Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nama u Srbiji planinari montiraju klime, nema tu problema ;)
@nexteen
Kod tebe bre pola metra sneg, najvise u zemlji :D
Kod mene 25-30cm, izlopatao koliko sam mogao jer me zezaju ledja pa ne smem. Klime LGC na 22c, LLCA na 21c, unutra 22.5-23c, sad ima manje defrosta posto se smanjila vlaznost jer je i sneg prestao da pada. Posto samo spavaca nema klimu (za sad :D ), nocas kad sam legao oko 1h sam ukljucio Vox konvekter na 700W jer ne smem da pojacavam klime jer se klinac u decijoj gde je jedna LLCA sve oznoji tokom noci a ovamo zeni hladno pa se pokrije sa 10 cebeta, jorgana, ne znam ni sam vise, kao da je ostava u krevetu :D Ja sa jedno cebe i meni ok. Grejalica kad je ukljucim radi jedno 3-4 minuta pa se ugasi i ne radi 10 pa opet, dakle vrlo malo dodaje da se smanji osecaj hladnih zidova, najvise ka spolja jer su ostali ka unutra, jedan prema garazi gde ne pada ispod 8c.
 
Kod mene LMCA podesena na 21, stan, prostorija gde je klima temperatura oko 24, susedna prostorija 22. (kineski meraci, mada ne verujem da su velika odstupanja). Inace do pre neki dan jedva se osecalo da duva klima, sada dosta jace. Fujitsu pored glavnog odvoda ima I jednu vecu cetvrtastu rupu na dnu tacne tako da I da zaledi odvod ima gde voda da ide
 
Kad ugradnja bude 300 evra, a to nije puno, moraće i mušterije da imaju uslove da to plate. Preduslov za bezbedan rad su ozbiljne i nezavisne inspekcije, kao i osiguravajuća društva. Da taj što visi sa šestog sprata mora da plaća sopstveno lečenje, kao i kaznu od milion+ dinara, dva puta bi razmislio da li će to da radi. Ne ceni tu niko nikog...
Kad čovek koji nije uspeo u Srbiji, iz iseljenja #&%e po Srbiji , to najviše volim da slušam

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Može predlog sa Alija za neki dobar merač unutrašnje i spoljne temperature. Spoljni bi okačio na terasu.
 
Kod mene LMCA podesena na 21, stan, prostorija gde je klima temperatura oko 24, susedna prostorija 22. (kineski meraci, mada ne verujem da su velika odstupanja). Inace do pre neki dan jedva se osecalo da duva klima, sada dosta jace. Fujitsu pored glavnog odvoda ima I jednu vecu cetvrtastu rupu na dnu tacne tako da I da zaledi odvod ima gde voda da ide
Sta biva kad i ta rupa zaledi?
 
Klime po zakonu ne smeju uopste da se montiraju na fasadu, a dodatno, ni da se buse oluci, ni da se kace odvodi, ni da curi samo bez odvoda :)
Barem o zgradama kada pricamo.
To je ako pricamo o zakonu, a realnost je da zivimo u Srbiji.

Da se sve radi po zakonu, ugradnja klime bi kostala vise ili barem isto kao klima, a majstori ne bi vise zaradjivali, jer bi radili jesju klimu dnevno :)

Javio se lik cijem komsiji se kroz odvod klime vratila voda spolja kada se napunio oluk.
Doveo je sve nas u zabludu stisnutim olukom i uveo u raspravu od 5 strana ni zbog cega, jer je oluk bio jedva pritisnut, a pravi problem je bio sto je dole spojen sa odvodom koji se sigurno zapusio i poceo oluk da preliva i vratio vodu kroz klimu u stan.
Losa arhitektura, lose odrzavanje.

Nisam pratio koliko se cesto pali defrost, ali na Violi traje osetno krace od LU, sigurno zbog grejaca, traje ispod 5 minuta.

Pored toga, sve tri rade bez problema, 90% rade na oko 350W.
 
Poslednja izmena:
Pa moze da zaledi, ne kazem ali je bar duplo veca od ove gde se stavlja odvod. A kad je vec takva situacija zasto bih ja kao korisnik morao da znam da ce se nesto zapusiti. U specifikacijama pise da greje do - 15, zato sam je uzeo a ako postoji takav rizik fabrika onda bi trebala da stavlja grejace kod svake klime

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Teze ce na LMCA da zaledi rupa na koju se stavlja lulica, jer ima veci promer, dok je na LUCA, to vec upitno, manji je precnik...:D
 
Stao sneg, upravo sam ispolivao klimu sa šest bočica vrele vode. Bila je 30% zatvorena slojem leda.
 
Klime po zakonu ne smeju uopste da se montiraju na fasadu, a dodatno, ni da se buse oluci, ni da se kace odvodi, ni da curi samo bez odvoda :)
Barem o zgradama kada pricamo.
To je ako pricamo o zakonu, a realnost je da zivimo u Srbiji.
Po kojem zakonu, i na kojim zgradama?
 
Po tacni, ne smes vrucu vodu na izmenjivac koji je leden, jedino kada radi defrost, tada je izmenjivac topliji ali opet mislim da nije pametno. Kod mojih sve ok, nije nista zapusilo za sad, lule i creva skinuta.
 
tako sam i mislio ja u dzezvu sipam vrelu i onda sa zadnje strane sipam uz samu ivicu izmenjivaca i tacne
 
Ja sam najpre isključio klimu. Meni se zapušila metalna konstrukcija sa strane u potpunosti, a delimično plastična pozadi (donja četvrtina). Bukvalno se uhvatio sloj leda za metal i pozadi za plastiku.
Sipao sam po ledu, ali je, sigurno išlo i na saće. Ne verujem da je smetalo. Nisam sipao ključalu vodu, već oko 40-45 stepeni. Taman da mogu da držim plastičnu bočicu.
 
@tassoti
Kako si zadovoljan klimom?[/QUOTE]

Pa realno ja nisam morao da ubacim inverter, ali dobih Panasonic od drugara po odličnoj ceni, tako da je to prevagnulo. U stanu imam grejanje na gas, ali u zgradi se ponekad desi problem sa zajedničkim kotlom, i onda bude problem. Srećom ove godine je to bilo dva puta, i ta dva puta palih mašinu [emoji3] nisam sad neki stručnjak, ali vidim ja da to inverter postiže lagno, tako da što se mene tiče, i ako nestane gasa, biće to kako treba [emoji3]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
kako najbolje da se sipa voda u tacnu ja sa dzezvom iza ledja uz samu ivicu ali opet malo vode ode po sacu
 
Bosch 12-ica odlično greje. 25 m2 neizolovan prostor, održava 22°C na 370w/h. Preko noći je ostavim na 23°C, tada je potrošnja oko 400w/h prvih pola sata pa se spusti na oko 380w. Temp. u sobi najviše pola stepena manja od zadate.
 
Znaci mogu da odledim sa vrelom vodom ili ne? Kontam laicki,zasto ne bi moglo,ionako sace dolazi u dodir sa vodom stalno

Huawei mate 10 lite
 
Nisam obracao paznju ova dva tri dana na klimu i veceras vidim da je u tacni i u donjen delu klime led,pa bi sutra da je malo oslobodim muka :) inace ide u defrost dosta cesce

Huawei mate 10 lite
 
Napolju vlaznost vazduha 91%, a u kupatilu posle tusiranja 78%, pa sam sad u dilemi dal' da uopste otvaram prozor da se "izluftira"...:trust::)
Ko ima vise klima, kod njega je sad stalno defrost...:p:D
 
Drug ostavio lulu u klimi i zaledila mu i klima prestala raditi, sta sad raditi? Samo izvaditi lulu cuknuti je malo ili se mora sacekati neki plus napolju? Hm
 
Lepo zaladilo napolju, u autu mi pokazivalo -6 do -11, a magla udarila, vlaga, poledile manje ulice, klime rade bez problema, LU na 360-400W.


4a21ac47883cd6eec53cba660dfef91b.jpg

27eaa5ecbb52a526da039563ffc5af58.jpg


Iznenadjujuci rezultati, Gree Viola i Fujitsu LU, montirane na istoj strani, 5m jedna od druge, LU cela u ledu, Viola skoro nista.

c7265a6428be5732145b42f39ab82d78.jpg


5baefff93f8b0a5bb6dc7c6882185135.jpg
796a863e52d72eddf14e021b34e54e1a.jpg
dd16ea7cc7e16fa8bd23595da6eec388.jpg
834bbc6fa69559db896c55935b757b6f.jpg
 
Poslednja izmena:
Očigledno da grejači tacni koje Gree ugrađuje ipak nisu za bacanje. ;)
 
Sta radi LUCA12 kada se sporo, naizmenicno pali i gasi zelena lampica?
 
^Odledjava.

Viola sa druge strane ima malo vise na sebi snega(ovo belo po sacama, bukvalno kao malo gudci sneg, nije cvrst led), ali opet daleko manje od Fujitsua.

Viola ima grejac tacne i grejac kompresora.

Naravno, mislim da ce zbog toga na kraju meseca biti jedno 50kWh veca potrosnja na Violama.

44ff331be3a8c6258c84f2d8a163f533.jpg
994976100eae50dbc21a9363f434c289.jpg


Edit:
Da budem fer, LU upravo radi defrost, tako da nije bas tolika razlika, ali u tacni definitivno jeste, Gree dole uopste nemaju leda. Vec grejac kompresora ne mogu da proverim :)
2c465048b256fa884c5862d71d502383.jpg

cae97d0921290a575e6013e35ed5ff52.jpg
 
Poslednja izmena:
Nema šanse da ti sa nekoliko dana minusa u Srbiji grejni kabl potroši 50-ak kWh. Toliko bi otprilike potrošio da je stalno uključen.
 
sapra

Ako mu je na ruku tj ima pristupa spoljnoj , ugasi je i sa vrucom vodom nek je odledjuje , ume to da potraje ali naucice skolu za sledeci put . I ja sam naucio na tezi nacin , nije to nista novo , sad imam grejac i krenuo sam da ga palim povremeno .

Kad pogledam podatke koje sam svojevremeno vodio , bude nekih 15-20 dana a da je prosecna dnevna temp u minusu s tim da je od toga 5-10 dana gde ni dnevna temp ne predje u plus tj da smo konstantno u minusu tih dana . Ne znam kako je kod drugih ali kod mene se pokazalo da taj problem sa zaledjivanjem odvoda imam tek kad dodje tih 5-10 dana tj kad ni dnevna ne predje u + . Imam grejac od 120w , pa sve i da ga ostavim ukljucenog 24/7 tih 5-10 dana on mi ne moze pojesti vise od 30kwh za celu sezonu . Naravno ja to ne radim 24/7 ali sve i da radim to je 300 din po sezoni a da me ne boli glava .

Kad se setim kako sam se napatio kod tog zacepljenja , nista mi vise nije skupo :D



E da , jel neko uopste propratio koliko bi mogao da vuce taj grejac na Violi , a i kad se to pali , gasi itd ..
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno