Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
videcemo koliko ce ti gree svi da traju za daikine i fujitsu znamo 15 godina si miran kad kupis. Meni je "dule" rekao na motnazi da on nije video fujitsu bez 15 godina mrtav.
 
A isti taj Dule se hvali kako ima par Fujitsu klima u backup-u samo za delove za popravke.

Mani se price prodavaca, a pogotovo prodavaca samo jednog brenda.
Posto je sada poceo i neke teske Kineze da prodaje, verovatno ce i oni biti full, bolji od Gree i Midea...

Ja vise japansku klimu bez cifre od oko 1000e ne gledam.
Ispod toga smatram da je sve isto u slicnoj ceni.

Ja ako ti sada kazem da je cale bio ovlasceni servis za Vivax i da je ugradio X hiljada Vivax klima bez ijedne reklamacije...ispasce da je Vivax top.
A moguce da su im te on/off bile od dobrog dostavljaca, da su te 2 serije bile dobre te 2 godine, da je tadasnji proizvodjac slucajno nabo kvalitetnu elektroniku...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Baš me čudi , da su za fujitsu potrebni bilo kakvi rezervni delovi, s obzirom da si s njim "miran 15 godina":)
 
Nema potrebe da trolujete. Desi se da se plastike polome pri servisu ili kao kod LU zupcanik na poklopcu. Uglavnom su sve laksi kvarovi i to moze na prste da se prebroji. Zasto je problem da nema mrtvih starih klima? Pa i sve LG od pre 15 godina rade kao sat i dalje, ne crkavaju uopste. Ja bih se pre kladio da ce nova LG da crkne od te stare :d
Jedino sto za razliku od LG-ja Fujitsu, Daikin ne spustaju kvalitet. Ovi novi Kinezi tek treba da se pokazu mada klime vise nisu nikakva nauka, samo treba da ne stede bas krvnicki.

Tapatalk from Poco loco
 
15 godina je puno vremena za to vreme covek promeni tri zene, 55 poslova a da drzi jednu klimu makar i od 1000e... Salu na stranu kvalitet se zna i ceni, ali treba traziti zkatnu sredinu tj odnos cene/datog. Nemam presrasuda prema kinezima imam gree lomo i za sada sam zadovoljan. Imam i vivax 12ticu u drugom stanu i hladi vec 12 godina... Paaaa mozda mi se posrecilo ili redovno odrzavanje kao kod svakog auta. Ali trebalo bi siriti svest da sto vise ljudi koji se greju na struju predju na grejanje invertorim. Dok nisam uzeo ovaj gree, vrhunac grejanja mi je bio norveski radijator koji sam nekada platio 300e kao orginal. E sad klima za 500e ako moze da zameni taj radijator plus ustedi struju, plus pruzi komfor leto/zima... Hocunreci da se ne te takmicimo sta je bolje vec sta ljudi nogu sebi da priuste a da je to koliko toliko isplativo.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
A isti taj Dule se hvali kako ima par Fujitsu klima u backup-u samo za delove za popravke.

Mani se price prodavaca, a pogotovo prodavaca samo jednog brenda.
Posto je sada poceo i neke teske Kineze da prodaje, verovatno ce i oni biti full, bolji od Gree i Midea...

Ja vise japansku klimu bez cifre od oko 1000e ne gledam.
Ispod toga smatram da je sve isto u slicnoj ceni.

Ja ako ti sada kazem da je cale bio ovlasceni servis za Vivax i da je ugradio X hiljada Vivax klima bez ijedne reklamacije...ispasce da je Vivax top.
A moguce da su im te on/off bile od dobrog dostavljaca, da su te 2 serije bile dobre te 2 godine, da je tadasnji proizvodjac slucajno nabo kvalitetnu elektroniku...

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Nisam hteo nista da pisem a posle se mislim, sto da ne? Prvo, nekulturno je da napadas coveka koji nije tu da se brani. Ne poznajes ga licno, nisi saradjivao sa njim i kako ti formiras misljenje o njemu i njegovom radu? Ovo je cist hejt i nista drugo.
On ima rezervne klime xeroju jer daje duzu garanciju od uvoznika. Da li je to i tvoj tata radio ili bilo koji uvoznik? Znaci treba da iskesiras za nekoliko klima koje ce da stoje bar 5 godina da bi imao za svoje klijente u svakom trenutku.
Eto, zato on drzi klime u rezervi. Nijedan kompresor nije crkao od kako radi Fujitsu, kvarovi se svode na elektroniku koju ubije grom.
 
Kod mojih je bio problem sa naponom na jednoj utičnici. Pre toga je bilo nevreme, grmelo i sevalo, pa sam mislio da je elektronika gecrkt. Dule doneo NOVU neraspakovanu klimu, i kaže kad nađemo šta je crklo stavljam ti sa nove, da ne čekaš deo u sred leta. Na svu sreću promena utičnice je rešila problem. Eto čemu "rezervni delovi", i svaka čoveku čast na pristupu i odnosu prema mušterijama. Vrlo dobro znam kako je kad se nešto pokvari pa se čeka deo, od dobavljača, uvoznika, pa na carini... Tako da za Duleta nemo' da je neko nešto rekao! [emoji16]

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nisam hteo nista da pisem a posle se mislim, sto da ne? Prvo, nekulturno je da napadas coveka koji nije tu da se brani. Ne poznajes ga licno, nisi saradjivao sa njim i kako ti formiras misljenje o njemu i njegovom radu? Ovo je cist hejt i nista drugo.
On ima rezervne klime xeroju jer daje duzu garanciju od uvoznika. Da li je to i tvoj tata radio ili bilo koji uvoznik? Znaci treba da iskesiras za nekoliko klima koje ce da stoje bar 5 godina da bi imao za svoje klijente u svakom trenutku.
Eto, zato on drzi klime u rezervi. Nijedan kompresor nije crkao od kako radi Fujitsu, kvarovi se svode na elektroniku koju ubije grom.
Cime sam ga napao, iznosenjem istine?

Nemojte ga reklamirati i spominjati ovde, pa se nece o njemu ni pricati.

Te gluposti o necrkavanju zaboravite.

Koju duzu garanciju, ovu od 5 godina koju daju svi uz godisnji servis, a "krs" Kinezi daju bez uslova?
Ili daje pomenutih 15 godina na kompresor?

Cuj argument, crkava sve samo ne kompresor, pa se onda to racuna kao da klime ne crkavaju po 15 godina...opet ste poceli da se zanosite.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Eno ga Fujitsu u stanu koji smo prodali stoji od 91 godine, znači skoro 30 god. Da li je nešto crkavalo u međuvremenu ne mogu da tvrdim ali do 2006 dok smo živeli u tom stanu šraf nije bio zamenjen.

Isto tako u ovom stanu 1 Midea 12ica i LG artcool rade već 15 godina samo redovan servis.i još jedna Midea 12ica 14 godina.

Nismo naboli ni jednu lošu klimu ali verujem da je i sve to što nije proizvod naučna fantastika.
 
Je l' neko pokušavao da ostvari garanciju od isteka druge do pete godine od servisera?
 
Cime sam ga napao, iznosenjem istine?

Nemojte ga reklamirati i spominjati ovde, pa se nece o njemu ni pricati.

Te gluposti o necrkavanju zaboravite.

Koju duzu garanciju, ovu od 5 godina koju daju svi uz godisnji servis, a "krs" Kinezi daju bez uslova?
Ili daje pomenutih 15 godina na kompresor?

Cuj argument, crkava sve samo ne kompresor, pa se onda to racuna kao da klime ne crkavaju po 15 godina...opet ste poceli da se zanosite.



Sent from my SM-N975F using Tapatalk

U tvojoj glavi je istina potkrepljena neshvatljivom mrznjom prema coveku koga ne poznajes niti si saradjivao sa njim. Ljudi koji jesu pisu drugacije i to vise njih ali ti si sad jedan u pravu a ostali grese? Naravno da si ga napao jer ti smeta jer odbija da radi sa Gree brendom koji toliko volis i favorizujes.
Njegova logika je jasna, ugradi Fujitsu, da 5 godina PRAVE garancije (uz obavezan godisnji servis) i ti si miran 5 godina sta god da crkne on ti sredi za dan jer ima kod sebe sve ili bar vecinu delova. Fujitsu daje 2 godine, Viacom uslovljava sa dva servisa godisnje koji naplacuju vise nego on a ne urade nista.
A on nema veliki rizik jer se Fujitsu ne kvari, ja ga imam od 2011-te, radi 11 meseci u godini. Drugar ima on/off modele iz 2008 i sve radi kao i prvog dana.
 
Poslednja izmena:
Vec smo sve to prosli. Tog majstora neko moze da voli ili da mrzi, ali i ljudi koji su potpuno neutralni znaju da se ovde vodila kampanja u njegovu korist, u toj meri da je cak i administracija foruma reagovala i banovala ime Dule :)

Da li je kampanja vodjena iz lukrativnih razloga, ili je nekoliko ljudi bilo toliko zadovoljno da ga iznova i iznova hvali, ne znam, ali koji god da je razlog, manite se.
I da je najbolji na svetu, i da ume sam da napravi klimu, na ovoj temi je nahvaljen preko svake mere.
 
Nije to pohvala nego cinjenica. Meni licno nije nista ugradjivao ni prodao, drugi su rekli iskustva. Cemu sluzi tema ako ne moze da se prica o ovome? Stalno se pita za pouzdan servis za ugradnju (ne prodaju) jer znamo i videli smo kakvi sve "majstori" ugradjuju.
Ja ga nisam prvi spomenuo ali onaj koji ga napada bez ikakvog razloga jeste.
Drugo, zasto je zabranjeno da se pomene Dule a nije zabranjeno da se pomene Cika Pera ili onaj lik koji radi extra delidovanje?
 
Poslednja izmena:
Zbog preterivanja, lepo napisao Rio. Ajd' produžiite dalje, jer nam se opet smeši ključ u temi.
 
Posle ere Fujitsua, dođe i era Gree klima :D
Hisense je sledeći hit na našem aircon nebu :D
 
Imao sam ja Hisense u starom lokalu 2006-te, on/off ali je grejala i na minusima solidno, tad nisam nista znao o klimama. Pitanje je danas kvaliteta, kako vreme prolazi u svim sferama materijali deluju losije od plastike do metala. Uporedite te stare klime i ove nove, nigde veze. Takodje i laptopovi, stare verzije Thinkpad-a su bile tenkovi, noviji ne bas.
 
U tvojoj glavi je istina potkrepljena neshvatljivom mrznjom prema coveku koga ne poznajes niti si saradjivao sa njim. Ljudi koji jesu pisu drugacije i to vise njih ali ti si sad jedan u pravu a ostali grese? Naravno da si ga napao jer ti smeta jer odbija da radi sa Gree brendom koji toliko volis i favorizujes.
Njegova logika je jasna, ugradi Fujitsu, da 5 godina PRAVE garancije (uz obavezan godisnji servis) i ti si miran 5 godina sta god da crkne on ti sredi za dan jer ima kod sebe sve ili bar vecinu delova. Fujitsu daje 2 godine, Viacom uslovljava sa dva servisa godisnje koji naplacuju vise nego on a ne urade nista.
A on nema veliki rizik jer se Fujitsu ne kvari, ja ga imam od 2011-te, radi 11 meseci u godini. Drugar ima on/off modele iz 2008 i sve radi kao i prvog dana.

Prvo, jako bezobrazno od tebe da meni govoris da bilo koga mrzim.
Gree ne favorizujem, uvek gledam sta je najbolje kupiti.
On nista ne odbija, nego prosto radi Fujitsu i sada te neke Korel ili koje vec teske Kineze...pa vam je zeznulo malo "Dule ne radi nista sem Fujitsu-a jer su najbolji" pricu.
Sve sto ja pricam o coveku je receno na forumu i kako sam vec rekao, covek je hvaljen po tome da uvek ima par klima na stanju za delove...a onda 15 godina Fujitsu ne crkava.
A isto bih rekao za svakog prodavca, tu je jer ima interes i zivi od tog interesa. To sto je fer, fer je jer ima koristi od toga, a ne zato sto musterije voli kao prijatelje.
I ne verujem nijednom prodavcu kada prica o svom proizvodu, a ne bi trebao ni ti.
Ne crkava ni LG-u kompresor, daju 10 godina garancije na njega, pa se ovde i od strane vas i od strane mene(opravdano, jer mi je 15.000e klima u kuci pocrkalo, samo LG) jer crkava elektronika.

Hvalite se da ne crkava jedini deo koji Fujitsu ne pravi sam, kompresor.


A koliko ja mrzim Duleta i koliko volim i favorizujem Gree brend, videces na sledecim slikama, gde je coveku neko sa drugog foruma rekao da kupi i Violu izmedju ostalog...

1:
Annotation 2020-08-04 160600.png

2:
Annotation 2020-08-04 155650.png

3:
Annotation 2020-08-04 155331.png



Ovakve gluposti su se vec provlacile pre godinu, 2 na forumu, tada sam vam zapusio usta slicnim SS-ovima, pa bi bilo lepo da ne moram da se bavim ovim ponovo zbog 3, 4 Duletova pulena...
 
Poslednja izmena:
On prodaje i ugradjuje Fujitsu koliko znam, imao je i one Eskimo koje je Jozza bese uzeo i zadovljan je sa njom. Ostale brendove ne prodaje i ne garantuje za njih sto isto Jozza moze da potvrdi kada je uzeo 3xMidea Mission 18 pa ih posle vratio i zamenio za LMCE. U tom slucaju je isto izasao u susret sa dobavljacem, ne znam da li bi se neko cimao toliko za klime koje rade ali ne moduliraju ispod 800W.
O verovanju necu trositi reci, ja imam sta imam, to radi i u to ne sumnjam. Imam vise kontakta sa njim u vezi drugih stvari i mislim da sam dovoljno zreo da mogu da procenim kakav je covek, zato ti kazem da gresis a ti kako hoces.
Da stavim tacku ovde zbog teme koja je vaznija od svih nas.
 
Samo da javim da je montirana gree musa 12,ceo dan je trajalo jer je uzasno teska montaza u podrum objekta,duzina cevi ukupno 18 metara,sutra dopuna freona i pustanje u rad,unutrasnja izgleda moderno a spoljasnja je bogami glomazna.
Predvidjena za hladjenje u ovom periodu i dogrevanje zimi podrum od oko 45 kvadrata.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
 
Primetim pre neki dan buđ na turbini, pa sam pozvao majstora da odradi servis. Fino sređena i spolja i iznutra. Dovoljno je bilo mesec dana toplijeg vremena da se ona prašina fino ubuđa. Nije komplikovana za rasturanje, mislim da ću uzeti pumpice, i raditi sam ubuduće.
987f8f591e4fc017b6e2c97ad1f81947.jpg
18ba3752d444e26f51c2d3a0368feb2f.jpg
1553f5acc3f109e51224d518f39066b7.jpg
f3f43d88beb630128607a9637967a23a.jpg
 
Pozdrav svima.
Pre mesec dana mi je ovlasceni serviser Leskovcu ugradio inverter vox.
E sada, kada je busio rupu na armiranom zidu, iako s.o ga savetovali da provuce instalacije na rupi od stolarije, on je busio armirani zid 4 sata.
Krene da curi voda kroz te rupe, on dodje i prebaci instalacije kroz stolariju, popuni rupu nekom pur penom ali sada iz te rupe cini mi se da jos vise curi voda.
Da li imate neki savet, cime i kako da krpim rupu?

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Taj bas dobar majstor kada nema ni propisan alat i burgije.

Ako je armirani beton krpis betonom, ili malterom.Ako je veci salter ubaci ciglu, parce bloka tako nesto.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Dobar decko, ljubazan bas :) tako da ne mogu nista da mu zamerim, osim sto nije hteo odmah kroz stolariju da provuce instalaciju.
Ovo je soliter iz komunistickog vremena, veruj mi da smo boga burgija slomili da zakacimo garnisne u plafonu, a opste je poznato da se na nosecim zidovima ne kaci ni slika a kamo li da se busi rupa za instalacije.
Pa to sam i ja mislio, da zamesam malter, ne znam dal postoji neka druga smesa osim pur pene. Mada s kim god da sam razgovarao kaze da pur pena radi posao, ne znam sto nece kod nas :(

Sent from my H8314 using Tapatalk
 
Ako ulazi voda ima neki pad, što je čudno jer kad se buši zid pad treba da bude ka vani, a ne ka unutra.
 
Primetim pre neki dan buđ na turbini, pa sam pozvao majstora da odradi servis. Fino sređena i spolja i iznutra. Dovoljno je bilo mesec dana toplijeg vremena da se ona prašina fino ubuđa. Nije komplikovana za rasturanje, mislim da ću uzeti pumpice, i raditi sam ubuduće.
987f8f591e4fc017b6e2c97ad1f81947.jpg
18ba3752d444e26f51c2d3a0368feb2f.jpg
1553f5acc3f109e51224d518f39066b7.jpg
f3f43d88beb630128607a9637967a23a.jpg

Naručih pre neki dan paročistač, 3300 RSD i od sad i ja perem klime u sopstvenoj režiji. Garancija i onako ističe do sledećeg pranja, a nekima je već odavno i istekla.
 
Ja ću ovo uzeti, jedno za sredstvo za čišćenje, drugo za ispiranje. Paročistač smo poklonili, slabo se koristio, mogao bi dobro doći za ovo. Za 30-ak evra imam ceo set.
Inače me ova zabava košta bar 200 evra po klimi kad plaćam majstora, vredelo je danas videti komplet rasklapanje, nije ništa posebno teško.
cbc660173c317726f4da02adab1d9d0c.jpg
514545e61363496712f9e79f2bb0c2c3.jpg
 
Sta je to za 3300din, igracka?

Pa ručni, 1000 W. Koristio sam neki veličine usisivača, ali nije zgodno mlatiti time jer je više namenjen za podove, a crevo nije dovoljno dugačko za komforan rad. Plus mora biti u horizontalnom položaju.

Videh recenziju na YT i učinio mi se kao ok. Ovo je cena na akciji plus neki poeni u G.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno