Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako prostor je oko 20m2 izolacija je 10cm PVC Stolarija , šta preporucujete za oko 500e za vikend ću da kupim drugu ne mogu sa ovom više da se zezam, loše mi i održava temperaturu. Ako stavim noću na 21 mora sutra da bude 19 ili 20 nikako kako treba mnogo me nervira da kupim drugu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Potraži ukoliko još negde im Fujitsu LLCE12.Odlična je i LMCE12 mada nešto skuplja.
 
udjem bar mesecno da vidim ima li update ali nikad nista ne uradi pise samo da je updateovan i verzija koja je
 
Ako nemaš klimu sa wifi, nikako.
 
Za ovu spoljnu jedinicu kažu da je od G-tech modela proizvođač Gree.Vidi se da je klima baš omlatila prethodne defroste.Površno je i nepotpuno odradila defroste i ostale su kapljice koje su se zaledile i formirale naslage leda koji će se samo povećavati.Posebno je vidljivo u donjoj zoni izmenjivača.Bolje je da klima radi defrost i 10 minuta nego da ovako ostane led.
https://ibb.co/2FB90G5
I moja klima (Bergen Pine best buy) ima tu liniju nezaledjenosti na izmenjivaču kao i ta klima sa slike. Jel to normalno ili?
 
Ja sa gree muse grejem 14 kvadrata izolovanog prostora.
Defors po minusu radi na 1h do 2h, traje 5 - 6 min
U sobi je pretoplo na 23c. Obicno je drzim na 21c. nocu na 18c
Probao sam jednom na 25c, to nije moglo da se dise unutra od toplote.
trosi pd 500 do 700w,
Jeste mala kvadratura, ali za moje potrebe ona je savrsena.
Pre toga sam imao i vox i sasmung, nisu ni priblizne ovoj.
 
Može. Ali prvo popravi klimu.
 
Visoka potrosnja za 14m2 izolovanog prostora.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Stigao mi račun za decembar
7560 dinara
60 kvm grejne površine
 
Visoka potrosnja za 14m2 izolovanog prostora.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Ne znam, meni je ok. S obzirom da sam pored starih klima uredjaja, dogrevao grejalicom od 2kw ili radijatorom, pa je potrosnja bila oko 3kw na sat u najhladnijim nocima.
Pazi 3 klime gree muse ili g dech u najboljem slucaju amber, za nekih 80 -90 kvadrata, uz prosecnu potrosnju da bude i 2.5w na 25 stepeni, tj 60kw na sat 1800 mesecno, ali ne moze toliko da bude, struja bi bila oko 100e mesecno u najhladnijim danima. 5 meseci po 100e ali nece toliko biti, jer nije uvek minus u tim mesecima. Kazimo 350 - 400e za grejanje bez muke je mnogo isplativije nego,
uvoditi centralno 3000e i trositi oko 3 tone i vise peleta, za 600e. (lozenje, unosenej ,iznosenej dzakova ili drva u gorem slucaju 20metara sa jos vise muke
 
Slazem se nego me cudi tako visoka potrosnja navodno dobro izolovanog prostora.
Ja trosim pola od toga za duplo vise kvadrata.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
E pa muse trosi vise skoro od svih klima (to nisam znao kad sam kupio, jer je bio nov model, izasao kao zamena za violu. Kasnije se ispostavilo da nije zamena). To mu je mana, ali zato odlicno greje
 
Montirali mi danas Hisense Easy Smart 12K. Jel zna neko da mi objasni konkretnu razliku izmedju Smart i IFeel moda??? Da li ima manual u pdf-u za moju klimu na net-u??? Ako neko zna molim za link. Na maticnom sajtu samo tehnicke karakteristike.
 
Poslednja izmena:
Weska koji je to model Midea?

Mission MSMBBU-12HRFN1-QRD0GW

Problem je što Ja živim u malom gradu i imamo jednog čoveka za klime, Da bih izbegao njega zvao sam nekog iz mesta pored 35km dalje kada je montirao. Da vam ne pišem u detalje taj je duplo gori. Ima li Midea ovlašćeni servis da njih zovnem pa neka i naplate put ali ako mogu da poprave ili da je skidam i uzmem drugu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E pa muse trosi vise skoro od svih klima (to nisam znao kad sam kupio, jer je bio nov model, izasao kao zamena za violu. Kasnije se ispostavilo da nije zamena). To mu je mana, ali zato odlicno greje
Kada kazes 14m2 izolovanih, zivis u kuci od 14m2 sa izolacijom okolo?

Odakle to da Muse trosi nesto vise od ostalih klima u toj klasi?

Kada kazes da trosi 500-700W, jel to pricas po satu, da ti trosi 12-17kW dnevno za izolovanih 14m2, jesi siguran u to?
Ili hoces da kazes da kada radi, radi na 500-700W?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nije nešto u redu sa klimom. Ima kolega isti model u slabo izolovanom objektu i sve je u redu sa njom, tj. nije u opšte zaledila kao ova.
 
E, taman dok mi je @maxy tu...


@weska88
To je Mission model? Onda nesto sa njom nije u redu, dosta ljudi je ima i nikom nije ovako zaledila koliko ja znam.

@maxy,

Mene samo da li ces posle ona moja dva jucerasnja posta, evo ih bas ovde...

https://forum.benchmark.rs/showthre...i-prvi-post!&p=6295138&viewfull=1#post6295138
https://forum.benchmark.rs/showthre...i-prvi-post!&p=6295188&viewfull=1#post6295188

...u kojima sam ti, kao vlasnik dva Missiona, i iz licnog iskustva, napisao isto ovo sto je sada napisao @Djalf, a ti na sve to reagovao ovako...

Pa videli smo da se sve tvoje klime ponašaju na vrlo neobičan način.

U desetom selu
Živi Antuntun....

...imati zrno pristojnosti i izviniti se za ovaj ispad? ;)

Ili ces biti dosledan do kraja i mozda sad reci kolegi @Djalfu da se i sve te klime o kojima on pise ponasaju na vrlo neobican nacin, i da je tvoje misljenje o uredjaju koji nemas ipak najrelevantnije.

Kao sto vidis, uvek ovako ispadne kada neko ko pise napamet komunicira sa nekim ko ima (u ovom slucaju bas tu Mideu) i tacno zna o cemu pise. Na kraju uvek sve dodje na svoje. Ponekad je dovoljan i jedan dan.

Odluci sam ;)
 
Poslednja izmena:
Hoću. Biće večeras specijalna emisija na rts posle dnevnika o mom izvinjenju. A posle idem da se zamonašim i iskupim se za svoje grehe.
 
Montirali mi danas Hisense Easy Smart 12K. Jel zna neko da mi objasni konkretnu razliku izmedju Smart i IFeel moda??? Da li ima manual u pdf-u za moju klimu na net-u??? Ako neko zna molim za link. Na maticnom sajtu samo tehnicke karakteristike.

Druže, upali je, podesi temperaturu i brzinu izduva kako ti odgovaraju i zaboravi na nju. Petljajući sa funkcijama nećeš dobiti ništa. Marketinške fore, a posebno u ulaznom segmentu.
 
Sad videh, masa spoljne jedinice 23 kg. Štedelo se na izmenjivaču.
 
Moj Muse u novembru potrosio 190kw a u decembru 250kw grejem prostor od 18km dva zida spoljasnja bez izolacije druga dva takodje hladna sa druge strane i stolarija je stara.
 
da se greješ na neko drugo el. grejno telo, opušteno bi gurao do 1000 kWh mesečno
 
Nije nešto u redu sa klimom. Ima kolega isti model u slabo izolovanom objektu i sve je u redu sa njom, tj. nije u opšte zaledila kao ova.

Još jedno pitanje videću ovih dana nekog treceg majstora da nadjem.
Imam pitanje citao sam da treba da bude 3m cevi itd. Meni je konkretno na istom zidu, tj deli ih samo zid, da li treba da udaljim.
Ona je radila dobro prve sezone, onda druge sezone sam je skinuo jer sam radio izolaciju i vratili je i te zime počela da zeza, dal nešto nije vraćeno kako treba nemam pojma Al zvaću nekog treceg sada


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba da bude 3 m cevi, ali to nema veze sa tvojim problemom. Ako je skidana, pa ponovo vraćana, veorvatno je tu srž problema.
Šta može biti problem:
- izgubljen deo gasa prilikom skidanja, nove ugradnje ili loše ugradnje (npr. konstantno gubi gas)
- nisu zaštićene cevi i ventili prilikom skidanja, pa da je nešto ušlo (vlaga, prašina...)
- nije dobro ili nije uopšte vakuumiran sistem posle ugradnje

A jesi li gledao možda da li radi ventilator na spoljnoj jedinici i kako radi? Da nije riknuo npr. neki kondenzator i da ti je zbog protok vazduha mali...
 
Poslednja izmena:

Da li si resio onaj problem sa svojom MUSE od pre par dana (sama od sebe se gasila u toku noci) i kako?

Ako je problem resen, mozda ne bi bilo lose napisati i neki feedback, jer si (izmedju ostalog) i ovde dobijao neke preporuke sta da probas, i sta bi moglo biti u pitanju. ;)
 
Jesam u pitanju je bio tajmer posto sam mislio da je dugme off da ugasim tajmer, kad sam iskljucio to vise nisam imao problema. Hvala na savetu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno