Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Btw, jel koristite timer i cemu vam konkretno sluzi?

Tapatalk from Poco loco
Ovam na LU ima za 7 dana po 4 promene dnevno.

Ja ga ne koristim za on/off već za podešavanje temperature.

Radnim danom
U 06h ujutru podiže na 24
U 09h spušta na 23
U 23h spušta na 21h

Vikendom;
Podiže na 24h od 8h I spušta na 21 u ponoć

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
@Hepoj87
Izvini što pitam drugar, jel si ti ono beše hteo da pazariš Gree Amber, ako se dobro sećam. Šta bi sa tim? Zaključali forum pa nisam ispratio.

Kupio 4 Gree Amber i 4 Gree Viola.
Nemas za sta da se izvinjavas, nije tajna :)

1 Viola je otisla babi u selo, 2 u stan(pored 2 LU) i 1 u kucu.
3 Amber otisle u kucu, jedna mi bleji u dnevnoj sobi, treba da je stavim u kancelariju.
Za sada od informacija mogu da ti kazem da sam dobio sve uredjaje proizvedene ove godine i da su svi firmware-i updateovani odmah sa 3.32 na 3.41 putem aplikacije.
Za sada mi i dalje samo LU u mojoj sobi radi, a javicu utiske za Gree kada krene zima :)
Za sada samo mogu reci sa su im kompresori bas osetno tisi od Fujitsua.

I da, ocekivao sam da Amber vise menja ugao duvanja levo, desno, ali je to manje od Viole.

Evo nekih random slika za sada.
d7c393593e4d854c6edddf77fad142ed.jpg
07b1a0cbe9776f5020ee6033fe9560c0.jpg
a539c21605012f182382ef9803f26613.jpg
81dbcc1decb8e52d4c93833356f52511.jpg
ca2850ef92bbda40f4ea8d64436cbe4c.jpg
7aec31ab00c8b8e8d39a4430c770ed3e.jpg
c1334ee1664e5cd01ee8194af5b3aa56.jpg
ccfed53cd853d7a0bafe369fcdb9177c.jpg
 
Poslednja izmena:
Sto ti ova zadnja nabijena ovako levo uza zid, treba bar 5cm da se ostavi?
Sto se tice buke kod LU, to si u pravu, isti Toshiba kompresor je kod mojih LGC (imam i LU u lokalu ali nju ne slusam :) ) i cuju se vise od LLCA koje su necujne u radu. Mada taj Toshiba kompresor je stoka, tezak skoro 10KG i na -15c sukce kao azdaja toplo, vredi te buke 100% po meni.
 
Moralo je tako zbog zida iza nazalost. Druga solucija je bila da idu cevi preko celog unutrasnjeg zida i da poruznjuju celu sobu, pa se napravio kompromis.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kupio 4 Gree Amber i 4 Gree Viola.
.
.
.

Za sada mi i dalje samo LU u mojoj sobi radi, a javicu utiske za Gree kada krene zima :)
.
.
.
I da, ocekivao sam da Amber vise menja ugao duvanja levo, desno, ali je to manje od Viole.

... [/IMG]

Ajde se nateraj DANAS (četvrtak) da upalis malo hladjenje na Amber da nam javis kako hladi...

Pod kojim uglom se moze podesiti ugao duvanja levo/desno?
Da li je to 30stepeni ili 45stepeni ili koliki je to od prilike ugao pod kojim duva bocno?
Da li postoje 2 ili 3 polja unutrasnjih usmeravajucih krilaca pa je moguce podesiti 3 smera ili 2 nezavisna smera duvanja ili mora cela klima u samo jednom smeru da duva?
Da pojasnim, moze li se namestiti da leva strana duva levo, srednina da duva u sredinu i desna strana u desnu stranu, odnosno ako je "dvozonsko" podesavanje bocnog duvanja da li moze jedna polovina desno (ili u sredinu) a druga polovina levo (ili u sredninu) da se podesi da duva?
Da li se sva podesavanja duvanja pa i ovo levo/desno kod Amber moze vrsiti daljinskim, nema pipanja prstima i fiksnog namestanja...

Ovaj daljinski sa slike i unutrasnja iznad njega (sa brojcanikom na sredini) su od Amber?
 
Poslednja izmena:
Ima 2 seta krilaca, moze se podesiti posebno leva i desna strana ili zajedno, kao i automatski da kruzi.

Uslikacu jednom prilikom krilca.

Ta poslednja slika je Amber, a daljinski je od Viole, Amber ima lepsi i kvalitetniji, slikacu ga.

Probao sam hladjenje i hladi kao luda, ali opet, koja to ne radi :)

Grejanje je ono sto je bitnije, a to cu javiti kada krene neko hladnije vreme.

Za sada, znam da moze bas lepo da duva i da joj ne opada jacina hladjenja sa vise vazduha.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Evo krilaca i daljinskog.
7ec1d00631e74c582e26f65b0c91aef5.jpg
29d168820f19c86968e775799b5dda93.jpg
36c6d80254ffa61616235c6446b398ab.jpg
57143605ec6e0477609e5089b0b8821e.jpg
7e8b4336b983e7d34ab3f3ba483a0c2f.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da, a montirana je na nosace za 18icu, svinja od 45.5kg.
Unutrasnja jedinica je vec preteska, a za spoljasnju se nadas da je dosao neko bas jak da ugradi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Na žalost Gree ne proizvodi iste klime za naše, severno evropsko i severno američko tržište. Za njih ne sumljam da je sve tip top. A jedva čekam kako će se Amber pokazati kod nas, ne sumljam da je dobra ali me zanima pad kapaciteta. Hepoj, jesi li bar izolovan? Vidim da prozori nisu od PVC-a a to znači da o nisko emisionim staklima nema ni govora. Znači malo zahtevniji uslovi.
Inače Hepoj je prava osoba da nam uporedi Gree u odnosu na Fujitsu, ima jedne i druge klime. Dvoboj kod OK korala tačno u podne heheh :) Al ja osečam da to greje samo tako, 45kg spoljna na 12-ci, lele.....
 
Ja sam ugradio Sinclair Focus plus 18....ovaj majstor rece da je to Gree, ali za Evropsko trziste.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
 
Na žalost Gree ne proizvodi iste klime za naše, severno evropsko i severno američko tržište. Za njih ne sumljam da je sve tip top. A jedva čekam kako će se Amber pokazati kod nas, ne sumljam da je dobra ali me zanima pad kapaciteta. Hepoj, jesi li bar izolovan? Vidim da prozori nisu od PVC-a a to znači da o nisko emisionim staklima nema ni govora. Znači malo zahtevniji uslovi.
Inače Hepoj je prava osoba da nam uporedi Gree u odnosu na Fujitsu, ima jedne i druge klime. Dvoboj kod OK korala tačno u podne heheh :) Al ja osečam da to greje samo tako, 45kg spoljna na 12-ci, lele.....
Sve ok u komentaru ali nadam se da si reč "sumLJam" greškom napisao....

Poslato sa RNE-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Poredjenje ce se na kraju svesti samo na subjektivan osecaj , da bi se dve klime uporedile morale bi biti u istim uslovima tj na istom mestu a nisu . Svakako ce nam dobro doci takvo poredjenje iako ja ne sumnjam da Gree Amber dobro greje posle onog klima koji sam gledao , jes da ume da povuce struju ali i greje .. Interesuje me kultura rada , neki lik mi se zalio da mu Amber nema neku modulaciju ali on ima neizolovan prostor pa vise sumnjam u to nego u klimu .

Koja je najniza cena Ambera , nasao sam za 95k , ne znam jel ima jeftinije .. I sta bese , nisam puno pratio , kakav kompresor ima u sebi . Twin , sta ?
 
To je dobra cena za amber
Ja ga mogu dobiti za 89500 sa solidnim rabatom.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
 
Pa ako je loša izolacija, trebalo bi da lakše modulira jer ako je izolacija loša teže će postizati temperaturu i manje će se gasiti.
Sa tom težinom meni se čini da ima kompresor 18tice na unutrašnjem izmenjivaču 12tice.Interesantno. 1hz je jedan obrt u sekundi, predpostavljam, kompresora...

Verovatno lepo greje ali ne verujem u energetsku efikasnost. Ona može biti dobra baš za loše izolovane prostore.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Evo sad mi se javio covek koji ima Amber , registrovao se ali ne moze da napise post , sve u svemu uskoro ce se javiti.

Kod njega Amber ne spusta potrosnju ispod 530w , kaze da senzor nije sjajan , tacnije ako uporedimo s dobrim klimama moze se reci katastrofalan . Javice se vec on pa ce razmeniti misljenja sa ovima koji je imaju , mozda uspe da resi svoj problem .

Prostor je neizolovan , ja sam mislio da je do toga tih 530w , nek se jave ovi koji je imaju da cujemo koja je najniza modulacija na odrzavanju .
 
Poslednja izmena:
Jel to 18-ca?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ma ne , 12-ka je u pitanju u 38m2 .. Ova potrosnja je na ovim spoljnim temp .. TAcnije ima nesto izolacije od 5cm ali ajde da sacekamo da covek sam sve ispise pa cemo videti jel to samo kod njega ili Amber prosto tako radii u sta cisto sumnjam .
 
Poslednja izmena:
Uff... Mnogo struje suče, nešto tu nije u redu. @nexteen da nije nezgodno montirana, pa pregreje oko sebe i isključi, pre nego ugreje ostatak prostora?

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ajde necu da kopiram sta mi pise jer se registrovao . Jos gore ako je gasi na 530w , to bi znacilo da ne modulira kako treba.

Videcu s njim da mi uslika poziciju unutrasnje da vidim kako je to montirano.

E da , jesi l iti gledao onaj klip , pa to brate ume da povuce za sve pare , greje ali i trosi a sto je svakako bolje nego da ne greje .
 
Poslednja izmena:
Na žalost Gree ne proizvodi iste klime za naše, severno evropsko i severno američko tržište. Za njih ne sumljam da je sve tip top. A jedva čekam kako će se Amber pokazati kod nas, ne sumljam da je dobra ali me zanima pad kapaciteta. Hepoj, jesi li bar izolovan? Vidim da prozori nisu od PVC-a a to znači da o nisko emisionim staklima nema ni govora. Znači malo zahtevniji uslovi.
Inače Hepoj je prava osoba da nam uporedi Gree u odnosu na Fujitsu, ima jedne i druge klime. Dvoboj kod OK korala tačno u podne heheh :) Al ja osečam da to greje samo tako, 45kg spoljna na 12-ci, lele.....

Amber koje se kod nas prodaju su za trziste severne Evrope, a rekao bih da su i sve ostale, te da zato sve standardno dolaze sa grejacima oplate.

Za sada mi se svidja i to sto i Viola i Amber imaju dupli odvod kondenzata, sa obe strane odvodi vodu, pa je manja verovatnoca da ce se usmrdeti.
Na kuci ima 10cm izolacije, a zidovi su sami jako debeli, sledece godine se menja i stolarija, ali ovde ima 2 reda prozora i ne ulazi vazduh, pa nije bas toliko crno.
Kod Viole ne postoji quiet mod, vec samo 3 jacine duvanja i turbo.
Kod Amber ima 5 brzina i postoji quiet brzina, sa auto quiet modom i turbo.
Obe imaju I Feel funkciju i super funkcionise, Viola se nije gasila dok kod daljinskog nije bila propisana temperatura.
Viola je bas prosta, zanimljivo je sto ima osvetljenje daljinskog, ima diskretni ekran na unutrasnjoj jedinici koji moze i da se iskljuci po zelji, kao i sto vizuelno pokazuje na kom polozaju su krilca i sto ima 4 zone swing-a, kao i svaka Gree, rekao bih.
To znaci da pomeranje krilaca moze da se stavi na 3 donje pozicije, 3 srednje ili 3 gornje pozicije i da se samo u toj zoni pomera, a moze i full swing da se stavi, normalno.
Takodje, ima opcija X-Fan, koja se aktivira drzanjem Fan dugmeta(mali propeler na slici), a to je da klima posle rada na cold ili dry modu, ostane da izduvava vazduh da bi osusila kondenzator, ne bi li sprecila skupljanje budji, sto mi je za sada najveca prednost u odnosu na LU, i ako bih rekao da LU radi lepse i ravnomernije od Viole.
Nervira me sto svaki put kada upalim preko daljinskog klimu, on automatski ukljuci neki health mod(jelkica na daljincu), koji nesto radi, ali najvaznije, cuje se neko cvokotanje iz unutrasnje jedinice, pa zivcira.
Sve ostalo pamti, a ovo su izgleda ostavili namerno na auto on, bedak.
Amber ima opciju da se krilca pomeraju levo i desno, kao i da se skupljaju i sire, dakle da se leva strana krilaca pomera levo do pravo, a desna isto pravo do desno, kao i standardno, da sva krilca idu levo, desno i gore, dole.
Kada na daljinskom nema slike polozaja krilaca, onda je automatski.
Sve klime izgleda imaju opciju da im se doda modul za ubacivanje svezeg vazduha spolja jer imaju kucicu na daljinskom, a do sada sam mislio da je to opcija samo za U Crown model.
Takodje, daljinci imaju lock funkciju(stisnu se plus i minus u isto vreme), pa ne moze doci do slucajnog stiskanja necega dok se opet ne iskljuci na isti nacin.
Amber ima 3 nocna moda, koji ne znam ni sta su, a Viola ima jedan.
Stavicu dole i sliku daljinskog sa vecinom ukljucenih opcija.



Sto se tice modulacije, nisam merio jos uvek, izmericu, ali zasto ne bi bila efikasna samo zato sto radi na 200W vise od neke druge?
Efikasnost je do kolicine izbacene toplote po vatu, a nije automatski efikasnija klima ona koja vise spusta potrosnju.
To se gleda koliko ona u nekoj vecoj jedinici vremena, sat ili dan, potrosi struje za isti rezultat.

Ali opet, trebalo bi da Amber ima finu modulaciju, videcemo kada izmerim.

Naravno da klima koja izbacuje do 7.2kW toplote, trosi vise od one koja izbacuje 5kW.
ee0840132614fe3749f8708580147504.jpg
928df0eaae1ab19ddaaf1f1ef0a0ee74.jpg
 
Poslednja izmena:
Ne mislim da bi bila manje efikasna u grejanju ako ne spusta ispod tih 530w il sta vec , ali u solidno izolovanom objektu gde nema velikih gubitaka to bi dovelo do toga da bi se ta klima palila i gasila kao i svaka on/off klima . I sad , kazu da to bas i nije dobro za kompresor iako se niko nije javio da mu je riknula klima zbog toga , ja vise pikam na to da kad prostor nema velike gubitke , osecaj u rezimu grejanja nije bas najprijatniji . Evo moj primer , iako meni LU ume da se modulira ja mislim do 270W recimo , do onog momenta dok ne krene konstanto da radi tj da se ne gasi , toplota u stanu nije prijatna kao kad radi kontantno . Znaci kod mene u stanu je prijatnije tj toplije na -15 nego u pocetku sezone .

Pa onda , ako Amber ne moze ispod 500w to onda po meni dovodi do te situacije , ili pak jos gore jer je losija modulcija . Licno ja ne mogu da verujem da ne ide ispod toga , klima kosta 100k i prosto mi je neverovatno da tako lose modulira . A sta kaze senzor tj ocitavanje , i na to se zali , od paljenja do gasenja po par stepeni razlike .
 
Ispade da midea 12 ima bolju modulaciju...

Huawei mate 10 lite
 
Moguce je sve , to je ustvari sve softverski reseno od proizvodjaca do proizvodjaca . Fujitsu bi trebalo da modulira od 250w na grejanju , ne secam se a mozda je bilo koji put da je to dotakla ali u 90% slucaja sam je hvatao na 270w i gasenje . Midea se zasad dobro pokazala u smislu da su svi zadovoljni sa tom 12-kom , e sad , ne znam jel ima neko nekog japanca i Mideu pa da to moze uporediti , mislim na kulturu rada . Ima ih zadovoljnih i sa Midea Mission 18 iako svi znamo da to ne radi kako bi trebalo .

Mene sad interesuje sta kaze Amber , koliko najnize moze da se spusti na odrzavanju .
 
Zato i nisam hteo da se samoinicijativno javljam za utiske kojih jos uvek nema, jer sam znao da ce krenuti prazna prica u nedogled.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Pa 500w je dobra modulacija za 18ticu, što ta klima i jeste

U spec piše hlađenje 60 a grejanje 130w

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Btu je generalno pogresna oznaka koja ne sluzi nicemu, osim daa kaze koliko toplote moze dati klima, sto govori i kW.
Amber je standardno tezine 12 LTCA, ali je ova za trziste severne Evrope teza i pravljena za nize temperature.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno