Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako pod "isplati se" misliš na novac, onda se ne isplati.
Komfornije je boraviti u prostoriji gde hladi inverter, ali nije svako spreman da plati taj ugođaj.
 
Jos jedan glas za inverter.
Inverter klime su stedljivije.
Kvalitetnih on off klima vise nema jer vecina ozbiljnih proizvodjaca ih ne prave niti mogu da se prodaju u razvijenom svetu.
Nisu puno skuplje od on off klima ako uporedimo sa necim uporedivim.
I naravno kao sto je vec receno komfor je neuporediv.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Da li to znači da je bolja VIVAX Inverterska klima ACP 12CH35AEMI (39000RSD) od Gree Bora Premium (obična ON-OFF) (32000RSD)?
 
Da li to znači da je bolja VIVAX Inverterska klima ACP 12CH35AEMI (39000RSD) od Gree Bora Premium (obična ON-OFF) (32000RSD)?
Kvalitet tih uredjaja je diskutabilan ali je inverter kao inverter bolja kupovina.
On/off klima gruva hladno pa stane pa ponovo.
Inverter smanji kapacitet kako dostigne temperaturu i tako polako odrzava zadatu temperaturu bez neprijatne "promaje"

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
U sredu -13 prognoziraju prvi pravi test,pomozi boze nadam se da ce izdrzati klime posto nemam izolaciju na zidovima
 
Spremi neki backup, za svaki slucaj. Najveci je problem defrost jer tada klima ne greje pa se brzo gubi energija. Ali dobro je sto na vecim minusima obicno nema mnogo vlage u vazduhu pa su redji defrosti.
 
Aj da vidimo i to cudo od minusa. Ja sam se spremio za -15 da bude svaki dan i stvarno jedva cekam da vidim potrosnju :)
 
Pada sneg i eto defrosta.
 
Ja danas ocistio filtere na sve klime, spreman sam za vikend kada su najavili ledene dane. U minus ulazimo u nedelju ujutru i po prognozi u njemu ostajemo do petka. Eto vam prave zime da testirate klime ;)

Odradio Nokriju i obe LLCC, odavno više prašine nisam vidio za mjesec dana.
 
Kod mene posle 30 dana gotovo da se nema sta ocistiti, cistim svakih 45 dana, jako malo prasine imam u dnevnoj, dok u sobi gdje je vuneni tepih, ima mnogo vise, ali tu nemam jos klimu :)
 
Poslednja izmena:
Ni kod mene nista drasticno na 30 dana, LU u lokal kod supruge vrlo malo, kuci LGC malo vise jer rade non stop, LLCA vrlo malo jer manje rade. Uopste je manje prasine zimi. Na hladjenju bude mnogo vise zbog vlage pa se i lepi. Kod mene sa 2c palo na 0c, pocinje pomalo sneg. Za nas (Pomoravlje) je zuti meteoalarm dok ostali delovi je narandzast. Mada verujem da sledeci plus mogu ocekivati u petak :)
 
Sta mislite da li iskljuciti eco mode kad bude veci minus da li se tu dobija nesto na grejanju
 
Onda znaci bolje da ne gasim eco na vecem minusu ,nego nemam fasadu pa sam mislio da li se dobija nesto na grejanju,naravno i na racunu
 
Ma ako bude mnogo hladno, ugasis eco, nece joj nista biti, nego nije lose da se nalozi neka vatrica, grijalica i sl., ako se primjeti da klima stalno radi na max.
 
Nek radi,nista joj nece biti par dana,kod mene i brata su gree radile 3,4 godine skoro stalno na maximumu i dalje bratova radi najnormalnije,mada ako je dobro dimenzionisana nece skoro nikad stalno raditi na maximumima...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
I kod mene su LGC radile u max kada su bili veci minusi, bolje rade tada nego oko nule zbog defrosta. Eco ces morati da ugasis da bi imala snage da ugreje, ako je ostavis na Eco i to nije dovoljno, ona nece moci da postigne i kad ode u defrost bice hladno. Problem je sto nemas izolaciju (mrbakero) a to je neophodno za uspesno grejanje klimom.
 
Znam za izolaciju t9 se radi na prolece sada pa ce sledece zime biti bolje nego gledam kako da se najbolje odbranim od minusa najavljenog ,mada bice ok 3 klime na 60kvm
 
Ja mislim da hoce, koji bese modeli? A na tavan nemas izolaciju? Ako imas neku grejalicu, dodaj nocu u jeftinoj tarifi kada je i najhladnije da se pomogne klimama.
Kod mene kuci sve 4 rade, za sad i dalje LGC na 22c a LLCA na 20c i sve je ravnomerno. Nocas mozda pojacam posto javili do -6c.
 
Poslednja izmena:
Imam fujitsu 12 Luca u dnevnoj i po 07 Leca u spavacim,na tavanu imam izolaciju 10 cm a negde i po 20 cm
 
Ne brinite zbog hladnoće. Ova hladnoća je kratkotrajna. Spoljnoj temperaturi treba 72 sata da se odrazi na unutrašnju prostoriju kpja ima izolaciju. A koliko čujem hladnoća će trajati nekoliko dana, tako da....
Kako će se odraziti na rad klima to je već druga priča. A opterećenje klima i toplotni gubici su princip spojenoh sudova.
 
Kod mene je klima po prvi put u mesec dana otišla u defrost. Spoljna temperatura je -1. Iz unutrašnje jedinice dopire šuštanje, nalik na frižider, pretpostavljam da je to kretanje gasa. Jel je to normalno? Koliko defrost obično traje? 12LUCA je u pitanju.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ok, hvala. Upravo je završila defrost (oko 15min je trajao), ponovo je krenula da duva.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
7f91b252c6d903d4d7890bf6c0d91b0c.jpg


Stan je od nekih 110m2 stim da prostorija koja pise dnevna trenutno se ne koristi i nema klimu. Sobe su u proseku velicine 20-25m2 visina 3,6m klasican salonac. U delu gde je kuhinja i dve sobe leva i desna ispod je prolaz ispod zgrade otvoren nema izolaciju. Sve prostorije imaju pvc nove prozore. Za grejanje se koriste dva invertera DAIKIN FTXB35c I Midea MISSION obe 12btu. Greje se stan komplet bez hodnika i te trenutno nazvane dnevne sobe, temperatura na 25 klime se ne gase potrosnja struje januar samo grejanje oko 8500din iskreno ja sam prezadovoljan. Sad u tu zadnju sobu planiram klimu pa me interesuje neki predlog ja bi se odlucio i tu za ovaj DAIKIN koji je stvarno ozbiljna klima i Midea gura odlicno ali ipak mislim da je prva mnogo bolja. Ako neko ima neki pametan predlog rado bi ga saslusao na slici crne kocke su klime, šrafrane male kocke obicna vrata a velike kocke vrata 1,4m*2m.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod mene na ovoj gree lomo ima samo 8c funkcija to bi trebalo da bude taj neki eco mod? Nisam nikad to palio mada necu sad zbog ovih jacih minusa.

Sent from my SM-N930F using Tapatalk
 
8c služi da održava temperaturu iznad 0 kad nisi u kući duži period, da ne smrznu instalacije i sl. Nema veze sa Eco modom koji koriste vlasnici Fujitsu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno