Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Po tvom postu, deluje da vredi uzei tu klimu.
Dao si me u razmisljanje
Vidi, ja sam klimu kupio kad nisam ništa znao o inverterima. Privukao me je trenutni popust i marka. Ispostavilo se da radi sasvim dobro u svim režimima rada u ni malo lakim uslovima.
Sada da kupujem, posle studiranja ovog foruma, u tom cenovnom rangu, samo mi Fujitsu llce zvuči bolje.
 
Vidi, ja sam klimu kupio kad nisam ništa znao o inverterima. Privukao me je trenutni popust i marka. Ispostavilo se da radi sasvim dobro u svim režimima rada u ni malo lakim uslovima.
Sada da kupujem, posle studiranja ovog foruma, u tom cenovnom rangu, samo mi Fujitsu llce zvuči bolje.

Što se tiče marke, radi se o Midei.
Lično bih je zaobišao, ako ni zbog čega drugog, onda zbog letargičnog daljinca. Za te pare bolja je bila mission I, a sad već i mission II.
 
Imam Gree inverter kupljenu prosle godine - naime, u poslednja 3 dana se naizmenicno iz spoljne jedinice cas cuje, cas ne, kao vibracija, brujanje ili kako da opisem..
Nekad se cuje izuzetno glasno, cini mi se da se vibracija cuje/oseca u celom stanu, tako bude 5min ili 55min a onda polako tise i tise i onda se ne cuje i sve bude ok neko vreme, i tako u krug naizmenicno u toku dana/noci. Normalno greje, nista drugo nisam primetio.

Neki savet? Hvala unapred...
 
Imam Gree inverter kupljenu prosle godine - naime, u poslednja 3 dana se naizmenicno iz spoljne jedinice cas cuje, cas ne, kao vibracija, brujanje ili kako da opisem..
Nekad se cuje izuzetno glasno, cini mi se da se vibracija cuje/oseca u celom stanu, tako bude 5min ili 55min a onda polako tise i tise i onda se ne cuje i sve bude ok neko vreme, i tako u krug naizmenicno u toku dana/noci. Normalno greje, nista drugo nisam primetio.

Neki savet? Hvala unapred...

Ista situacija kao kod mene, u nekom trenutku pogodi frekvenciju gde ne bruji, a nekada trese kao helikopter i cuje se do komsija. Danas kada je iznad 0 se nije cula. U pitanju je gree viola, rastavio sam spoljasnju jedinicu, stavio nekoliko slojeva guma ispod nozica i nisam uspeo da resim problem. Problem je izgleda u kucistu, tj limu koji bruji kada zategne mraz, tacnije kompresor prenosi i onda cela jedinica zvoni.
 
@filip555 - Takodje se radi o Gree Viola.

Mada ne bi rekao da je zbog zamrzavanja, jer i odmah nakon defrosta se desava isti problem. Praticu sta ce biti ovih dana posto ce da otopli.. mada mi se ne svidja sta se desava ni malo, ovo ovako nije podnosljivo u momentima. Zvacu servis ovih dana da vidim sta ce da kazu..
 
I meni se nocria juce malo glasnije nego inace, prvi put da je cujem onako. Umela je ponekad ona plastika za zadnje strane malo da se cuje ali cim sam je stisao rukom vise se nije culo. Sada se smirila.

Tapatalk from Poco loco
 
Da, mogu deo zvuka da 'smirim' držanjem lima/mreže itd.. ali vibracija ostaje relativno jaka, pa se i pored toga što držim sve rukom i dalje čuje..

Recimo sada, u ovom trenutku ništa se ne čuje, ali do pre 15min jedno pola sata je brujala glasno mislim da su me psovale komšije.

Ja se ne razumem, ali pretpostavljam da na nekoj 'frekvenciji' kompresor stvara jaču vibraciju, ali nisam siguran da je to normalno ili kreće neki problem sa istim, jer dešava se samo poslednja par dana, nikada pre toga.
 
Buka i vibracije su kombinacija leda tezih uslova rada odnosno visoki broj obrataja kompresora koji kod nekih modela moze da dostigne i do 7000 ob/min.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ukoliko se ovakve stvari desavaju i kada nisu tako problematicni uslovi rada, i ovako nesto bi mogao biti jedan od mogucih uzroka.

Q
 
Ja sam sa moje Gree Lomo morao da skinem resetku sa poledjine posto je bilo neverovatno koliko se tresla pri niskoj modulaciji. I sad se cela spoljnja vidno trese kada radi na 200W ( ne moze kamera lepo da uhavti nazalost) ali bar ne pravi tu buku vise. Kada lepo otopli, rasklapam obe i trazim gde se sta dodiruje da ubacim gumenu podlosku i da vidim gde probija struja na Vox XD
 
Ukoliko se ovakve stvari desavaju i kada nisu tako problematicni uslovi rada, i ovako nesto bi mogao biti jedan od mogucih uzroka.

Q


Rastavio sam je skroz i nigde ne vidim da se dodiruju cevi, gledao oko izolacije i nista. Pre 3 meseca je bio moca iz e neta sa nekim serviserom i samo se izolacija svukla po njihovoj prici, a cevi se nisu dodirivale. Ovako je to bilo. Posle nekog vremena se opet culo i premestio sam klimu na terasu. Do pre neki dan nije bilo problema. Klima se slabo cula.

https://streamable.com/d3gx3n
 
Desi se da nosaci ne budu 100% horizontalni pa se klima malo "nategne".
Tu pomaze da se neki od srafova koji drze klimu za nosace popusti.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ovakav LG inverter sam čuo kako radi pre nekoliko meseci nije baš u komšiluku malo je dalje.Čuje se spoljna sa jedno 30 metera karakterističan zvuk vrlo iritirajući.
 
To je bilo i na mojim LGevima od 1500e, svih 10 klima je isto tandrkalo, pa smo zadenuli drvca izmedju.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Izgleda da se LG popravio od tada. Moja tiho zuji.
A i ono što je drndalo na Vivaxu, na šta sam se žalio svo vreme, više ne drnda. Izgleda da se razdrndalo.
 
Taj tvoj Lg bese nema twin compresor, ovi noviji su sa twin, jos tise su spoljne jedinice.
Bila je u Enmonu akcija za Novu godinu, S12EQ standard inverter 51700, uzeo je moj komsija.
Osluskivao sam je kad su bili ovi minusi, veoma je tiha, cini mi se nista bucnija od mog MSZ-SF42, ali u pravu su, ima neki specifican zvuk bas kao neko blago zujanje.
 
Ne, nema twin rotary. Razmišljao sam i ja o S12 za te pare, ali bila bi mi zaebancija da skidam Vivax, ugrađujem LG, pa da onda skidam AUX i stavljam na njegovo mesto Vivax.
Sad je skuplja 50 eura.
 
Drndali su limovi, ne kompresor. Isto i na Violi plasticni poklopac, pa sam ga napeo i ne drnda vise.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da, slazem se za buku od limova kucista spoljne jedinice, ali ovo specificno zujanje mislim da se tako cuje kod svih Lg klima i da je to od kompresora.
 
Drndali su limovi, ne kompresor. Isto i na Violi plasticni poklopac, pa sam ga napeo i ne drnda vise.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Isti slučaj i kod mene. Taj poklopac na Violi je pravio problem, a sad je spoljna jedinica tiha i ne čuje se plus nemam ni antivbracione gumice i uopšte mi nisu potrebne.
Doduše kod mene je bilo više vibracija na hlađenju nego na grejanju.
 
Poslednja izmena:
Cime ste napeli, uglavili, pricvrljili, zasrafili, utvrdili, zakacili, te limove, plastike, cevi i ostale zvrčalice...?
 
Sad ste me zabrinuli sa tom bukom spoljne jedinice.
Mislio sam da negde u martu , aprilu kada ima manje posla ( mislim da ce biti problematicno postavljanje SJ ) ugradim klimu , 20 kv stan , mislim da je dobra izolacija jer kad se vratim sa posla stan je bez grejanja od jutra ( zivim sam ) bude u njemu oko 13 stepeni C ( sad kada je bio minus pre par dana ) i ukljucim obican kalorifer od 2 kw za jedno 2 do 3 sata bude 20-21 stepen ( sa varijacijama do oko 2 stepena u raznim delovima stana ).
Dakle koja klima ima najmanju buku spoljne jedinice ( sada mi je to najvaznije - nezgodan komsiluk ) a ipak nisko modulira na + 5 i navise, ne smeta nesto hladniji izduv i u stanju je da da makar 2+ Kw na recimo -7 uz kolko tolko i dalje pristojan COP i da bude do 60 hiljada.
Mislio sam o Midea MB-12N8D6-I Mission II ili bi mozda Bergen Pine profi inverter WiFi 12k bio bolji izbor ili neka druga mozda.
FUJITSU ASYG12LLCE koji mozda moze jos da se nabavi ima izgleda bucnu SJ. ili gresim.
Dakle buka ( vibracije , glasna zujanja i razna klepetanja ) SJ. sto manja - sve ostalo u drugi plan.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Sad ste me zabrinuli sa tom bukom spoljne jedinice.
Mislio sam da negde u martu , aprilu kada ima manje posla ( mislim da ce biti problematicno postavljanje SJ ) ugradim klimu , 20 kv stan , mislim da je dobra izolacija jer kad se vratim sa posla stan je bez grejanja od jutra ( zivim sam ) bude u njemu oko 13 stepeni C ( sad kada je bio minus pre par dana ) i ukljucim obican kalorifer od 2 kw za jedno 2 do 3 sata bude 20-21 stepen ( sa varijacijama do oko 2 stepena u raznim delovima stana ).
Dakle koja klima ima najmanju buku spoljne jedinice ( sada mi je to najvaznije - nezgodan komsiluk ) a ipak nisko modulira na + 5 i navise, ne smeta nesto hladniji izduv i u stanju je da da makar 2+ Kw na recimo -7 uz kolko tolko i dalje pristojan COP i da bude do 60 hiljada.
Mislio sam o Midea MB-12N8D6-I Mission II ili bi mozda Bergen Pine profi inverter WiFi 12k bio bolji izbor ili neka druga mozda.
FUJITSU ASYG12LLCE koji mozda moze jos da se nabavi ima izgleda bucnu SJ. ili gresim.
Dakle buka ( vibracije , glasna zujanja i razna klepetanja ) SJ. sto manja - sve ostalo u drugi plan.
Hvala.

Koliko sam citao daikin 35c 12btu je tih i zadovoljice tvoje potrebe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno