Šta je novo?

Klima uredjaji - diskusija, pitanja - procitati prvi post!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tu opciju ima samo Daikun Urura Sarara.
Edit: ...i sve "pingvin" klime

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Daikin Ururu Sarara i Gree U Crown
2f535d11cd5830223a5a4391af3e229b.jpg
321a2b6000f56b716c05718d9cc0375d.jpg
 
Poslednja izmena:
cronin

Ma nema sanse vise prostorija da se hladi s tim jer kao prvo moras imati pravu poziciju unutrasnje a onda da mozes usmeriti izduv ka vratima a s ovim je usmereno ka gore tj vislje od visine ragastoa i mislim da je to nemoguca misija . Eto , mozda neko kupi pa cemo znati vise :)
 
Ovo sluzi samo da vazduh digne jos vise gore, nema razloga da losije hladi, klima nece uvlaciti taj vazduh nazad, vec onaj koji je kod nje, a ovde ce i dalje pravo od klime ici hladan vazduh, ne usmerava ga ovo vertikalno ka gore da ide, ali koliko ce vlage tu da se skuplja je vec pitanje.
Sve u svemu, moze da pomogne nekome kome duva bas u glavu i u njega, da jos digne vazduh, jer ovaj vertilalni polozaj i dalje duva ka dole, ne ide iznad glave.
Ja sam sva sreca uspeo da usmerivacem malo skrenem vazduh, inace, da sam klimu stavio 20cm ulevo, ubijala bi me dok sedim za kompom.
 
Ne kazem da nekome ne moze da resi problem ali nece ohladiti ni priblizno istu m2 kao bez toga i u to sam ubedjen , pricam o kvalitetnom hladjenju a ne ono , ohladilo je sta je ohladilo .
 
Zato sam ja kvocao o dvodelnim usmerivacima/krilcima na ovim temama jedno 10 puta :)
Prestao sam kada sam shvatio da je postalo drasticno teze uopste i naci sa dvodelnim.

A tu "fobiju" sam dobio jako davno, kod druga, koji je tada nabavio neku panasonic klimu, koja je duvala bolesno hladan vazduh.
Znaci, bukvalno boli kada te dokaci po vratu.
Bila je neka vecera, a klima duvala po stolu i po nama, i jos sam bio na najjacem tj. direktnom udaru. Tesko vece, jos ga pamtim :)

Posle sam proveravao kada odem negde, kao manijak, i svaka sa jednodelnim usmerivacem je bacala znacajan deo vazduha ispod tog usmerivaca, dok dvodelni to ipak pristojnije obave. Nikada nisam shvatio zbog cega su znacajno redji, ali na srecu, obe moje klime imaju takav.
 
Usmerivac uz dva dela ili dva usmerivaca?

Ova Gree pocinje da mi se svidja :)
 
@alfaunits
Ja ga zovem dvodelni (u smislu da je jedan usmerivac), ali evo, da ne bude zabune, ovo je po meni znacajno bolji sistem kada je u pitanju hladjenje:

Pogledajte prilog 253263
 
Fujitsu po meni ima to odlično rešeno, npr na LM. Ne pada tako brzo vazduh, ode malo dalje.

9b3c4a21df435ae8593325999069413e.jpg
 
Da, deluje da na ovom modelu nista ne moze da prodje ispod usmerivaca.

Na mojim on/off klimama nije bas tako, jer postoji mali razmak, ali to malo sto i uspe da prodje ispod, ne pravi problem, tj. i ne oseti se, osim ako bas stavljam ruku ispod klime da proverim da li nesto prolazi.

Doduse, najcesce i koristim prvu brzinu za ventilator...na trecoj bi mozda i zasmetalo, ko zna.
 
Na mojoj trenutnoj LG klimi je single-krilce, ali je ono dvodelno. Kada usmerim rucno navise, nesto malo prodje dole, ali osim ako neko ne sedi bas ispod klime, to se ne oseti nikako. I ja bi radije da je kao kod LMa, ali sta ces :( Sa drugde strane izgleda da kod nje ne moze da se napravi pod uglom od 90* ili vise, kod mene moze, pa efektivno "navise" malo duva.
 
Kakva je Vivax ACP-12CH35AEQI 12000btu inverter?

Jako povoljna cena, razmisljam da je stavim u drugu sobu da pripomogne Gree Violi u grejanju 80ak kvadrata.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Nemamo pojma kakva je jer nemamo nikakvu specifikaciju. Za hladjenje ce da radi, za grejanje ti preporucujem da se ne igras vec da uzmes neku dokazanu klimu. Bolje da das malkice vise u startu nego da bacas pare na neproverene proizvode.

Tapatalk
 
S obzirom da vidim da ide za 28k dinara...nemas nista ni priblizne cene.

Ako ti treba pojacavanje tog grejanja, radice, jer sam ja na on/off Vivax 9btu klime dogrevao do -15, a full grejao do -5c, ako pricamo o kucnim temperaturama 20-22c.
Ova mora biti dosta jaca.
 
Ne znam, nisam pratio.
 
Ja cisto da podelim vezano za Daikin 12icu: ne moze da ohladi stan od 31m2 na manje od 26C.
Kakva su vasa iskustva. Do koliko ste uspeli da ohladite stan ako je napolju fazon 30C i sa kojom klimom?
Imam daikina 12 ticu 10god staru off/onn klima. Kad je upalim za 2 sata rada sa 33c skine na 23c u 65m2. Kuca u pitanju. Kad je ostavim da duva i podesim na 18c. Svuce islod 20.

Послато са SM-J120FN уз помоћ Тапатока
 
Stare klime su bile jace, jer su bile manje zelene.
To ti je kao i sa sluskama, imao sam jace sluske pre 15 godina, koje sam platio 50e, nego ove sadasnje za 300.
Uveli ogranicenje jacine i *mjau**mjau**mjau*, nema dalje :)
 
Ja sam pre 15 godina bolje čuo...

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Ja za 15 godina necu cuti ali sada jos uvek cujem nocu, kada je tisina, kako pomalo vrči i frci u nekom nepravilnom ritmu turbina unutrasnje jedinice...
Klima je inace stara 12-13g, LG G12AH (cini mi se da je to tacan naziv, ona LG sa malom spoljnom jedinicom) pa me zanima da li je to do lezajeva tog unutrasnjeg venitlatora i mogu li se oni menjati, pogotovo da li ima dogovarajucih sada nakon toliko godina?
 
Verovatno ce biti dovoljno da se rasklopi ocisti i podmaze.
 
S obzirom da vidim da ide za 28k dinara...nemas nista ni priblizne cene.

Ako ti treba pojacavanje tog grejanja, radice, jer sam ja na on/off Vivax 9btu klime dogrevao do -15, a full grejao do -5c, ako pricamo o kucnim temperaturama 20-22c.
Ova mora biti dosta jaca.

28.000 je maloprodajna cena, ili tzv. dilerska?
Ne kupujem, ali me je zainteresovalo kako je to moguce, pa sam pogledao, i oko 35.000 je minimum na eponudi.

Za 28.000 bi je verovatno trebalo kupovati i za hladjenje umesto obicnih klima uredjaja.
 
Skoro sam ovde pisao u vezi rada turbine na LU prilikom hladjenja, a evo sad vidim da na grejanju radi kontra...:D
Turbina radi non-stop, i kada se kompresor iskljuci, cini mi se da tada vrti brzinom manjom od quiet, tj. jedne crtice, ali duva hladnjikav vazduh(27-28c), krilca ostaju u zadatom polozaju, ne pomeraju se na gore, kao kod nekih klima, bas zbog tog "hladnog" duvanja. Mada, kada bude prava zima, manje ce se gasiti kompresor, pa nece ni duvati tako...
Mozda bi bilo bolje da prilikom gasenja kompresora na hladjenju turbina vrti stalno, a na grejanju da iskljucuje....:)
I jos jedan "odjeb", kompresor radi na minimumu nekom(180w), namesteno na 23c, u prostoriji oko 24c, fan auto(2crte trenutno duvanje otprilike) i reko' da vidim dokle ce dobaciti, da stavim fan na 3 ili 4 crte, i ona nista, duva tako kako duva.... Znam da Fujitsu automatski regulise i fiksne brzine i da sam trebao da povecam temp na daljinskom da bi ubrzala, ali sam u momentu to sve zaboravio...:D

Jos uvek se upoznajem sa radom klime, pa cisto iznosim utiske.:)
 
28.000 je maloprodajna cena, ili tzv. dilerska?
Ne kupujem, ali me je zainteresovalo kako je to moguce, pa sam pogledao, i oko 35.000 je minimum na eponudi.

Za 28.000 bi je verovatno trebalo kupovati i za hladjenje umesto obicnih klima uredjaja.
Jok, kucao u google oznaku.
Dilerske cene imam za tcl, chigo i blaupunkt, sa Vivaxom vise ne radi cale, to jest, dobio bi cene kada bi otisao u Kim Tec, ali nam ne salju sami.
Evo ti za ovu klimu:
ed5d04c756d52cf91ab9350b0a0d0723.jpg



Ovaj r32 gas, a i osvetljen daljinski me teraju na misao da je unutra gree/daikin inverter mozda...?
 
Poslednja izmena:
LU, kao i svaki Fujitsu okrece turbinu non stop na grejanju, to kad ugasi kompresor je kontrolni mod, uvlaci vazduh i meri da bi znao kad padne da krene da greje opet. Bez toga bi previse pala temp. dok ohladjeni vazduh dodje gore do klime.
A vec sam naveo da moja LU ne gasi turbinu na hladjenju, povecana temperatura par stepeni od unutrasnje, duvala zadatom brzinom 10+ minuta sa ugasenim kompresorom. Isto tako radi i LGC dok LLCA ne koristim za hladjenje.
 
Jok, kucao u google oznaku.
Dilerske cene imam za tcl, chigo i blaupunkt, sa Vivaxom vise ne radi cale, to jest, dobio bi cene kada bi otisao u Kim Tec, ali nam ne salju sami.
Evo ti za ovu klimu:
ed5d04c756d52cf91ab9350b0a0d0723.jpg



Ovaj r32 gas, a i osvetljen daljinski me teraju na misao da je unutra gree/daikin inverter mozda...?

Midea je u pitanju
 
Ta klima nema veze sa brendom. To je prepakovani kinez, u ovom slučaju mislim da je Midea. Bosch gledam kad kupujem sudomašinu, bušilicu ili usisivač.
PS: još jedna opaska na temu kineskih invertera. Dok sam imao inverter Midea Mission 18, kompresor je menjao brzine kao kakav step-motor, tj skakao je na konkretne vrednosti. Znači nema ono da se frekvencija menja tečno, već tri-četri brzine i ćao. Možda ih je bilo i više (brzina) ali se tačno čulo kad ubaci u višu ili nižu brzinu.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ta klima nema veze sa brendom. To je prepakovani kinez, u ovom slučaju mislim da je Midea. Bosch gledam kad kupujem sudomašinu, bušilicu ili usisivač.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Slazem se tu, Mercedes je odlican brend za automobile, ali da proizvede klimu to je vec nesto drugo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno