Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa zato se i hvata led. Kad ugreje, odozgo se topi, kaplje po tvojoj klimi i ledi se na njoj.
 
Moguce da je i zbog toga...mada opet kazem nikad se to do juce nije desilo...
 
To znaci da taj prostor konstanto gubi 500w na 18c na nizim gubi jos vise jer ti i dalje drzis target od 23c
Pogrešno ne gubi na toj temperaturi 500w nego oko ili preko 2 kilovata ako uzmemo u obzir da joj je na +18c scop 4.

Ako ona nemože na +18c spustiti potrošnju ispod navedenih 500w i onda se ugasi pa ponovo upali onda je njezin minumum na grijanju oko 2 kilovata toplinske energije a ne onih navedenih 880w ili ako je 18-tka 1.200w.
Što znači da debelo lažu u specifikacijiali za Kineza to je normalno.

I da, dali je vama normalno sada na grejanju da mu se klima ugasi na 1.000w tada treba raditi 24h bez gašenja pa da je normalna radila bi i na tih 500w ali se do tada nebi smjela ugasiti sa tim toplinskim gubicima koje ima.

Po meni je programirana kao da sam ju programirao koji nemam blage veze.
 
Poslednja izmena:
A da nije njemu merac los? I on je kineski :D
Mada i dalje stoji da se lose ponasa i tada treba da zove servis da vide kako (ne) radi. Ne moze ona da ne greje ako je setovana na 23c a unutra je 20c, to nije ispravno 100%. Jos bez izolacije i gubitke.
 
Joza: Ako to resava softver onda ova moja ima softver od Rambo TV Game , ako znas sta je to...
 
Može ako je klima loše softwerski podešena, zabrljana da radi bilo kako.

Na onom video što je postavio klima mu se ugasila na 1.050w što nema nikakve teoretske šanse niti uvjeta za gašenje klime sada na grijanju ona mora raditi bez prekida cijelih 24sata osim ako ode u defrost a to je druga priča.

Tko kaže da je to normalno, onda nezna uopće kako normalna klima radi tj. kako bi u njegovim uslovima trebala raditi.
Imam dvije Toshibe i jedan Hitachi i sretan sam što nemam nijednog Kineza da mi čupaju živce.

Sjećam se avanture forumaša sa onih 3 klime 18-tice srećom ih je uspio maknuti iz kuće.
 
Povecao sam jacinu izduva sada na brzinu 5 i posle 10ak minuta se stabilizovala i evo sada normalno radi na 950w, ja sam do sada drzao na brzinu 3 ili 4 ali uglavnom 4 od mogucih 7 brzina. Moguce je zato sto je velika prostorija da moram da povecam brzinu ventilatora da bi obradjivala vecu kolicinu vazduha sa malim gubicima..
 
Kada je hladnije onda da, veca brzina turbine unutrasnje daje bolji COP tojest bolje iskoriscenje jer se efikasnije skida toplota sa izmenjivaca unutrasnje jedinice. Poredjenja radi, ja dok sam imao samo dve LGC na 90m2 one su radile non stop na medium brzini na spoljnim temperaturama nizim od 3c, nebitno kojom snagom radi kompresor u tom trenutku. Medium ti je jedna ispod najjace brzine. Sa 4 klime samo posle defrosta krene Medium i posle spusta na Low i tako odrzava do sledeceg defrosta. To je sve sa izolacijom a tebi bez gasi, to nije kako treba.
 
Ma ima taj neki problem sto zaglupavi klima, i ranije sam isto pisao radi par dana normalno i odjednom poludi i pocne da radi kao on-off, ne mogu da provalim u cemu je fora i zasto to radi. Kad se to desi moram da prebacujem na opciju i feel , da pojacavam izduv , povecavam temperaturu dok se ne vrati u normalu , u nekom trenutku kad ja sve to odradim ona se vrati u normalu i opet radi neko vreme kako treba.. a ovo za izduv to je na 2/3 od maksimuma na 5oj brzini se cuje bas prilicno pa nije bas prijatno da ti nesto non stop susti u sobi , na 3-oj brzini mi je idealno kad radi skoro da je ne cujem ali eto na toj brzini hoce nekad da pobudali.
 
Ne kontam kako grejes 40-55m2 sa 580m3/h duvanjem, ja za 21m2 pustam toliko otprilike.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
I to kineskih 580m3/h, to je kao japanskih 280m3/h maks. ;)

Probaj pored veceg broja obrtaja venta i swing opciju (skracenog koraka, da ne duva na gore) i sve sto ti padne napamet od ideja (da okrenes vertikalne usmerivace na suprotne strane itd). Prvi put ti je sa grejanjem na klimu, moras da eksperimentises dok ne vidis koja kombinacija funkcionise kod tebe. *mjau**mjau**mjau*, bucno ili ne, to ti je sto ti je. Iskoristi priliku dok ukucani nisu kod kuce, da ne izbace i tebe i klimu napolje. :)
 
И јел смо сад научили школу? Смедеревац и Алфа су закон, какве климе какве пм.....нацепаш дрва и удри :)

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Onda bi Zoxor imao 6 šporeta u kući. Ko šta radi, on bi vazda cepao drva i džarao ložišta. Djalf bi malo bolje prošao, sa samo 4 šporeta. [emoji23]

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
@BatmanBG to sam bio ja sa 3 kom Midea Mission 18. Kad se samo setim da sam tri meseca buljio u tabele, guglao, čitao forume. I u uži izbor uđi Mission18, Vivax AERI 18 i Fujitsu ASYG 12 LMCE. Ja se ko som upecao na specifikacije. I onda usledi šok, jer naviknut na rad Fujitsu ASYG 12LTCA, ove "Misije" su me dooobro namučile. Ja sam napravio razna merenja, snimao rad, pokušavao razne položaje krilaca, temperature, jačine duvanja... I na kraju kad sam istrošio sve opcije napišem podugačak mejl uvozniku, i ljudi (na moju sreću) prihvate da vrate novac. Onda uzmem 3kom Fujitsu 12LMCE, i platim opet ugradnju.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Onda bi Zoxor imao 6 šporeta u kući. Ko šta radi, on bi vazda cepao drva i džarao ložišta. Djalf bi malo bolje prošao, sa samo 4 šporeta. [emoji23]

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
Мало вас једим хехехе. Ево гледам кроз прозор комшији дотерали угаљ, мокар ће да уносе. Сушени вреоци а снег по њима па лопатај. Струја и гас су мама, топлотна пумпа ваздух-вода најбоља опција за ТП. А ко нема толко пара онда климе, однос уложеног и добијеног убедљиво на страни климе.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Milan prosto ima nerealne zahteve, nema osnovni preduslov za grejanje klimama a to je izolacija, ima relativno velik neizolovan prostor, i nerealne želje za komforom. Kupio je jaku klimu, ne sviđa mu se kako modulira, i što jako duva, uz to podešava neke parametre ručno i time dodatno pogoršava situaciju. Verujem da bi se npr. Daiseikai 9 Nordic bolje snašao u takvoj situaciji, ali on je ipak 'nešto' skuplji. Eventualno da odradi onu zamenu sa Xerojem, pa da posle čitamo kako klima ne može da zagreje dovoljno, i mora da se zaliva 4 puta dnevno. Ja ovde i dalje ne vidim nikakav realan problem, samo nerealna očekivanja, priča oko modulacije je naduvana do besvesti, a lako se rešava kupovinom Toshibe koja provereno radi sa malom snagom. Meni je npr. daleko bitnije da je klima pouzdana, i da greje dobro kad je ostavim da radi 2-3 nedelje bez nadzora.
 
Ne bi trebalo lu da ubacuje u neizolovan prostor, biće mu hladno

Kod mene ona radi na 500w i kad je 2c i na - 5 i kad grejem 40kvadrata i kad grejem 60. Čudno i efikasno, zato i ne može bez izolacije.

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
mitre

U pravu si jedino sto se tice toga da je preduslov za jeftino i komforno grejanje dobra izolacija. Ta klima ne radi kako treba i tu boga nema , i nema a to vise veze samo sa modulacijom , a da je klima iole krstena ona bi imala neku minimalnu modulaciju pa nek je to i 500w , nije bitno koliko . E sad , da to ima i da radi kako treba ta klima bi srazmerno potrebama smanjivala potrosnju sve do oko 500w i gasila se a ne da mu se gasi na preko 1kw , to je po meni strasno , bukvalno on-off .. A da ne spominjem zaglupljivanje koje ima elektronika i nemogucnost pokretanja grejanja kad se to desi tj dovijanja da joj ugodi a da bi se ova setila da krene .

Inace svaka iole krstena klima ce grejati u nasim uslovima 2-3 nedelje bez po muke i bez da stane , a kod ovakve je sve moguce . Nema potrebe da se ide na Daisekai Nordic da bi se videlo da to ne funkcionise normalno , eto ne moras uzeti za primer bilo kog ulaznog japanca za 55k , uzmi Mission i Violu , pa jel moguce da Viola radi ko svet svima a da ova koja je za klasu iznad ne radi.

Lako je moguce da je samo do njegove klime i u to necu da zalazim , vreme ce pokazati.
 
Cudne se stvari zbivaju, na poslijetku i jeste najbitnije da nas klima moze ugrijati, da odrzava zadatu temp. i malo trosi, kako ce ona to odraditi, njen problem.

Tesko je vrsiti bilo kakva mjerenja ako se nema dobar, bazdaren alat.

Jednom prilikom mjerim potrosnju zamrzivaca, kad se upali povuce dosta, pa onda pada, palo je do 140W i tako radi, ne mrda, kad jednog trenutka 100W, a nikakve promjene u zvuku, cudno mi bilo.
Testiram mjerac, ustanovim da je zabagovan u opsegu od 100-140W, zamrzivac je vukao 118W prije iskljucenja, sto mjerac nije mogao prikazati, a radi se o kvalitetnijem uredjaju.

Imao sam termometar koji je bio priblizno tacan u opsegu od +20 do +25°C, a na 0°C je lagao citavih 5°C.


Sto se klima tice, nisam bio gotovo citav decembar kuci, klime su bile ugasene, kuca se potpuno ohladila (5°C), nalozio sam pelet i klime, oko 30kW toplotne energije, uspio sam nekako ugrijati vazduh na 23-24°C, tad su klime ostale bez pomoci peleta, zidovi, namjestaj,… su bili hladni jos danima, ali nikakav problem klime nisu pravile, sem sto su gutale i LT se ledio svakih 40min iako je bio ukljucen eco.

LT se iskljuci na 500-600W ako mu se naglo smanji temp. za vise stepeni, ili ako bi ga mozda pogodio kakav talas vruceg vazduha.
 
@nexteen
Pa nek' je reklamira onda i zameni za neku 'krštenu' mada mi nešto deluje da ćemo u tom slučaju imati samo neku drugu tužnu bajku na repertoaru.

LT se iskljuci na 500-600W ako mu se naglo smanji temp. za vise stepeni, ili ako bi ga mozda pogodio kakav talas vruceg vazduha.
Upravo ovo se dešava u neizolovanom prostoru, to je kao da greješ kuću gde se non-stop otvaraju i zatvaraju ulazna vrata.
 
Poslednja izmena:
Izolovan prostor ppdrazumeva izolaciju sva tri dela: pod, spoljni zidovi, plafon. Pod ne treba izolovati jedino u slučaju da ispod vas ima prostorija koja se greje. Iz tog razloga u Srbiji su uglavnom poluizolovani objekti. U 90% slučakeva kod individualnih kuća fali izolacija poda. Svi rade pogrešno, bolje izolovati pod, plafon i spoljni zid sa 3cm izolacije, nego izolovati samo pola kuće spoljni zid sa 8cm demit fasade. Bolje da nije izolovao ništa....

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Ja pricao, ali nema ko da cita, jer cilj nije diskusija, vec pljuvanje sa jedne, a kukanje sa druge strane :)

Hladan neizolivan spoljasnji zid, kada se klima ugasi, naglo oko senzora padne temperatura, klima to registruje kao da treba da gruva da bi nadoknadila 10c razlike.
Onda se topao vazduh iz prostorije vrati do senzora kada klima krene da radi, ona onda naglo detektuje da je ugrejano i gasi.

Vi poredite modulaciju nasih klima koje su montirane vecinom na unutrasnje zidove i u izolovane prostore

Da ga je neko pravilno savetovao, rekao bi mi da stavi klimu na unutrasnji zid, kada vec nema izolacije(a i sa izolacijom je bolje), steta sto nije dosao na forum pre postavljanja uredjaja.
Drugo, ta klima greje taj prostor u stepen, ja ne kapiram sta se ovde zamera?
Da radi kao on off, u prostoriji bi bilo 20-26c, umesto maltene stalnih 24 i racun za struju 50% veci.

30 strana o tome kako ta klima ne valja.
Kada sam okacio snimak gde mi Fujitsu pregreva sobu za 5c, to je onda ok, podesi samo malcice offset.
A da je to barem konstantno odstupanje, no varira 2-5, pa je vecita lutrija koliko ce zapravo stepeni u sobi biti.

I nisam ni spomenuo to do skoro, samo kao kontra argument da je katastrofa sto je Amber odstupala 2c nekome.

A ovde covek kuka, jer gleda Kineski merac potrosnje, umesto da gleda kako je u prostoriji i da li je njemu prijatno.

3 Ambera u kuci trenutno greju oko 150m2, 2 sobe od po 30ak i kuhinju sa velikom trpezarijom.
Ako budem u prilici, stavljam merace i snimam, jer su sada vec stalno upaljene, a ako ne, u februaru palim 4. Amber u kancelariji.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam prošle godine montirao klimu u decembru u kuću koja je apsolutno neizolovana i nezavršena 50m2
Račun u januaru prošle godine je bio 13000

Letos je kuća završena i useljen i gornji sprat živi se i gore i dole u dva stana sa dve klime se greje i sve je izolovano.
Račun je 6800 za duplo veću kvadraturu sa potrošnjom za domaćinstvo.

Razlika izmedju izolovanog i neizolovanog objekta je veća od 100% po mom iskustvu.

U stambenim zgradama je ta efikasnost još veća i još više izražena razlika.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
+1

Послато са Redmi Note 5 уз помоћ Тапатока
 
Zadata 25,drzi 25. Cak i ne duva toplo. Mlakasto. Odrzava... Mora dobra izolacija. Stiropor 10cm i pvc
ea665f829f21fc06e06899ec31d17f49.jpg


Poslato sa CLT-L09 uz pomoć Tapatoka
4ebfd5124f5180306ae9e370636db5ed.jpg
 
Poslednja izmena:
U potkrovlju (oko 70 m2) obe klime drzim ukljucene ali ih stalno zaticem sa dignutim krilcem jer na ovim temperaturama toplota iz prizemlja (posto je ploca neizolovana) dovoljna da zagreje potkrovlje sa mnogo izolacije.
Primecujem da je osetno manje zagovornika teorije zavere proizvodjaca izolacije :)
 
A kad pomislim samo da ja nisam bio zadovoljan najnižom modulacijom na 350w, u medjuvremenu je to 340w, takodje termo neizolovan prostor...Naravno da nije samo ta potrošnja najvažnija, hoću da kažem da greje dobro pa to održava na pomenutoj potrošnji. Kad pročitam probleme pojedinih a imaju top klime, tj. platili je top, pomislim da i moja košta soma evara
 
Zoxor, nema tu zavere nego cost benefit. Stavljati na zid preko 10 cm u okolini Beograda je čista glupost zato jer kad staviš na papir koja je razlika između 10 i 15 vidiš da nije vredno ulaganja. Ali zato ko god može da umesto 5 stavi 10 to je već druga priča. Svako ulaganje preko određene granice je bacanje novca, dokazano. Svako polovično ulaganje je bacanje novca, takođe dokazano.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
 
Zoxor, nema tu zavere nego cost benefit. Stavljati na zid preko 10 cm u okolini Beograda je čista glupost zato jer kad staviš na papir koja je razlika između 10 i 15 vidiš da nije vredno ulaganja. Ali zato ko god može da umesto 5 stavi 10 to je već druga priča. Svako ulaganje preko određene granice je bacanje novca, dokazano. Svako polovično ulaganje je bacanje novca, takođe dokazano.

Послато са Tab2A7-10F уз помоћ Тапатока
Bolje 5cm vise nego 5 cm manje ;-)
Ako uzmemo u obzir da jedna fasada bi trebalo da traje barem 30 godina i ako ga neko sad radi ko moze da mu obeca da cena energenata za 10 godina nece drasticno da porasti i trenutne kalkulacije pasti u vodu.
Ja mislim da cena stiropora u demit fasadi nije najveca stavka pa neko voljan da ulozi u 10cm moze da razmisli i o 15 cm sto mu dodje skuplje za 2 eur po m2 ???
 
Poslednja izmena:
Tako je, najskuplji je lepak pa je onda svejedno da li ces 10 ili 15cm debljine, kolicina lepka je ista posto ide na povrsini. Na primer meni je na tavanu tojes ploci 5cm stiropora zatvoren lepkom i mrezicom. Da mi je danasnja pamet tu bi stavio najmanje 10cm. Zato sad ostaje jedino da se doda jos 10cm staklene vune preko, sto nikako da odradim ali ove godine obavezno.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno