Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Unutrasnja jedinica se stavlja u vaservagu bez pada.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Hvala svima na pomoći.
Pretpostavio sam i ja da će morati 2 klime ili bar jedna bolja + pozajmljena TA od 6kw koja bi došla u predsoblje.
Ali, staro dobro pitanja, koje 2 klime uzeti za 1000€ a da budem miran do bar -15C?
Lomo, Muse, Bergen Pine, Midea Mission II...? U tom grmu čuči zec...
 
Unutrasnja jedinica se stavlja u vaservagu bez pada.

Što je i logično, jedino što se dobija naginjanjem je dodatno i neravnomerno aksijalno opterećenje na lagerima turbine, ne znam da li, i koliko bi moglo da utiče na vek trajanja istih.
 
Ne verujem da bi uticalo na ventilator male su mase i sile ali mnogi uredjaji imaju mogucnost promene mesta kondenz creva sa desne na levu stranu samim tim je uredjaj projektovan da stoji ravno a medju nama i lose izgleda kad mu se da pad na jednu stranu.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Cesto se desava da je plafon kriv pa deluje uredjaj nakrivo [emoji3]
Moras posle dokazivati libelom da nije do montaze nego do plafona [emoji846]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kanal ima pad i zato se klima montira "pod libelom".

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Rekao bih da neki modeli Bergen klima imaju dva izliva. Videh na fasadi susedne zgrade da dva creva izlaze iz zida. Na sve to lik je izbušio i još jednu rupu za cevi, tako da ukupno 3 rupe u zidu postoje. :D
 
Većina ih ima, nema pad na stranu al imaju pad unazad, ako je klima dobro montirana, i odrađen pad creva, voda se ne zadržava.

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Vi pricajte sta hocete, ja cu moju da nagnem na desno kada stignem kuci, zlu ne trebalo :D

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
@nuk - Gde daju 5 godina garancije na Hisense, svuda piše zakonska saobraznost (kapiram da je to 2 godine) i 7 godina na kompresor?
 
@nuk - Gde daju 5 godina garancije na Hisense, svuda piše zakonska saobraznost (kapiram da je to 2 godine) i 7 godina na kompresor?
2+3 uz redovno održavanje, 7 na kompresor, nisam bio precizan. Za mene je 5, to sam trebao da naglasim

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Aha, to ok, zbunilo me što si napisao da ima 5 godina bezuslovne garancije.
Meni treba 3 uređaja i još uvek odlažem kupovinu jer vidim da sve garancije uslovljavaju montažom od strane ovlašćenih servisa, a meni bi trebalo drugar da montira (imao je servis, ali ga je zvanično zatvorio, tako da nema pečat sada). Ipak je to ušteda od ~300 evra po sadašnjim (ludim) cenama montaže, a koliko vidim samo Vox daje bezuslovnu garanciju.
 
ni vox nedaje bezuslovnu,samo su malo zavrteli pricu,ako se nesto desi u tih 5godina i oni kazu da je to do nedostatka servisa nemas pravo na reklamaciju,
isti ti djavo dal imao 1,2 il 5godina garanciju kad se oko servisa vrti sve,
ako klima radi malo na hladjenju onda ce da traje i 10godina svaka
neki daju i 7godina ako se redovno odrzava kod njih
to je sve tamni vilajet :),dobro su se osigurali il se bar tako drze
i na sta uopste se odnosi ta garancija ako moras da platis majstoru ruke,kao firma posalje deo,osim ako nije katastrofalni neki kvar,a opet ce da bude tvoja krivica :(
 
Vox daje 5 godina bezuslovne garancije
Garancija ne vazi ako je prljav filter i izmenjivac.

U praksi kako to funkcionise ko ce ga znati.
 
Ahahah. Pa ajd dokaži da je bio čist pred kvar

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Drugari jel ima neko lična iskustva sa Daikin 12-om onom najeftinijom, Fujitsu 09 llce ili sa Hisense 12-kom? Treba mi za hlađenje i dogrevanje izolovanih 20-25 kvadrata, zimi do -5 spoljne. Pitam za ove jer su mi ih preporučili u prodavnici.
 
Drugari jel ima neko lična iskustva sa Daikin 12-om onom najeftinijom, Fujitsu 09 llce ili sa Hisense 12-kom? Treba mi za hlađenje i dogrevanje izolovanih 20-25 kvadrata, zimi do -5 spoljne. Pitam za ove jer su mi ih preporučili u prodavnici.
Ja imam fujitsu 09 llc,korektna klima,ja grejem 15 kvadrata,na hladjenju jako malo trosi,mislim oko 120w dok na grejanju spusta do 320,moze bas jako da duva,kompresor poprilicno glasan,ali kod fujitsu ne mozes fixirati brzinu duvanja na grejanju tako da ako planiras grejes udaljene delove tesko da ce dobaciti jer sama smanji na manje brzine kad zagreje prostor.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Dugari potrebna mi je pomoc oko odabira nove klime. U objektu od 18m2 trenutno radi stara ( oko 10 - 12 godina ) LG S12AW, u kuci od 60m2 radi po vasoj preporuci Fujitsu 12 LUC. Klima radi odlicno ali u odrdjenim momentima kad je napolju " - " moram da aktivirami TA pec. Kad mi propadne LG prebacio bih Fujitsu a, u objektu od 60m2 ubacio bih nesto jacu kako bih se nadam se otkacio TA peci, Kakva je prepruka gledano odnos cena i dobijenog u grejanju izmedju :

- Daikin klima inverter FTXB50C/RXB50C Kapacitet hlađenja: 1.63 - 6.2 kW, nominalno 18700 BTU Energetska klasa: A+, SEER: 5.93 Kapacitet grejanja: 1.17 - 6.6 kW, nominalno 19000 BTU, Energetska klasa: A+, SCOP: 4.27 Freon: R410

- Daikin klima inverter FTXB60C/RXB60C Kapacitet hlađenja: 1.75 - 6.5 kW, nominalno 21000 BTU Energetska klasa: A+, SEER: 6.09, Kapacitet grejanja: 1.2 - 7.1 kW, nominalno 21850 BTU, Energetska klasa: A+, SCOP: 4.06.

- Fujitsu 14 ili jacu sa dobrim odnosom u grejanju.
 
Poslednja izmena:
Dali neko ima iskustva sa ovom klimom: Bosch inverter klima uređaj 18 btu CLIMATE 5000

Specifikacija proizvoda:

Nominalna snaga kW 5,3
Napajanje V / Hz 230 / 50
Potrošnja energije u režimu hlađenja (min / max) kW 0,14 / 2,29
Potrošnja energije u režimu grejanja (min / max) kW 0,18 / 2,28
Kapacitet hlađenja (min / nominalno / max) kW 1,7 / 5,1 / 5,9
Kapacitet grejanja (min / nominalno / max) kW 1,1 / 5,3 / 6,4
Maksimalna potrošnja struje A 12,5
SEER / SCOP 6,5 / 5,1
Klasa energetske efikasnosti A++ / A+++
Radni opseg, unutrašnja temperatura (hlađenje / grejanje) °C 17-32 / 0-30
Radni opseg, spoljašnja temperatura (hlađenje / grejanje) °C -15-45 / -15-30
Priključak sa strane rashaldnog sredstva Coll 1/4
Vodeni priključak Coll 3/8
Unutrašnja jedinica
Nivo buke dB(A) 55
Maksimalni protok m3/h 610
Neto težina kg 12,2
Spoljašnja jedinica
Tip freona R32
Količina freona kg 1,65
Nivo buke dB(A) 57
Neto težina kg 37,8
Dužina cevi:
Lmax = 25 m, H = 10 m (2,6 kW-tól)
Lmax = 30 m, H = 20 m (5,3 kW-tól)
Lmax = 50 m, H = 25 m (2,6 kW-tól)
Maksimalna spoljašnja temperatura:
Za hlađenje: +45 °C
Za grejanje: -15 °C
2,6 kW; 3,5 kW; 5,3 kW; 7 kW varijante
Estetika
U skladu sa ErP i CE standardima
SEER (The Surveillance, Epidemiology, and End Results) : A++
SCOP (seasona COP) : A+++
Jednostavna instalacija i održavanje
24-časovno programiranje
Memorisanje prethodnog podešavanja
Mogućnost pranja filtera za vazduh
Modulacija brzine kompresora-inverter tehnologija
 
Zaobidji taj Boš.
 
Umesto jedne 18 stavi dve 12.
 
@veliki tesla
Bosch ne pravi klime to Midea pravi za bosch,vidi se na slikama
da je i daljinac isti kao kod najjeftinijeg vivax-a.

Vox 18-ka je za 20.000 jeftinija od bosch-a (Midea).
 
pomoć

Hvala svima na pomoći.
E sad... Koje 2 klime do 500€ da ubacim a da budem miran bar do -15C?
Gree Lomo/Muse, Bergen Pine Profi, Midea Mission II,Fuji, Mitsu???
Ili je možda bolje jedan Amber/U crown + da pozajmim TA od 6kw?
 
Dali neko ima iskustva sa ovom klimom: Bosch inverter klima uređaj 18 btu CLIMATE 5000

Specifikacija proizvoda:

Nominalna snaga kW 5,3
Napajanje V / Hz 230 / 50
Potrošnja energije u režimu hlađenja (min / max) kW 0,14 / 2,29
Potrošnja energije u režimu grejanja (min / max) kW 0,18 / 2,28
Kapacitet hlađenja (min / nominalno / max) kW 1,7 / 5,1 / 5,9
Kapacitet grejanja (min / nominalno / max) kW 1,1 / 5,3 / 6,4
Maksimalna potrošnja struje A 12,5
SEER / SCOP 6,5 / 5,1
Klasa energetske efikasnosti A++ / A+++
Radni opseg, unutrašnja temperatura (hlađenje / grejanje) °C 17-32 / 0-30
Radni opseg, spoljašnja temperatura (hlađenje / grejanje) °C -15-45 / -15-30
Priključak sa strane rashaldnog sredstva Coll 1/4
Vodeni priključak Coll 3/8
Unutrašnja jedinica
Nivo buke dB(A) 55
Maksimalni protok m3/h 610
Neto težina kg 12,2
Spoljašnja jedinica
Tip freona R32
Količina freona kg 1,65
Nivo buke dB(A) 57
Neto težina kg 37,8
Dužina cevi:
Lmax = 25 m, H = 10 m (2,6 kW-tól)
Lmax = 30 m, H = 20 m (5,3 kW-tól)
Lmax = 50 m, H = 25 m (2,6 kW-tól)
Maksimalna spoljašnja temperatura:
Za hlađenje: +45 °C
Za grejanje: -15 °C
2,6 kW; 3,5 kW; 5,3 kW; 7 kW varijante
Estetika
U skladu sa ErP i CE standardima
SEER (The Surveillance, Epidemiology, and End Results) : A++
SCOP (seasona COP) : A+++
Jednostavna instalacija i održavanje
24-časovno programiranje
Memorisanje prethodnog podešavanja
Mogućnost pranja filtera za vazduh
Modulacija brzine kompresora-inverter tehnologija
Kod ovog modela sezonska energetska efikasnost (SCOP) nije A+++, kao što je navedeno u prikazanoj specifikaciji, već je A+

Treba voditi računa, jer na srpskom tržištu mnogi prodavci komuniciraju sa energetskim razredom koji važi za topli pojas (Španija, Portugalija, jug Grčke), a konkretno region u kojem se nalazi Srbija spada u srednji pojas, pa naprimer ovaj uređaj, ako se koristi u Srbiji ima A+ energetski razred u režimu grejanja, a isti uređaj u Prortugaliji ima A+++ energetski razred u režimu grejanja i veći koeficijent SCOP, zbog više prosečne spoljne temperature vazduha u sezoni grejanja.

Sve je to objašnjeno na energetskoj nalepnici koja se dobija uz uređaj, ali da bi se isti lakše prodao manipuliše se sa podacima, na koje korisnik obično ne obrati pažnju, a važni su jer energetski razredi takođe prave diferencijaciju između modela u asortimanu istog proizvođača.

Poslato sa STF-L09 pomoću Tapatoka
 
Odgovaralo bi mi veca klima sa sto boljim karakteristikama za grejanje, poslusacu vas u vezi bosch klime. Kakvu preporuku dajete za daikin ili drugog proizvodjaca koja se odlicno pokazala u rezimu gejanja stambenog prostora od 60m2?
 
Ako prostor nije bez pregrada (pošalji neki raspored) sa jednom velikom (18ca) klimom.
Grejanje će biti vrlo neravnomerno.

Razmisli odmah o rešenju sa 2 manje (npr 12+9) klime.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno