Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
15 cm je prilično, Panasonic je definisao min. 65 mm iznad, i 50 mm sa strane.
 
Jeste, ploča za montažu je manja od unutrašnje jedinice, mogao je da je spusti malo, i pomeri u stranu, nikakav problem ako unutrašnja jedinica pokriva malo kutiju za roletne, ovako mi deluje da maltene nema odakle da uvlači vazduh.
 
Ovde ni poklopac ne može lepo da se otvori da bi se vadili filteri.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Jeste previse blizu plafona ali osim sto je lose za odrzavanje ne bi mu preterano smetalo ni da je na 5 cm od plafona ali u ovom slucaju osim sto je blizu plafona nabijen je levo do zida i ima tu lajsnu ili garnisnu (sta god da je) ispred.
Za klimu koja pretezno hladi nije lose da je sto vislje ali opet za kvalitetno odrzavanje je zgodno da ima 15 i vise cm od plafona ( po mogucnosti)
Klima koja greje treba da je sto nize po mogucnosti da usta klime budu na 210 - 220 cm da bi sto efikasnije eliminisali slojevitost a ipak bili dovoljno visoko da bi komforno mogli i hladiti.
 
Nisam sam montirao naravno, ali je bila cena dzabe tako da je to olaksavajuca okolnost.? Sad kad bi se spustala klima, kako bi moralo da se radi sa cevima? Da li bi ostale u istoj rupi ili bi morala nova da se busi?

@djalf: O kakvim profilima pricas? Mozes li sliku neku da posaljes da vidim kako izgleda to

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
A plafon je rigips?
 
Nisam sam montirao naravno, ali je bila cena dzabe tako da je to olaksavajuca okolnost.? Sad kad bi se spustala klima, kako bi moralo da se radi sa cevima? Da li bi ostale u istoj rupi ili bi morala nova da se busi?

@djalf: O kakvim profilima pricas? Mozes li sliku neku da posaljes da vidim kako izgleda to

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
Koliko ja vidim, jedino da se premesti na zid pored, nemaš ti ovde gde da je spustiš, rupa svakako mora druga, kao i druge cevi

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Uputstvo je iz raja izaslo :)

Zato ti se i cuje ta klima, susti vazduh kao besan tuda...
Procitaj u uputstvu minimalnu razdaljinu, mislim da je za Gree 12cm, za Fujitsu mi je bilo vise, zbog vrata klime koja se otvaraju ka gore.
Ne moze ista rupa nikako zbog pada, moraces novu da busis i morace nova instalacija da se razvlaci, to jest, moraces da platis majstora da dodje i da ti to ugradi kako treba, a ne tu kao nogama.

Zaboravih da okacim kako treba da ti se cuje.

 
Zato sto smo imali prekratke, pa ce staviti posle vikenda i naravno, nikada nije stavljeno :)
 
Nema uticnice nigde blizu, zato ovako visi spojeno sa produznim..

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Uzeo danas ovu gree violu 12-icu, ali zaboravih da pitam u prodavnici jel moze ona da se prikljuci na monofaznu struju? Posto vidim da joj je za hladjenje 3.52 kw a grejanje 4 kw...
A na monofazni prikljucak nije bas preporucljivo prikljucivati uredjaje vece od 3kw...

Pa da vidim dok nije stigla da otkazem ja to ako nece moci [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Gledaš pogrešne snage, ulazna snaga je tipa 1-1,5 kW. Sve standardne (manje) klime su monofazne.
 
Da se samo podsetimo da odliv za kondenz ne treba stavljati u oluke.
U puno zgrada oko mene su zapuseni oluci, i doslo je do izliva oluka (da je neko stavio odvod iz klima, vec bi stanovi bili poplavljeni).
 
Po ovome trebalo bi da ne zapalim zgradu kad je budem ukljucio [emoji23]
01fc1b8857738d79e5c7f60fc6ad0370.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Sve ti piše tu.
 
Ne pitaj me nista, komplikovana situacija... nije bitan kabl nego to da mi ne gusi klimu, klima i ovako ima neke cudne zvuke izduvavanja vazduha, kao da si na promaji, pa je mozda i od toga. Ali ne moze da se spusti ni dole ni desno jer ne bi smelo da se busi ova kutija od roletni, jel da? Jedino na levi zid(unutrasnji) a onda bi bilo teze izbaciti cevi napolje

Ne bi bilo teže, trebalo je ići na levi zid od samog starta. Pogledaj napolju gde je izlazna rupa, ako je skroz levo, mogla bi se iskoristiti za premeštanje klime. Koja ti je inače visina plafona?


Jeste, ploča za montažu je manja od unutrašnje jedinice, mogao je da je spusti malo, i pomeri u stranu, nikakav problem ako unutrašnja jedinica pokriva malo kutiju za roletne, ovako mi deluje da maltene nema odakle da uvlači vazduh.

A onda kad se zezne roletna i kad bude morao da otvara kutiju za roletnu neće moći da joj priđe.

Po ovome trebalo bi da ne zapalim zgradu kad je budem ukljucio [emoji23]
01fc1b8857738d79e5c7f60fc6ad0370.jpg

Što kaže Mitar, piše ti lepo. Jačina struje 5,3 A. Tip napojnog kabla 3 x 1,5 mm kvadratnih. Opusti se.
 
Poslednja izmena:
Ne bi bilo teže, trebalo je ići na levi zid od samog starta. Pogledaj napolju gde je izlazna rupa, ako je skroz levo, mogla bi se iskoristiti za premeštanje klime. Koja ti je inače visina plafona?




A onda kad se zezne roletna i kad bude morao da otvara kutiju za roletnu neće moći da joj priđe.

Cevi izlaze sa desne strane unutrašnje jedinice i rupa je iznad kutije za roletnu, zato je postavljena tako visoko.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Kudite majstora za klimu, a garant je korisnik tražio da se baš tu postavi klima, majstor se ovoga ne bi ni setio.
I ako stavi na levu stranu ne znate gde će da duva...verovatno u zid zato je tu nisu ni stavili.

Ono što može je da je pomerili više na desnu stranu bliže sredini prostorije i preskoci taj prozor, i spusti niže.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Može mušterija da traži šta hoće, zna se šta ide a šta ne ide. Objasniš ljudima zašto ne može tako i traži se alternativno rešenje. Uvek postoji.
U ovom slučaju, da bi klima išla na levi zid, cevi se vuku u ćošak pored prozora, postoji mogučnost da je noseći stub u pitanju pa i ta varijanta otpada.
Opet, veliki procenat "majstora" koji ugrađuje klime su blago rečeno indijanci koji će prvo da gleda da što lakše i brže odradi montažu, ako ućari koji metar cevi i ostalog materijala, tim bolje. Kako će to da radi posle, da li je pristup uređaju takav da ne može da se izvrši popravka u slučaju kvara, to je nebitno, oni samo montiraju. Ne tvrdim da je ovaj jedan od njih, ali verujem da jeste. Pa u sezoni me zove bar 20ak ljudi, traže posao kao monteri, niko iz struke nije.

Neki dan me je mušterija zvala da popravim klimu, ljudi radili kompletno renoviranje stana, klima ne radi.
Pazi sad, unutrašnja jedinica zakačena na stranicu ormana, ladno na orman, uključena u struju regularno, spoljna postavljena na zid terase, regularno. Cevi nisu razvučene uopšte!!! Rekli joj da zove servis da to poveže :D

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Najbolje da majstori odlucuju gde ce da stoji klima, a ja da platim.

On moze da sugerise i to je to ,)
 
Poslednja izmena:
Neki dan me je mušterija zvala da popravim klimu, ljudi radili kompletno renoviranje stana, klima ne radi.
Pazi sad, unutrašnja jedinica zakačena na stranicu ormana, ladno na orman, uključena u struju regularno, spoljna postavljena na zid terase, regularno. Cevi nisu razvučene uopšte!!! Rekli joj da zove servis da to poveže :D

Ma jel' i ovo moguće?!? :zgran:

Šta kažu gazde? Da li je klima, tako bez cevi, radila pre pa je tek sada počela da ne radi, ili odmah nije radila kako treba?!? :D
 
Eto čime se ljudi bave. Nije prvi put da me ljudi zovu da "povežem" klimu, kao bili monteri da nakače, naplatili montažu i rekli ljudima da nađu servis da poveže i pusti uređaj u rad.
Kačenje na ormar prvi put vidim, i to na bočnu stranu koja je okrenuta ka prozoru :)

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Najbolje da majstori odlucuju gde ce da stoji klima, a ja da platim.

On moze da sugerise i to je to ,)
Slažem se ali neke granice ipak moraju da postoje.
Čist primer iz mog hodnika
a5bcd83e7cb12a4f80fe6f24fe9cb25e.jpg


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Šta kažu ljudi kad shvate da su prevareni (taj slučaj sa ormanom recimo)?
 
Ovo su stariji ljudi, ostalo je da rešavaju da preduzimačem, lepe su pare istresli za renoviranje.
Ostali slučajevi su upitni, uglavnom su varijante gde traže što jeftiniju montažu, pa nađu za 40-50eur i posle shvate zašto je to tako, bilo je i slučajeva da su sami probali da montiraju pa zaboli.
Ne udubljujem se mnogo kad naletim na tako nešto, okrenem se i odem.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno