Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma ja bih kupio ovaj inverter od 40k mislim da je to best buy... Moze li neko reci nesto o njemu ?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kraljevcki majstori nema hleba od toga


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ovo i mene interesuje
 
Kinezi , za par hiljada vise ima proverenih |Koreanaca tako da ne znam sto bi neko uzimao teslu :)
 
Koji inverter za par k vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izgleda ... A to igra ulogu barem meni :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa mislio sam daje Telsa 42-3k Mideoa/Samsun i ostali Koreanci imaju za ~48k..

Ako je cena presudna onda uzmi neki najjefitniji Vivax i slicne kineze, nisu sigurno gori od Tesle.
 
Uzeo danas Midea MSR-07HR

Valjda ce dobro da se pokaze da ladi sobu od 10 kvadrata. Da greje ne mora dva racunara zagreju sobu fino :)

I ja sam gledao tu, slicna kvadratura, isto mi treba samo za hladjenje, cena sa ugradnjom 240e.
http://www.eko-klimaservis.rs/index...7000-btu-h/83-midea-msr-07hr-r17-240-eur.html

Ili da uzmem koja je A energetske klase?
https://www.tehnomanija.rs/klime/midea-klima-ms12f-09hrn1-qc2.html

Koliko se krece osnovna ugradnja, to je valjda do 2 ili 3m?
 
Sta preporucujete kod spavacih soba. 9m2. Koja je najtisa i koliko je dovoljno za hladjenje. Kakve su ove pingvin klime?
 
Hvala, ova Midea devetka je izgleda najjeftinija, a da je A energetske klase.
 
Ja ovo stalno ponavljam, iako mi se cini da drugi ljudi i ne obracaju mnogo paznju na to:
U malim prostorijama, mislim da je medju najbitnijim detaljima usmerivac vazduha (po visini).

Bukvalno sve klime koje sam ja video, a da imaju onaj jednodelni, duvaju po coveku koji sedi ispod kao nenormalne, i to je meni neprijatnije nego da se cvarim na 40 stepeni.
Dvodelni usmerivac to mnogo bolje radi, i vazduh skoro da moze da ide paralelno sa plafonom, i onda ipak ne duva bas direktno u vrat.
 
Na slikama je jako tesko videti kakav je usmerivac


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A i klima se postavi na mesto gde nece neko sedeti/lezati. Ne stavlja se iznad kreveta, stolica, fotelja (naravno ako ima mogucnosti)
 
Ja ovo stalno ponavljam, iako mi se cini da drugi ljudi i ne obracaju mnogo paznju na to:
U malim prostorijama, mislim da je medju najbitnijim detaljima usmerivac vazduha (po visini).

Bukvalno sve klime koje sam ja video, a da imaju onaj jednodelni, duvaju po coveku koji sedi ispod kao nenormalne, i to je meni neprijatnije nego da se cvarim na 40 stepeni.
Dvodelni usmerivac to mnogo bolje radi, i vazduh skoro da moze da ide paralelno sa plafonom, i onda ipak ne duva bas direktno u vrat.
Zar to nemaju sve klime? To je ono krilce koje moze da se namesti da vazduh duva samo gore/dole ili da seta gore dole? Koliko neki klima uredjaj mora da bude krsina pa da to ne mozes da podesavas.
 
Postoje varijante sa jednim vecim usmerivacem i one sa dva manja usmerivaca.

Ja sam utvrdio da ove sa jednim bas i ne rade svoj posao kako bi morale, jer cak i kada covek podesi da duva u visinu, solidna kolicina vazduha prolazi ispod usmerivaca.

Prva klima na kojoj sam to primetio je, tada prilicno hvaljeni panasonikov model. Ta je bas duvala neki jako hladan vazduh i to direktno u moj vrat. Znaci, bukvalno je bolelo koliko je to gadno bilo.

U svakom slucaju, posle toga sam poceo da obracam paznju na to, i svaka sa jednodelnim je imala slican problem, u vecoj ili manjoj meri.

Naravno, ako neko ima mogucnost da postavi klimu tako da ne duva ni u koga, to je uvek najbolje resenje, ali mislim da to vrlo cesto nije realna opcija.
 
Ako već imaš takvu klimu onda zalepi samo karton ispod klime da glumi usmerivač i gotova stvar.
Jeste da nije estetski bog zna šta, mada zavisi od kartona, ali je daleko bolje nego da te vrat ubija.
 
Heh, srecom, nisam na licnim "greskama" naucio.

Za prvu sam imao srece, za drugu sam vec znao sta trazim.
 
Moze neka slika tih kilma sa dva manja usmerivaca? Da znam sta da gledam
 
Sada sam zvao servis u kv za teslu da pitam. Kaze da su tek ove godjne pocele da se ugradjuju i da ih ugradjuju puno, e sad kakve su ne zna da mi kaze...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam ipak ugradio onu Midea sedmicu, 240e sa ugradnjom. Vise mi i ne treba za manje od 10 kvadrata, u drugoj sobi je isto klima.
 
Nisam jos stavio balon za odvod vode, sutra cu da javim detaljnije utiske. Juce sam probao na kratko da vidim jel radi. Meni je zvucalo prihvatljivo. Mada meni i ventilator na grafickoj zvrji pa trpim vec dve godine :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno