Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije kvadratura problem koliko ne problem raspored prostorija kao sto kaze kolega gore. Okaci nam skicu stana. Nekada mozes s jednom klimom, nekada ni dve nisu dovoljne.

Tapatalk from Poco loco
 
Nisam vican da nacrtam skicu i postavim je na forumu, postojeca klima uparena sa TA peci ( dve ) odradjuje mi posao. Kako sam napisao u prvom postu verovatno cu klimu koju sam kupio preporukom sa foruma fujitsu 12 luc ( zadovoljan sa radom ), morati da je prebacim u stambenom objektu od 18m2. A na njeno mesto dosla bi nova i jaca klima sa dobrim COP odnosom jer mi je vazno da utrosenu struju sto bolje iskoristi u toplotnu energiju.

U svoje vreme pricali smo o fujitsu 14, neznam tacan tip ali se secam da ste rekli da je klima azdaja kako greje. Dali se secate nasta mislim i dali se do 1000 evra moze naci nesto sto ce opradati odnos ulozenog dobijenog?
 
Drugari, nasao sam klimu o kojoj je pisano da je prava azdaja od klime: Fujitsu Nocria AWYZ 14LBC

sa karakteristikama:

Pdesignh kW 6.00
COP 4.44
Klasa A
Modulacija ( 0.9 - 9.1 ) kw
na -5c daje 7.51kw uz COP 2.8
na -15c daje 5.74kw uz COP 2.63
na +7c daje 9.1kw uz COP 4.00
 
ta se vise neproizvodi,tog kalibra je i gree amber il kao jeftinija vivax y serija,koju pravi midea,dvostepeni kompresori rade na -30 skoro pun gas
 
Pa gde baš nađe Vivax y da ubaciš u celu priču. To će posle isteka garancije biti nemoguća misija za eventualnu popravku. Treba gledati klime koje su se prodavale u dovoljnim količinama da se može doći do novog ili polovnog rezervnog dela u toku eksploatacije.
 
Pa odgovarace midea deo :)
 
Pa gde baš nađe Vivax y da ubaciš u celu priču. To će posle isteka garancije biti nemoguća misija za eventualnu popravku. Treba gledati klime koje su se prodavale u dovoljnim količinama da se može doći do novog ili polovnog rezervnog dela u toku eksploatacije.

A da mu je preporučio CARRIER Inverter Hi-Wall Platinum 42QHP/38QHP12E8S onda bi verovatno bila dobra proporuka, jer nije Vivax i košta 1000 evra? A što je ustvari ista Midea klima u pitanju nikom ništa.
 
izvinjavam se sto pitam al na ovom daljinskom,na poledjini sta mu dodje ova šupljina gore desno na drugoj sliici?
26e9d3a2fa5007bf94b9f1cb4f90caa1.jpg
a32682f12fa35770b464b67d5bfea350.jpg


Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Otvor za senzor temperature u daljinskom, onda daljinski može da se koristi kao termostat i javlja unutrašnjoj jedinici stvarnu temperaturu u prostoriji. Samo što mislim da taj daljinski nema tu opciju, nego je rupa tu onako, pošto verovatno koriste isto kućište za različite daljinske upravljače. Ustvari, moja greška, kod Midee ta opcija bude sakrivena pod options, pogledaj uputstvo od klime.
 
Poslednja izmena:
A da mu je preporučio CARRIER Inverter Hi-Wall Platinum 42QHP/38QHP12E8S onda bi verovatno bila dobra proporuka, jer nije Vivax i košta 1000 evra? A što je ustvari ista Midea klima u pitanju nikom ništa.

A i te Midee su se baš prodale kod nas u ogromnim količinama.
 
Kao što neko reče, odgovaraju delovi od Midea klima. Kompresor je isti kao u Mission 18k, ide i u neke slabije multisplit Hisense i Midea modele, a i u Toshiba Daisekai 9 10k. Verujem da je slično i sa drugim delovima.
 
Želim samo reci da se držite proverenih rešenja. Ne samo za klime, nego za svu tehniku. Kad uredjaj udje u neke godine, ako nema originalnih delova, novih ili polovnih, neće se ni jedan serviser cimati oko toga. To može biti i glupost, recimo da se polomi filter na uj.
 
Vredi li Fujitsu klima uređaj AOYG07LMCA / ASYG07LMCE za nekih 47.000 dinara za grejanje 20m2 izolovanog prostora ili postoji bolja solucija za slične novce? Čudno mi je da nisu obe jedinice LMCE. Zar ne bi trebalo da iz LMCE serije bude i spoljna i unutrašnja?
 
LT?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Hvala svima na pomoći.
E sad... Koje 2 klime 12ice za 1000€ su best buy za grejanje?
Da li 2 iste ili neka kombinacija?
 
Dali je bolje gledati inverter klimu sa gasom R32 nego starije modele sa gasom R410 ( mislim na bolji COP )?
 
@vrobec
Zato sto koriste istu spoljnu jedinicu, samo unutrasnja je dobila redizajn ali su vrlo slicni modeli. Bice dovoljno za 20m2 ako je izolacija i stolarija dobra.

Hvala djalf! :) Postoji li bolje resenje za datu kvadraturu od 07LMCA/LMCE za 47000 dinara?
 
@vrobec
Da li si ti siguran da ce ti biti dovoljna 07-ca,nisi razmisljao o 09-ki ili cak 12-ki,
ako je visok plafon a u Beceju siba i kosava.
 
Kaplje mi voda iz unutrašnje jedinice. Ne kaplje iz kadice nego se sliva po onoj plastici iza turbine. Kapljice se stvaraju i na ulazu(izlazu?) cevi iz izmenjivaca. Šta to može da bude.
8784852242314d230be97337bb51bd3a.jpg
a601c9fe46133b8bb21b0c796340446a.jpg


Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Manjak gasa, prljav isparivač, prljava turbina.
 
Postovani, nov sam na forumu al sam se potrudio da procitam sve od pocetka. Elem moja dilema je sledeca, na zlatiboru imam apartman 46 kvm koji sluzi za izdavanje i greje se trenutno preko elektricnih radijatora. Mislio sam da ugradim neku klimu da pokrije veci deo godine za grejanje i hladjenje posto je stan okrenut ka jugu i osuncan skorO ceo dan. Kupatilo bi se i dalje grejalo susac radijatorom i mala soba ima svoj 1kw radijator. Znaci klima ne bi morala sama da izgura u najhladnijim danima. Molio bih iskusnije za neku preporuku da li se to isplati i koje klime da uzmem u obzir. Hvala u napred.
 
Okaci nam skicu apartmana, da vidimo kakav je prostor. Realno, jedan gree amber ili Fujitsu LT i moze da bije zima koliko hoces. Radijator samo neka dogreva malo koliko zafali da ne bude u spavacoj hladno.

Tapatalk from Poco loco
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno