Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Treba mi preporuka za klimu. Prostorija je 4 x 4 x 2.5 i problem je što je na zapadnoj strani tako da je popodne u sunčanim talasima non-stop klima obavezan element. Centralno grejanje postoji tako da bi se 95% vremena koristila za hladjenje.

Pošto nije moj stan (rentiranje), cena (uz ugradnju) pa broj godina garancija su glavni faktor a kako neću živeti ovde za 4-5 godina, iskreno, bitno mi je da tih prvih godina radi kako treba :d
 
U 16kvm stavi 9-ku. Gree, Midea... Zaobiđi Tesle i ostale novotarije.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Hmmm... moram da korigujem opis prostora - soba gde je klima najpotrebnija jeste 16-18m2 ali su sva vrata (kuhinje, hodnika, druge sobe) otvorena tako da bi sve prostorije uzimale malo od tog hladjenja - ceo stan je 48m2, a gledam i cene, gotovo da i ne vidim neku cenovnu razliku izmedju 9 i 12, u čemu je vic?

I kakva je situacija sa Bekom ili Voxom? Bliže Tesli ili Midei?
 
Svi kupuju 12-ce a retko ko 9-ke, pa se cena formira po količini. Ako je za svih 48kvm, stavi 12-cu. Gledaj samo da klima ne duva u nekog direktno i sve OK. Za Beko i Vox ne znam

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Pa jedino to sto je Gree poznatiji brend i veca sigurica ali kod kupovine tehnike znas i sam da nie sve u imenu , Danas sam video neki stari Eskimo i bas pitam zenu , ma kaze radi i dan danas , cak se i zimi dogrevau na nju , znaci ti fix modeli su im bili dobri , tako je rekao i Dule . Za ove invertere imamo dvojicu sa pozitivim utiscima ali nije testirana na grejanju u pravim smislu te reci pa .. Dule kaze ovako , za hladjenje i dogrevanje nudim Eskimo , za grejanje japanci . Usput , zasto bi dao 58k za Gree kad za te pare imas Daikin , Fujitsu , Mitsubishi ..

Za te pare ima i Mideu :)

Pa prelistavao sam temu i video da se hvali eskimo kao jeftiniji inverter , a video sam da se hvali i gree viola . Zato sam se orjentisao na njih . Roditelji su se zalepili za neku Galanz AUS-12H53R150P1 , a ona nije inverter i jos kosta oko 40 hiljada . Jel preporucujete neki konkretni model ili je sve jedno od daikin ,mide-e, fujitsu ?
 
Šalio sam se za Mideu. Imao sam 3 komada i vratio. Zamenio za Fujitsu. Otuda i smajli. Eskimo je OK za te pare, i ako ćeš samo da se hladiš nema potrebe da pucaš veće pare na klimu. Ako hoćeš skuplje, gledaj japanca

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Pa prelistavao sam temu i video da se hvali eskimo kao jeftiniji inverter , a video sam da se hvali i gree viola . Zato sam se orjentisao na njih . Roditelji su se zalepili za neku Galanz AUS-12H53R150P1 , a ona nije inverter i jos kosta oko 40 hiljada . Jel preporucujete neki konkretni model ili je sve jedno od daikin ,mide-e, fujitsu ?

Jesi siguran da ti treba inverter? Inače taj Galanz je odličan.
 
Au , sad sam tek zbunjen . Mislio sam da su inverteri bolji od ovih obicnih , zato sam i gledao njih . Treba mi klima samo za hladjenje i moji su se bas zagrejali za taj galanz samo sa crvenom maskom . Inace ja sam u suterenu pa nam je temperatura niza nego nekome na spratu .
 
Inverter hladi i greje prijatnije nego fix-speed zato što fix-speed klima radi na maksimumu ili ne radi. A inveerter kalkuliše da održava zadatu temp, i lagano hladi ili greje. A o kvalitetu.. Pa za isti kvalitet, inverter je skuplji. Ako je samo za hlađenje dobra je i fix-speed klima, a sem toga ima i manje šansi da nešto gecrkt. Veruj mi, ja moje klime i ne vidim, tj ne registrujem sem ako se namerim da perem filtere. Tako da ti estetika bude na drugom mestu. Naravno, ne kupuj neku ružnu, u tu ćeš sigurno gledati pa ćeš se kajati.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ako hladiš dnevni boravak i imaš je gde usmeriti da ne duva u ljude, slobodno možeš uzeti fix speed klimu..
Bela maska požuti pa ume da uzgleda ružno, možda crvena jeste praktičnija :D
 
Poslednja izmena:
Realno, za hladjenje moze uzeti on/off klimu ali zasto kada je za malo vise para inverter na dohvatu ruke. Zivot je daleko komotniji s inverterom.
On/off iskljucivo kao budzet varijantu.

Tapatalk
 
Au , sad sam tek zbunjen . Mislio sam da su inverteri bolji od ovih obicnih , zato sam i gledao njih . Treba mi klima samo za hladjenje i moji su se bas zagrejali za taj galanz samo sa crvenom maskom . Inace ja sam u suterenu pa nam je temperatura niza nego nekome na spratu .

Ako ti treba samo za hlađenje, ukratko - poslušaj roditelje.
 
Realno, za hladjenje moze uzeti on/off klimu ali zasto kada je za malo vise para inverter na dohvatu ruke. Zivot je daleko komotniji s inverterom.
On/off iskljucivo kao budzet varijantu.

Tapatalk

Upavo ti inverteri koji su na dohvat ruke su - budžet, i po ceni i po kvalitetu.
 
Upavo ti inverteri koji su na dohvat ruke su - budžet, i po ceni i po kvalitetu.
A on/off su sta, kidaci, koji ce duze da traju, jer konstantno rade na 100%? :)

Nema razloga nikada uzeti on/off umesto invertera, jer danas on/off prave samo uredjaje najnize klase.

Za razliku od toga, imam 20 godina staru Toshibu on/off, koja prosto sabija i cuje se tise od bilo kog invertera danas, i ako radi na 100%. Ali ebiga, to vise ne postoji, sto zbog stednje(ova je kostala negde oko 2-3k maraka), sto zbog ekologije :)
 
Poslednja izmena:
A on/off su sta, kidaci, koji ce duze da traju, jer konstantno rade na 100%? :)

Nema razloga nikada uzeti on/off umesto invertera, jer danas on/off prave samo uredjaje najnize klase.

Za razliku od toga, imam 20 godina staru Toshibu on/off, koja prosto sabija i cuje se tise od bilo kog invertera danas, i ako radi na 100%. Ali ebiga, to vise ne postoji, sto zbog stednje(ova je kostala negde oko 2-3k maraka), sto zbog ekologije :)
Uzmes Toshibu inverter (on/off nema vec desetak godina) za 1-1,5 keura (2-3 kmaraka) [emoji3]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Upavo ti inverteri koji su na dohvat ruke su - budžet, i po ceni i po kvalitetu.
A on/off za 30k je kvalitet? Daj ne zezaj majke ti. On/off klime su apsolutna budzet varijanta, za one koji se jedva i za to natezu. To za 5 godina niko vise nece ni pravit. Jednostavno ono sto sada pruza najjeftiniji inverter apsolutno opravdava cenu u odnosu na fiksnu klimu koja se sada prodaje. Proizvodnja kvalitetnije i bolje fiksne klime je pucanje u nogu, to vise nema ko da kupi. Suludo je i proizvoditi.
Treba ici iskljucivo na inverter ako cena nije bas bas presudni faktor.

Tapatalk
 
A on/off za 30k je kvalitet? Daj ne zezaj majke ti. On/off klime su apsolutna budzet varijanta, za one koji se jedva i za to natezu. To za 5 godina niko vise nece ni pravit. Jednostavno ono sto sada pruza najjeftiniji inverter apsolutno opravdava cenu u odnosu na fiksnu klimu koja se sada prodaje. Proizvodnja kvalitetnije i bolje fiksne klime je pucanje u nogu, to vise nema ko da kupi. Suludo je i proizvoditi.
Treba ici iskljucivo na inverter ako cena nije bas bas presudni faktor.

Tapatalk

Slažemo se da se ne slažemo i to je ok.

Na Floridi sam 7 godina imao ne-invertersku klimu. Temperature i do 40, vlažnost preko 100. Takođe u Teksasu ne-inverterske klime rangirane njihovim zvezdicama i ozbiljni brendovi. Hoteli, poslovni prostori...takođe ne-inverter i da ne dajem dalje primere a ima ih, krajnje je neozbiljno reći da to nema ko da kupi.

Kod nas, na ovoj geografskoj dužini i širini, osim za one koji se greju na klimu znači ne gase je zimi inverter ima nekog smisla. Ja recimo kao neki prosečan korisnik imam centralno grejanje a leti se hladim kad dođem kući sa klincima a to je negde 20h i klima radi par sati da rashladi plus vikendom nešto više ako smo u stanu. I ova rutina važi recimo nekih 60-70 dana godišnje max. Za ovakvo korišćenje inverter nema smisla.

TO je moje mišljenje a ljudi koji dolaze ovde da se informišu neka usvoje šta misle da im zvuči logičnije.
 
Ne radi se o tome da nema ko da kupi, već da ne mogu da zadovolje stroge evropske propise o efikasnosti, tako da već sad ne mogu da se prodaju u EU/EØS.
Ja sam sasvim slučajno bio u prilici da svoje klime koristim za hlađenje, i inverter je daleko prijatniji od on-off klime. Ujednačena temperatura, i konstantan prijatan rad. Sinoć se norveško leto vratilo u normalu, temperature pale na 5-6c, pa klime greju kao što je i predviđeno.
 
Bilo je praktično 30° 31.5. Rekordno topao maj od kad se mere temperature. Prošle godine, prilično normalne temperature u junu, maks. 25°, min. 5,3°, prosek 13,5°. Ne bunim se za ovo malo vrelih dana, prošlo toplo leto je bilo 2014.
 
Kad ce Norveska poceti da deli "global warming refugee" vize, ozbiljno :)

Broz, u hotelu ne-inverter? Single-split ili mislis oni tipicni hotelski sistemi? Skroz je nelogicno da sistemi budu ne-inverter oduvek. (pitam, iskreno ne znam)
 
Uporedjivanje neinvertera i invertera i insistiranje na neinverteru je potpuno besmisleno.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Slažemo se da se ne slažemo i to je ok.

Na Floridi sam 7 godina imao ne-invertersku klimu. Temperature i do 40, vlažnost preko 100. Takođe u Teksasu ne-inverterske klime rangirane njihovim zvezdicama i ozbiljni brendovi. Hoteli, poslovni prostori...takođe ne-inverter i da ne dajem dalje primere a ima ih, krajnje je neozbiljno reći da to nema ko da kupi.

Kod nas, na ovoj geografskoj dužini i širini, osim za one koji se greju na klimu znači ne gase je zimi inverter ima nekog smisla. Ja recimo kao neki prosečan korisnik imam centralno grejanje a leti se hladim kad dođem kući sa klincima a to je negde 20h i klima radi par sati da rashladi plus vikendom nešto više ako smo u stanu. I ova rutina važi recimo nekih 60-70 dana godišnje max. Za ovakvo korišćenje inverter nema smisla.

TO je moje mišljenje a ljudi koji dolaze ovde da se informišu neka usvoje šta misle da im zvuči logičnije.
Poredis 2 potpuno razlicita trzista. Nista od toga sto je tamo instalirano se ne nalazi kod nas. Nemam nista da poredis brendove i modele s naseg trzista ali onda ces drasticno promeniti pricu zar ne?
Stvarno je smesno poredjenje fiksnih i inverter klima, besmisleno je pricati o tome uopste. Da se razumemo, stvarno nemam nista protiv da neko misli suprotno od mene.
Licno mislim da su fiksne klime prevazidjene i da ce vremenom potpuno nestati. U skladu s tim mi je suludo u danasnje vreme uzimati fiksnu klimu kada inverter nudi daleeeko veci komfor i bolji ugodjaj za malo vise para. Ja ni mojim matorcima koji klimu ukljuce par dana u godini ne bih nikada vise uzeo fiksnu klimu a ne sebi. Jednostavno, inverter probas i ne vracas se vise nikada nazad.

Tapatalk
 
Fujitsu 12LU je poskupela , sad je 88k , potrosen je taj jeftin kontigent koji stigao...
 
Jaooooo, ode 10k gore

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Lepo bilo dok je trejalo [emoji3]

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
To jest, vratila se normalna cena :)
 
ljudi zbinjuje me nesto.Ako u katalogu stoji recimo na grejanju 5.000w daje klima a na samoj unutrasnjoj na onoj kartici 3.600 recimo pise da li je to u redu?Ako mozete bacite pogled na vase klime i uporedite sa onim sto pise po katalozima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno