram da ima dosta nezadovoljnih korisnika, mozda sam imao i srece sa ugradnjom, polozajem i svim ostlaim faktrorima. Potrosnaj ok, sve u svemu jako zadovoljan. To je moje iskustvo. G Tech je bolja za nekih 15% ali zasto bi bacao novac ARGENTTO koji je postavio pitanje, ako mu vec sluzi samo za prelazni period. Za Fujicu ne znam jer je nisam koristio, mada znam da je to star model i ima jako staromodan daljinski ali sto se mene tice, muse je sasvim ok za cenu ospod 500e
 
Kolege sa meracima, koliko orijentaciono inverter 12-ka vuce iz uticnice tokom defrosta?

Kod mene KMTA na defrostu trosi tako oko 400-500w krene od 350w pa polako dize i vrti oko 400-500w uglavnom , nisam je nikad pratio bas do kraja samog defrosta, mozda pred kraj ode i na vecu potrosnju nebih stvarno znao... Kontrolni defrost je nekih 6-7 min a full defrost je nekih 12 min.
Druge dve bergen 12tice gotovo identicno odmrzavaju svaki put, zakucaju na 750w i tako zuje 11-12 min
 
Meni muse jako dobro radi i skroz sam zadovoljan,
Kapiram da ima dosta nezadovoljnih korisnika, mozda sam imao i srece sa ugradnjom, polozajem i svim ostlaim faktrorima. Potrosnaj ok, sve u svemu jako zadovoljan. To je moje iskustvo. G Tech je bolja za nekih 15% ali zasto bi bacao novac ARGENTTO koji je postavio pitanje, ako mu vec sluzi samo za prelazni period. Za Fujicu ne znam jer je nisam koristio, mada znam da je to star model i ima jako staromodan daljinski ali sto se mene tice, muse je sasvim ok za cenu ospod 500e

Slazem se u potpunosti sto se tice Fujicu.. bacio sam pogled, ne znas da li je grdnija unutrasnja jedinica ili daljinski.. pre bih dodao 200 eur vise za nesto novije nego da gledam to na zidu... verujem da je dobra, i da svakako ima onih kojima su karakteristike ispred izgleda, ali kao sto rekoh, meni je potrosnja struje totalno nebitna, bitno je da ima wifi, da lepo izgleda, i da moze da dogreje pola sata. a to verujem da moze svaka jer i ovaj dinosaurus od klime posluzi za toliko na - 2 do -5.. jeste da upali defrost nakon 15 minuta, ali uz dobro centralno, ona za tih 15 min osetno podigne temperaturu. Neki kazu nevalja da se pali ispod 0, medjutim zena moja to pali ne gledajuci spoljnu temperaturu i ona odbija da crkne (mislim na klimu, ne na zenu :)
 
Poslednja izmena:
G-Tech se izuzetmo lako i lepo rasklapa unutrasnja jedinica za potpuno ciscenje, toliko lako da svako moze posle isteka garantnog roka da je sam cisti (pa i u garantnom roku) i nikad vise ne vidi majstora dok u njoj ima gasa. Ustedi se minimum 2,5-3krsd po ciscenju a bas zbog te lakoce svako je moze za 1/2h sam ocistiti koliko god puta hoce.

Muse je pokazala neke mane u radu, modulaciji i nacinu rada u prelaznom periodu, odvec se ponasala kao on/off (gasila se cesto) i slabo je modulirala (radila sa mnogo vise W od ocekivanog).
Sada kad je zahladilo Muse dobro konstantno greje koliko sam mogao primetiti po retkim komentarima korisnika.

Kad se kupuje uredjaj koji moze narednih 10-15 godina da radi, ako nije prevelika razlika u ceni, licno mislim da je bolje uzeti savremeniji, prakticniji i bolji uredjaj, na toliko dugo koristenje se uvek isplati...

Bilo je nekih Hisense modela koji su navodno dobri i iz vise klase a po veoma povoljnoj i promotivnoj ceni kod nas (radi Gorenja kod nas, kupi ih Hisense i znate vi vec koga, davali ih kao domaci proizvod...)
 
Poslednja izmena:
Slazem se da bi mogla biti odlicna i Fujitsu KMTA.
Da li ona ima wifi ugradjen?

Za ono sto njemu treba svaka klima ce da radi dobro cak i Tesla, Vivax i Vox, e sad se samo postavlja pitanje koja ce lepse, kulturnije da radi ljeti, na hladjenju, koja je tisa i s vise funkcionalnih opcija podesavanja rada.
Njemu treba klima za hladjenje i povremeno dogrevanje.
 
Poslednja izmena:
Kod mene identican slucaj, stan 51m2, CG. Prosle godine ugradjen Gree Lomo i sve OK. Ove koje su navedene su bolje klime pa eto obzirom da je bitan izgled uzmi koja ti se vise svidja :)
Kod te Midee je zanimljiv protok vazduha pa je verujem prijatniji na hladjenju od ostalih, mozda i to uzeti u obzir jer je hladjenje prioritet.

Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
Da, i meni tako deluje. S obzirom na "sitnu" decu, ta Midea bi mogla biti dobro resenje jer ne duva direktno kao obicna klima.
Video sam negde na prethodnim stranama da ima onih koji imaju tu Mideu, pa sve cekam da neko napise jel zadovoljan itd..


E sad jedno zaista bitno pitanje, procitah razne informacije na tu temu:
Da li je prilikom moztaze neke od ovih klima (G tech, Muse ili Breezeless potrebno vakumiranje sistema ?
Ovo pitam da me ne bi farbali majstori, a kapiram da je bitna stavka prilikom ugradnje.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno