Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrlo verovatno Midea ili Gree klon.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Spustam ja osigurace ali neznam kolika je to zastita ako u blizini grune grom ,to mi je trenutno jedina opcija,skoro mi je crkao hdmi ulaz u tv bas zbog udara groma
 
Pa nije nikakva zaštita, em' nemaš grejanje tad, em' ne znaš da li ćeš u pravom momentu imati isključeno napajanje.

Ovako nešto
https://www.schrack.rs/prodavnica/o...apona-klase-c-tns-255v-20ka-set-is111340.html

I eventualno ovako za izvod za klimu
https://www.schrack.rs/prodavnica/o...na-klase-d-40ka-1p-n-uast3-280v-is010460.html

... je neka osnovna zaštita koja bi trebalo da radi posao u slučaju mrežnih prenapona. Ne štiti od direktnih udara u objekat, ili u napojni vod u neposrednoj blizini.
 
Uzeo merač potrošnje i ovo su rezultati za 8 dana korišćenja Fujitsu ASYG12LMCE:
na standby troši oko 3W, najviše povuče 1480W dok počne da radi, a ostatak vremena provede duvajući od 280W do 650W, u zavisnosti od potreba. Ukupno potrošeno za 8 dana 12,5 kW, u proseku je puštana uveče i noću od 5-8 sati, zavisno od temperatura. Videćemo kada dodje prava zima, mada su se i sada noću temperature spuštale na 4-5 stepeni.
 
Pozdrav
Tu sam po prvi put, Midea mission 12 za sada funkcioniše videćemo kada zaladni.
Ono za prenaponsku zaštitu je vrlo diskutabilno, u svojoj dugoročnoj prksi sa elektronskim uredjajima sam video baš svašta od udara groma što direktno što indirektno.
Primer: Počela grmljavina ,čovek isključi sve urdjaje iz struje, udari mu grom u odžak ,sprži tv, dvd, i još neke sitne drangulije.
Udari grom nede blizu rodjaka ( verovatno u banderu ) i spali sve elekrtronske uredjaje po kući ulkjučujuči i el. brojilo digitalno ,koje u sebi već ima varistore.Da ne duljim ima još primera...... E pa sad vi vidite kakvu zaštitu staviti. Ja bi 2 varistora od 50din dirktno u šuko utičnicu.
 
Pozdrav
Tu sam po prvi put, Midea mission 12 za sada funkcioniše videćemo kada zaladni.
Ono za prenaponsku zaštitu je vrlo diskutabilno, u svojoj dugoročnoj prksi sa elektronskim uredjajima sam video baš svašta od udara groma što direktno što indirektno.
Primer: Počela grmljavina ,čovek isključi sve urdjaje iz struje, udari mu grom u odžak ,sprži tv, dvd, i još neke sitne drangulije.
Udari grom nede blizu rodjaka ( verovatno u banderu ) i spali sve elekrtronske uredjaje po kući ulkjučujuči i el. brojilo digitalno ,koje u sebi već ima varistore.Da ne duljim ima još primera...... E pa sad vi vidite kakvu zaštitu staviti. Ja bi 2 varistora od 50din dirktno u šuko utičnicu.
Slazem se,

Ako je uzemljena elektricna mreza onda nema puno razloga za brigu, mogu i standardne zastite, sem ako ne udari bas u zgradu ili kucu a tu nista pomoci nece.
 
Ne provode ništa do definisanog napona, posle naprave direktan kratak spoj sa veoma kratkim vremenskim kašnjenjem.
I kao što sam već naveo, ne štite u slučaju direktnih ili bliskih udara groma, za to se koriste skuplje zaštite tipa 1 na bazi iskrišta.
 
Poslednja izmena:
Na bazi 500+ eur

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Jel se na lu12 krilca pomeraju levo-desno automatski ili manuelno
Pokušao sam ručno al neće da se pomeraju

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mozes podeliti na dva dela ali manuelno , uhvatis za rucicu i malo je podignes gore pa prebacis na stranu ..
 
Nasao sam obrazac za podnošenje prigovora potrošača. Dali u delu: " Prigovor se odnosi na sledeće ", navedem da je proizvod nesaobrazan sa Specifikacijom proizvoda?

Moram li tacno objasniti da ona nespusta potrosnju struje ispod 900w kad postigne temperaturu u prostoriji, a trebalo bi po specifikaciji da smanji potrosnju na 200w kako je dao coolshop i drugi prodavci? Dali treba navesti i da unutrasnja jedinica duva non stop i jos nesto? Necu dozvoliti da me izigraju i da prihvatim vracanje klime uz umanjenje od 15%. Zato mi treba drugarska pomoc jer do sada nisam nikad imao ovakav problem, hvala vam na razumevanju.
 
Poslednja izmena:
Jel se na lu12 krilca pomeraju levo-desno automatski ili manuelno
Pokušao sam ručno al neće da se pomeraju

Sent from my MI 5 using Tapatalk
Ocajno malo se pomeraju, ocekivao sam mnogo vise.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Nasao sam obrazac za podnošenje prigovora potrošača. Dali u delu: " Prigovor se odnosi na sledeće ", navedem da je proizvod nesaobrazan sa Specifikacijom proizvoda?

Moram li tacno objasniti da ona nespusta potrosnju struje ispod 900w kad postigne temperaturu u prostoriji, a trebalo bi po specifikaciji da smanji potrosnju na 200w kako je dao coolshop i drugi prodavci? Dali treba navesti i da unutrasnja jedinica duva non stop i jos nesto? Necu dozvoliti da me izigraju i da prihvatim vracanje klime uz umanjenje od 15%. Zato mi treba drugarska pomoc jer do sada nisam nikad imao ovakav problem, hvala vam na razumevanju.
Minimum treba da bude oko 230W. A nije. I unutrašnja i treba da duva non-stop, ali kad kompresor ne radi duvanje treba da je na minimumu, a ona nakon gašenja kompresora duva još minut.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ovo za duvanje ne moze da im spori , prosto je lose podesena i to je to , moze nekom da se svidja a nekom ne ali ne moze se pozvati na to .
 
Al može na modulaciju, jer modulira kao kaloriferska grejalica

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
I meni glupo minimalno levo i desno bar za nijansu vise da je bilo bi ok ovako se i ne primeti
 
Ko hoće više levo-desno i gore-dole nek uzme novu Nocriu

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Valjda može da se naruči u pretplati

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Mislim daje nexteen potpuno upravu, sto se tice glupog izduvavanja nemogu se kaciti kao goruci problem. Ozbiljna opcija je sto klima nesmanjuje potrosnju struje kako bi trebala po specifikaciji. Verujem da cu do utorka dobiti merac i da se sam uverim pa tek tada stupam u akciju. Vazno mi je da prvi dopis koji cu licno odneti u acs-u da mi potpisu jedan primerak, bude najkasnije do 10.11.2017. Sa 25.11.2017 istice sest meseci i dotle moram da znam na cemu sam u pisanoj formi.



NOVA NOCRIA X
Na nedavno održanom sajmu klimatizacije Chillventa 2016 u Nürnbergu, Fujitsu je predstavio novitet u asortimanu zidnih modela klima uređaja, novi model pod imenom NOCRIA X.
Kupci prethodnog modela Nocria koji je bio u prodaji do 2014. godine dobro znaju o kakvom se jedinstvenom uređaju u svijetu klimatizacije radi.
Nova NOCRIA X je ekskluzivna, a ovdje ističemo najznačajnije detalje:
- dvostruki snažni ispuh zraka,
- energetski razred A+++,
- visoka energetska učinkovitost SEER 8.5 i SCOP 5.1,
- automatsko čišćenje filtera,
- plazma filter,
- mogućnost upravljanja pametnim telefonom putem Internet aplikacije.
U prodaji se NOCRIA X očekuje početkom 2017. godine.
 
Poslednja izmena:
Imaju rok 8 dana da ti odgovore, samo ne znam da li radnih ili kalendarskih.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Spremicu se ja kad dobijem merac da im se nacrtam vec iduceg ponedeljka sa papirom. Dali neko zna kolika je cena nove nocrie?


Legendarni Fujitsuov model klima uređaja Nocria vratio se u ponudu ovog japanskog brenda. No, ovaj puta je riječ o istinskom dragulju kojega krase brojna tehnička rješenja, a o kojima konkurencija može samo maštati.

Nocria X Inverter postavlja standarde za sve klima uređaje. Opremljen je plasma filterom, Dual blaster ispuhom, senzorom prisutnosti osoba u prostoru te brojnim drugim sustavima koji Fujitsu Nocriu izdvajaju od konkurentnih modela.

Uređaj je izrazito efikasan u režimu grijanja kada postiže učin do čak 7,1 kW.
 
Poslednja izmena:
Mislim da je oko 2500eur

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ne vredi ta nova Nocria tih para , mozes uzeti dve stare Nocrie sa sve ugradnjom za te pare :p
 
Kod nas u HR je 9-tka 1.830€ a 12-tka 1.930€.

Ne vrijedi tih para, gledao sam specifikacije na grijanju nije ništa spektularno osjetno je nizak scop mislim da je ispod 2 na -15c a na -10c oko 2.
Na -15c daje 4.82 kW uz potrošnju 2.670 W uz sobnu od 20C.

Za te novce se mogu uzeti dvije vrhunske klime jednu 12LTCA i jednu 12LUCA i ostatak za odraditi montažu i daleko će bolje raditi nego ova nocria to je moje mišljenje.
Drugo ova nocria koliko sam gledao je dosta bučna unutarnja oko 30 dB a kad se pokrenu i ona dva topa to je još bučnije.
Snaga kompresora u oba modela je 900W

Možda nekome ta buka nebi smetala meni osobno da.
Svaka roba ima svog kupca, ja još nisam čuo da ju je neko kupio i za Ururu Sarara sam čuo da je samo jedan forumaš u HR kupio nije postavljao slike i opis rada kako se ponaša pa je i to upitno.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno