Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nije mi jasno zašto bi nešto radilo 2h pa bilo off 1h? Podesiš temperaturu prostorije na 26-7 ili koliko ti je već max zadovoljavajuće za boravak ili rad rigova (gledano ka uštedi struje) i kraj priče. Neće klima raditi ako temp u sobi padne na 25 zbog neke provale oblake, oluje i slično.

A količinu toplote, odnosno struje koju ćeš trošiti na hlađenje, možeš verovatno i da pretpostaviš na osnovu broja kartica i njihove disipacije u datim uslovima. Ili meračem, ako ti rigovi vuku npr. 2 kW iz utičnice, treba ti klima koja će tih 2 kW toplote da izbaci napolje.

Da u pravu si. Nije neka potrosnja. Do 2kw kako si naveo. Za sada trenutno manje. Kucna varijanta.
Dakle da obratim paznju na inverter klime? Nista gledacu u ovom periodu neki model pa cu se javiti ovde ako zapne negde.

Hvala.
 
2 kW samo od rigova, plus dobici od spolja. Kakva je situacija u prostoriji bila tokom leta pre rigova?
 
2 kW samo od rigova, plus dobici od spolja. Kakva je situacija u prostoriji bila tokom leta pre rigova?

Ne znam da li si nekad držao rigove u kući...ali ne ide to tako.Pogrešno ga pitaš i krećeš u savet.Ako se unutrašnja temperatura približi spoljnoj tj. temperature budu jednake neće doći do povećanja temperature već će se održavati temperatura do te mere da će se zidovi zagrejati i početi da zrače toplotom...napravi se neki vid ''zavese'' između materijala...zidova,krova i td.Prosto dostigne se određena max temperatura i nekako...ne znam kako temperatura ne raste ali je ipak tolika da se ne može boraviti u prostoriji bez dodatne ventilacije ili hlađenja.Konkretno kod mene u podkrovlju nije išla preko 38 stepeni.Klima je hladila na nekih 24(direktno duvanje u rigove) što mi je bilo optimalno za stabilnost sistema.

Sa druge strane 2kW potrošene struje u odnosu na recimo 800w je potpuno odsustvo zdrave pameti :D kome je normalno da potroši 48kW struje za 24h u odnosu na 19.2kW/24h? Pogotovo što se od prilike skoro pola zarađenog daje na utrošenu struju.
 
Ne ulazim u to koje GPU ima i koliko troše.
Za mene je 2 kWh = 2 kWh, isto tako 800 Wh = 800 Wh.
SEER za solidan inverter je 7, tako da ako rigovi troše 2 kWh za njihovo hlađenje klima će u proseku trošiti 0.285 kWh (teorijski), odnosno 0.114 kWh za drugi slučaj (800 Wh rig).
 
Rigovi kao rigovi i leti mogu da budu ohladjeni uz malo promaje. Ako se u prostoru zivi i ako prostor mora da bude zatvoren to jeste problem, klima mora da radi 24/7. Leti kad je pakao i najobicnija sijalica isijava i smeta na ne rigovi koji trose 2KW. To je ravno ukljucenoj grejalici u sred leta. A ti Zveri dajes nenormalne pare na HW a ustekao si se za klimu? Sta si se stisao, kupi nesto krsteno, progledaces. Obavezno inverter :d

Tapatalk
 
Sta bre susni period, vidi kako je skocio sada BTC ovih dana ;) Sad kupuj :)

OnT: Kakva je ova klima: Daikin FTXB60C?
Videh usput da je previse dobra cena za Daikin klime, a ovo je jos 20kec.
 
Poslednja izmena:
Poz svima, jel' ima neko iskustva sa klimom Vox IVA1 - 12IE 12000btu inverter? Matorci hoce da uzmu nesto max do 40.000 din, svaka preporuka je dobrodosla.
 
As low as 99000. Za 20keca Daikina mi je nesto niska cena.
 
Zato što ga za slične pare Nocria pojede za doručak i za ručak je opet gladna. Nije nešto jak taj Daikin na grejanju, a izduv je 1200 kubika, pa ti vidi. Uragan. Ako duva slabije, manja je i snaga... Taj uređaj nije za stan. Dok je recimo Daikin ftx50gv jači uređaj, i bolje greje. Ima ga jedan drugar u stanu kod roditelja, greje 50kvm, ali otvorenog prostora. Kaže da spoljašnju ne čuje, samo huk vetra. A ogromna je.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Za 50-ak kvm stana, bez puno krivina i hodnika, je neka pristojna 9-ka sasvim dovoljna.
 
Ono jest, tvoja Panasonik 9-ka greje ko 15-ca. Sa druge strane, izolacija je misaona imanica u Srbistanu...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Različiti su podaci na različitim sajtovima... može li neki spec ekspert da mi kaže da li 12LUCA ima jonizator ili nema?
 
Jok. Jedan od filtera ima jonizujući efekat, mada je meni taj efekat jonizacije na nivou statističke greške. Ukratko, jonizatori u klimama su tu tek reda radi, tj radi marketinga. Kao i "vitamin C" filteri, itd.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nisi u pravu. Vidi se ogromna razlika u sadasnjem stanu, gde imam LG i na poslu gde su Mitsubishi (u vecoj prostoriji su unutrasnje jedinice GF, li EF, nisam siguran, dok su u drugim sobama SF i FD - cak se i medju te dve zone vidi razlika, posto GF/EF nisu, a SF i FD jesu sa jonizatorom).
Videces efekat na podu :) Ja lose vidim, pa primetim bas razliku. Naravno, bitno je i gde si... kod mojih je pusten industrijski jonizator (doneo iz Koreje, nema ih uospte u prodaju van JK i Dubaja), mesec dana, cist filter skroz.
Kod mene.. 7 dana, on se zapusio :)
 
Znači ipak radi? Ako je tako to je super, premda sam mislio da samo zasebni uređaj daje pravi efekat. Onda je odgovor:
LUCA nema jonizator.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Jonizator radi (u klimama uopsteno, gde ih ima, ne znam za konkretan LUCA model). Nemoj ocekivati da to FILTRIRA kao zaseban AIR PURIFIER (jer nema filtere), ali jonizator ne sluzi tome, vec da cestice prljavstine se skupe zajedno, samim tim se manje drze u vazduhu i smetaju kozi/nosu/licu, a vise padaju na pod.
Ako poredis sa onim zasebnim jonizatorima (samo jonizatorima, bez filtera), isti efekat ima, cak i bolji, jer klime koliko toliko filtriraju vazduh onim mrezicama, dok jonizatori ne.

Naravno neke klime imaju jaci, neke slabiji. Moj LG ima dovoljno jak jonizator, veci je modul za jonizaciju od vecine zasebnih.

Ako hocete nesto ozbiljno za filter vazduha: http://www.lg.com/ae/air-purifiers/lg-PS-S200WC
Mada... 700$ :D
 
Imam ja Zepter prociscivac vec dosta godina, stvarno bruka stvar, cigare ze ne osecaju, a meni kao okorelom nepusacu, dim jako smeta.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Eeee, da, ima njega kod nas, ako je isti tako veliki, identican aparat skoro.
Mislio sam njega da uzmem, ali ispalo je jeftinije da ovaj LG dovucem iz Koreje!
 
Da, bio je nesto nesnosno skup, cale hteo da ubije kevu kada je saznao da je kupila to kreditnom :)
Mislim da samo zamena filtera kosta blizu 100e, radi se jednom godisnje, mada moze i na 2, zavisno od toga koliko je zagadjen vazduh i koliko cesto radi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Poz svima, jel' ima neko iskustva sa klimom Vox IVA1 - 12IE 12000btu inverter? Matorci hoce da uzmu nesto max do 40.000 din, svaka preporuka je dobrodosla.

Imam tu klimu,što se mene tiče za preporuku.Mada moraš malo pojasniti...prostor kvadratura,izolacija i td. Generalno listaj temu malo u nazad dosta sam pisao o Vox-u.
 
Da, bio je nesto nesnosno skup, cale hteo da ubije kevu kada je saznao da je kupila to kreditnom :)
Mislim da samo zamena filtera kosta blizu 100e, radi se jednom godisnje, mada moze i na 2, zavisno od toga koliko je zagadjen vazduh i koliko cesto radi.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Blizu 100e? Ja gledao sinoc, filteri 14.500din. Sve i da zanemarim cenu proizvoda, odrzavanje bije po usima.

Tapatalk
 
Ko može da baca pare na pljuge može valjda i na ove jonizatore i filtere.
 
Ko baca pare na pljuge nema para za ove fltere :d
Kao bivsem pusacu meni pljuge ne smetaju ali kad neko zapali 2 cigarete u mom stanu smrdi mi sledeca 3 dana, nervni slom dobjem :S: Jel mate neka pristupacnija resenja?
 
Bez sale, upali jonizator na klimi. Jeste da nece podjednako BRZO ocistiti vazduh, ali i meni sredi vazduh, a ja cigarete podnosim manje od tebe sigurno ;)
Ima i jeftinijih resenja od tog Zeptera, probao sam 2 medju-stepena, bacanje novca :(

Koliko je taj Zepter sada, posto mi je ovaj LG vec 8 godina star?

Mislim se da izmenim sig,BTW: "Ko baca pare na pljuge nema para za ove fltere :D" :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno