Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svaka roba ima svog kupca, ja još nisam čuo da ju je neko kupio i za Ururu Sarara sam čuo da je samo jedan forumaš u HR kupio nije postavljao slike i opis rada kako se ponaša pa je i to upitno.
E tako ce kupovati i tu Nocriu :D
 
Kakva su vam mišljenja/iskustva sa Gree LOMO 12000 BTY GWH 12QB? Da li je bučna?

Drugo pitanje je oko probijanja rupe za cevi (malter, giter blok, stiropor, akril). Može li to i burgijama ili se mnogo lom napravi?
 
Da se pohvalim, bili su momci iz ACS-a, sredili su klimu. Ladno je osigurac ispao iz lezista na spoljnoj. Izgleda da fizicki nije bio uboden dobro i vremenom je ispao. Da ne poverujes kakav problem. Happy end :D


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Sa srecom dobro da nije ploca...vec sam bio poceo da strepim za moju
 
Da, skine se samo onaj bocni plasticni poklopac koji pokriva i ventile. Tu ulaze i kablovi za struju. Vidi se stakleni osigurac na vrhu.
Sljaka klima kao sat.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Kakva su vam mišljenja/iskustva sa Gree LOMO 12000 BTY GWH 12QB? Da li je bučna?

Drugo pitanje je oko probijanja rupe za cevi (malter, giter blok, stiropor, akril). Može li to i burgijama ili se mnogo lom napravi?

Nemam Gree Lomo, Imam Viola profi 12000. Za sada je tiha i greje perfektno! Na +3 mi greje 36m2 sa potrosnjom od 400w. Mislim da je to ok...
Sto se tice rupamoze naravno pedantno a posle neka onom zelenom pur penom popune rupu i to je super varijanta.
 
Odlicno da nocria radi kako treba, kazi mi kakva je potrosnja kad postigne temperaturu i dali se brzo ukljucuje / iskljucuje spoljna i unutrasnja jedinica ( kao kod mideje 18 msmacu koju imam )?
 
Ma kakvi. Nocria modulira savrseno. Ume satima da drzi na 300W i odrzava temp. Ali da znas, ja Nocriom grejem preko 65m2, kod tebe u 45 ne moze ni da se razmase. Kad se upali ume da povuce i 2400W koliko sam najvise video do sada. Osecaj je kao da si zapalio vatru na sred prostorije, tolika je kolicina toplote.
 
Poslednja izmena:
Dobro je, znao sam da je neka glupost, ipak je to Nocria. Da li koristis Economy mod na njoj? Ja i dalje drzim 21c na obe LGC, Economy on, Low brzina, rade malo duze sad jer je 12c spoljna, unutra 22.7c. Meni super :)
Evo sad gledao, ukupna potrosnja domacinstva za dva sata sa grejanjem je 1kW.
 
Poslednja izmena:
Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koja pozicija klime je najbolja za ugradnju u dnevnom boravku i preporuka za dobar klima servis za ugradnju Daikin invertera u Beogradu?

f961a4c8f1f5acf81b05831df1a2f353.jpg


Sent from my XT1650 using Tapatalk



Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ucrtaj pozicije nameštaja. Bitno je da ne duva u pravcu gde se sedi.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
A ja bi stavio na kraj tog troseda tj naspram te komode za TV ili sta je , podelis da duva levo i desno i time pokrijes komplet prostor , tu mi je nekako najlogicnije..
 
Dobro je, znao sam da je neka glupost, ipak je to Nocria. Da li koristis Economy mod na njoj? Ja i dalje drzim 21c na obe LGC, Economy on, Low brzina, rade malo duze sad jer je 12c spoljna, unutra 22.7c. Meni super :)
Evo sad gledao, ukupna potrosnja domacinstva za dva sata sa grejanjem je 1kW.
Iskreno da ti kazem, ne koristim economy mode uopste. Cim zagreje malo sam spusti brzinu ventilatora tako da nemam potrebe da ga sam namestam. Poprilicno tiha je na odrzavanju temperature.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
A ja bi stavio na kraj tog troseda tj naspram te komode za TV ili sta je , podelis da duva levo i desno i time pokrijes komplet prostor , tu mi je nekako najlogicnije..
Ja sam mislio na zid do ulice iznad prozora,pa da duva preko cele sobe.

Preporuka za neki proveren servis u Bg-u?
Zvao sam nekoliko servisa i niko mi nije delovao profesionalno.
Svi su rekli da mi vibracione gume nisu potrebne,svi govore različito.

Sent from my XT1650 using Tapatalk
 
Ja sam se do prosle godine grejao na drva i zena je navikla na temperaturu 24-25℃ u dnevnom a citam ovde da neki ostavljaju 21-22℃ iskreno cini mi se da je to malo hladnjikavo...
 
Pa zavisi, svako dozivljava temperaturu drugacije. I nije isto 22c u izolovanom objektu i ako je napolje 10c i kad si u ne izolovanom a napolje je -10c.
Ja kad zalozim i kotao se zaludi pa napravi tih 24-25c ja na toj temperaturi mogu u gace i majicu a na laminat bos. Ali to sam ja ;)
 
Luksi

Unutrasnju jedinicu trebas postaviti na takvu poziciju da duva ka prostorijama koje zelis grejati , to je jako bitno a ti znas najbolje sta ti je prioritet . Sto se tice servisa cisto sumnjam da ces ovde dobiti preporuku za servis vezan za Daikin jer je jako malo korisnika Daikina , mislim na Srbiju . Gumice na Daikina mozda i nisu potrebne jer mu se kompresor ne forsira kao kod Fujitsua ali nije skupo pa zasto ne staviti ..

SAJber

Nocriaaaaa the best :)
Ups - BEAST :smoke:
 
Poslednja izmena:
Cuti, pao mi kamen sa srca kad sam video sta je :D
Pricao sam s ovima iz ACS-a, kaze da imaju posla kao u sred leta. Pricamo i obojica konstatujemo kako sve vise ljudi prelazi na grejanje klimama i kaze, cele nedelje ide i postavlja toplotne pumpe.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Dodje mi da dodam jos 400 evra ( kad resim problem sa mideom ) i da kupim tu 14 nocriju. Ali, kad bolje razmislim sa 5sm grafitnog stiropora naleto cu izolovati dve sobe i 12LU ima da greje ko zmaj ( nadam se )...
 
Staviti Nocriu u 45kvm je ravno bogohuljenju.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Eh jozzo sto me slatko nasmeja i ulepsa dan ( da si blizi pa da popijemo po jednu domacu kajsovacu ), uzecu 12LU jer cu poraditi na zastiti plafona pa ima da se grejem na svecu.
 
Staviti Nocriu u 45kvm je ravno bogohuljenju.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
Slazem se apsolutno. Sa izolacijom LU ce da ogreje to bez frke. Nocria je 50% jaca, nece se razmahati nikada u tom prostoru. Steta je ne koristiti je a steta je i dati 35K vise.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Eh jozzo sto me slatko nasmeja i ulepsa dan ( da si blizi pa da popijemo po jednu domacu kajsovacu ), uzecu 12LU jer cu poraditi na zastiti plafona pa ima da se grejem na svecu.
Gde ti živiš? Kad montiraš taj 12LU ne odbijam kajsiju :)

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno