Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste, 7 od 8 (jedna jos nije ni montirana), sljaka super, ali su to klime svega 9 meseci stare.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da li je ovo najbolja pozicija za UJ, sa ovim rasporedom soba i namestaja? (ubacio na brzinu samo gde je dnevna soba da se vidi gde bi bila ugaona i TV i sto za rucavanje)
Takodje pitanje, ako bi zamenio razmestaj i stavio ugaonu na zid gde je na slici TV i obratno da li bi vi mozda recimo produzili instalaciju za 1.5m da ne bi duvao direkt u glavu dok se sedi? Onda bi instalacija bila preko 6.5m.
Druga opcija je jedino SJ na veliku terasu, a UJ iznad ugaone, mada mislim da ne bi nista spec poatigao tim rasporedom.
bc4c2c5328b09a4dc8a9cc6dddf50bcd.jpg


Послато са SM-G935F помоћу Тапатока
 
To ti je najbolja moguca lokacija, nasuprot vrata, da ti duva ka spavacoj i ka decijoj. Jedini je problem sto ce tesko decija da se ugreje ikako ako planiras da grejes. Za hladjenje samo nema nikakve frke, duvace i preko stola nece se osetiti a hladan vazduh ide svuda.

Tapatalk from Poco loco
 
Pozz svima,zanima me vase misljenje za ovu klimu mitsubishi msz-ln35 vghz,planiram uzeti 2 komada,i grijati 80m2,stolarija nova extra,izolacija je 5 cm stirop. Tavan 10,radi se o katu kuce...nadmorska visina 450m,ostrije do blago ostrije zime,1. ,2. mjesec u minusu...
Moze mi netko dati savjet jer se ipak radi o vrlo skupoj klimi????

Hvala svima.
A evo nacrt gdje bi postavio!
f5cddd69e43c1298b0aeb16ec1b5de02.jpg


Sent from my Mi A2 using Tapatalk
 
Ko hoce da veruje moze, ko nece ne mora. Ja imam 5 Fujitsu klima i sve rade kako treba. 2x LGC greju i hlade od 2011-te, LU u lokalu od 2016-te i 2x LLCA kuci od 2017-te. Mnogi ih imaju i pre mene ovde pa nek pisu iskustva.
 
@bekinblek
Ti modeli Mitsubishi su odlične klime, čak i jedna može da greje 80-ak kvadrata bez problema, ja bih npr. pre odabrao dve 25-ice, iako je i to overkill. U Norveškoj je Mitsubishi najpopularniji proizvođač, i ljudi su uglavnom prezadovoljni.

Edit: ja ne vidim pozicije na onoj slici.
 
Poslednja izmena:
35VA (12ca( za 80m2 da greje?
Ako je to klima od 1500e koliko sam na brzaka nasao i kod nas i vani - preskoci.

Bolje Fujitsu def.
 
Ko hoce da veruje moze, ko nece ne mora. Ja imam 5 Fujitsu klima i sve rade kako treba. 2x LGC greju i hlade od 2011-te, LU u lokalu od 2016-te i 2x LLCA kuci od 2017-te. Mnogi ih imaju i pre mene ovde pa nek pisu iskustva.

Ok, verujem ti. Opisuješ svoje iskustvo. Ostaje samo sporan deo poređenja sa nekom drugom klimom, a koju nisi koristio u okviru iste klase.
 
35VA (12ca( za 80m2 da greje?
Ako je to klima od 1500e koliko sam na brzaka nasao i kod nas i vani - preskoci.

Bolje Fujitsu def.

Ta klima vredi 1500 eur, i može da greje i više od 80 kvadrata. Moja NZ9 je slične snage kao LN25, i ona kod mene bez ikakvog forsiranja greje prostor od 45 kvadrata. Ako Šveđani i Norvežani mogu da se greju sa istim, čisto sumnjam da će neko na Balkanu biti nezadovoljan.

Evo top liste klima u Skandinaviji sa najvećeg sajta za poređenje cena, prisjakt.nu / prisjakt.no

Švedska
Pogledajte prilog 272340

Norveška
Pogledajte prilog 272341

Kad smo kod kvaliteta, ja se trenutno hladim ispod ove, radi kao lutka od 2004.

Pogledajte prilog 272342

Pogledajte prilog 272343
 
^au kad se i vi tamo hladite, a pre mesec dana si ukljucivao grejanje :) A ja taman hteo u Svalbard na letovanje :(

On topic:
Moje licno iskustvo, bas ta Mitsubishi FH35VE koriscena pre koje godine - def. slabija i manje prijatna od Fujitsu-a. Konkretno Fujitsu je multi-split 30ca, ne secam se napamet koja, 18LFCA i 09LMCE valjda unutrasnje, osecaj je totalna krajnost. Mislio sam da ljudi preteruju kada pominju da je Fujitsu komforan, ali def. nije preterivanje.
Ovo je poredjenje za nase podrucje bas.

Pogotovu sto je ova kombinacija Fujitsu-a slicna ceni jedne Mitsu LN35, a za 80m2 jedna klima nece prijatno ugrejati MA KAKO je postavili (i da pretpostavimo da ima snage, sto FH35 ni pod razno nema iz mog iskustva, ali kakav god da je stan/kuca, i da je jedna kvadrat prostorija, jedna klima nije prijatna).
 
Poslednja izmena:
U Bg-u sam trenutno. :)


LN35 je novija i jača klima od FH35, i pominje se HZ hyperheating u oznaci modela, ako je ista tačna.
 
Ja verujem Djalfu da mu klime rade odlicno no treba sa druge strane biti iskren i otvoren i reci da se i te fujitsu klime jednako kvare kao i sve ostale sto ovde rece xeroj.Naime, cini mi se da je nekima ovde dobro poznato ali se o tome ranije cutalo zbog rekao bih malo neobuzdanog i ciljanog promovisanja fujitsu klima na nekoliko foruma, precutana je informacija da se vlasniku nove fujitsu tada prilicno skupo placene klime, ubrzo pokvario motor ventilatora spoljasnje jedinice.Naravno da klima nije mogla da radi, naravno da nije mogao da se nadje zamenski deo, nema ga cak nigde ni u ponudi, "neko" nije istu ugradjivao i nije hteo da se zabavlja time imao ili nemao taj deo i ispalo je da je vlasnik dzabe bacio novac za taj navodno vrhunski fujitsu brand koji je pride kupljen na preporuku.Nije lepo sto se o tome ovde ali i svugde cutalo zahvaljujuci nekolicini "vodecih" clanova na nekoliko foruma, koji su opet zarad nekih svojih a mozda i ne samo svojih intersa, promovisali fujitsu klime kao brend koji se ne kvari.Napisati tako nesto prosle ili ranijih godina je bilo ravno stavljanjem prsta u oko vecini vlasnika istih klima i to je istina koja se moze naci na ovim stranicama ali i na stranicama jos nekoliko foruma.Ima verovatno jos takvih i slicnih primera kod tih klima, nego se nazalost o tome nekada cutalo jer su napadani i ponizavani svi oni koji bi na tu temu nesto progovorili.Zarad istine, fujitsu klime nesumnjivo jesu dobri uredjaji ali daleko od toga da se ne kvare, a uz sve to ne treba zaboraviti da bar danas u ponudi ima mnogo dobrih invertera slicnog a mozda i boljeg kvaliteta za iste ili nesto manje pare.Ko ima pare za bacanje i ko pati od brendiranih stavri, neka onda i placa skupo te jeftine brendirane nalepnice.Imajuci u vidu da zaista vrhunski fujitsu proizvodi kao stio je LT drzi i dalje opravdano visoku cenu, stare nokrije nema vise u ponudi a za novu nokriju koliko ovde vidim, jos se niko ne "otvara", ostaje pitanje da li su ostali modeli iz domace ponude odavno prevazidjeni.Toliko.Srdacan pozdrav svima.
 
Ta klima vredi 1500 eur, i može da greje i više od 80 kvadrata. Moja NZ9 je slične snage kao LN25, i ona kod mene bez ikakvog forsiranja greje prostor od 45 kvadrata. Ako Šveđani i Norvežani mogu da se greju sa istim, čisto sumnjam da će neko na Balkanu biti nezadovoljan.

Evo top liste klima u Skandinaviji sa najvećeg sajta za poređenje cena, prisjakt.nu / prisjakt.no

Švedska
Pogledajte prilog 272340

Norveška
Pogledajte prilog 272341

Kad smo kod kvaliteta, ja se trenutno hladim ispod ove, radi kao lutka od 2004.

Pogledajte prilog 272342

Pogledajte prilog 272343
Ovo je u vreme kada se Carrier bela tehnika stavljala uz Miele i slicne, kada je Carrier bio sabijac, a danas ostade samo nalepnica na kineskim proizvodima :)

Nema kvaliteta kao pre 15 godina, zaboravite na to. Mora se ostati konkirentan, a marketing i razvoj su postali nikada skuplji, nece niko danas da pravi bilo sta da traje 15 godina, to je danas ekstremno los biznis potez.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Za kvalitet se potpuno slazem.

Carrier nikad nije ni proizvodio belu tehniku samo brendirao.

Ali zato ima gde je jos uvek Carrier najbolji [emoji16]
90d109ba2f433fae1411e1587d4e447f.jpg


Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
 
Pozz svima,zanima me vase misljenje za ovu klimu mitsubishi msz-ln35 vghz,planiram uzeti 2 komada,i grijati 80m2,stolarija nova extra,izolacija je 5 cm stirop. Tavan 10,radi se o katu kuce...nadmorska visina 450m,ostrije do blago ostrije zime,1. ,2. mjesec u minusu...
Moze mi netko dati savjet jer se ipak radi o vrlo skupoj klimi????

Hvala svima.
A evo nacrt gdje bi postavio!
f5cddd69e43c1298b0aeb16ec1b5de02.jpg

A kako mislis da sa 2 klime grejes 3 prostorije koje nemaju neki zajednicki prostor, otvor?
neces moci ubaciti topao vazduh u barem jednu od soba (malu) izuzev ako ne uzmes neki multi sistem gde ce jedna obicna invereter raditi sa jednom unutrasnjom jedinicom u dnevnoj a druga (multi) sa dve unutrasnje jedinice raditi u ostale 2 sobe, s tim da ce ove male prostrorije (sta god bile) ostati neohladjene i neugrijane.
 
@sonex
Ovo sto si napisao nema veze ni sa cim, svaki uredjaj ima garanciju i ako nemaju deo zamene klimu. Ispada da samo kinezi imaju delove ovde kod nas a Fujitsu, Daikin i ostali nemaju.
Delova kod nas nema ni za sta, ovlasceni servis Toshiba laptopova nema YU tastaturu u Srbiji vec nudi engleski layout po 9000din ceni.
 
Ti si jedini spomenuo Kineze i Daikin, on je pricao samo o iskustvu za Fujitsu.


Zoxor, Carrier ima svoju solidno veliku proizvodnju u Americi i znam da su proizvodili, s obzirom da je to bas matora firma, fazon na nivou Mercedesa, a sta i do kada licno proizbode, a od kada i sta brendiraju, ne znam.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Naravno, kao i sa svakim uredjajem. Problem kod nas je sto skoro niko nema delove za ono sto uvozi/prodaje. A u svakom papiru pise da obezbedjuju servisnu podrsku sa delovima od 7 godina. Posto smo zemlja kakva jesmo, zato i nema delova.
Zato treba biti pametan pa uzimati iste modele, ako ih uzimamo vise. Crkne jedna, nema deo, kupis novu a drugu posle mozes da krpis sa ovom koja je otisla u delove.
 
Tako i radimo

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
^au kad se i vi tamo hladite, a pre mesec dana si ukljucivao grejanje :) A ja taman hteo u Svalbard na letovanje :(

On topic:
Moje licno iskustvo, bas ta Mitsubishi FH35VE koriscena pre koje godine - def. slabija i manje prijatna od Fujitsu-a. Konkretno Fujitsu je multi-split 30ca, ne secam se napamet koja, 18LFCA i 09LMCE valjda unutrasnje, osecaj je totalna krajnost. Mislio sam da ljudi preteruju kada pominju da je Fujitsu komforan, ali def. nije preterivanje.
Ovo je poredjenje za nase podrucje bas.

Pogotovu sto je ova kombinacija Fujitsu-a slicna ceni jedne Mitsu LN35, a za 80m2 jedna klima nece prijatno ugrejati MA KAKO je postavili (i da pretpostavimo da ima snage, sto FH35 ni pod razno nema iz mog iskustva, ali kakav god da je stan/kuca, i da je jedna kvadrat prostorija, jedna klima nije prijatna).
FH35 je vrhunska klima, ali je neophodno fan drzati na fiksnoj brzini, jer na AUTO po pisanju pojedinaca ne duva dovoljno jako. Vrv su je projektovali za izolovan prostor, a ne za ovo što mi nazivamo izolacijom (5cm stiropor, itd)

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ti si jedini spomenuo Kineze i Daikin, on je pricao samo o iskustvu za Fujitsu.


Zoxor, Carrier ima svoju solidno veliku proizvodnju u Americi i znam da su proizvodili, s obzirom da je to bas matora firma, fazon na nivou Mercedesa, a sta i do kada licno proizbode, a od kada i sta brendiraju, ne znam.


Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Solidno veliku? [emoji16]
Carrier br 1 u severnoj americi i br 2 u svetu i to je drugi postao tek kad je Daikin kupio Mcquay.

Tapatalkkal küldve az én SM-G955F eszközömről
 
Pozz svima,zanima me vase misljenje za ovu klimu mitsubishi msz-ln35 vghz,planiram uzeti 2 komada,i grijati 80m2,stolarija nova extra,izolacija je 5 cm stirop. Tavan 10,radi se o katu kuce...nadmorska visina 450m,ostrije do blago ostrije zime,1. ,2. mjesec u minusu...
Moze mi netko dati savjet jer se ipak radi o vrlo skupoj klimi????

Hvala svima.
A evo nacrt gdje bi postavio!

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Bilo kakva izolacija je bolja nego nikakva.

Ova pozicija u dnevnom je dobra a za pokriti ostatak je smještaj iznad vrata u hodniku ali vrata od prostorija moraju biti otvorena tijekom grijanja ili hlađenja eventualno pred spavanje pritvoriti.
Odabrati klimu koja pri recimo u trećoj fiksnoj brzini ne smanjuje izduv nego smanjuje toplinu izduva što je jako bitno za sami smještaj te klime.

 
FH35 je vrhunska klima, ali je neophodno fan drzati na fiksnoj brzini, jer na AUTO po pisanju pojedinaca ne duva dovoljno jako. Vrv su je projektovali za izolovan prostor, a ne za ovo što mi nazivamo izolacijom (5cm stiropor, itd)
I moj je utisak da treba na fiksnoj.

Pazi, to da li je dovoljmo jaka, def. nije, pomenuti Fujitsu ima topliji vazduh koliko god jako duvao. I mnogo je prijatniji, ne samo osecaj toplote nego i nekako osecaj vazduha (ovo ne umem da opisem, ali kada se isproba nesto bas bolje, shvati se razlika).


Kakav je servis, uvoznik i ostalo ne zelim da ulazim, nisam sigurno dovoljno iskusan u tome. Ali u osecaju koja je klima prijatnija - pomenute Fujitsu u svakom pogledu naspram Micubisija.
 
Iskreno dok nisam prosle godine video Fujitsu kod sestre (ja sam odlucio da njih uzme, jer su ispale mnogo jeftinije u multi-split nego bilo koji drugi proizvodjac, a ionako ih ja placam :D), i grejanje i hladjenje koliko je bolje, mislio sam da preterujete.
 
Da, ja sam LGC uzeo 2011-te, ona ima Toshiba kompresor od cca 9.5KG, isti kao u LU modelu. Prvi put kad je bilo -10c i ona izadje iz defrosta i kad surdukne vrelinu kao zmaj iz GOT nakon Drakaris komande :D ja nisam mogao da verujem. I svi rodjaci koji su to iskusili su se odusevili. Naravno svi se pitaju o potrosnji, ja sacuvam sve racune sa specifikacijom, prilozim i cesu se po glavi i ne veruju. Najgore sto i dalje loze, prde, smrde i prodaju prvorodjenog sina za gas i ne menjaju nista. Jednostavno, nekim ljudima mozes da das sve znanje sveta, na zalost, mozak ne mozes.
Brat je potrosio 1 marta sav ugalj i presao na gas. 1000+ evra sezona, ja 220e, kvadratura skoro ista.
 
jel moze samo dobrim prirodnim padom da se resi odvod vode u zimskom periodu ,kad sve ledi brzo,ili moraju grejaci tacne
dal to japanski inverterri imaju reseno?vidim da oni manje trose po satu,znaci odma i manje buke,vibracija...
 
Objasnis im princip rada TPa i bice jasno. (@djale, nesto je dugo "uploadovao" moj post)
Edited.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno