Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema veze za papir, dokle god na tom fiskalnom pise sta je tacno i kada kupljeno.

Sto se garancije tice, nista sto pisu, traze, zahtevaju nema znacaja za garanciju od dve godine, koja je obavezna po zakonu. Mogu da uslovljavaju samo za ono preko dve godine. Zakonska prava nikakav papir prodavca ne moze da vam umanji.

I slazem se da ne treba prihvatati bilo kakva umanjenja pri vracanju.

To je stvar pristupa, ocigledno.

Za prijateljski pristup se, ocigledno, dobije koska.

Ukoliko bi doslo do sudskog postupka, prilicno sam siguran da bi morali da vrate sve pare. I za klimu i za montazu, a demontazu bi sami organizovali, i morali bi da zakrpe zid. Sve bi zavisilo od vestacenja tj, ali ovde je, mislim, situacija prilicno cista.

Takodje bi platili i kompletne troskove sudskog postupka, ukljucujuci tu i troskove advokata.

Ta klima prosto ne radi kako treba, i ovde stvarno nije u pitanju trazenje dlake u jajetu, nego ima ozbiljne funkcionalne nedostatke.

Mislim da treba promeniti pristup, i pretiti tuzbom. Moze cak i pismeno, ako vam je neprijatno uzivo, i moze i uz navodjenje troskova koje bi mogli da imaju (ovo sto sam napisao gore)
 
Nema veze za papir, dokle god na tom fiskalnom pise sta je tacno i kada kupljeno.

Sto se garancije tice, nista sto pisu, traze, zahtevaju nema znacaja za garanciju od dve godine, koja je obavezna po zakonu. Mogu da uslovljavaju samo za ono preko dve godine. Zakonska prava nikakav papir prodavca ne moze da vam umanji.

I slazem se da ne treba prihvatati bilo kakva umanjenja pri vracanju.

To je stvar pristupa, ocigledno.

Za prijateljski pristup se, ocigledno, dobije koska.

Ukoliko bi doslo do sudskog postupka, prilicno sam siguran da bi morali da vrate sve pare. I za klimu i za montazu, a demontazu bi sami organizovali, i morali bi da zakrpe zid. Sve bi zavisilo od vestacenja tj, ali ovde je, mislim, situacija prilicno cista.

Takodje bi platili i kompletne troskove sudskog postupka, ukljucujuci tu i troskove advokata.

Ta klima prosto ne radi kako treba, i ovde stvarno nije u pitanju trazenje dlake u jajetu, nego ima ozbiljne funkcionalne nedostatke.

Mislim da treba promeniti pristup, i pretiti tuzbom. Moze cak i pismeno, ako vam je neprijatno uzivo, i moze i uz navodjenje troskova koje bi mogli da imaju (ovo sto sam napisao gore)


Kakve veze ima prodavac klime sa specifikacijama iste, ne mlatite praznu slamu, svako na svom sajtu je napisao ispod specifikacije da ne odgovara za tacnost.
 
Nego ko ima veze? Paja Patak?

Prodavac moze da napise sta god hoce, i to ne vredi p. boba.

Uredjaj ne funkcionise kako je obecano. Po mom misljenju je ovo sustinski bitan nedostatak.
 
Ta roba nema saobraznost jer ne radi po specifikacijama , tacnije obmanut je pri kupovini , a to da li prodavac treba to da resava ili uvoznik ja ne znam , ali klima nije po specifikacijama i kraj . Ovo su podaci sa sajta uvoznika Elcomtrade http://elcomtrade.com/proizvod/msmbcu-18hrfn1-qrd0gw/

Tehničke karakteristike:

Kapacitet hlađenja, BTU: 18.000 (3.000 – 20.500BTU)
Kapacitet hlađenja, kW: 5,28 (0,88 – 6,00kW)
Kapacitet grejanja, BTU: 19.000 (3.000 – 21.500BTU)
Kapacitet grejanja, kW: 5,57 kW (0,88 – 6,30kW)
Potrošnja (hlađenje): 1.540W (220-1.700W)
Potrošnja (grejanje): 1.500W (230-1.870W)
Radni medijum: R410A
SEER: 7,0; A++
SCOP (Tbiv: -7°C): 4,0; A+
Protok vazduha (niska/sred./maks. brz. vent.): 460/530/725 m³/h
Zvučni pritisak: 22/33/37/42 dB(A)
Radni opseg, hlađenje: -15°C – +50ºC
Radni opseg, grejanje: -20°C – +30°C

Ta klima ne moze da vuce manje od 900w a kamoli tih 230w koliko je uvoznik naveo .. Nema tu sta da se prica ..

http://www.justicija.rs/sta-nudimo/objasnjenja/#saobraznost

• po sadržini, kvalitetu i svrsi odgovara opisu koji je trgovac pre zaključenja ugovora dao oglasom ili na drugi način odgovara opisu koji je trgovac dao oglasom ili dok je pružao uslugu, pod uslovom da je to moglo da utiče na odluku potrošača

http://www.justicija.rs/2016/08/29/...-godine-rok-za-resavanje-reklamacije-15-dana/
 
Midea klima uređaj MSMACU-18HRFN1/MOB02-18HFN1


Specifikacija proizvoda:

Tip: Full Dc Inverter
Energetska klasa: A++ / A+++
Btu: 18000
Kapacitet hlađenja (kW): 5,3 (1,82-6,13
Kapacitet grejanja (kW): 5,6 (1,38-6,74)
Rashladni gas: R410A
Priključak el. energije hlađenje (W): 140-2360
Priključak el. energije grejanje (W): 200-2410
SEER (W): 6,7
SCOP (W): 4,4


Dali ste na ovakvu specifikaciju misli drugari, znacilo bi mi da mi objasnite da sa tacnim argumentom u ponedeljak razgovaram sa vlasnikom ACS. Verujem da bi tada bila druga prica
 
Verujte mi, mozete samo da pljujete po prodavcu, on ne ODGOVARA za specifikaciju, za tuzbu bi morali sve da prodate gace da bi mogli da izvrsite diagnostiku na sudu.
 
I izgubili bi ste proces

Verujte mi, imam nesrecnika takvog, dao je 500.000 za troskove, i mora da mi plati jos 138.000

Advokatica mi je prava hijena, ne podnosim je, ali radi poso i voli silikone
 
Poslednja izmena:
Ja bi vratio tu klimu bez obzira sto prodavac zeli da umanji za 15 %.
U tom slucaju stetuje 15% klime i ugradnju.
Ako to odbije mozda ne dobije nista pa stetuje komplet investiciju,jer to je uzas od klime.
A ako se bude natezao s njima bojim se da ce izgubit.

Dobra skola da se ubuduce pazi kome da se veruje na forumu.
Nije ni forum savrseno mesto za naucit nesto.
 
Ovo možda nekome liči na traženje dlake u jajetu, ali ne smemo dozvoliti da nam se prodaju "mooda za bubrege".

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
I izgubili bi ste proces

Verujte mi, imam nesrecnika takvog, dao je 500.000 za troskove, i mora da mi plati jos 138.000

Advokatica mi je prava hijena, ne podnosim je, ali radi poso i voli silikone
Burazeru, nemoj me pogrešno shvatiti, ali da si meni napakovao tu hijenu, slatko bih ti platio i za operaciju grudnog koša. Ne znam kako te nije sramota da se hvališ takvim stvarima.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Ovo možda nekome liči na traženje dlake u jajetu, ali ne smemo dozvoliti da nam se prodaju "mooda za bubrege".

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Zato postoji ovaj forum, ali decko je prvo kupio klimu pa se raspitao koliko sam razumeo, a trebalo je suprotno
 
Burazeru, nemoj me pogrešno shvatiti, ali da si meni napakovao tu hijenu, slatko bih ti platio i za operaciju grudnog koša. Ne znam kako te nije sramota da se hvališ takvim stvarima.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Ja se ne hvalim nego pricam o iskustvima da bi vam pomogao u buducim izborima, isto kao sto ste vi meni pomogli u izabiru najbolje klime,

I hvala na tome

PS, dacu ti broj ako ti ubuduce trebao neko za parnicne postupke, ne daj boze xD
 
Poslednja izmena:
Obeshrabruješ ga da istera pravdu. Ta klima greje ko blesava, ali radi kao kaloriferska grejalica sa rašafljenim termostatom. "Modulacija" radi u rasponu 3.5kW do 5.5kW. Ako nisi upoznat, ja sam kupio tri komada, i vratio uvozniku sve tri. Bez dodatnih troškova. Krivi su kinezi, ali uvoznik treba da snosi odgovornost i da se dalje boksuje sa Mideom. Uređaj nije u saobraznosti i kraj.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Istina da su krivi kinezi.

Ali od toliko normalnih uredjaja na trzistu na forumu se cesto preporucivalo midea mission.
To je kineska klima i tako je i treba dozivit.
Kinez ko kinez.
A ne da bude medju prvim izborima.

Toliko jeftinijih fujitsu i daikin klima.
Ne moraju bit vrh tehnologije i efikasnosti ali su ozbiljni proizvodjaci.
 
Obeshrabruješ ga da istera pravdu. Ta klima greje ko blesava, ali radi kao kaloriferska grejalica sa rašafljenim termostatom. "Modulacija" radi u rasponu 3.5kW do 5.5kW. Ako nisi upoznat, ja sam kupio tri komada, i vratio uvozniku sve tri. Bez dodatnih troškova. Krivi su kinezi, ali uvoznik treba da snosi odgovornost i da se dalje boksuje sa Mideom. Uređaj nije u saobraznosti i kraj.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Jesi li vratio u roku od 15 dana, jer svaki uredjaj moze da se zameni u tom roku, jer je cimo klimu kupio pre 5 meseci ako se ne varam,
Jozo, posle j.... nema kajanja xD, i meni se desilo 100 puta al si sam kriv u svakom slucaju
 
Poslednja izmena:
@Duk
Opet ti ko pokvarena ploča. 6 meseci nakon kupovine kupac ima pravo da odustane od popravke i zahteva nov uređaj. Kako su sve Midea Mission 18 isto shebane, šta misliš šta je sledeći korak? Povraćaj novca. Ta klima ne može da se "popravi" i da radi kako je zamišljeno. Na sitne nedostatke sam spreman da zažmurim jer nisam snob i zatucana ******, ali ovaj poluproizvod je sramota prodavati. Ne padaju ljudima pare sa drveta, a ko god kupuje Mideu za grejanje radi to da bi uštedeo neki dinar.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Vazno mi je da skupim sto vise pravih argumenata i da vidim sa ACS najpovoljnije resenje po mene a da se ne tuzakamo ako je ikako moguce...
 
Poslednja izmena:
Druga stvar koju nisam bio spreman da trpim je to što kad ugasi kompresor, unutrašnja duva još 65 sekundi. Prvih 20 toplo, a posle toga je kao običan ventilator. Za moj pojam, TO NIJE GREJANJE.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
E samo kad je vetro****na stigla na forum :D

Za tvoju informaciju Midea Mission 12 radi savrseno , jos samo da i ostali potvrde da uredjaj greje kako treba i onda ako imas obraza javno ces se izvinuti kinezima .. Znaci ni Fujitsu ne valja ako 09LLCA ima problema i brljavi , to hoces da kazes , ili je to ipak japanac pa krastavac , njemu je to oprosteno ..

Kad stigne merac potrosnje poigraj se ti malo s njim , pogledaj kako radi ta 18-ka i ako je kao i kod ostatka ekipe reklamiraj , bez meraca potrosnje ti ne mozes ni pokazati nekome da nije u pravu ako dodje da pogleda klimu ..
 
Poslednja izmena:
Tacno tako, nadam se da ce do utorka/srede stici merac pa da se licno uverim kad koliko trosi struju.
 
ACS me iskulirao, serviser nije ni danas dosao da zameni plocu na klimi. Sada sam vec propisno besan, ujutru cu da namazem nekoga tamo u firmi.
 
Znaci ACS ispada iz preporuke , pa nek im je na cast .. Sreca pa je toplo , sta da je zima a oni te tako zavlace ..
 
Poslednja izmena:
Zahladnece od nedelje a oni mi nisu ovo sredili jos uvek. Ako nesto u zivotu mrzim to je kada se dogovor ne ispostuje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
http://www.loznica.rs/cms/mestoZaUploadFajlove/Zakon o zastiti potrosaca.pdf

Z A K O N O ZAŠTITI POTROŠAČA

13. Prigovor (reklamacija)

clan 34.

Potroša ima pravo prigovora na kupljeni proizvod ili pruženu uslugu,
za koje se ne izdaje garantni list, zbog nedostataka koji su nastali u roku od šest
meseci od dana kupovine, odnosno izvršene usluge.
Uz prigovor iz stava 1. ovog lana podnosi se raun o kupljenom
proizvodu, odnosno izvršenoj usluzi.
Prigovor se podnosi u prodajnom objektu u kome je proizvod kupljen,
odnosno usluga izvršena, a uz saglasnost potrošaa i na drugom mestu koje je za to
odreeno, licu ovlašenom za prijem prigovora koje mora biti prisutno na tom mestu
tokom radnog vremena.
- 10 -
Ovlašćeno lice odluuje o prigovoru istog dana kada je prigovor
podnet, a najkasnije u roku od osam dana od dana podnošenja prigovora.
Prodavac, odnosno davalac usluge je dužan da svojim aktom bliže
utvrdi način i uslove rešavanja prigovora.

clan 35.

Ako je prigovor iz člana 34. ovog zakona osnovan zbog nedostatka na
proizvodu, potroša ima pravo na:
1) zamenu kupljenog proizvoda za nov proizvod, odnosno proizvod
odgovarajuće marke (modela, tipa) ili
2) da mu se vrati iznos plaćen za taj proizvod u visini maloprodajne
cene tog proizvoda na dan vraćanja ili
3) otklanjanje nedostatka na proizvodu.
 
Duk

Sta ti ono rece , koliko je jeftinija instalacija od one skupe koju smo ti preporucili ..

Usput ovi majstori iz ACS-a se nisu nesto pretrgli oko instalacije ,cak su mi naplatili 2000 vise sto je klima sa strane a nije dole.
3m su cevi, izolovane su, varili su 15 sekundi, vakumirali 5 min

Bum tras i dovidjenja xD

Jel vidis da su nasli nacin kako da ti naplate jos 2000 din :)
I sta je sad postenije , da ti odmah kazu koliko to kosta ili da te ujbu u sred instalacije i jos ga zbrzaju ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno