Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije ovako radila (ili sam ja tek danas prvi put primetio) pre mada je ja jako malo koristim jer mi je stan sa svih strana okružen drugim stanovima osim tu gde su prozori i klima, tako da temperatura i bez kline ne pada ispod 22C, prošle nedelje je bila oko 24.5C
ali hteo sam da probam da ostavim klimu konstantno upaljenu kao što ovde kažu da treba...

Ne mogu da je slikam sa drugih strana jer je na 3-ćem spratu ispred prozora a do nje je oluk, lako je moguće da je voda od stanova iznad kapljala kako se topio sneg i da je to napravilo problem!?
Pogledajte prilog 262574 Pogledajte prilog 262575

A defrost ne mogu da prepoznam kad radi! Može li on "ručno" da se aktivira? Tipa da je prebacim na hlađenje, onda bi spoljašnja jedinica trebala da se zagreva, zar ne?
 
Poslednja izmena:
Ne moze rucno.

Ovo nije zaledjeno, jedva se rosa nahvatala, nije to nista.
Ali je problem donja tacna, trebao bi kao i ja, da slikas spreda ventilator, da se vidi da li unutra ispod ventilatora ima leda. Ako nema, reklamiraj klimu.
 
Poslednja izmena:
Da je meni u stanu 22°C bez grejanja, ne bih se bacao u trošak. Znam da zvuči parazitski, ali logika je neumoljiva.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Da sam znao da će biti 22C kad je napolju -6,-7 ne bi se ni ja bacao u trošak nego sam se uselio u septembru prošle godine u novi stan (u smislu da niko nije živeo u njemu pre) pa nije bilo iskustva prethodnih vlasnika.
Al sad šta je tu je, 66K din mi neće vratiti tako da klima ostaje, jedino mogu da razmotrim da je nekad prebacim sa te pozicije ispod prozora na terasu gde bi spoljašnja jedinica bila zaštićena ali je u tom slučaju razvlačenje cevi i odvod kondenzata znatno komplikovanije...

@Xeroj87
jeste rosa ali smrznuta, nešto kao recimo kad uključiš peltierov element pa on ohladi vlagu iz vazduha i napravi onaj sitan "led",
Mislio si ako ispod ventilatora IMA led onda da reklamiram? ako nema oda je sve ok, zar ne?
 
Pa u oba slucaja reklamiraj, ne sme da ima toliko leda, a ne sme ni ventilator tako da tandrce, da kaci o nesto.

To sto si ti uslikao nije zaledjena klima, ni blizu toga.
 
Poslednja izmena:
Reklamiraj, moja je bila sva od snega i leda kad sam se vratio posle nedelju dana kuci i pri ukljucivanju nije bilo problema
 
Nema tu ništa leda na njoj, sasvim normalno izgleda, bar spolja. Ako ima gromada leda na tacni, pa kači ventilator, to je već drugi par opanaka. Nemam Violu pa ne znam za zvuk

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene na Amberu maltene nema leda , 2-3 puta sam pogledao i sasvim malo ima kod onog saca ali cesto radi defrost , uglavnom ne diram spoljnu jedinicu.
Primetio sam da je velika razlika u potrosnji kad se samo za jedan stepen promeni setovana temperatura , na 23c sad kad je -3 , -5 trosi 950w , kad podignem za samo jedan stepen i setujem na 24c potrosnja ide na 1250w.
 
Po zvuku bih rekao da zakacinje nesto, sad dal je led ili nesto drugo, servis neka dodje da vidi. Ona ima grejac tacne? Ako ima, kako se napravio led, jedino ako je bila ugasena al opet, odakle voda unutra? Da li znas/znate da se klima ne gasi iz struje da bi predgrevala kompresor da se ne smrzne i da brze moze da krene kad se ukljuci?
 
Na onom snimku se ne vidi ništa, ni da li je zaledila, ni da li je crevom spojena na oluk ili nešto slično, pa zbog toga nema gde da curi voda. Grejni kabl pomaže da voda oteče kroz slobodne otvore, ali čisto sumnjam da ima dovoljnu snagu da drži odleđenu tacnu kojoj je odvod začepljen.

Kome je ovo prva zima pri grejanju klimom sada nailazi na sve moguce probleme. Nista nije neresivo samo kad skapiraju sta sve moze da se desi i zasto se desava. Nije to bas upalis i ne mislis. Moras ipak znati nesto.
Sa ovim se ne slažem, kad je klima ispravna, i montirana kako treba za grejanje, korisnik treba samo da podesi temperaturu i čisti filtere jednom u par nedelja. Osim ako nema tu tvoju skalameriju, onda ne mora ni filtere da čisti. ;)
 
Kod mene su noćas zamrzle lule na klimama. Dobro su i izdržale ovih dana. Tako da voda kaplje kroz ostale otvore na klimama. Radiće džezva kod LU. Druge dve (LM) su mi nedostižne.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Au, Coraxe... ja sve računao da kod nas u Nišu neće još. Nisam ni gledao klime ove sezone uopšte. Moraću u detaljan obilazak popodne.
 
Danima je niska temperatura, visoka vlažnost. Na krovovima vise duge ledenice. Tako da je očekivano.

Proveravam klime svakog dana i sve do noćas su bile čiste.

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Ja sam gore kod Tami hotela, TCL koji je na južnoj strani ima lulu+30cm rebrasto crevo (čisto da ne kvasi fasadu), ok nahvatalo se malo leda na kraju creva, ali kad odradi defrost, voda lepo otiče kroz crevo. To je sve, nema leda ni u tacni ni ispod.
Ni Gree ni TCL se nisu ledile ni najmanje.
On-off Vivax je već posebna priča. On bi se ledio i leti čini mi se. xD
Možda je suviji vazduh kod nas na brdu nego dole u gradu?


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
3 midea mission ni jedna zaledjena, sve sa crevom na luli.
 
Corax, skinuta lula i crevo? Jesu losi uslovi ali ce ona da kaplje na druge otvore. Danas do +1c, sutra vec vise tako da nemate problema.
Ne, nisu. Obe LM su mi nepristupačne. Na LU mogu da skinem lulu i da kape u kantu, ali kad je već prošlo...

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
 
Ko mora da ostavi crevo a greje se samo na klimu savet je da se ugradi grejac. Nisu svuda isti uslovi, negde je veca vlaga, kod mene sad 1c a Zrenjanin -3c. Next el se odledi? Zovi komsiku da ti produva oluk :D
 
Džaba, komšinica je na terenu. [emoji23]

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Moja gree viola profi 12 je bas bucna kad je hladno napolju. Verovatno se dodiruju cevi. Cim otopli moracu da je otvorim da vidim sta se desava. Pametni majstori su poszavili jedan nosac nize od drugog , mozda je i zbog toga. Postavio sam gumene drzace al ne pomaze. Za grejanje nemam zamerki , voda iz nje curi bez problema nikad nije zaledila. Obicno jednom na u sat vremena ide u defrost koji kratko traje i odledi svu vodu sa saca .
 
Kod nas ceo dan oko -6 a vidim da je vlaga na 90%...svaki dan i svako vece je gusta magla da se prst pred okom nevidi

Huawei mate 10 lite
 
Imam violu profi 12 . Bas je bucna kad je napolju hladno . Na grejanje nemam zamerke, Na sat dva ide u kratak defrost. Tacna nije nikad zaledila. Pametni majstori prosle zime su postavili jedan nosac nize od drugog kao tako treba....Stavio sam gumene nosace al ne pomaze ...Verovatno se cevi dodiruju ili kad je hladno skupi se kuciste pa ga cevi dodiruju. Kad otopli moracu da he otvorim da vidim situaciju.
 
Bosch šljaka bez problema. Radi rasterećeno, uglavnom na 360—380w i podešenih 23°C. Uveče ga po jeftinoj šinem na 24° i tada se malo zaleti, odradi df i posle je stanje redovno. Greje 25m2 bez termo izolacije. Crevo i lula skinuti, sve je prohodno.
Šta bi sa onom mideom što radi a ne radi?? Rešen problem?
 
2vun7k0.jpg

leca skroz zaledila pogotovo sa strane vlaga ogromna i pirka sa strane
kako da joj pomognem da li sme topla voda na ovo sa strane da je gasim ili ne
 
Sme, voda do 50c, onako da bude vruca na ruku ali ne vrela i polako sipaj odozgore, otopice to. Mislim da joj ne smeta puno u radu jer joj je izmenjivac cist posle defrosta, otopi ona sav led, ovo ti je vise spolja na kucistu.
 
Trebaće mu 2tone vruće vode da odledi to sa slike, neka radi klima, neče nošta da joj bude, kolko vidim odvod nije zapušen. A i najavljuju sve toplije vreme

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno